ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΕΙΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,216 έως 10,230 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #424241

    Νίκος Σάμος wrote:

    vebarbar wrote:
    Σε θεωρητικό και πρακτικό επίπεδο, Θα ήθελα τη γνώμη σας για ποια είναι καλύτερη και πιο ποιοτική μηχανή μεταξύ της νέας Colvini Trio Evo (http://www.colvini.com/evo.php) και της Gaep V-S 500 (http://www.gaep.net/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=56) ή αν γνωρίζετε άλλους καυασκευαστές παρόμοιων και ίδιας δυναμικότητας μηχανές. ευχαριστώ εκ των προτέρων Βασίλης Βασίλης. Σύρος-Π.Φάληρο

    Βλεπω οτι πολλες ερωτησης μενουν αναπαντητες και εμενα με ενδιαφερη αυτη η ερωτηση μεταξη Gaep h colvini h kortini ποια μηχανη ειναι καλυτερη καποιος φιλος εγραψε kortini αλλα δεν αναλυσε ποια κανει ποιο ποιοτικο κλεισημω και σταθερο καθε φορα που ρελιαζουμε το φυσιγγιο θα εχει παντα την ιδια πιεση στο κλεισημω η θα ειναι οπως το χειροκινητο ρελιασμα που σχεδον ποτε δεν μπωρουμε να κεισουμε ολα τα φυσιγγια με την ιδια πιεση με αποτελεσμα να εχουμε φυσιγγια ανομια χωρης βλητηκη και οπτικη σταθεροτητα ποιος αλοστε ο λογος να φιαχνουμε φυσιγγια εαν ειναι ανομια οπως τα ετημα για να λεμε μονο οτι ρηχνουμε τα δικα μας φυσιγγια

    φιλε μου η cortini είναι καλύτερη από τις άλλες 2 που λες χωρίς να τις έχω δοκιμάσει βεβαια αλλα έχω ακούσει για αυτές. την cortini την είχα είναι παρα πολύ καλή μηχανή και στο κλείσιμο και στο κόψιμο σε ακρίβεια σε σύκριση με τις άλλες. άμα θέλεις κάτι καλύτερο ακόμα από την cortini και πιο γρήγορο πας εδώ. http://www.youtube.com/watch?v=aTXfhWywE8U

      ευχαρηστω πολυ φιλε την kortini θα παρω μονο για να λλεινω χωρης ογκομετρηκα δεν με ενδιαφερη ποσοτητα αλλα ποιοτητα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #424243

    ποσο στοιχηζη η μηχανη που μου εδειξες και ποιος την εχει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #424245

    η kortini εναι κουραστηκη στο κλεισημω κανη θορυβο δηλαδη θα μπωρο να κεινω φυσιγγια στης 12 ωρα τα μεσανυχτα για παραδηγμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #424250

    η μηχανή στο βίντεο χωρίς να είμαι σίγουρος 2000 2500 ευρώ για να έρθει ελλάδα την έχουν μονο ιταλία  δεν έχω ακούσει να την φέρνει κάποιος εδώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    130
    hanter1979 στις #424251

    δεν κάνει θόρυβο μπορείς να κλείνεις ότι ώρα θες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #424252

    δεν κάνει θόρυβο μπορείς να κλείνεις ότι ώρα θες

      ευχαρηστω πολυ τοτε την cortini θα παρω που εχει 900 ευρω απο κενταυρω χωρης ογκομετρηκα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #424492

    ΓΙΑ Τους καλυκες FIEM  τη γνωμη εχετε ειναι καλη εχουν 6 ευρω η 100αρα καλη τιμη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #424493

    Eιναι οι φτηνοτεροι της αγορας. Αν δεν ξαναγεμιζεις, μια χαρα ειναι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #424495

    Eιναι οι φτηνοτεροι της αγορας. Αν δεν ξαναγεμιζεις, μια χαρα ειναι

    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

      για αναγομοση εστω για μια φορα κανουν και κατι αλλο τους αλλους καλυκες της νομπελ σεταιτ κτλ ποσες φορες μπωρεις να αναγομοσης για μια καπος αποδοση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #424497

    για αναγομοση εστω για μια φορα κανουν και κατι αλλο τους αλλους καλυκες της νομπελ σεταιτ κτλ ποσες φορες μπωρεις να αναγομοσης για μια καπος αποδοση

    εγω παντως τους ξαναγεμιζω τουλαχιστον δυο φορες.Δηλ. καινουργιος καλυκας + δυο γεμισματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    534
    Νίκος Σάμος στις #424500

    Νίκος Σάμος wrote:
    για αναγομοση εστω για μια φορα κανουν και κατι αλλο τους αλλους καλυκες της νομπελ σεταιτ κτλ ποσες φορες μπωρεις να αναγομοσης για μια καπος αποδοση

    εγω παντως τους ξαναγεμιζω τουλαχιστον δυο φορες.Δηλ. καινουργιος καλυκας + δυο γεμισματα.

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.

      τους FIEM  μπωρεις να αναγομοσης και να εχουν καλη αποδοση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #424506

    Σε γενικες γραμμες μπορεις εως 3-4 φορες τον καθε καλυκα. Ομως επειδη εχω προσβαση σε ριγμενους απο το σκοπευτηριο, θεωρω υπερβολη κατι τετοιο, και ετσι τους γεμιζω αλλη μια φορα. Με τους FIEM ομως, που ειχα μαζεψει καποια στιγμη, την ωρα που εκανα το ρελι, εβλεπα να γυριζει το φυσιγγι και ο παφυλας να μενει σταθερος στη ρελιαστρα. Ετσι δεν τους ξαναδοκιμασα, γιατι μια φορα με παρομοιο συμπτωμα εμεινε το μεταλλικο στο οπλο, και ολο το πλαστικο εφυγε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #424507

    Sniper645 wrote:

    Νίκος Σάμος wrote:
    για αναγομοση εστω για μια φορα κανουν και κατι αλλο τους αλλους καλυκες της νομπελ σεταιτ κτλ ποσες φορες μπωρεις να αναγομοσης για μια καπος αποδοση ??

    εγω παντως τους ξαναγεμιζω τουλαχιστον δυο φορες.Δηλ. καινουργιος καλυκας + δυο γεμισματα.

    τους FIEM μπωρεις να αναγομοσης και να εχουν καλη αποδοση

     

    Nobel sport  και Cheditte ειναι για μεχρι τρια γεμισματα

    Οι Fiem ειναι μονο για μια φορα. Ειναι οικονομικοι κανουν και ωραιο κλεισιμο αλλα μπαμ και τελος.

    Αλοιονονται παρα πολυ και δεν ξαναγεμιζονται Νικο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    63
    perdikas337 στις #424510

    Νίκος Σάμος wrote:

    Sniper645 wrote:

    Νίκος Σάμος wrote:
    για αναγομοση εστω για μια φορα κανουν και κατι αλλο τους αλλους καλυκες της νομπελ σεταιτ κτλ ποσες φορες μπωρεις να αναγομοσης για μια καπος αποδοση ??

    εγω παντως τους ξαναγεμιζω τουλαχιστον δυο φορες.Δηλ. καινουργιος καλυκας + δυο γεμισματα.

    τους FIEM μπωρεις να αναγομοσης και να εχουν καλη αποδοση

    Nobel sport και Cheditte ειναι για μεχρι τρια γεμισματα Οι Fiem ειναι μονο για μια φορα. Ειναι οικονομικοι κανουν και ωραιο κλεισιμο αλλα μπαμ και τελος. Αλοιονονται παρα πολυ και δεν ξαναγεμιζονται Νικο

       Εχεται δικειο συναδελφοι, για τους συγκεκριμενους καλυκες, ειχα  γεμισει καμια εκατοσταρια απο το σκοπευτηριο μια φορα χρησιμοποιημενους, και τρελαθηκα στις εμπλοκες, με αποτελεσμα να χαλασω τα φυσιγγια για να παρω τα υλικα , απο τοτε μακρια , και εχω το κεφαλι μου  ησυχο………..ΦΙΛΙΚΑ  ΠΑΝΤΑ  ΠΕΡΔΙΚΑΣ 337………………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #424538

    ειχα  γεμισει καμια εκατοσταρια απο το σκοπευτηριο μια φορα χρησιμοποιημενους, και τρελαθηκα στις εμπλοκες

    Δεν τα ρελιαζες;;;;;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,216 έως 10,230 (από 12,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων