Λαγοσκυλα- οι καλυτερες ρατσες

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 76 έως 88 (από 88 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    388
    baspan στις #65176

    ΦΙΛΕ ΓΙΑΝΝΗ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΥΧΕΣ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΓΩ ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΚΑΘΑΡΟΑΙΜΙΑΣ ΠΙΣΤΕΥΩ.ΜΑΚΑΡΙ Η ΚΟΥΤΑΒΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ ΤΙ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΘΑ ΔΩΣΕΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΑ;ΑΓΝΩΣΤΟ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #65178

    Οσον αφορα τα καθαροαιμα και τα ημιαιμα εχω ακουσει οπως ο καθενας παρα πολλα. Φυσικα δεν μπορω να πω πως εχω την εμπειρια καποιου που κυνηγαει 30 και 40 χρονια και που εχει αλλαξει 20 σκυλια. Πρωτον γιατι ειμαι 38 και δευτερον γιατι οταν παρω ενα σκυλο τον παντρευομαι. Γι αυτο επελεξα να ακολουθησω την καθαροαιμια και οχι μονο. Εμπιστευθηκα τον σωστο ανθρωπο που μου εδωσε ενα κουταβι απο γονεις που ειχαν επιλεχθει να διαιωνισουν σωστα τη ρατσα. Μεχρι τωρα λοιπον που ειναι 15 μηνων βλεπω οτι ακολουθει απολυτα τα χαρακτηριστικα της ρατσας μορφολογικα και εργασιακα. Βλεπω δηλαδη οτι δουλευοντας το, θα εχω το σκυλο που διαλεξα. Οπως επισης βλεπω οτι τα καθαροαιμα ειναι πολυ λιγα, παρα πολυ λιγα.

    Αν καποια στιγμη ειχαμε αγωνες ιχνηλασιας ,αντιστοιχους με αυτους για τα πουλοσκυλα, τοτε πιστευω πως θα αλλαζε αρδην η κατασταση, και θα μπορουσαμε ολοι πολυ πιο ευκολα να βρουμε ενα πολυ καλο καθαροαιμο λαγοσκυλο οπως μπορει καποιος πολυ ευκολα να βρει ενα ποιντερ ή ενα σεττερ μεγαλης κλασης. Και οχι να ψαχνουμε μηνες ή χρονια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #65195

    Πράγματι, οι αγώνες είναι πηγή ζωντάνιας για τις φυλές. Δυστυχώς οι όμιλοι δεν το έχουν καταλάβει.

    Φιλικά 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #65276

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!ΠΩΣ ΠΗΓΑΤΕ ΤΟ Σ/Κ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΘΗΡΑΜΑ?ΕΓΩ ΒΑΡΕΣΑ ΕΝΑΝ ΛΑΓΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Κ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΦΟΥ ΓΛΥΤΩΣΑΜΕ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ Κ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΠΙΑΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΒΑΡΕΣΑΜΕ ΑΚΟΜΗ 1 ΛΑΓΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΛΑΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΑΤΟΥΦΕΚΙΣΤΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥΡΕ ΑΠΟ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΓΛΑΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΑΠΟ ΤΗ ΒΡΟΧΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΕΡΧΟΤΑΝ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΝ ΜΠΕΡΔΕΨΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΤΑΒΙΤΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ {10 ΜΗΝΩΝ} ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΣΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΧΑΡΑΞΕΙ ΠΟΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ!!!!!ΕΡΜΗ ΑΝΤΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΟΤΕ ΘΑ ΣΕ ΑΚΟΥΣΩ ΝΑ ΓΑΖΩΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΕΡΙΦΙΟ ΣΤΑ ΜΕΡΗ ΜΑΣ……………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #65695

    ΗΛΙΑ ΤΗ ΕΓΙΝΕ,ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΗΡΕΣ ΑΠΟΦΑΣΗ,ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΑΥΤΙΑ????ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΒΑΡΕΣΑΜΕ 2 ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΠΟΥ ΜΕ ΒΡΗΚΕΣ Κ 1 ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΣΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΕΡΙΑ ΟΜΩΣ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #65783

    ΗΛΙΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΟΥ ΕΚΑΝΑ ΝΟΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΛΕΥΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΗΡΕΣ ΧΑΜΠΑΡΙ!!!!ΗΤΑΝ Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ Η ΣΚΥΛΑ ΠΟΥ ΒΑΡΑΓΕ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΚΟΙΤΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΟΥΣΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ….

    ΕΚΑΝΕΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΣΥ????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #66258

    ρε αργυρη εσυ ησουνα? εγω νομιζα πως καποιος μου κανει νοημα να μην αμολησω εκει και μπερδευτουν τα σκυλια κατω στο ρεμα. Ηρθα την ωρα που με ειδες, δηλ κατα τις 9:00. Με τις μεγαλες ωρες. Και τα τρια σημεια που ειχα σκοπο να αμολησω ηταν πιασμενα και ανεβηκα ψηλα στα ελατα. Αν επαιρνα χαμπαρι οτι εισαι εσυ θα ερχομουνα απεναντι. Μονος σου ησουνα? Το Σαββατο θα ανεβω παλι. Το Σ/Κ ειχα παει στα μερη μου, Καλαματα, και ανεβηκα Ταύγετο. Αν καταφερω και του μαθω του μικρου να μην τρωει φολα (γιατι εκει κυκλοφοραει αρκετη) θα τον κυνηγαω συνεχεια Ταύγετο. Δεν ξερω αν υπαρχει πιο δυσκολο βουνο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #66293

    ΗΛΙΑ ΠΡΟΣΕΧΕ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΑΘΑΜΕ ΖΗΜΙΑ!!!ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΘΕΛΗΤΗΣ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΦΟΛΕΣ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΠΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑ ΚΑΙ ΠΗΡΕ ΦΟΛΑ ΤΟ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ ΜΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗ ΜΕ ΤΟ ΝΙSSΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΓΛΥΤΩΣΑΜΕ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑ ΖΟΡΙΑ!!!!ΤΟΥ ΚΑΝΑΜΕ 2 ΜΟΡΦΙΝΕΣ ΓΙΑ ΕΜΕΤΟ ΚΑΙ 2 ΑΤΡΟΠΙΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΤΑ ΕΒΓΑΛΕ ΑΛΑ ΤΩΡΑ ΕΧΕΙ ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΚΑΙ ΟΛΟ ΒΗΧΗ…..

    ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ!!!ΠΡΟΣΕΧΕ ΜΟΝΟ ΑΝ ΑΝΕΒΕΙΣ ΠΑΝΩ.

    ΤΑ ΛΕΜΕ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    125
    Stoxos (tsironis giannis) στις #66303

    ti ginete me tis kolofoles giati tis bazoyn den exoyn kafoloy petsa ti anfropi yparxoyn enan den mporo na piaso na toy adiaso apanotoy oti fisigki exo molis exasa ena seteraki 2.5 eton paidia prosoxh yparxoyn skatoanfropoi

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #66690

    ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ…..

    ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ,ΟΤΙ ΟΣΟ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΖΗΛΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΜΕΤΑΞΥ ΚΥΝΗΓΩΝ ΘΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ Η ΦΟΛΕΣ!!!ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    MARINOS στις #68117

    ΠΑΙΔΙΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ ΦΟΛΑ ΣΤΗΣ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΣΤΡΑΒΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    313
    ermis στις #68118

    εδω εχουμε φτασει να πηγαινουμε το σκυλι με το λουρι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    koulis στις #68950

     ELLHNIKOS IXNILATHS.TA GEGIKA POU LEME.PISTEUW PWS EINAI OTI KALYTERO GIA TA ANAMFISBHTHTA DYSKOLA ELLHNIKA BOUNA.MYTH,PATHOS,DIWKSH.DEN THES K PERISSOTERA.TO MONO POU XREIAZONTAI EINAI EMPEIRIES K YPOMONH!!!

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 76 έως 88 (από 88 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων