beretta 682!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 130 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #49864

    ….ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΗΝ DIANA ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΩΝ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΩΝ ΠΟΥ ΔΙΕΘΕΤΕ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ…ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ ‘ΟΛΥΜΠΙΑ’ ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΕΙ Ο ΠΑΠΑΤΣΑΡΟΥΧΑΣ,ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΤΟΥΣ ΟΠΛΟΒΑΣΤΟΥΣ ΤΟΥ Ο ‘ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ’ (ΤΟ ΠΟΛΥ 80 ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΟΛΑ ΚΙ ΟΛΑ) ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΝΝΕΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ ΕΙΧΑΝ ΛΙΩΣΕΙ,ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΟΤΑΝ ΤΙΣ ΞΑΝΑΠΕΡΝΑΣ ΜΕ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΖΩΗ ΞΑΝΑ,ΤΑ ΤΕΙΧΩΜΑΤΑ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΑ,ΑΥΤΟΣ ΕΠΕΜΕΝΕ ΟΤΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΟ.ΔΕΝ ΞΕΡΩ……. 


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    panosa στις #49877

    Ta mataxeirismena pou diethete einai mazikh eisagwgh apo Italia. Exeis dikio oti ta perissotera vriskontan se athlia katastash (synhthismeno fainomeno omws gia metaxeirismena Italika opla. Mporei kapoios na to diapistwsei ean kanei mia volta se olous osous eisagoun metaxeirismena apo Italia).

    Vevaia gia na poume kai tou stravou to dikio, thn arxh thn eixe kanei allos….o opoios omws twra mallon estiazetai se emporia kainourgiwn.

    Pantws thymamai oti mesa sta polla eixe kai kapoia kala komatia.

    Filika

    Panosa

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #49880

    Pantws thymamai oti mesa sta polla eixe kai kapoia kala komatia  ΝΑΙ,ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #49883

    Η δουλειά του έμπορα είναι να εξασφαλίζει κέρδος για την επιχείρηση του. Αν ο Περιστεριώτης πουλά φθηνότερα δεν το κάνει για την ψυχή της μάνας του. Αποσκοπεί σε αύξηση του τζίρου του και προσέλκιση νέων πελατών.

    Σίγουρα θα κερδίζει και από τις αγορές του.

    Τώρα αν οι καλές τιμές δεν ισχύουν για όλα τα όπλα, εμείς θα αγοράσουμε αυτά που μας συμφέρουν εφόσον περιλαμβάνονται στις προτιμήσεις μας.

    Ο Leovar πάντως βρήκε διαφορές σε όλη την γκάμα της Beretta. Το 682 μάλιστα δεν ήταν ετοιμοπαράδοτο με τα οπτιμα και περίμενε μερικές μέρες να το παραλάβει.

    Έχω ξαναπεί ότι σαν καταναλωτές πρέπει να ψάχνουμε και να αγοράζουμε σύμφωνα με το συμφέρον μας. Δεν μας κάνει χάρη κανείς, ούτε κάνουμε χάρες εμείς σε κανένα.

    Το ότι εμείς αγοράσαμε ακριβότερα από καπου αλλού δεν σημαίνει ότι το εμπόρευμα του άλλου είναι σκάρτο.

    Στα μεταχειρισμένα συμβαίνει ότι και με τα αυτοκίνητα, έρχεται κυρίως η σαβούρα της Ευρώπης. Τα καλά μεταχειρισμένα σπάνια πάνε στα μαγαζιά, πωλούνται στόμα με στόμα στο περιβάλον κάθε κυνηγού.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #49886

    Τα καλά μεταχειρισμένα σπάνια πάνε στα μαγαζιά, πωλούνται στόμα με στόμα στο περιβάλον κάθε κυνηγού.

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΤΣΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣΦΟΡΕΣ ΚΩΣΤΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #338359

    Εγώ πάλι στάθηκα τυχερός, είχα βέβαια και την βοήθεια του Λεό αν και τότε δεν τον ήξερα και τόσο καλά, και αγόρασα ένα μεταχειρισμένο σε πάρα πολύ καλή τιμή, σχεδόν καινούργιο θα έλεγα. Και μάλιστα από έναν έμπορο που από ότι μου είπαν δεν είναι και τόσο αξιόπιστος.

    Αλλά τι δουλειά έχουν τώρα όλα αυτά με το θέμα είναι μια άλλη ιστορία.

    Υ.Γ. αν δεν πω την κακία μου θα σκάσω;

    [/color] 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #49915

    To 682 SP με τις καννες optima και τα αντιστοιχα chokes απο την beretta Hellas μου ειπαν οτι εχει λιανικη τιμη 3429 € καινουριο. Ο Κος Περιστεριώτης στον οποίο αναφερθήκατε πόσο το πουλάει (εστω και με παραγγελία και αναμονη)??

    Επίσης ποια είναι η εμπειρία σας …στο θέμα Εγγύηση απο thn Beretta Hellas και ποια απο λοιπούς εισαγωγείς?? Υπαρχει διαφορα??

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #49920

    Νεοπτόλεμε, μην το ψάχνεις φίλε μου. Τα χρήματα που έδωσες και για τα δύο όπλα είναι πολύ λίγα σε σχέση με την κατάσταση τους όπως την περιγράφεις. Τα όπλα αυτά έχουν υψηλή τιμή μεταπώλησης, και εσύ τα πήρες σαφώς κάτω από τον μέσο όρο. Όσο για την εγγύηση αυτή είναι μία άλλη ιστορία, πονεμένη γενικότερα, ιδίως στην Ελλάδα.

    Κοίταξε εκεί να τα ευχαριστηθείς και μην σε απασχολούν προβληματισμοί για το πόσο τα φέρνει ο Περιστεριώτης ή ο κάθε ένας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #49933


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leo στίς 19 Δεκέμβριος 2004


    Νεοπτόλεμε, μην το ψάχνεις φίλε μου. Τα χρήματα που έδωσες και για τα δύο όπλα είναι πολύ λίγα σε σχέση με την κατάσταση τους όπως την περιγράφεις. Τα όπλα αυτά έχουν υψηλή τιμή μεταπώλησης, και εσύ τα πήρες σαφώς κάτω από τον μέσο όρο. Όσο για την εγγύηση αυτή είναι μία άλλη ιστορία, πονεμένη γενικότερα, ιδίως στην Ελλάδα.

    Κοίταξε εκεί να τα ευχαριστηθείς και μην σε απασχολούν προβληματισμοί για το πόσο τα φέρνει ο Περιστεριώτης ή ο κάθε ένας.

    [/indent]
    [indent]

    Ok …LEO …απλά έχεις απόλυτο δίκιο. Απλα δεν είμαι συνηθισμένος σε τετοιες αγορές (πρόσφατα εχω αποκτήσει μια οικονομική ανεση και δεν το εχω συνηθίσει ακόμη). Η αλήθεια είναι πως με την λογική των όσων αναφέρεις πήρα την απόφαση αγορας. ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ.

    Τα όπλα τα οποία δοκίμασα … ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ .. είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ. Λειτουργικότατα. Αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι το ρυθμιζόμενο κοντακι στο SP. Διαπίστωσα μετα από δοκιμές ότι χρειαζόμουν αρκετο cast on ή off (δεν γνωρίζω ποιοπ είναι όταν το κοντακι του δείνεις κλίση προς τα αριστερα. Παντως με την ρύθμιση που έκανα και δοκίμασα το όπλο έρχεται και καθεται ΣΤΑΘΕΡΑ κολημένο ΜΟΝΟ ΤΟΥ πλέον με κέρδος χρόνου αλλα και αποτελεσματικότητας. Το trap το οποίο μου ήταν χαμηλου (για εμένα προφίλ) του εβαλα ενα ειδικό μαξιλαρακι που έχει ο cabelas γι αυτην την δουλεια, το οποίο είχα παρει σε χρωμα καφέ και το οποίο δεν καταστρεφει αισθητικα το όπλο και ήρθε και προσαρμόστηκε στο πρόσωπό μου επίσης.  Ετσι δεν θα προβω σε μετατροπή του κονατκίου που σκεφτόμουν. Την αλλαγη του κοντακίου μεταξύ των 2 όπλων την απέριψα για αισθητικούς λόγους.

    Καποια στιγμή θα βρώ και λίγο χρόνο να τα φωτογραφήσω να σας τα δείξω. Ξεκίνησε και η κατασκευή του επίπλου (κουμπαρος μου επιπλοποιός) όπου θα μπουν τα όπλα μου αλλα και αλλα κομματια σχετικα με το κυνήγι. Δεν παω που δεν παω συχνα πλεόν στα κυνήγια και στα ψαρέματα … ας κανω την γωνιά μου στο σπίτι να ξύνω την ψώρα μου.


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #49970

    Ξεκίνησε και η κατασκευή του επίπλου (κουμπαρος μου επιπλοποιός) όπου θα μπουν τα όπλα

    ΤΥΧΕΡΑΚΙΑ! CUSTOM MADE ΟΠΛΟΚΙΒΩΤΙΟ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    ΔΙΑΣ-ΗΡΑ στις #338410

    ΦΙΛΕ ΝΕΟΠΤΟΛΕΜΕ

    ΚΑΤ’ΑΡΧΗΝ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΕΡΟΣ ΝΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΑ ΟΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΛΑΧΤΑΡΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΟΡΘΩΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΣΟΥ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ.

    ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΩΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΟΠΛΩΝ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΗ, ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΕΙΣ.

    ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΕΒΑΙΩΣΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ “SPORTING” ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ (ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΟΥ). ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΠΕΣΕΣ ΣΕ ΜΕΡΑΚΛΗΔΕΣ (Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΙΝΑΙ “ΣΚΥΛΟΠΡΥΤΑΝΗΣ”)…

    ΠΕΡΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ (ΕΙΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ “ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ”) ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΑ ΟΠΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΚΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ, ΑΠΟ ΟΤΙ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΙ, ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΙ.

    ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΕΣΗ ΠΟΥ, ΟΠΩΣ ΛΕΣ, ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΠΕΚΤΗΣΕΣ. ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΑΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ. ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΑΝΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΚΤΑΣ ΟΤΙ ΠΟΘΗΣΕΙΣ. ΚΟΙΤΑΞΕ (ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙΣ ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΗ) ΝΑ ΤΑ ΧΑΡΕΙΣ ΤΑ ΟΠΛΑ. ΚΙ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΙ, ΟΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΠΕΡΙΣΣΕΥΟΥΜΕ.

    ΓΙΩΡΓΟΣ

    Υ.Γ.: ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΜΟΥ ΙΔΙΟΤΗΤΑΣ…ΕΙΜΑΙ ΠΡΩΤΑ ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #50295

    Αγαπητέ Γιώργο ….

    Ακουσα τα καλύτερα λόγια για εσένα από τα “παιδια” που αγόρασα τα όπλα. Οταν μπαίνεις στην διαδικασία μια τέτοιας συναλλαγής είναι πολλές οι συνιστώσες που λαμβανεις υπόψην σου μέχρι να την υλοποιήσεις. Το κυριότερο για εμενα ειναι οι ανθρωποι. Δεν σου κρύβω ότι το ενστικτό μου το αφήνω να με οδηγεί σε αυτην την περίπτωση και αυτα τα “παιδια” τα εμπιστευτικα κυρίως για την φιλική τους επικοινωνία. Τελος παντων … τα όπλα και τα χαίρομαι και θα τα χαρώ. Κυρίως στο σκοπευτήριο μετα το κυνήγι για εφέτος τουλαχιστον.

    Η δυναμη αγορας είναι παντα σχετική με τον χρόνο. Ειλικρινα σήμερα αυτη η αγορα μου φανταζει προσιτη ενω πριν χρόνια στην σφαιρα της φαντασίας. Σιγα – σιγα ξεπερνω τα ψυχολογικα καταλοιπα … αν μη τι αλλο να να μαθω να απολαμβανω την ποιότητα ζωής που ανετα μπορω να έχω.

    Σε ευχαριστω για το μύνημα … και θεωρω από την εμπειρία μου και σε αλλα forum ότι οι επαγγελματίες του καθε χώρου εχουν βήμα … και ισαξιο ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ δικαίωμα λόγου. Στην προκειμένη περίπτωση δε … μην το συζητάς … η κουβέντα σου ήταν ανθρωπινη και κυνηγετική. Σε ευχαριστω γι αυτην ..

    Αααα είσαι και εσυ προσκεκλημένος όποτε επιθυμείς (το υποσχέθηκα και στον Γιαννη και τον Γιώργο) να επισκεφτείς την περιοχή μου κυνηγετικά. Η φιλοξένία είναι εγγυημένη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #52122

    Λοιπόν …….

    Αγόρασα και εγώ πρίν από μερικές ώρες ένα beretta 682 Gold E Sporting .

    Έχει 76 πόντους κάνες και ωραία ξύλα.

    Τελικά , αν και ήθελα να το πάρω με 81 πόντους κάνες , προτίμησα τα 76 εκατοστά , λόγω του ότι ήθελα να το χρησιμοποιήσω και στο skeet και λόγω της άμεσης διαθεσιμότητας του όπλου.

    Το όπλο μου ερχεται τέλεια  σε όλα και το μοναδικό που θέλει είναι ρύθμιση του length of pull από το βιδάκι της σκανδάλης.

    Τώρα το καθαρίζω από τα γράσσα και περιμένω πως και πως να το δοκιμάσω την Κυριακή .

    Τώρα που έχω και beretta και benelli  σε ποιό club να ενταχθώ ;

    Προβληματίζομαι………

    Το σίγουρο συμπέρασμα είναι ότι πρέπει να αγοράζει κάποιος το καλύτερο δυνατό όπλο που επιτρέπει το βαλάντιο του και κάτι παραπάνω…

    Αγόρασα το lanber 2097 sporting , στο οποίο έκανα και μετατροπές και όταν αποφάσισα να πάρω κάτι καλύτερο , ανακάλυψα ότι πουλώντας το είτε θα χάσω πολλά λεφτά  , είτε δεν θα μου το πάρουν καθόλου…..

    Δεν πειράζει ……

    Εγώ ολοκλήρωσα την συλλογή μου από όπλα έχοντας δύο super pose και μία καραμπίνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος από την συλλογή μου και ιδίως από το τελευταίο μου απόκτημα.

    Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #52131

    Καλορίζικο να είναι και να σου χαρίσει πολλές χαρές, στο κυνήγι και στο σκοπευτήριο. ’ριστη αγορά. Δεν είναι τυχαία Νο 1 επιλογή στα super pose σε όλα τα σκοπευτήρια του κόσμου. Είμαι σίγουρος ότι θα το χαρείς.

    Φρόντιζέ το όμως, ακόμα περισσότερο τώρα στην αρχή. Ακολούθησε τις οδηγίες του GUN DOCTOR, ιδίως στο να μην το χτυπάς ποτέ για να το κλείσεις, και στον τρόπο λίπανσης στα σημεία τριβής.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #52134

    Για να ρίξετε και μια ματιά στα ξύλα να δύο φωτογραφίες

     

    Γιάννης

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 130 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων