ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,276 έως 7,290 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #414880

    BeReT wrote:
    Ποίο ειναι κατα την γνώμη σας τo πιο γρήγορο φυσιγγι στα 28gr?

    Το Saga.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    To Saga και για μενα ειναι το πιο γρηγορο στα 28 gr και το Labro για οσους ενδιαφερονται το πιο μαλακο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #414906

    το SAGA 28 gr , εχει αρχικες στο 1,5 μ 400 μ /δ , μετριο σε ταχυτητες φυσιγγι , η ταχυτητα στο σκοπευτηριο δεν ειναι πανακεια , η τεχνικη ειναι ολο το μυστικο  ,  ειδικα στους ντουμπλεδες τα πολυ γρηγορα και δυνατα σε ανακρουση φυσιγγια μονο προβληματα δημιουργουν και πιο πολυ σε δικαννα οπλα , και πιο πολυ σε κοντες κανες , μην πεφτουν μερικοι στην παγιδα , πολυ γρηγορο φυσιγγι , μηδεν προσκοπευση , απλα δεν ισχυει

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #414932

    ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ STO KYNHGI Κ ΠΟΥ ΕΡΙΞΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΞΕΧΩΡΙΣΑ ΤΟ BITURBO 38, Β&Ρ MYTHOS 37 GR KAI TO F2 CLASSIC… ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΤΑ TΡΙΑ, ΤΑ ΕΡΙΞΑ ΣΕ ΧΟΝΤΡΑ ΣΚΑΓΙΑ… ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΑ NSI GM3 FAST…

    Τα tordo ειναι αυτά της NSI που είχαν μια τσίχλα στο κουτί ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #414933

    Τα tordo ειναι αυτά της NSI που είχαν μια τσίχλα στο κουτί ;

    Beretta A 301 Beretta AL 391 light Benelli Vinci
    Της καμπαρντίνας το κουμπί …είναι του πουκαμίσου.. http://www.youtube.com/watch?v=ErbxlqxUdKI

    GM3 FAST TA ΛΕΕΙ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΛΑΞΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤORDO ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΟΥΤΙ ΣΤΗ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #414934

    PANOUTSOS wrote:
    Τα tordo ειναι αυτά της NSI που είχαν μια τσίχλα στο κουτί ; Beretta A 301 Beretta AL 391 light Benelli Vinci
    Της καμπαρντίνας το κουμπί …είναι του πουκαμίσου.. http://www.youtube.com/watch?v=ErbxlqxUdKI

    GM3 FAST TA ΛΕΕΙ ΦΕΤΟΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΛΑΞΕ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΤORDO ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΟΥΤΙ ΣΤΗ ΔΟΣΟΛΟΓΙΑ…

    Μ’αρεσαν αυτα τα φουσέκια Αρη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #414941

    καλησπερα , τι προτιματε , lambro vendetta  η bp f 2?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #414949

    SONIC.μακραν ότι πιο γρήγορο έχω ρίξει σε 28 γρ… δεν ξέρω αν τα φέρνει ο εδώ αντιπρόσωπος και σε τι Τιμή … έχει ένα θέμα με τις τιμές ο συγκεκριμένος

    http://www.victorycartridges.com/main/index.php?option=com_content&view=article&id=17&Itemid=20

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #415009

    το SAGA 28 gr , εχει αρχικες στο 1,5 μ 400 μ /δ , μετριο σε ταχυτητες φυσιγγι , η ταχυτητα στο σκοπευτηριο δεν ειναι πανακεια , η τεχνικη ειναι ολο το μυστικο , ειδικα στους ντουμπλεδες τα πολυ γρηγορα και δυνατα σε ανακρουση φυσιγγια μονο προβληματα δημιουργουν και πιο πολυ σε δικαννα οπλα , και πιο πολυ σε κοντες κανες , μην πεφτουν μερικοι στην παγιδα , πολυ γρηγορο φυσιγγι , μηδεν προσκοπευση , απλα δεν ισχυει

    Θα συμφωνήσω. Ήταν κάτι που ήθελα να γράψω και γω στην ερώτηση του Γεράσιμου για τα γρήγορα φυσίγγια. Απλά απάντησα ακριβώς στην ερώτηση για το πιο γρήγορο φυσίγγι. Ένα επίσης πολύ γρήγορο φυσίγγι είναι και το Lakko. Ενώ το εκθίαζαν πολλοί για κάποιο διάστημα, εγώ ποτέ δεν το συμπάθησα. Δεν μπόρεσα ποτέ να το κουμαντάρω.

    Πάντως το Saga το βρίσκω εξαιρετικό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #415294

    Φετος χρησιμοποιησα μονο RM tordo e allodola και για τα 5 € ηταν αξιοπρεπεστατα. Ριχτηκαν με browning phoenix kai benelli supersport. Μου φανηκαν σχετικα γρηγορα, ο Μητσος θα ξερει καλυτερα με ποσα πανε. Απο σκοπευτικα imperial 24gr στα 4,5 ευρω ειναι μια χαρα για σκεετ και για το σπορτινγκ στον Πυργο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #415311

    Φετος χρησιμοποιησα μονο RM tordo e allodola και για τα 5 € ηταν αξιοπρεπεστατα. Ριχτηκαν με browning phoenix kai benelli supersport. Μου φανηκαν σχετικα γρηγορα, ο Μητσος θα ξερει καλυτερα με ποσα πανε. Απο σκοπευτικα imperial 24gr στα 4,5 ευρω ειναι μια χαρα για σκεετ και για το σπορτινγκ στον Πυργο

    τα φετινα RM TORDO , ειχαν PSB 1 x 1,60 x Gualandi  super g 22 x 32 gr x 688 x 57,5 , με αρχικες στο 1,5 μ περιπου 375 μ/δ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #415329

    Τι να πω, σκοτωναν παντως. Αν και τα 2 ντουφεκια ειναι κανονια 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    262
    classicdoubles στις #415341

    Φετος χρησιμοποιησα μονο RM tordo e allodola και για τα 5 € ηταν αξιοπρεπεστατα. Ριχτηκαν με browning phoenix kai benelli supersport. Μου φανηκαν σχετικα γρηγορα, ο Μητσος θα ξερει καλυτερα με ποσα πανε. Απο σκοπευτικα imperial 24gr στα 4,5 ευρω ειναι μια χαρα για σκεετ και για το σπορτινγκ στον Πύργο

    Τι έγινε ρε παιδιά….. (εκτός θέματος βέβαια αυτό που λέω, αλλά….. να το πάρει το ποτάμι…) ….και άλλος πατριώτης (Πυργίώτης) με το ακρωνύμιο Benelli? Δεν μιλάτε τόσο καιρό που προσπαθούσα να πουλήσω τη Super Sport μου? Αν το ήξερα θα την είχα στείλει Πύργο! Πρόσφατα έμαθα για τον Δημήτρη (Δημήτρης benelli) ότι είναι από Ηλεία, τώρα και συ Σπύρο βλέπω είσαι από τους “Άγιους Τόπους”!!! Άντε να’ρθω καμμιά βόλτα επάνω, να βρεθούμε και στο σκοπευτήριο από κοντά.  

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #415392

    Σε λίγο θα βγάλουμε κι ομάδα,καθώς είμαστε ήδη 5 αν προσθέσεις τον Άγγελο κι εμένα(εγώ είμαι βέβαια από ψηλότερα,Δίβρη).

    Σπυράκη νεούλη,απολυθήκαμε κι ούτε φωνή ούτε ακρόαση,σε σημειώνω φάουλ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #415429

    Τι να πω, σκοτωναν παντως. Αν και τα 2 ντουφεκια ειναι κανονια

    γραφτα ρε Σπυρο να τα διαβαζουν μερικοι , κανονια και τα δυο , αν και σε κοβω οτι υπαρχει καψουρα προς Ιταλια μερια , υπαρχει και η παροιμια που λεει , η πρωτη αγαπη δεν ξεχνιεται …………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #415439

    καλα θα φερω την supersport αυριο στο σκοπευτηριο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,276 έως 7,290 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων