ΘΕΜΑΤΑ ΒΛΗΤΙΚΗΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 1,737 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56134

    ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ ΤΗΣ RUGER ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΜΑ ΟΦΘΑΛΜΩΝ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΥΟ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΜΕΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ -ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΥΣΧΙΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΑ-.ΤΟ ΕΝΑ ΟΙ ΠΡΟΣΦΕΡΟΜΕΝΕΣ ΘΑΛΑΜΕΣ ΜΟΝΟ ΣΕ 76χιλ. & ΤΟ ΜΟΝΟΣΚΑΝΔΑΛΟ! ΑΝ ΕΚΑΝΑ ΣΩΣΤΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ, ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 2.900 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΠΡΟΣΙΤΟ ΦΥΣΙΓΓΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ 46γραμ.,ΦΟΡΤΙΟ ΣΚΑΓΙΩΝ ΠΟΥ ΤΟ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΠΛΕΟΝ Κ ΣΕ 70χιλ ΚΑΛΥΚΑ ΚΑΘΩΣ ΝΑ ΠΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΗΘΗ DEMI-MAGNUM. ΑΠΛΑ Η ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΔΥΝΗΡΗ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΟ ΣΧΗΜΑ! ΟΛΟΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΥΝΤΑΙ ΓΙΑ ΜΗ ΥΠΑΡΞΗ ΕΠΙΛΟΓΩΝ ΣΕ ΠΛΑΓΙΟ Κ ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΑΝΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΕΝΑΝ ΤΥΠΟ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑΥΜΑΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΠΑΛΑΙΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ,ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΠΑΝΤΡΕΨΟΥΝ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΝΤΙΚΡΟΥΩΜΕΝΑ! ΟΧΙ ΠΩΣ Κ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΩΝΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΜΙΑ ΣΚΑΝΔΑΛΗ ΑΠΛΑ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΤΙΚΟ ΚΟΙΝΟ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΡΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ,ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΚΡΗΤΗΡΙΑ! ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΟΠΛΟΥ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕ ΣΤΡΟΓΓΥΛΕΜΕΝΗ ΒΑΣΗ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟ ΤΗΣ ΑΛΛΑΓΗΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗΣ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΕΜΦΑΝΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ.ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΣΕ ΠΛΑΓΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΑΡΜΟΝΙΑ ΣΤΗΝ ΘΕΑΣΗ & ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΒΑΣΗ! ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #56153

    Οταν έψαχνα για το πρώτο μου κυνηγετικό όπλο, το 1989 που έκλεισα τα 18, είχα και εγώ την ιδιοτροπία να το πάρω με 70άρες θαλάμες. Τότε τα περιοδικά έγραφαν ακόμα ότι ίσως υπάρχει μείωση στην απόδοση κλπ.

    Τελικά δεν το έβρισκα όπως το ήθελα με κάπως ανοιχτά τσόκ και έτσι πήρα ένα με 76άρες θαλάμες, 67εκ κάννες και τσόκ 4* και 2*.  Στην αρχή το έφερα βαρέως αλλά στην πορεία διαπίστωσα ότι δεν με πείραζαν σε τίποτα οι 76άρες θαλάμες.  Τώρα πλέον δεν το βρίσκω καθόλου κακό να έχει το όπλο 76άρες θαλάμες αφού σου δίνει δυνατότητα να ρίξεις ότι φυσίγγι τύχει, ακόμα και magnum αν χρειαστεί.  Αλλωστε τα  άρθρα που διαβάζουμε τα τελευταία χρόνια δεν λένε ότι υπάρχει οποιοδήποτε πρόβλημα στη βολή από την κατά 6χιλ μεγαλύτερη θαλάμη.  Σκεφτείτε και τα όπλα με υπερδιευρυμένους αυλούς και κόνους 5-6 εκατοστών.  Ουσιαστικά την ίδια διάμετρο αντιμετωπίζει η γόμωση βγαίνοντας από τον κάλυκα.

    Πρόβλημα μπορεί να υπάρξει στην περίπτωση που συνδυαστεί μακρύτερη θαλάμη με πολύ απότομο κόνο.  Εκεί πράγματι τα σκάγια θα υποστούν ένα ισχυρό σόκ μπαίνοντας στην στενωπό της κάννης, από τα 20,3χιλ στα 18,3χιλ.

    Επιπλέον, είναι θέμα λίγου χρόνου να έρθει και στην Ευρώπη η απαγόρευση χρήσης μολύβδινων σκαγίων στα υδρόβια.  Τα σιδερένια σκάγια, ως πιό ελαφριά, απαιτούν μεγαλύτερο χώρο (μήκος) στον κάλυκα για το ίδιο βάρος γόμωσης.

    Τα εργοστάσια θα μπορούσαν να προσφέρουν και όπλα με 70άρες θαλάμες για κάποιους “περίεργους”, όμως υπεισέρχεται ακόμα μια παράμετρος στην κατασκευή και το αποφεύγουν προτιμώντας την universal 76άρα.

    Για τη σκανδάλη συμφωνώ, ένα κλασικό και “παραδοσιακό” πλαγιόκαννο θα το προτιμούσα και εγώ δισκάνδαλο για πολλούς λόγους.  Και επειδή περί ορέξεως ουδείς λόγος, πολλά εργοστάσια προσφέρουν τη δυνατότητα να επιλέξει ο αγοραστής με πόσες σκανδάλες το θέλει το όπλο του.  Στην Αμερική όμως είναι σχεδόν κανόνας η μία σκανδάλη σε όλα τα όπλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #56184

    ΟΝΤΩΣ ΜΕ ΔΥΟ ΣΚΑΝΔΑΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ,ΑΣ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΔΥΟ ΣΚΑΝΔΑΛΕΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΞΕΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΠΡΩΤΥΠΑ!ΤΟ ΕΧΩ ΣΟΒΑΡΑ ΥΠΟΨΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #56194

     

    Χρήστο, η μία ένσταση δεν γίνεται αποδεκτή .Το μήκος καννών είναι 71cm (28″) καί όχι 76 . Αν οι Αμερικάνικη λίβρα είναι όπως η Ισπανική-Πορτογαλική (459gr.)  όντως το βάρος θα είναι 2900. Αυτό που είδα στο Βέλγιο μου έδωσε την εντύπωση για 3000 -3100 (δεν ρώτησα). Για όσους προτιμούν μονοσκάνδαλο υπάρχει και σε ημιπιστολέ κοντάκι. Μου άρεσε το Αγγλέ (στο Αγγλέ προτιμώ 2νδαλο) αλλά μου το απέκλεισαν. Μου είπαν με βεβαιότητα πως δεν κατασκευάζεται. Χάσαμε Βασίλη. Με 2900gr. Προτιμώ γομώσεις 30 το πολύ 32gr.

    Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #56196

    Για όσους προτιμούν μονοσκάνδαλο υπάρχει και σε ημιπιστολέ κοντάκι

    ExplodedImage

    ΝΑΤΟ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56244

    ΝΙΚΟΛΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΟΛΥΒΔΩΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΛΥΚΑ 70χιλ. ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΘΑΛΑΜΗ & ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ! ΑΥΤΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!!! ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΤΡΟΠΟΙΑ ΜΟΥ,ΜΙΑ Κ ΣΑΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗΣ ΘΕΛΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ Κ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ! ΚΥΡΙΕ ΙΩΑΝΝΗ Η ΕΝΣΤΑΣΗ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΜΗΣ! ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΜΕΤΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΑΠΟ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΑΣ.ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΗΜΕΡΑ ΖΥΓΙΣΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΟΥ Κ ΕΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΣΤΕΥΑ ΠΩΣ ΗΤΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΑ ΤΡΙΑ ΚΙΛΑ ΒΓΗΚΕ 3.200! ΟΛΟΙ ΧΑΣΑΜΕ ΜΙΑ ΣΩΣΤΟΤΕΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΕ ΕΝΑΝ ΤΥΠΟ ΟΠΛΟΥ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΥΠΟΦΕΡΕΙ ΑΠΟ ΕΠΙΛΟΓΕΣ. ΕΥΤΗΧΩΣ -ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ- ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ RUGER ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΤΣΟΚ ! ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ Κ ΣΕ ΑΛΛΑ ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑΤΑ ΜΙΑ Κ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΑΝΕΚΤΙΚΟΣ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΜΗ ΣΤΟ 20αρι,ΟΠΟΤΕ ΝΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΩ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΟΥ ΜΟΝΟΣΚΑΝΔΑΛΟΥ(ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ)!  ΚΟΥΚΛΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ !   ΜΕΤΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΩΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #56245

    ΝΙΚΟΛΑ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΜΟΛΥΒΔΩΣΕΙΣ ΜΕ ΚΑΛΥΚΑ 70χιλ. ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΘΑΛΑΜΗ & ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ! ΑΥΤΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΕΣΤΡΑΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ!!!!!

    Οντως Χρηστο ιδιαιτερα με τα φυσιγγια διασπορας μενουν πολλες μολυβδωσεις στην καννη! Οι μεγαλες θερμοκρασιες που δημιουργουνται μεσα στην καννη εχει σαν αποτελεσμα μερικα σκαγια να λιωνουν!

    Οταν ειχα βαλει στο μονοκαννο φυσιγγια διασπορας για καποιες δοκιμες, μετα διαπιστωσα οτι η καννη ειχε ενα στρωμα μολυβδου σε καποια σημεια και χρειαστηκε να την περασω αρκετες φορες με την συρματινη βουρτσα για να καθαρισει!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56248

    ΝΙΚΟΛΑ DRAGONARES ΕΙΧΑ ΚΑΠΟΤΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΓΕΜΕΣ ΜΕ 76αρα ΘΑΛΑΜΗ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΜΕ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΟ ΜΕ 70αρες & ΡΙΧΝΩΝΤΑΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ Κ ΣΤΑ ΔΥΟ ΤΟ ΑΥΤ/ΕΣ ΜΟΥ ΕΔΙΝΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ ΜΟΛΥΒΔΩΣΕΙΣ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΛΛ/ΕΤΟ! ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΥΧΟΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΕ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ Κ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΕΥΚΟΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΟ ΤΗΣ ΙΣΤΟΡΙΑΣ ΜΙΑ Κ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΡΙΧΝΩ ΣΥΧΝΑ ΜΕ ΔΙΑΣΠΟΡΕΑ Η ΜΑΛΛΙΝΗ ΤΑΠΑ. ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΛΑΣ ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΚΑΝΗ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ!   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #56273

    Χρήστο, για την μολύβδωση της κάννης δεν φταίει το μήκος της θαλάμης.  Αναλόγως σε ποιό σημείο της κάννης μένει το μολύβι, μπορεί να εξαρτάται και από:

    Το μήκος και κυρίως την ποιότητα λείανσης του κώνου
    Την ποιότητα λείανσης του αυλού της κάννης
    Την διάμετρο του αυλού
    Και φυσικά το φυσίγγι (πίεση, ποιότητα σκαγίων, τάπα, κλείσιμο κλπ)
    Ακόμα και ο καιρός παίζει ρόλο, καθώς επηρεάζει την ταχύτητα καύσης και τις πιέσεις.

    Η αρνητική σου εμπειρία από ένα συγκεκριμένο συνδυασμό όπλου-φυσιγγίου δεν μπορεί να αφορά όλα τα όπλα με θαλάμη 76χιλ.

    Είχα δοκιμάσει και εγώ μια φορά τα διασποράς ενός μικρού κατασκευαστή και άφηναν ολόκληρη φλούδα μολύβι σαν κομάτι αλουμινόχαρτο!! Από κλώτσημα άσε καλύτερα… νόμιζες ότι έριχνες magnum.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #56276

    Ιδίως στα φυσίγγια διασποράς ή με πλαστική “μισόταπα”, κύριος υπεύθυνος για την εμφάνιση μολυβδώσεων στην κάννη είναι η απουσία προστατευτικών πτερυγίων του κυαθίου γύρω από τα σκάγια, με αποτέλεσμα την άμεση επαφή τους με τα τοιχώματα της κάννης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #56281

    ΚΥΡΙΕ ΙΩΑΝΝΗ Η ΕΝΣΤΑΣΗ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΚΟΣ ΤΗΣ ΘΑΛΑΜΗΣ.

    Σωστά, ποιός ξέρει που είχα το μυαλό μου.

    Χρήστο, για την μολύβδωση της κάννης δεν φταίει το μήκος της θαλάμης.  Αναλόγως σε ποιό σημείο της κάννης μένει το μολύβι, μπορεί να εξαρτάται και από:

    Το μήκος και κυρίως την ποιότητα λείανσης του κώνου
    Την ποιότητα λείανσης του αυλού της κάννης
    Την διάμετρο του αυλού
    Και φυσικά το φυσίγγι (πίεση, ποιότητα σκαγίων, τάπα, κλείσιμο κλπ)
    Ακόμα και ο καιρός παίζει ρόλο, καθώς επηρεάζει την ταχύτητα καύσης και τις πιέσεις.

    Πολύ σωστές παρατηρήσεις. Το mag. S/P μου έχει μακρύτερους κώνους καλά λειασμένους (Το πρόσεξε και ο Λεο). Αυλοί 18,4mm. Οι λίγες (νορμάλ) μολυβδώσεις αρχίζουν από 15 cm προ στομίων, μετά τους κώνους μένει ελάχιστο πλαστικό. Αυτά με φυσίγγια 70mm, με πλαστικό κυάθιο και ανάλογα μερικές φορές μάλλινη τάπα στην μία κάννη. Με τα ανοιχτά τσοκ που κυνηγώ ελάχιστες φορές έχω πάρει διασποράς. Με 76άρια φυσίγγια δεν έχω δει λιγότερες μολυβδώσεις, δεν είμαι κατηγορηματικός γιατί λίγες φορές ρίχνω magnum. Επειδή είμαι λίγο «τυπικός» στο καθάρισμα (ψάχνομαι), φαντάζομαι θα μου είχε κάνει εντύπωση.

    Φιλικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #56285

    ΜΑ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΟ RUGER & ΣΤΗΝ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΗ ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ ΤΟΥ!!!!! ΤΙΣ ΜΟΛΥΒΔΩΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΝΕΦΕΡΑ ΕΙΔΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΔΙΑΣΠΟΡΑΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ 76αρα ΘΑΛΑΜΗ! ΥΠΟΨΗΝ ΠΩΣ ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΜΙΟΥΡΓΟΥΣΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΧΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΤΣΟΚΑΡΙΣΜΑ ΦΟΥΛ Κ ΗΤΑΝ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΗΝ ΤΟΥΦΕΚΙΑ! ΟΝΤΩΣ ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΒΥΣΜΑΤΩΣΗΣ ΠΛΑΣΤΙΚΟΥ ΚΥΑΘΙΟΥ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #63454

    ΕΝΑΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΤΣΟΚΑΡΙΣΜΑΤΩΝ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΚΑΓΙΩΝ! ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ,ΜΙΣΟ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ,ΦΟΥΛ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ! ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    65
    TSIMPAS στις #63459

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΩΘΕΙ ΝΕΑ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΔΗΛΩΤΑ ΟΠΛΑ,ΓΙΑΤΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ e-artemis. <1,5 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΟ ΑΔΗΛΩΤΑ ΟΠΛΑ>
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #63465

    Εχει δοθεί προθεσμία μέχρι τέλος του 2005 για τα όπλα που η άδεια κατοχής τους έχει λήξει ή θα λήξει μέχρι τότε.

    Δηλαδή όσες άδειες κατοχής έχουν λήξει ή θα λήξουν μέχρι 30/12/2005, είναι έγκυρες μέχρι 31/12/2005.

    Για τα εντελώς αδήλωτα όπλα, παρότι είχε ακουστεί ότι θα δοθεί επίσης προθεσμία για τη δήλωσή τους, μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάτι νεώτερο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 1,737 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων