beretta 682!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 130 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #49713

    ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΒΡΕ,ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #49717

    Παιδιά μην το εκλάβετε σαν παρατήρηση, απλά καλό είναι να αποφεύγουμε τα μηνύματα της μιας γραμμής ειδικά όταν δεν περιέχουν κάτι σχετικό με το θέμα.

    Το λέω αυτό γιατί κάποιος που μπαίνει στο φόρουμ, βλέποντας ένα νέο μήνυμα κάνει τις χρονοβόρες ενέργειες για να το διαβάσει και όταν το ανοίξει βλέπει μια λέξη άσχετη. Είναι χαμένος χρόνος και εκνευρίζει τους επισκέπτες. Υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα.

    Ελπίζω να μην παραξηγηθώ, αλλά είναι μια γενικότερη διαπίστωση και συμβαίνει αρκετά συχνά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #49718

    Δεκτόν και κατανοητόν. Απλά κάποιος είχε την μύγα και μυγιάστηκε! Και είναι και σχετικό με το θέμα, απλά δεν το ξέρουν όλοι.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #49720

    ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΥΡΙΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΗ!

    Και είναι και σχετικό με το θέμα

    ΟΝΤΩΣ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #338331

    Αμαν … ντρεπομαι baicaλιστες μου … εκεί στην θέση του ΓΓ .. εφαγα πολλα και ξεχασα την λαικη βαση …ολους εσας …

    Ενα μου μενει … η παραιτηση … (φτανουν τοσα που μαζωξα). Απλα επειδή εχει γραφειοκρατία θα περιμένω τις νέες εκλογές όπου δεν θα βαλω υποψηφιότητα.

    Τα όπλα κατα τα αλλα τα δοκίμασα εχθες και μου φανηκαν καταπληκτικα.

    Τι εννοείτε με τον όρο ελευθερη εισαγωγή?? Μήπως αγορα από το εξωτερικό απ’ ευθείας???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #49740

    Δεν ειναι εισαγωγη απευθείας, απλά ένας έμπορος δώ στην Αθήνα (περιστέρι) φέρνει μόνος του κυρίως σκοπευτικά beretta και τα πουλά αρκετά φθηνότερα από την επίσημη αντιπροσωπεία. Είναι απόλυτα νόμιμο γιατί πλέον έχουν καταργηθεί οι αποκλειστικές αντιπροσωπευσεις από την Ευρωπαική Κοινότητα.

    Τώρα για εγγύηση και ανταλλακτικά δεν νομίζω ότι γενάται θέμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #49741

    ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΑ ΤΑ ΟΠΛΑ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΨΙΜΑΤΑ!!!!

    Εχω μια απορια ομως σχετικα με το μοντελο!

    Απο οσα ξερω το συγκεκριμενο μοντελο εχει καταργηθει απο το τελος του 2001 και η επισιμη αντιπροσωπεια ειχε ελαχιστα οπλα μεχρι το καλοκαιρι του 2002.

    Πως λοιπον ειχε την εγγυηση της αντιπροσωπειας και μαλιστα το 2003?

    Σχετικα με το οπλο παντως εκανες ισως την καλυτερη επιλογη φιλε μου!

    Ειναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ και πολυ καλυτερο απο το καινουγριο 682Ε!

    Δοκιμασμενο απο χιλιαδες σκοπευτες με μηδενικα προβληματα και φοβερες επιτυχιες σε επιπεδο αγωνων ειτε τοπικων πρωταθληματων ειτε παγκοσμιων!

    Εχω το 682 super sporting εδω και πεντε χρονια και το χρησιμοποιω και στο σκοπευτηριο skeet και στο κυνηγι.

    Δεν το αλλαζω με τιποτα θα παραμεινει στην κατοχη μου οσο θα μπορω να πηγαινω στο σκοπευτηριο και το συγκρινω μονο με τον αρχοντα των σκοπευτικων οπλων PERAZZI!!!!!

    φιλικα

    Γιωργος

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DUCKHUNTER στις #49753

    Φιλε μου γραψε λαθος για την απορια μου!

    Δεν προσεξα οτι το ενα ειναι 682Ε!

    φιλικα

    Γιωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #49756


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από DUCKHUNTER στίς 15 Δεκέμβριος 2004


    Φιλε μου γραψε λαθος για την απορια μου!

    Δεν προσεξα οτι το ενα ειναι 682Ε!

    φιλικα

    Γιωργος

    Ναι Γιώργο ετσι είναι το SP είναι το 682 gold E …

    Επίσης ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ το παλιο 682 gold trap μου αρεσε ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ τουλαχιστον απο εμφανιση ..και σε αυτο συμφωνουμε.

    Αυτο με την αγορα απο αυτο το καταστημα δεν το γνωριζα (μειονεκτημα της επαρχιας)


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #49785

    απλά ένας έμπορος δώ στην Αθήνα (περιστέρι) φέρνει μόνος του κυρίως σκοπευτικά beretta και τα πουλά αρκετά φθηνότερα από την επίσημη αντιπροσωπεία.

    ΚΩΣΤΑ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΕΜΠΟΡΟΣ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ  ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑΚΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΡΚΕΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΓΕΙ (ΚΑΙ PERAZZI,MERKEL),ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ?ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΠΧ ΤΟ ΜΕRKEL 303,ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ ΟΠΛΟ 4000€ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑΣΤΑ 15000€ ΕΝΩ ΚΑΝΕΙ19000€ ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ? ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ,ΠΟΥ ΕΣΤΙΑΖΕΙΣ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑΤΑ-ΠΛΕΟΝΕΤΗΜΑΤΑ (ΠΕΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ)? ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΜΕ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΚΛΠ??

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #338348

    Είναι πολύ απλό σύμφωνα με τους νόμους της αγοράς.

    Δεν έχει το κέρδος της αντιπροσωπείας.  Μια και είναι έμπορος και εισαγωγέας μαζί, περιορίζει το κέρδος του.

    Από την άλλη, όσο αφορά το θέμα της εγγύησης.

    Οι εγγυήσεις είναι από τα εργοστάσια κατασκευής και όχι από τους εμπόρους. Ο καλός έμπορος έχει καλές εγγυήσεις.

    Ισχύει ότι περίπου ισχύει και με τις ασφάλειες. Καλός ασφαλιστής; Καλή και η ασφάλεια.     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #49840

    Όπως είπα και προηγουμένως η Ευρωπαική Κοινότητα, απαγορεύει πλέον την μονοπωλιακή εμπορεία όλων των ειδών. Ο καθε έμπορος μπορεί να κάνει ελεύθερα όποια εισαγωγή θέλει.

    Τα όπλα που πωλούνται από τον συγκεκριμένο έμπορο δεν νομίζω ότι είναι διαλογής, άλλωστε αν κάποιος στείλει ένα mail στην κατασκευάστρια εταιρεία με τον αριθμό του όπλου μπορεί να το μάθει.

    Όσον αφορά την εγγύηση, αν πάθει κάτι το Perazzi σου (χα ) θα το πας στον Σωτηρόπουλο και αυτός θα το δώσει για επισκευή σε κάποιον οπλουργό που συνεργάζεται. Το ίδιο θα κάνει και ο άλλος έμπορος.

    Για ανταλλακτικά δεν νομίζω πως η Beretta Hellas θα ρωτήσει τον αριθμό του όπλου για να σου πουλήσει ένα ανταλακτικό. Ακόμα και στην περίπτωση που πρόκειται για κάτι που χρειάζεται άδεια θα σου το στείλει το εργοστάσιο από την Ιταλία.

    Το γιατί και πως πουλά πιο φτηνά, εξαρτάται από πολλά. Πάντως στα χειροποίητα μοντέλα οι τιμές παίζουν ανάλογα με το σκάλισμα και τα ξύλα.
    <SCRIPT language=javascript>postamble();

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    125
    fidel στις #49846

    ο συγκεκριμενος εμπορος απο οτι ξερω καλα τα εισαγει νομιμα απο την κυπρο και ολα τα οπλα εχουν εγγυηση της εταιρειας.ειναι φυσιολογικο αυτο.

    αν παρω ενα οπλο απο την ιταλια δεν θα ειμαι καλυμενος εδω???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #49860

    ΑΡΑ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΥΜΜΕΝΟΙ,ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΜΑΓΑΖΙΑ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #49862

    Δεν μπορώ να πω πολλά για ευνόητους λόγους αλλά θα πρέπει κάποιοι μιας και πιάσαμε αυτήν την συζήτηση για κάποια καταστήματα συγκεκριμένα, να θυμηθούμε οτι κάποιοι από αυτούς τους πολλούς ( ο νοών νοείτο) διέθεταν σε εκθέσεις κράχτες.

    Βέβαια το δέλεαρ είναι οι χαμηλότερες τιμές σε σχέση με των αντιπροσωπειών όχι σε όλα τα όπλα όμως. 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 130 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων