ΕΠΙΜΥΚΗΜΕΝΟΙ ΚΩΝΟΙ ΣΥΝΑΡΜΟΓΗΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 170 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #454985

    καλο θα ειναι φιλε μου να μας δειχνεις την φωτο του πραγματικου στοχου -χαρτιου που πυροβολης (πχ. οπως του Μαρκου) και οχι την επεξεργασια του χαρτιου με της τσιχλιτσες

    και για να κανω τον δηκιγορο του διαβολου παρτε και απο εμενα μια απολυτη αποτυποση της τουφεκιας που εριξα μολης τωρα στης 4:00 το πρωι….


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #454986

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>apopsis wrote:</div>
    Πές και για το σκήτ

    Για να κάτσω να μετρήσω σκάγια και να σου αντιγράψω αυτά τα πινακάκια έφαγα καμιά ώρα μάστορα κι όπως καταλαβαίνεις δεν μπορώ όχι μόνο εγώ αλλά και πολλοί άλλοι για να μην πω οι περισσότεροι εδώ μέσα να μετράμε και να υπολογίζουμε ποσοστά και κατανομές. Αυτά είναι στοιχεία που θα έπρεπε να παραθέτεις εσύ και πολύ ευχαρίστως μετά να σου πω την άποψή μου για την τουφεκιά σου. Διάβασες αρκετές απόψεις νομίζω και πρέπει να κατάλαβες πως γίνονται οι δοκιμές. Ξεκίνα λοιπόν και να είσαι σίγουρος πως θα πάρεις τις απαντήσεις που χρειάζεσαι.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    Ευχαριστώ!
    Θα ακολουθήσουν στο μέλλον.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #454989

    φιλε λιουφκα… μπραβο για τον κοπο να βαλεις τις δοκιμες μου σε κυκλο 76 και να μετρησεις.
    ΝΑΙ και για μενα το επιπεδο ισοκατανομης ειναι βαρητερης σημασιας απο μια πικνοτερη τουφεκια μετριας κατανομης.
    ο λογος που κανω αναφορα στο 1χ1 ειναι γιατι εγω προσωπικα μετραω παρατηρω και θεωρω φυσικα δραστικα στο παιχνιδι της καταβολης και τα σκαγια εκτος του 76 διαμετρο.
    με λιγα λογια καπου το 90διαμετρο εξεταζω ( τον εγεγραμενο εντος τετραγωνου 1χ1 κυκλο δηλαδη )
    σε αποστασεις 35μ και πανω ΠΑΝΤΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 1,2 ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ…ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩς ΒΕΒΑΙΟς ΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ <<ΦΑΛΤΣΑ >>ΝΑ ΕΡΙΞΑ ΠΡΑΓΜΑ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΝΗΘΕς ΓΙΑ ΤΕΤΟΙΕς ΑΠΟΣΤΑΣΕΙς…το δοκιμιο θα καταγραψει ολη την συνεφουλα των σκαγιων.
    βολες σε μικροτερες επιφανειες του 1χ1 εχουν παντα ενα σοβαρο ποσοστο για σφαλμα..αλλα και αν ακομα καταφερουμε να ριξουμε ακριβως κεντρο…δεν μπορουμε να αξιολογισουμε ολα τα σκαγια..γιατι απλα ενα μερος τους δεν θα καταγραφει στην μικρη αυτη επιφανεια.
    για παραδειγμα στις βολες μου που εκανες τον κοπο να βαλεις τον <<<γραφιοκρατικο>> κυκλο των 76 εκ..βλεπεις οτι υπαρχουν αρκετες δεσμες σκαγιων σε αρκετα σημεια ..επαρκεστατα στο να καταφερουν καταβολη. και εκτος της ζωνης 76εκ….
    σε δοκιμες με μικροτερα σκαγια..οπως 7αρια 8αρια… ο αριθμος αυτος των σκαγιων..ειναι φοβερα μεγαλητερος.
    Γνωμη μου παντα… ειναι να μετραμε το 90εκ διαμετρο..και οχι το 76.. εχω παει σ αυτο το συμπερασμα απλα μεσω του αποτελεσματος που περιγραφω.
    εξ ου και γιατι χαρακτηριζω τον κυκλο 76 γραφιοκρατικο…βασταει χρονια,, ολοι τον επικαλουνται..αλλα αλλλα αλλα????? τα χαρτια αλλα δειχνουν…

    παραθετω δυο μαγκνουμ φυσιγγια διαμετρηματος 20 σε 76αρη καλλυκα αστεροειδες..σε αποστασεις 25μετρων με 4αριτσοκ..(84%)και σε 35μ με φουλ ( 72% ) υπαρχει και η 30μ με ντεμι… δεν την ανεβασα για να μη σας κουραζω…και τα δυο ειναι γομωσεις 33,5γρμ με πυρητιδα την Μ92ς
    τα σκαγια των δοκιμων ειναι 7αρια.. εδω βλεπουμε για παραδειγμα πως κυκλοι 80 αλλα και 90εκ εχουν μετρησημη ουσια.
    η τουφεκια αυτη για την ιστορια τελκα τροποποιηθικε λιγο ,,ελαχιστα,, απ αυτες τις σχεδον οκ καταστασεις…και κυνηγαει αυτη την στιγμη δυσκολα καρτερια πουλιων οπως παπι και φασα σε αποστασεις 35 45μετρων.με το οπλο στα τσοκ ντεμι – φουλ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #454993

    Το χάσαμε όντως!<br>
    Εσύ κυνηγάς με αριθμούς;

    Εγώ θεωρώ ότι στο ΚΥΝΗΓΙ τα νούμερα είναι για τα “νούμερα”!!!!

    Αλλά όταν ασχολούμαι με την βλητική ΑΣΦΑΛΩΣ και ασχολούμαι με τους “αριθμούς”!!!!

    Εξάλλου η επιστήμη που βασίζεται ΚΥΡΙΩΣ η βλητική του λειόκαννου είναι η ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #454996

    Χρηστο πεσανε να σε φανε τα παλιόπαιδα του Αρτεμις , αλλα μην μασας , πολύ ωραιες οι τουφεκιες σου , θελω τρελη τουφεκια από το κωναρισμενο να τριψει τα ματακια του ο Ksap που κανει και κατι λαθη νηπιαγωγείου , εβγαλε το 31 χ 18 ότι βγαζει αποτέλεσμα 651 , λοιπον ?

    Και 558 να ειναι,ειναι κατω απο 30%,οποτε δεν προκειται για καμμια συγκεντρωση αξια λογου σε αυτη την επιφανεια,απο ενα ντεμι τσοκ.Οσο για τα γυαλισμενα μακρυκωννα,κρατα και μια πισινη,γιατι εχτες το Μπενελλι αφησε την Οπτιμα πισω με το αγριο και κοντο,και μαλιστα στο γυπεδο της, με ψιλα σκαγια.Τωρα να μου πεις οτι ειναι 1/10 πιο σφιχτη η μπενελλι,μασαει απο 1/10 ο εφταποντος γυαλισμενος κωννος?Η μηχανη βρισκεται μπροστα,καλη η εξατμηση αλλα χωρις τη μηχανη δεν λεει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #455002

    Δεν ξέρω αν τα έχω μάθει σωστά..αλλά από όσο ξέρω το ένα χέρι νίβει το άλλο και τα δυο μαζί το πρόσωπο…. Τελικά πιο είναι το ορθότερο όλων να βρεις πραγματικά μετά από πολύ ψάξιμο και γνώση το τι Τσοκ ταιριάζουν στο όπλο μας και στα κυνήγια που κάνουμε και με σταθερά βλητικά αποτελέσματα περα τον προσδοκιών μας να συμπορευτείς με όλο αυτό …. Εως εδώ όλα ακούγονται θα έλεγα φυσιολογικά… τώρα από εδώ και περα τι είναι αυτό που κάνει ορισμένους ανθρώπους να είναι παραπάνω από βέβαιοι ότι κάνοντας τους οποιοδήποτε κώνους ..γυάλισμα ξύριζα και κάθε λογής αρωματικό. Θα συνεργάζεται άψογα με όλα τα παραπάνω.. ΤΙ είναι αυτό που τους κάνει να πιστεύουν ότι πιθανότατα κλείνοντας την τουφεκιά (μάζεμα περιφερικών σκαγιών)… πολύ πιο πιθανότατα το πουλι να εκρήγνυται όπως λένε ως το ιδανικότερο τον βλητικών κα θηρευτικών προσδοκιών του μέσου Έλληνα κυνηγού … δηλαδή .. πιστεύουν ότι κάνοντας όλα αυτά που τους είπαν …ΓΙΑΤΙ … είναι βέβαιο ότι τους το είπαν (αρχικά).. θα έχουν εξασφάλιση δια παντός ΤΟ τέλειο τις συνεργασίας Τσοκ φυσιγγίου αυλου κώνου και μια πλειάδα ακόμα πραγμάτων… άντε και να τα δεχτώ όλα αυτά… αυτό που πραγματικά με τρελαίνει είναι πιο είναι το ΖΗΤΟΥΜΕΝΟ σε όλο αυτό … πιο είναι το ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ για όλους αυτούς που κάνοντας το κάτι παραπάνω στο όπλο… τους κάνει να νιώθουν άτρωτοι.. βλητικά.. τους κάνει να νιώθουν ότι αν έχουν το καλύτερα γυαλισμένο άυλο και κώνο θα έχουν αυτό το παραπάνω ποσοστό σε κατανομή ώστε να έχουν ελαχιστοποιήσει τα όποια πιθανά βλητικά μειονεκτήματα ενός συμβατικότερου όπλου… δηλαδή … όλο αυτό είναι που κάνει το κάτι παραπάνω και κάνει όλους αυτούς να τρομάζουν στην ιδέα ενός όπλου στα χερια τους που δεν έχει υποστεί το παραμικρό …δηλαδή όλο αυτό σκοτώνει το πουλί στα απίστευτα μέτρα που έχουμε διαβάσει όλα αυτά τα χρόνια εδώ μέσα… θα ξαναπώ ότι δεν είμαι εναντια σε πράγματα που μπορούν να βελτιώσουν το όπλο στο σύνολο του αλλά προς θεού να προβώ σε ακραία πράγματα ώστε να ζω σε μια προσωπική εικονική πραγματικότητα .. το τι είναι μετρά και το που μπορεί το λειοκαννο να θήρευση με το ύψιστο τον βλητικών αποτελεσμάτων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #455004

    Το ζητουμενο ειναι αν αξιζει ο κοπος να αφαιρεσεις μεταλλο απο το κωννο τελικα,γιατι εγω αλλα ειδα εχτες και δεν το περιμενα,περιμενα να δω μεγαλα κεντρα απο την οπτιμα ως μπρος ολα τα κοντοκωννα,ιδιαιτερα με το 8αρι που υποτιθεται υπερτερει ο κωννος ο μακρυς.Αλλα απλα επικρατουσε σε προβληματικα φουλ τσοκ και τιποτα παραπανω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    365
    bore στις #455009

    H δοκιμή είχε γίνει πριν χρόνια με όπλο που δεν έχει εξεζητημένα μακρύ κώνο μα οπτικά η μετάβαση στον αυλό δείχνει ομαλή ! Να σημειώσω το 18,5χιλ. που έχει σταμπάρισμα αυλού.
    Στα 45μ με εργοστασιακά extend τσοκ των 6-8-10/10 ! Φυσίγγι Sellier&Bellot 32gram. με συγκεντρωτήρα (corona)N8 (2,25χιλ.) Eγιναν τρεις βολές ,μια με κάθε τσοκ !
    6/10= 225σκ. 50%
    8/10= 233σκ. 51%
    10/10= 263σκ. 58%
    Επίσης πριν λίγες μέρες αξιώθηκα να βάλω στον ταχογράφο τον συγκεκριμένο τύπο φυσιγγίων και να δω πως είναι της τάξεως των 370μ/δ σαν μέσο όρο !

    Υ.Γ δεν είναι τυπογραφικό λάθος είναι 45μ !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #455015

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Δημητρης Benelli wrote:</div>
    Χρηστο πεσανε να σε φανε τα παλιόπαιδα του Αρτεμις , αλλα μην μασας , πολύ ωραιες οι τουφεκιες σου , θελω τρελη τουφεκια από το κωναρισμενο να τριψει τα ματακια του ο Ksap που κανει και κατι λαθη νηπιαγωγείου , εβγαλε το 31 χ 18 ότι βγαζει αποτέλεσμα 651 , λοιπον ?

    Και 558 να ειναι,ειναι κατω απο 30%,οποτε δεν προκειται για καμμια συγκεντρωση αξια λογου σε αυτη την επιφανεια,απο ενα ντεμι τσοκ.Οσο για τα γυαλισμενα μακρυκωννα,κρατα και μια πισινη,γιατι εχτες το Μπενελλι αφησε την Οπτιμα πισω με το αγριο και κοντο,και μαλιστα στο γυπεδο της, με ψιλα σκαγια.Τωρα να μου πεις οτι ειναι 1/10 πιο σφιχτη η μπενελλι,μασαει απο 1/10 ο εφταποντος γυαλισμενος κωννος?Η μηχανη βρισκεται μπροστα,καλη η εξατμηση αλλα χωρις τη μηχανη δεν λεει.<br>

    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>

    Ο Χριστος (bore) μου ειπε κατι πριν 8 χρονια σε μια σηζητιση για φυσιγγια το οποιο χαραχτικε στην μνημη μου και μενει ως κανονας : << ΤΑ ΚΑΛΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΚΑΛΑ ΟΠΛΑ>>

    εξου και ο κανονας ”δες ποιο φυσιγγι παει στο οπλο σου”
    θελω να πω οτι ενα σωστα στειμενο φυσιγγι συμφωνα με τα τεχνικα χαρακτιριστικα ενος οπλου αυλος- κωνος – τσοκ μπορεις να μεταμορφωσεις την συμπεριφορα του οπλου σου

    ισως να ειναι καλητερη η λυση στο να πυραματιστεις στο φυσιγγι παρα να τροποποιησεις το οπλο που ισως και να το καταστρεψεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    913
    λιουφκα στις #455016

    Μαρκο και εγω προσοπικα δεινω βαριτατη συμασια στα περιφεριακα σκαγια εκτος κυκλου 76 για τον λογο οτι απλα ΥΠΑΡΧΟΥΝ ειναι εκει με κινητικη ενεργια ετιμα να συμβαλουν στην καταβολη ενος θηραματος κανεις δεν λεει οτι ειναι αχριστα …

    αλλα μιας και ασχολουμαστε και ακολουθουμε τις σωστες μεθοδους των βλητικων που αφυεροσαν μια ζωη για την μελετη φυσιγγιων, για να μηλαμε με νουμερα πρεπει ολοι να ακολουθουμε τις ιδιες μεθοδους- μετρισεις ως κανονα. Π.Χ για να συνενοηθουμε στα αγγλικα μηλαμε αγγλικα στα ελληνικα μηλαμε ελληνικα ετσι και στην μετρειση βλητικης αποδοσης ενα κοινο κανονα μετρισης αυτον που ορησαν η βλητικοι μελετιτες και οι ερευνιτες .. για την ομια συνγγριση φυσιγγιων

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #455017

    H δοκιμή είχε γίνει πριν χρόνια με όπλο που δεν έχει εξεζητημένα μακρύ κώνο μα οπτικά η μετάβαση στον αυλό δείχνει ομαλή ! Να σημειώσω το 18,5χιλ. που έχει σταμπάρισμα αυλού.<br>
    Στα 45μ με εργοστασιακά extend τσοκ των 6-8-10/10 ! Φυσίγγι Sellier&Bellot 32gram. με συγκεντρωτήρα (corona)N8 (2,25χιλ.) Eγιναν τρεις βολές ,μια με κάθε τσοκ !<br>
    6/10= 225σκ. 50%<br>
    8/10= 233σκ. 51%<br>
    10/10= 263σκ. 58%<br>
    Επίσης πριν λίγες μέρες αξιώθηκα να βάλω στον ταχογράφο τον συγκεκριμένο τύπο φυσιγγίων και να δω πως είναι της τάξεως των 370μ/δ σαν μέσο όρο !

    Υ.Γ δεν είναι τυπογραφικό λάθος είναι 45μ !

    H τιμες ειναι τυπικες για την αποσταση,με το 0.8,και ιδιαιτερα το 0.6 να εχουν σημειωση υπερσυγκεντρωση,το οποιο ειναι συνηθισμενο,εφ οσον ειναι στην μειοψηφια μιας σειρας απο βολων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #455179

    Το ζητουμενο ειναι αν αξιζει ο κοπος να αφαιρεσεις μεταλλο απο το κωννο τελικα,γιατι εγω αλλα ειδα εχτες και δεν το περιμενα,περιμενα να δω μεγαλα κεντρα απο την οπτιμα ως μπρος ολα τα κοντοκωννα,ιδιαιτερα με το 8αρι που υποτιθεται υπερτερει ο κωννος ο μακρυς.Αλλα απλα επικρατουσε σε προβληματικα φουλ τσοκ και τιποτα παραπανω.<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>

    Το να κάτσεις να κάνεις ολόκληρη ιστορία σε ένα όπλο που ρίχνει κάπως καλά, δέν λέει και τόσα πράγματα.
    Αν όμως έχεις μια κάννη που ρίχνει απαίσια και στα 25 μέτρα ψάχνεις να βρείς σκάγια στο χαρτί, επίσης αν δέν θα κλαίς και πολύ σε πιθανή καταστροφή της κάννης εφόσον μπορείς να πάρεις καινούρια με 180 Ευρώ, ίσως τότε αξίζει να πειραματιστείς.
    Η δική μου βελτίωση μου διόρθωσε τα πράγματα που ενδειντικά μέν , αδόκιμα δε , παρουσίασα.
    Προς αποκατάστασιν των πραγμάτων παραθέτω το αποτέλεσμα διορθωμένο .
    Τα νούμερα είναι σαφώς γραμμένα, άν και οι διαστάσεις του χαρτιού δέν είναι απόλυτα σωστές (1χ1) αλλά στο ύψος είναι 104εκ.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1361
    samgunner62 στις #455192

    Τα νούμερα είναι σαφώς γραμμένα, άν και οι διαστάσεις του χαρτιού δέν είναι απόλυτα σωστές (1χ1) αλλά στο ύψος είναι 104εκ.

    Ετσι ρε λεβεντι ειδαμε το φως το αληθινο,η τουφεκια σου ειναι κοντα στο ονομαστικο 71%,οποτε εισαι μεσα,για μια ντεμι τουφεκια.Αυτο που λες για το κωνο,και εγω συμφωνο,μια δουλεια που εκανα σε ενα δικαννο δικο μου,στην αριστερη καννη,στο κωννο,αμεσως η τουφεκια ανεβηκε τουλαχιστον 2 αστρα σφιχτα στη χειρωτερη.Η επεμβαση εγινε γιατι η καννη ειναι 2 αστερων και απεδιδε ντεμι οπως η δεξια,ο κωννος ηταν σε κακη κατασταση,και μονο για αυτο το λογο θα τον πειραζα.Η δοκιμες που εχω κανει μου εδειξαν οτι δεν αξιζει ο κοπος σε ενα αξιοπρεπει κωνο συναρμογης σε κλιση να πειραχτει,γιατι τοτε ειναι τα τσοκ που φταινε,αν δεν περνεις της συγκεντρωσεις και κατανομες που θελεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #455211

    Προς αποκατάστασιν των πραγμάτων παραθέτω το αποτέλεσμα διορθωμένο .

    Τώρα το πας καλά.

    Λοιπόν αν τώρα προσθέσεις και τα κενά στην εικόνα που εκ πρώτης όψεως δείχνουν να είναι 5 στον κύκλο των 76 εκατοστών θα είσαι πολύ πιό σωστός. Αλλά αν λάβουμε υπ’ όψιν την απόσταση που είναι 32 μέτρα κι όχι 30 ή 35 σύμφωνα με τα πινακάκια που σου έδωσα βλέπουμε πως έχεις κάποιες μικρές διαφορές από τις ονομαστικές συγκεντρώσεις αλλά και από το μέγιστο άνοιγμα σε αυτές τις αποστάσεις.
    Αν τα μελετήσεις και τα έχεις σαν μπούσουλα θα δεις πόσο μπορεί να βελτιωθεί ή όχι μια τουφεκιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #455212

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>samgunner62 wrote:</div>
    Το ζητουμενο ειναι αν αξιζει ο κοπος να αφαιρεσεις μεταλλο απο το κωννο τελικα,γιατι εγω αλλα ειδα εχτες και δεν το περιμενα,περιμενα να δω μεγαλα κεντρα απο την οπτιμα ως μπρος ολα τα κοντοκωννα,ιδιαιτερα με το 8αρι που υποτιθεται υπερτερει ο κωννος ο μακρυς.Αλλα απλα επικρατουσε σε προβληματικα φουλ τσοκ και τιποτα παραπανω.<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Το αποτελεσμα μετα τη δοκιμη Σαραντος

    </div>

    Το να κάτσεις να κάνεις ολόκληρη ιστορία σε ένα όπλο που ρίχνει κάπως καλά, δέν λέει και τόσα πράγματα.<br>
    Αν όμως έχεις μια κάννη που ρίχνει απαίσια και στα 25 μέτρα ψάχνεις να βρείς σκάγια στο χαρτί, επίσης αν δέν θα κλαίς και πολύ σε πιθανή καταστροφή της κάννης εφόσον μπορείς να πάρεις καινούρια με 180 Ευρώ, ίσως τότε αξίζει να πειραματιστείς.<br>
    Η δική μου βελτίωση μου διόρθωσε τα πράγματα που ενδειντικά μέν , αδόκιμα δε , παρουσίασα.<br>
    Προς αποκατάστασιν των πραγμάτων παραθέτω το αποτέλεσμα διορθωμένο .<br>
    Τα νούμερα είναι σαφώς γραμμένα, άν και οι διαστάσεις του χαρτιού δέν είναι απόλυτα σωστές (1χ1) αλλά στο ύψος είναι 104εκ.

    μπορεις να γραψεις αναλυτικα την συνταγή ? ιδιογομωση το φυσιγγι η εμποριου είναι ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 170 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων