beretta 682!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 130 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #52146

    Γιαννη καλορίζικο
    <SCRIPT language=javascript>postamble();


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #52149

    PEDIA KALORIZIKA GIA TA OPLA SAS K NA TA XAREITE OSO PIO POLY MPORITE!MIPWS TELIKA PREPI NA DIMIOURGITHEI ENA BERETTA CLUB MONO GIA DIKANA OMWS?PISTEYW DEN THA IMASTAN LIGOI PANTWS!!!

    KALORIZIKA K PALI!

    FILIKA,BERETTA425,VANGELIS,FERRARA,ITALY

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    lioliosg στις #52152

    ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #52156

    Το καλύτερο της φωτογραφίας είναι το …”εορταστικό ποτηράκι”!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #52158

    Οίνος ευφραίνει καρδίαν ανθρώπου …χικ……

    κι’ αν δεν έχεις οίνο και λίγο ουισκάκι καλό είναι ……χικ……

     

    Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #52216

    ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΑ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΤΟΥ WHISKY?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #52220

    Φυσικά και όχι …

    Περδικούλα πάντα.

    Το jagermeister το έχει δοκιμάσει κανέις;

    Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #52221

    ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!

    Τι δουλεια εχουν τα whiskeys, και τα διαφορα ποτα με τη Beretta;;; Εκτος αν εχεις μεθυσει απο τη χαρα σου που την αποκτησες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #52223

    Γιατί βρε βίκτωρα να μην το γιορτάσω ;

    Κάνει κανείς τέτοιες αγορές κάθε μέρα;

    Πιστεύω ότι εσύ ως πιστό μέλος του Baical Club θα πίνεις μόνο водка товарищ……

    хороший?

     

    Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #52224

    Γιαννη,

    καλοριζικο και απο μενα και να το χαρεις…

    μια ερωτηση μονο. οι κανες ειναι mobilechoke (18,4) ή optima (18,6) ?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #338741

    Να’στε καλά όλοι παιδιά.

    Optima πρέπει να είναι ’λκη , αν και γράφουν στο κάτω μέρος 18,5.Έχω την εντύπωση πως όλα τα Gold E(volution) είναι optima .Τα τσοκάκια γράφουν optima-choke .

    To περίεργο είναι ότι οι θαλάμες είναι 3″ !!!!, πράγμα που δεν το είχα ρωτήσει καν πριν το πάρω , καθώς πίστευα ότι θα είναι 2 3/4″.

    Φυσικά δεν σκέφτομαι να ρίξω magnum με αυτό. Δεν θέλω να δώσω μια περιουσία σε κανένα ορθοδοντικό μετά ……

    Πάντως είναι το πρώτο όπλο από αυτά που έχω πάρει που μου κάνει στο grip και δεν θέλει αλλαγές .Γενικά μου έρχεται πολύ καλά πάνω μου.

    Το δικό σου baikal trap τι γίνεται , είναι έτοιμο ;

    Γιάννης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #52230

    Γιαννη,

    θα το δεις στο σκοπευτηριο…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #52241

    Γιάννη, για να σου λυθεί η απορία, όλα τα 682 Gold E με τσοκάκια είναι Optima bore, μόνο που αντί για 18,6 που διαφημίζει η Beretta, μέχρι στιγμής, όσα έχουν μετρηθεί είναι 18,5. Βέβαια, τόσο οι κώνοι όσο και τα τσοκάκια είναι νέας σχεδίασης, μακρύτερα. Τα μοντέλα με σταθερά τσοκ, Skeet, Trap, χρησιμοποιούν τις παλαιότερης φιλοσοφίας κάννες, με αυλό 18,3-18,4 και πιο κοντούς κώνους.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #52247

    Αντεεε Καλορίζικο!!

    Τα Gold E ειναι με optima καννες και chokes.!!

    Ειναι ακριβώς ίδιο με το δικό μου μόνο που το δικό μου εχει ρυθμιζόμενο κοντάκι. Με την ευκαιρία θα ήθελα να μου πείς εαν τα ξύλα του εχουν βερίνικι πολυεστερικό.?? Το δικό μου εχει πολυεστερικό το οποίο αδιαβραχοποιεί πλήρως τα ξύλα …. σπαζει όμως σε μικροχτυπήματα και θέλει μεγαλύτερη προσοχή.

    Εφόσον είναι magnum (και εγω δεν το εχω προσέξει καθώς δεν με ενδιαφερει αυτου το είδους το φυσίγγι) μπορείς να ρίξεις ΑΦΟΒΑ. Το δικό μου το ζύγισα 3700 γρ. με 71 cm καννες αλλα με το ρυθμιζόμενο κοντακι. Φυσικα όχι στο σκοπευτήριο magnum.!!

    Υ.Γ. Πολύ καλη επιλογή το lanber 2097 το οποίο σκεφτόμουν να αγορασω πρινα αποφασίσω να ανεβω κατηγορία. Το θέμα είναι ότι τώρα ΚΟΛΗΣΑ με τα Be…….!!!! Σε σημείο που σκέφτομαι να παρω και αλλο. Βασικα δεν εχω κανένα SP καθαρα κυνηγετικό. Σε κυνήγι δηλαδη μικτό και φέρμας. Αυτο το κανω με την Crio μου αποτελεσματικότατα … όμως εχω αρχίσει να γίνομαι δικανάκιας και Berettaκιας … και εχω ματιάσει και το πανέμορφο 687 silver pigeon IV. Ισως και σε cal 20. Τι γνώμη εχετε γι αυτό το διαμέτρημα στο κυνήγι??? Βρίσκονται ευκολα φυσίγγια σε διαφορες μαρκες???

    http://www.beretta.gr/home_2002.asp

    Απο την αλλη είναι και ότι αυριο παραλαμβανω τον οπλοβαστό μου (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ … με εριξε ο κουμπαρος στο περίμενε) και θέλω να εχει μια θεματική ενότητα … και όχι να είναι μπαχαλο. Πχ να είναι ΜΟΝΟ με Beretta SP σειρα 68……… κατι σαν συλλογή δηλαδη. Αλλωστε εαν πουλησω μερικα απο τα αλλα … θα παρω 1,5 Βeretta.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #52248

    Ωχ ωχ ωχ. Μην διαβάσει ο Vaggelisdr για το 687 Silver Pigeon IV, θα σκάσει από την ζήλεια του! Όπου το βλέπει, του τρέχουν τα σάλια! Και σε διαμέτρημα 20; Γιατί όχι; Θα ανεβάσεις βέβαια λίγο τον πήχυ από άποψης αποτελεσματικότητας του φυσιγγίου, αλλά ίσως το handling του ελαφρύτερου όπλου να σε ωφελήσει. Ιδίως σε κυνήγια στο πυκνό, όπου μετράει πολύ η γρήγορη και ενστικτώδης κίνηση προς το θήραμα. Φυσίγγια σε Cal. 20 υπάρχουν αλλά όχι πολλά. Από εισαγώμενα, θα βρεις άριστα φυσίγγια από Αμερική, αλλά και από Ιταλία, κυρίως από Baschieri & Pellagri και Nobel Sport. Από την δεύτερη εταιρεία έχουν εισαχθεί άριστα φυσίγγια σε Cal. 20 στην σειρά Special Collection. “Becaccia”, “Colombo”, “Faggiano” κλπ.

    Μία εναλλακτική λύση θα ήταν και το Beretta Ultralight, με βάση από Ergal και ατσάλινα ένθετα στον καθρέφτη. Έτσι και χαμηλό βάρος θα έχεις, και θα μπορείς να χρησιμοποιείς 12άρια φυσίγγια, και Beretta θα είναι!!!

    Αλλά και το 20αράκι έχει άλλη χάρη, πώς να το κάνουμε!

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 130 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων