ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,206 έως 20,220 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #381687

    Από Δερβενοχώρια έπαιξε τίποτα ρε παιδιά?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #381695

    Από Δερβενοχώρια έπαιξε τίποτα ρε παιδιά?

    Βασίλης.

    Θα σκασω…Δεν επαιξε τιποτα ρε φιλε…ειδαμε 4 τσιχλες ολες κι ολες…

    Να πω και κατι που με πειραξε, αν και ειναι οφ τοπικ, αλλα καλυτερα να ειπωθει εδω που θα το διαβασουν και περισσοτεροι…

    Το πρωι φτανοντας στο μερος που θα κυνηγουσαμε, μετα απο λιγο εφτασε και αλλο ενα αυτοκινητο, με μια παρεα 3 ατομων με σκυλακι…

    Αντι λοιπον , αφου μας βρηκαν εκει, να ρωτησουν που θα κατσουμε εμεις καρτερι μιας και ειχαμε φτασει πρωτοι, αντ’ αυτου τρεξαν γρηγορα γρηγορα να προλαβουν τα καρτερια,  δινοντας και κακο παραδειγμα στο νεωτερο της παρεας τους…

    Αυτα, εις αυριον τα νεωτερα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    477
    diego στις #381697

    vebarbar wrote:
    Από Δερβενοχώρια έπαιξε τίποτα ρε παιδιά? Βασίλης.

    Θα σκασω…Δεν επαιξε τιποτα ρε φιλε…ειδαμε 4 τσιχλες ολες κι ολες… Να πω και κατι που με πειραξε, αν και ειναι οφ τοπικ, αλλα καλυτερα να ειπωθει εδω που θα το διαβασουν και περισσοτεροι… Το πρωι φτανοντας στο μερος που θα κυνηγουσαμε, μετα απο λιγο εφτασε και αλλο ενα αυτοκινητο, με μια παρεα 3 ατομων με σκυλακι… Αντι λοιπον , αφου μας βρηκαν εκει, να ρωτησουν που θα κατσουμε εμεις καρτερι μιας και ειχαμε φτασει πρωτοι, αντ” αυτου τρεξαν γρηγορα γρηγορα να προλαβουν τα καρτερια, δινοντας και κακο παραδειγμα στο νεωτερο της παρεας τους… Αυτα, εις αυριον τα νεωτερα…

    τι κανεις καλα εισαι?

    Αυριο αν μπορεις και πας στο μερος που συναντηθηκαμε πιστευω θα ευχαριστηθεις.Εχω καποια σημαδια και πιστευω οτι θα δικαιωθω 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    228
    Lipis77 στις #381698

    Καλησπερα μαγκες.

    Εαν δε το γυρισει ο καιρος θα περιμενουμε ακομη, οι τσιχλες δε μπηκανε ακομη υπομονη και ιδωμεν , παντως δεν εχει ξαναγινει > μεσα Οκτωβρη και 30 βαθμους, πρωτοφανες! 👿

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #381700

    Αρχική › Φόρουμς › Κυνηγετικές Συζητήσεις › Κυνηγετικές Εξορμήσεις › ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

    EIXE MΠΑΣΙΜΟ ΚΑΤΩ..ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΑ..ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟ..ΦΑΝΙΚΑΝ ΚΑΙ ΦΑΣΣΕΣ..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #381701

    καλησπερα σε ολους.απο φιλο εμαθα οτι και στην ευβοια μπηκαν πολλα πουλια αλλα και παλι ψηλωμενα.απο αυριο και ως την κυριακη επι ποδος πολεμου και καρφωμα στα καρτερια.ελπιζω ο δυνατος βοριας που προβλεπουν να χαμηλωσει τα πουλια και να μην χαλασει τα περασματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #381702

    εχω την εντύπωση ότι όσα πουλιά μπήκαν ήρθαν από τα βοριοανατολικά και έπιασαν παράλια κυρίως..γιαυτό και είχε στο καπανδρίτι και στην αττικη γενικα αλλά όχι στη βοιωτία! Αν μπορεί κάποιος να μας πει τι έγινε και στην Εύβοια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #381703

    Με πρόλαβες στο μήνυμα αλλά τουλάχιστον επιβεβαίωσες τις σκέψεις μου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #381704

    εχω την εντύπωση ότι όσα πουλιά μπήκαν ήρθαν από τα βοριοανατολικά και έπιασαν παράλια κυρίως..γιαυτό και είχε στο καπανδρίτι και στην αττικη γενικα αλλά όχι στη βοιωτία! Αν μπορεί κάποιος να μας πει τι έγινε και στην Εύβοια…

    Βασίλης.

    και στην ανατολικη πλευρα της ευβοιας κατι εγινε. τα πουλια ερχονταν οπως ακριβως το λες.απο τη θαλασσα. δεν ημουν εκει , λεγομενα αλλων αναφερω .το σαββατο θα δοκιμασω την τυχη μου εκει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #381709

    μεχρι το Σάββατο πολλά μπορεί να αλλάξουν αλλά και εγώ είτε Δερβενοχώρια είτε στην Εύβοια θα πάω. Όσον αφορά τον αέρα που είπες πιστεύω ότι τα πουλιά δεν χαμηλώνουν με τον αέρα αλλά με την αλλαγή της πίεσης και της θερμοκρασίας στην ατμόσφαιρα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    beretta a400 στις #381710

    vebarbar wrote:
    εχω την εντύπωση ότι όσα πουλιά μπήκαν ήρθαν από τα βοριοανατολικά και έπιασαν παράλια κυρίως..γιαυτό και είχε στο καπανδρίτι και στην αττικη γενικα αλλά όχι στη βοιωτία! Αν μπορεί κάποιος να μας πει τι έγινε και στην Εύβοια… Βασίλης.

    και στην ανατολικη πλευρα της ευβοιας κατι εγινε. τα πουλια ερχονταν οπως ακριβως το λες.απο τη θαλασσα. δεν ημουν εκει , λεγομενα αλλων αναφερω .το σαββατο θα δοκιμασω την τυχη μου εκει

    stin kerkyra eixe kalo mpasimo tsixlas kai fanikes kai merikes fasses.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    482
    kostassp στις #381711

    εχω την εντύπωση ότι όσα πουλιά μπήκαν ήρθαν από τα βοριοανατολικά και έπιασαν παράλια κυρίως..γιαυτό και είχε στο καπανδρίτι και στην αττικη γενικα αλλά όχι στη βοιωτία! Αν μπορεί κάποιος να μας πει τι έγινε και στην Εύβοια…

    Βασίλης.

    Βασίλη , όπως τα λές έγινε , όλα τα πουλιά έρχονταν όχι βορειοανατολικά αλλά ακριβώς ανατολικά και σχεδόν ανάποδα από την συνήθη πορεία τους στα περάσματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Rallos στις #381720

    vebarbar wrote:
    εχω την εντύπωση ότι όσα πουλιά μπήκαν ήρθαν από τα βοριοανατολικά και έπιασαν παράλια κυρίως..γιαυτό και είχε στο καπανδρίτι και στην αττικη γενικα αλλά όχι στη βοιωτία! Αν μπορεί κάποιος να μας πει τι έγινε και στην Εύβοια… Βασίλης.

    Βασίλη , όπως τα λές έγινε , όλα τα πουλιά έρχονταν όχι βορειοανατολικά αλλά ακριβώς ανατολικά και σχεδόν ανάποδα από την συνήθη πορεία τους στα περάσματα.

     

    Την τύχη μου μέσα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1742
    PANOS στις #381729

    Καλησπέρα σε όλους.Σήμερα είδα αρκετά πουλιά,από τις 7:45 περίπου άρχισαν να περνούν αλλά δυστυχώς πολύ ψηλά όλες.Σε καλή απόσταση πέρασαν 2 εκ των οποίων η μία έπεσε η άλλη ξεπουπουλιάστηκε & ακόμα πάει! 🙂 Πήρα καλό μάτι σήμερα!!!αααα & 2 καρακάξες οι οποίες ήθελαν να αυτοκτονήσουν!! 😀

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    feel069 στις #381735

    Σημερα  περασαν λιγα πουλια  Βοιωτια  πηραμε  10 ολοι μαζι .

    Το παραξενο οτι πισω μας καποιος που μιλαγε στο τηλεφωνο με φιλο του του ελεγε οτι εκανε τρομερο μπασιμο με πολλα πουλια   👿  τι να πω !!!!!!!!!!!!!!

    Παντος αρχιζουν να μπαινουν πουλια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,206 έως 20,220 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων