ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,471 έως 10,485 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Ανώνυμος στις #386722

    Φιλε παρεξηγησες τα παιδια που αστιευτηκαν με την ολη φαση,,και δεν αστιευτικαν εις βαρος σου, αλλα μαλον δεν το καταλαβες

    και φυσικα δεν χρειαζονται φρασης του στιλ [τα πουλια που βαραω 1 χρονο με το σκυλι μου αυτοι θελουν 10] ουτε και οι φωτο

    αλλωστε ουτε για το κρεας παμε στο βουνο ,ουτε καλος κυνηγος ειναι μονο αυτος που βαραει τα πιο πολλα θηραματα

    για αυτο γραψτε για καμια μπεκατσα καλητερα και μην χαλατε το τοπικ χωρις λογο

    φιλικα

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #386730

    Φιλε παρεξηγησες τα παιδια που αστιευτηκαν με την ολη φαση,,και δεν αστιευτικαν εις βαρος σου, αλλα μαλον δεν το καταλαβες και φυσικα δεν χρειαζονται φρασης του στιλ [τα πουλια που βαραω 1 χρονο με το σκυλι μου αυτοι θελουν 10] ουτε και οι φωτο αλλωστε ουτε για το κρεας παμε στο βουνο ,ουτε καλος κυνηγος ειναι μονο αυτος που βαραει τα πιο πολλα θηραματα για αυτο γραψτε για καμια μπεκατσα καλητερα και μην χαλατε το τοπικ χωρις λογο φιλικα

    Δεν ελπίζω τίποτα. Δεν φοβάμαι τίποτα. Είμαι λέφτερος.
    Αυτοι με ΔΝΤ εμεις με ΤΝΤ http://www.youtube.com/watch?v=0Z3F0FrTCDg

    φιλε καταλαβα οτι μερικα ατομα αστιευτηκαν γιαυτο εγραψα αυτο το ποστ
    “για να μην παρεξηγηθω απλα βασίστηκα στον κωμικοτραγικο ποστ του nictas που οντως γελασα με την ψυχη μου…για να την πω στον Victfalcon που ανοιγει το στομα του και αραδιαζει διαφορα!”
    οσο για το μια σεζον δικη μου 10 δικες του, αυτο αληθεια ειναι για το κρεας δεν παμε, δοξαζουμε το Θεο την σημερο ημερα τα κρεοπολεια ειναι γεματα!!! αμα ηταν για το κρεας δεν θα καιγαμε τοση βενζινη διπλα μας τα εχουμε τα μαγαζια γεματα κρεας! παρολα αυτα παμε για ενα σκοπο… να βγαλουν τα σκυλια μας πουλια, και η η αποκορυφωση της κυνηγετικης εξορμησης ειναι η θηραματικη καρπωση που βλεπεις τους κοπους σου να δινουν καρπους!
    οταν οι καρποι σου ειναι σταθεροι τοτε παβει να ειναι θεμα τυχης! αυτο για το κυνηγαρας που ειπε το παλικαρι

    μπεκατσες ρε φιλε οπως σου ειπα εμας ειναι που ειναι λιγετερες σε αρυθμο απο εσας καθε χρονο, αργουνε κιολας ετσι πρως το παρον αναμωνη για ακομα 2-3 βδομαδες λογικα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #386742

    Σήμερα το πρόγραμμα είχε αναζήτηση βελουδομάτας. Το μέρος με έλατα και πουρνάρια, ανάμεικτα. Δύο μπεκάτσες ανακάλυψε ο Ζίκο αλλά οι κυρίες ήταν ντροπαλές και έτσι στα συνωλικά 3 σηκώματα που κάναμε τις δύο φορές απλά την ακούσαμε να φεύγει από την άλλη μεριά του πουρναριού και την τρίτη συνέβη κάτι που είχε συμβεί και πέρισυ στο ίδιο μέρος….. Κάποια στιγμή σταμάτησα στο δάσος να βγάλω μια φωτογραφία διότι μου άρεσε το τοπίο παρέα με τον συγκυνηγό μου. Την ώρα που είχα την μηχανή στα χέρια η μπεκάτσα έκανε την εμφάνιση της προφανώς για να μου πει οτι σήμερα μας κέρδισε κατά κράτος…. και ενώ εγώ προσπαθούσα να βλαλω την μηχανή στην τσέπη μου λέγοντας μερικά γαλλικά…μια φάσα από το πουθενά περνούσε ανάμεσα στα έλατα…. Έτσι είναι η φύση και το κυνήγι, κάτι χάνεις κάτι κερδίζεις… Σε λίγο ο Ζίκο απορτάριζε το περίεργο πτηνό το οποίο δεν είχε ξαναδεί στην κυνηγετική του πορεία…..

    http://alectorischukar.blogspot.gr/2012/11/blog-post.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    37
    sphunt στις #386759

    για να μην παρεξηγηθω απλα βασίστηκα στον κωμικοτραγικο ποστ του nictas που οντως γελασα με την ψυχη μου…για να την πω στον Victfalcon που ανοιγει το στομα του και αραδιαζει διαφορα!
    α και βρε victfalcon τα σεττερακια σου ποσες κυνηγετικες εξοδους δικαιουνται τον χρονο? καθημερινα για ποσους μηνες???
    γιατι εδω σε μας θα ξερεις αφου κυνηγας τα μεροι μου πως μονο 17 κυνηγετικες εξοδους εχουν τα σκυλια Κυριακες και Τεταρτες!

    δε γραφεσε σε κανα κυπριακο forum να σε καταλαβενουν καλυτερα? 😎 που ξερουν και απο φραγκολινους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    243
    kinigos67 στις #386812

    Αηδία καταντήσαμε εδώ μέσα,όλο φιλονικίες και κατινιές,λες και είμαστε δικαστές.

    Υπάρχουν πολλοί που βαράνε λαγό το βράδυ με όπλο και την άλλη μέρα καμαρώνουν με το θήραμα και λενε οτι τον βγάλανε τα σκυλιά κλπ,το ίδιο έχει γίνει και με τα πουλιά και με γουρούνια κλπ.

    Όμως δε το ξέρουμε εμείς και δε μπορούμε να καταδικάσουμε και να τους κατηγορήσουμε απο μια φωτογραφία!

    Θα το κάνουμε αυτό με κόσμια λόγια πάντα,όταν δούμε κατι το οποίο ειναι απαγορεύσιμο είδος…..΄τοτε ναι!θα το καταδικάσουμε,αλλά δεν θα προσβάλουμε τον άλλο!

    Και μη μου πει κανείς οτι δεν έχει παρανομήσει ποτέ στο κυνήγι,είτε εκούσια είτε ακούσια,γιατί θα λέει ψέμματα.Βάζω και τον εαυτό μου μέσα,γιατί την ”αμαρτία” στο κυνήγι,την έχουμε κάνει όλοι.

    Ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για αυτά που κάνει και λέει,αλλά δε γουστάρω να τη λέει  ο ένας στον άλλο,χωρίς να γνωρίζει,μόνο και μόνο για να βρίσκεται σε κουβέντα.

    Βέβαια χαμένα λόγια,γιατί όλο έτσι λέμε και όλο διαβάζουμε ανούσιες απαντήσεις και επιθέσεις,έστω και για πλάκα,που το μόνο κέρδος που έχουν είναι να χαλάνε το θέμα και να στενοχωρούν και να απογοητεύουν το κάθε συνάδερφο κυνηγό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #386816

    Σωτηρης wrote:
    για να μην παρεξηγηθω απλα βασίστηκα στον κωμικοτραγικο ποστ του nictas που οντως γελασα με την ψυχη μου…για να την πω στον Victfalcon που ανοιγει το στομα του και αραδιαζει διαφορα!
    α και βρε victfalcon τα σεττερακια σου ποσες κυνηγετικες εξοδους δικαιουνται τον χρονο? καθημερινα για ποσους μηνες???
    γιατι εδω σε μας θα ξερεις αφου κυνηγας τα μεροι μου πως μονο 17 κυνηγετικες εξοδους εχουν τα σκυλια Κυριακες και Τεταρτες!

    δε γραφεσε σε κανα κυπριακο forum να σε καταλαβενουν καλυτερα? που ξερουν και απο φραγκολινους

    ειμαι γραμμενος και σε αρκετα Κυπριακα φορουμ, παρολα αυτα δεν παβει να ειμαι Ελληνας αρα και εδω μεσα επρεπε να με καταλαβενεις!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #386839

    sphunt wrote:

    Σωτηρης wrote:
    για να μην παρεξηγηθω απλα βασίστηκα στον κωμικοτραγικο ποστ του nictas που οντως γελασα με την ψυχη μου…για να την πω στον Victfalcon που ανοιγει το στομα του και αραδιαζει διαφορα!
    α και βρε victfalcon τα σεττερακια σου ποσες κυνηγετικες εξοδους δικαιουνται τον χρονο? καθημερινα για ποσους μηνες???
    γιατι εδω σε μας θα ξερεις αφου κυνηγας τα μεροι μου πως μονο 17 κυνηγετικες εξοδους εχουν τα σκυλια Κυριακες και Τεταρτες!

    δε γραφεσε σε κανα κυπριακο forum να σε καταλαβενουν καλυτερα? που ξερουν και απο φραγκολινους

    ειμαι γραμμενος και σε αρκετα Κυπριακα φορουμ, παρολα αυτα δεν παβει να ειμαι Ελληνας αρα και εδω μεσα επρεπε να με καταλαβενεις!

     

    Ελα λοιπον ελειξε η φαγομαρα… τελος αντε καλα κυνηγια σε σενα και σε ολους τους κυπριους συναδελφους…..και μην αρπαζεσαι και μην επιτυθεσαι…! αντε καλημερα!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    58
    ASSOS67 στις #386842

    Αηδία καταντήσαμε εδώ μέσα,όλο φιλονικίες και κατινιές,λες και είμαστε δικαστές.

     

    Υπάρχουν πολλοί που βαράνε λαγό το βράδυ με όπλο και την άλλη μέρα καμαρώνουν με το θήραμα και λενε οτι τον βγάλανε τα σκυλιά κλπ,το ίδιο έχει γίνει και με τα πουλιά και με γουρούνια κλπ.

    Όμως δε το ξέρουμε εμείς και δε μπορούμε να καταδικάσουμε και να τους κατηγορήσουμε απο μια φωτογραφία!

    Θα το κάνουμε αυτό με κόσμια λόγια πάντα,όταν δούμε κατι το οποίο ειναι απαγορεύσιμο είδος…..΄τοτε ναι!θα το καταδικάσουμε,αλλά δεν θα προσβάλουμε τον άλλο!

    Και μη μου πει κανείς οτι δεν έχει παρανομήσει ποτέ στο κυνήγι,είτε εκούσια είτε ακούσια,γιατί θα λέει ψέμματα.Βάζω και τον εαυτό μου μέσα,γιατί την »αμαρτία» στο κυνήγι,την έχουμε κάνει όλοι.

    Ο καθένας μας είναι υπεύθυνος για αυτά που κάνει και λέει,αλλά δε γουστάρω να τη λέει ο ένας στον άλλο,χωρίς να γνωρίζει,μόνο και μόνο για να βρίσκεται σε κουβέντα.

    Βέβαια χαμένα λόγια,γιατί όλο έτσι λέμε και όλο διαβάζουμε ανούσιες απαντήσεις και επιθέσεις,έστω και για πλάκα,που το μόνο κέρδος που έχουν είναι να χαλάνε το θέμα και να στενοχωρούν και να απογοητεύουν το κάθε συνάδερφο κυνηγό.

    Κυνηγετικός Σύλλογος Αιγαλέου
    Περιηγήσεις 4Χ4 : http://www.suv4fun.gr/

    Συμφωνω  απόλυτα  μαζι  σου  φίλε  μου  , ηλπιζα  ότι  στο  διαδύκτιο οι  συνάδερφοι  που  επικοινωνούμε  να  κρατάνε  κάποιο  επίπεδο  αλλα  δυστυχως υπάρχουν  και εδώ  καποιοι ξερόλες  , που  τα  ξερουν  όλα , υποκριτές  που  ενω  μιλάνε  για  δεοντολογία  κυνηγετική  ειναι  οι  πρώτοι  που  θα  παρανομήσουν  όταν  δωθει  η  ευκαιρια,  και  ψεύτες  για  να  σε  αποπροσανατολίσουν  . Απο   την  άλλη  μεριά  υπάρχουν  και  καλά  παιδια  που  απο  τον  τρόπο  που  γράφουν διακρίνει  κανείς  την  ποιότητα και  το  επίπεδο  που  διαθέτουν. Ας ασχοληθούμε  με  αυτους  και  ας  σνομπάρουμε  τους  άλλους. Υπάρχουν  και  τα συνοικιακά  καφενεία  να πανε.  Τώρα ο  φίλος stef42  εχει  και  φωτό  στο  προφίλ  του  βρήκε   μπεκάτσα  στην  πεδινη  Φθιωτιδα  σε περπατητο  κυνήγι  τσίχλας  κυνηγώντας με  κοντομάνικο  απο  την ζέστη Φιλικά  Φώτης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #386933

    Σωτηρης wrote:

    sphunt wrote:

    Σωτηρης wrote:
    για να μην παρεξηγηθω απλα βασίστηκα στον κωμικοτραγικο ποστ του nictas που οντως γελασα με την ψυχη μου…για να την πω στον Victfalcon που ανοιγει το στομα του και αραδιαζει διαφορα!
    α και βρε victfalcon τα σεττερακια σου ποσες κυνηγετικες εξοδους δικαιουνται τον χρονο? καθημερινα για ποσους μηνες???
    γιατι εδω σε μας θα ξερεις αφου κυνηγας τα μεροι μου πως μονο 17 κυνηγετικες εξοδους εχουν τα σκυλια Κυριακες και Τεταρτες!

    δε γραφεσε σε κανα κυπριακο forum να σε καταλαβενουν καλυτερα? που ξερουν και απο φραγκολινους

    ειμαι γραμμενος και σε αρκετα Κυπριακα φορουμ, παρολα αυτα δεν παβει να ειμαι Ελληνας αρα και εδω μεσα επρεπε να με καταλαβενεις!

    Ελα λοιπον ελειξε η φαγομαρα… τελος αντε καλα κυνηγια σε σενα και σε ολους τους κυπριους συναδελφους…..και μην αρπαζεσαι και μην επιτυθεσαι…! αντε καλημερα!!!

    φιλε εσυ μου εσυ επιτεθηκες και εγω ανταπεδοσα στην επιθεση σου! και για σενα αμα βαλεις μια φωτογραφια που ξερω και εγω ποσα μιλια εκοψες για 1-2 πουλια και καποιος χωρις να σε ξερει σε πει καρτερινζη μειωνονει αυτοματα  και τες κυνηγετικες σου οικανοτητες αλλα και την κυνηγετικη σου παιδεια τοτε θα τα παρεις!
    οπως ειπες και εσυ τελος στην ολη φαγομαρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    61
    boulp_2 στις #386982

    Καλησπέρα στη παρέα. Ας πούμε για καμιά έξοδο για τη «βασίλισσα» γιατί νομίζω ότι με όλη τη φαγωμάρα δε βγαίνει τίποτα. Αρκετά  προβλήματα έχουμε στο κεφάλι μας .Λοιπόν σήμερα σε έξοδο μαζί με τον αδελφό μου στην ορεινή Κορινθία σε δυο μέρη συνάντηση με δυο πουλιά που μας έκαναν «γιογιό» με μόλις μια μακρινή τουφεκιά χωρίς αποτέλεσμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #386985

    victfalcon wrote:

    Σωτηρης wrote:

    sphunt wrote:

    Σωτηρης wrote:
    για να μην παρεξηγηθω απλα βασίστηκα στον κωμικοτραγικο ποστ του nictas που οντως γελασα με την ψυχη μου…για να την πω στον Victfalcon που ανοιγει το στομα του και αραδιαζει διαφορα!
    α και βρε victfalcon τα σεττερακια σου ποσες κυνηγετικες εξοδους δικαιουνται τον χρονο? καθημερινα για ποσους μηνες???
    γιατι εδω σε μας θα ξερεις αφου κυνηγας τα μεροι μου πως μονο 17 κυνηγετικες εξοδους εχουν τα σκυλια Κυριακες και Τεταρτες!

    δε γραφεσε σε κανα κυπριακο forum να σε καταλαβενουν καλυτερα? που ξερουν και απο φραγκολινους

    ειμαι γραμμενος και σε αρκετα Κυπριακα φορουμ, παρολα αυτα δεν παβει να ειμαι Ελληνας αρα και εδω μεσα επρεπε να με καταλαβενεις!

    Ελα λοιπον ελειξε η φαγομαρα… τελος αντε καλα κυνηγια σε σενα και σε ολους τους κυπριους συναδελφους…..και μην αρπαζεσαι και μην επιτυθεσαι…! αντε καλημερα!!!

    φιλε εσυ μου εσυ επιτεθηκες και εγω ανταπεδοσα στην επιθεση σου! και για σενα αμα βαλεις μια φωτογραφια που ξερω και εγω ποσα μιλια εκοψες για 1-2 πουλια και καποιος χωρις να σε ξερει σε πει καρτερινζη μειωνονει αυτοματα και τες κυνηγετικες σου οικανοτητες αλλα και την κυνηγετικη σου παιδεια τοτε θα τα παρεις!
    οπως ειπες και εσυ τελος στην ολη φαγομαρα

     

    πες μου λιγο ……. αν εβλαιπες σε μια αρμαθια 2 τσιχλες και μια μπεκατσαρα τι θα πιστευες? στιχλα=καρτερι και μπεκατσα μπορει και καρτερι…. σκεψου……..

    εγω κυνηγαω λιγο ορτυκι και πολυ μπεκατσα και τρελαινομαι οταν βλεπω καρτερατζιδες να βαρανε μπεκατσες στο ξημερωμα …..αυτοι δεν ταιζουν σκυλια δεν τα ξεσκατωνουν δεν τα τρεχουν σε γιατρους δεν σπανε τα ποδαρια τους για 1-2 φερμες στο βουνο και χτοιπανε και πιο πολλες….. αλλα αυτο δεν εχει τη μαγια του κυνηγιου της μπεκατσας… με εναν μαληστα πιαστηκα στα χερια γι αυτο το πραγμα περσυ…. με τρελαινει να βλεπω τσιχλα στο καρτερι με μπεκατσα γι αυτο επιτεθηκα …. συγνωμη για την σταση μου…αν ειναι οπως τα λες παρανωησα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #387008

    Μετά από 2 εξόδους σε δύο διαφορετικά μέρη σε μεγάλο υψόμετρο Κυριακή και Δευτέρα απολυτώς τίποτα εκτός από μία λευκή φέρμα σε κάθε έξοδο.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    Σωτηρης στις #387047

    καταλαβενω γιατι και εγω το ιδιο παθενω οταν βαρανε περδικια στο σταμα, και στην Κυπρο ενα μεγαλο μερος του κυνηγοκοσμου αυτο κανει… Σταμα για ολα,

    παρολα αυτα επειδη εμεις τες τσιχλες δεν τες εχουμε σαν εσας που μια μερα βαρας οσες θες (ασχετο που σε σταματαει το οριο που εχεται, εμεις δεν εχουμε οριο αλλα δεν εχουμε ουτε πουλια 😛 ) ετσι το καιρο που ειναι το κυνηγι τσιχλας/φασας/μπεκατσας περπαταω για τσιχλες και βαζω τον σταβρο μου μπας και πατησω καμια μπεκατσα που και αυτες σε σχεση με τες μπεκατσες που ερχονται στην Ελλαδα εμας ειναι απλα δειγμα οπως και τες τσιχλες!!! σταμα δυστιχος για μενα δεν μπορω να καθομαι ουτε στες τσιχλες, εχει αγκαθια ο κολος μου  😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    36
    gravara στις #387075

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ , ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ ΑΝΑΜΙΚΤΟ ΠΕΡΔΙΚΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ, ΠΕΡΙΟΧΗ ΒΟΙΩΤΙΑΣ . ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ (5) ΩΡΩΝ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΩ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΣΤΟ ΓΥΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ( 11.00΄) ΣΕ ΜΕΡΟΣ ΠΟΛΥ ΣΦΙΚΤΟ ΠΟΥΡΝΑΡΙ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΦΕΡΜΑ. ΑΛΛΑ Η ΚΥΡΙΑ ΜΕ ΚΟΡΟ ΪΔΕΥΣΕ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΘΕΣΗ ΕΚΑΝΕ ΒΑΤΡΑΧΟΠΗΔΗΜΑ. ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΠΛΟΚΑΡΙΣΜΑ ΣΤΑ 100-150 ΜΕΤΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΥΚΝΟΥΡΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΔΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΦΕΡΜΑ- ΣΥΝΕΝΕΣΗ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΜΟΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΜΕΝΑ ΠΟΛΛΑ ΤΣΙΧΛΚΟΤΣΥΦΑ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΚΑΤΑ ΤΗΣ (07.45) ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΑΚΙ ΦΑΣΣΕΣ (8-10) ΠΟΥΛΙΑ ΠΕΤΑΓΑΝ ΠΟΛΥ ΧΑΜΗΛΑ ΣΥΡΙΖΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΥΡΝΑΡΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΛΕΜΟ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #387080

    Σωτηρης wrote:

    victfalcon wrote:

    Σωτηρης wrote:

    sphunt wrote:

    Σωτηρης wrote:
    για να μην παρεξηγηθω απλα βασίστηκα στον κωμικοτραγικο ποστ του nictas που οντως γελασα με την ψυχη μου…για να την πω στον Victfalcon που ανοιγει το στομα του και αραδιαζει διαφορα!
    α και βρε victfalcon τα σεττερακια σου ποσες κυνηγετικες εξοδους δικαιουνται τον χρονο? καθημερινα για ποσους μηνες???
    γιατι εδω σε μας θα ξερεις αφου κυνηγας τα μεροι μου πως μονο 17 κυνηγετικες εξοδους εχουν τα σκυλια Κυριακες και Τεταρτες!

    δε γραφεσε σε κανα κυπριακο forum να σε καταλαβενουν καλυτερα? που ξερουν και απο φραγκολινους

    ειμαι γραμμενος και σε αρκετα Κυπριακα φορουμ, παρολα αυτα δεν παβει να ειμαι Ελληνας αρα και εδω μεσα επρεπε να με καταλαβενεις!

    Ελα λοιπον ελειξε η φαγομαρα… τελος αντε καλα κυνηγια σε σενα και σε ολους τους κυπριους συναδελφους…..και μην αρπαζεσαι και μην επιτυθεσαι…! αντε καλημερα!!!

    φιλε εσυ μου εσυ επιτεθηκες και εγω ανταπεδοσα στην επιθεση σου! και για σενα αμα βαλεις μια φωτογραφια που ξερω και εγω ποσα μιλια εκοψες για 1-2 πουλια και καποιος χωρις να σε ξερει σε πει καρτερινζη μειωνονει αυτοματα και τες κυνηγετικες σου οικανοτητες αλλα και την κυνηγετικη σου παιδεια τοτε θα τα παρεις!
    οπως ειπες και εσυ τελος στην ολη φαγομαρα

    πες μου λιγο ……. αν εβλαιπες σε μια αρμαθια 2 τσιχλες και μια μπεκατσαρα τι θα πιστευες? στιχλα=καρτερι και μπεκατσα μπορει και καρτερι…. σκεψου…….. εγω κυνηγαω λιγο ορτυκι και πολυ μπεκατσα και τρελαινομαι οταν βλεπω καρτερατζιδες να βαρανε μπεκατσες στο ξημερωμα …..αυτοι δεν ταιζουν σκυλια δεν τα ξεσκατωνουν δεν τα τρεχουν σε γιατρους δεν σπανε τα ποδαρια τους για 1-2 φερμες στο βουνο και χτοιπανε και πιο πολλες….. αλλα αυτο δεν εχει τη μαγια του κυνηγιου της μπεκατσας… με εναν μαληστα πιαστηκα στα χερια γι αυτο το πραγμα περσυ…. με τρελαινει να βλεπω τσιχλα στο καρτερι με μπεκατσα γι αυτο επιτεθηκα …. συγνωμη για την σταση μου…αν ειναι οπως τα λες παρανωησα!!!

     

     

    καταρχην καλημερα  θα ηθελα να κανω μια ερωτηση τοσο κακο ειναι να εισαι καρτερι για τσιχλα και να περασει μπεκατσα και να την παρεις? δηλ εσυ και ο καθενας μας θα λεγαμε οτι οχι κυνηγαω τσιχλες και δεν κανει? ΠΡΟΣΟΧΗ δεν λεω να πας και να στηθεις για μπςκατσα απογευματινο η πρωινο και να τις ξεπαστρεψει αυτο ειναι καταδικαστεο αλλα βρε φιλαρακια εγω προσωπικα δεν το βλεπω λαθος να περπατας και να σου σηκωθει μπεκατσα μην ξεχναμε οτι το κυνηγι θελει και τυχη και παλι λεω ΟΧΙ στο καρτερι της μπεκατσας αλλα αμα εχεις και λιγο κολο  τι να κανουμε με την τυχη μας θα τα βαλουμε  

    φιλικα Μανος

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 10,471 έως 10,485 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων