Πρόταση για ανθρωπιστική βοήθεια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 133 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #52598

    ΛΙΓΑ ΑΤΟΜΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΠΟΣΟ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #52629

    Θα θεωρουσα σαφως καλυτερο το 50 ατομα 500 ευρω..Αρχη ομως ειναι ακομη !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    dimitris665 στις #52635

    Κάθε αρχή και δύσκολη παιδιά…Την επόμενη φορά θα είμαστε περισσότεροι…Καλά λέει ο φίλος Justinian..λιγότερα χρήματα με περισσότερη συμμετοχή θα ήταν προτιμώτερο….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    mariakounadi στις #52684

    Δεν είναι δυστυχώς όπως έμαθα η πρώτη φορά.Προσωπικά θεωρώ πολύ άσχημο,οι ευαισθησίες μας να περιορίζονται στο όριο των θηραμάτων,που πήρε σαν θέμα τόση διάσταση αυτές τις μέρες,αλλά σε αυτό εδώ το τόσο ανθρώπινο θέμα, οι ευασθησίες να είναι ανύπαρκτες!!!Το χειρότερο όλων ήταν η αδιαφορία και όχι η μικρή συμμετοχή και αυτό νομίζω πρέπει να μας προβληματίσει και να μας βάλει σε σκέψεις όλους.Γιατί;Γιατί δεν υποστηρίξαμε και τις οικογένειες κάποιων συναδέλφων;Θα σωθούμε από € 5;Ζητώ λοιπόν και δημόσια συγνώμη από τον Theod που δεν υποστήριξα την πρόταση του όσο θα έπρεπε,για τον συνάδελφο,συνάνθρωπο μας.Για να είναι λοιπόν καλύτερο το αποτέλεσμα την επόμενη φορά πρέπει να σκεφτούμε τα αίτια της αδιαφορίας.Εγώ θα είμαι εδώ και την επόμενη και όλες τις φορές.Εσείς;Ήδη έχω έτοιμη πρόταση για το Πάσχα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #52716

    Ας κλείσουμε λοιπόν αυτό το θέμα εδώ, γιατί με τις 11 σελίδες που γράψαμε οι κερδισμένοι είναι διαδίκτυο και ΟΤΕ. Ας το κλείσουμε με την φράση της Μαρίας.

    Ήδη έχω έτοιμη πρόταση για το Πάσχα!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #52735

     

     Συμφωνώ και επαυξάνω την πρόταση του συνάδελφου Γιάννη, να κλείσει το θέμα και στο διάστημα που μένει έως την επόμενη πρόταση που ανέφερε ότι έχει η φίλη Μαρία, άς κάνει ο καθένας μας μιά ενδοσκόπηση και αυτοαξιολόγηση στο γεγονός, ότι άν τα μισά μέλη έδιναν κάθε από 1€ ποσό μηδαμινό και ανάξιο συζήτησης, θα συγκεντρώνονταν κάθε φορά 1000€ και πλέον… άρα θα “κοντράραμε” στα ίσια την ανθρωπιστική προσφορά πολλών Σωματείων, επωνύμων και Κυνηγετικών Συλλόγων και ως θα forum θα γράφαμε και ιστορία και θα δίναμε μαθήματα συνεργασίας και ομαδικότητας.

     Ποτέ δεν είναι αργά όμως. 

     Συνεπώς αγαπητή φίλη να μην “κατατρύχεσαι” από τύψεις ή ενοχές, δεν υπάρχει κανένα θέμα, ο καθένας μας πράττει κατά συνείδηση και ελεύθερα, προσωπικά δε είχα καταθέσει την άποψη για κάποια βοήθεια σε οικογένειες εκλιπόντων συναδέλφων, με ευκαιρία σχετική καταχώρηση “ανοιχτής βοήθειας” προς τις οικογένειες τους, που είδα σε άλλη ιστοσελίδα και ομολογουμένως με εντυπωσίασε.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #55668

    ΜΑΡΙΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΑΣΧΑ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    mariakounadi στις #55694

    Εδώ είμαι.Περιμένω ιδέες και προτάσεις και από εσάς.

    Μαρία

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #55697

    Ιδεες δεν εχει. Εσυ εισαι το “θηλυκο μυαλο”  

    Βρες κατι, και εδω ειμαστε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    mariakounadi στις #55723

     

    κάποια βοήθεια σε οικογένειες εκλιπόντων συναδέλφων

    Συμφωνώ και  αφού με τις ασφάλειες δεν βγαίνει άκρη,θα ήταν καλό να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον.

    Επίσης μια ακόμη πρόταση είναι για σωματεία καρκινοπαθών παιδιών.Υπάρχει ένας σύλλογος γονιών που έχουν παιδιά με νεοπλασματική ασθένεια,η ΦΛΟΓΑ.

    Βίκτωρα υπονοείς μήπως ότι τα θηλυκά μυαλά είναι πιο εφευρετικά;

    Επιμένω και περιμένω και τα ανδρικά μυαλά!Ο συνδυασμός κάνει το τέλειο…

    Μαρία

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    lagadia2001 στις #55741

    πολυ καλες ιδεες και οι δυο .

    αν δεν υπαρξουν αλλες προτασεις ας διαλεξουμε την μια .εγω προσωπικα δινω μια μικρη προταιρεοτητα στην δευτερη .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #55746

     Aυτο εννοω Μαρια. Γι΄αυτο αλλωστε τα λενε και ετσι.

     Εγω τεινω λιγο προς τη πρωτη ιδεα. Μη με ρωτησετε το λογο, ετσι απλα. Φυσικα δεν λεω οτι και η ιδεα της ενισχυσης του σωματειου των παιδιων με νεοπλασματικες ασθενειες δεν ειναι καλη. Ομως η ιδεα να βοηθησουμε την οικογενεια ενος εκλιποντος συναδελφου με βρισκει πιο θετικο. Παντως οτι αποφασισετε ειμαι μεσα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #55799

    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΑΔΙΚΕΙΤΕ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΙΔΕΑ…..ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #55801

    Eίναι μεγάλο το δίλημα ομολογώ να πώ, από τη μία τα παιδιά με τις νεοπλασματικές ασθένειες,που έχει τύχει να δώ κάποια παιδάκια και ειλικρινά έχει σπαράξει η καρδιά μου γιατί οι ασθένειες αυτές πραγματικά θερίζουν,από την άλλη οι οικογένειες εκλιπόντων κυνηγών.

    Μάλλον τείνω στις οικογένειες γιατί δεν νομίζω ότι έχουν βοήθεια απο κάπου αλλού.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #56015

    Μια αλλη προταση ειναι και το παιδικο χωριο SOS στη Βαρη.. Φυσικα και οι προηγουμενες προτασεις χριζουν βοηθειας..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 133 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων