ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #57987

    Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΤΥΠΟ ΜΕ 40 γραμ. ΠΑΛΙ ΜΕ TEKNA ΤΗΣ N&S ! ΑΡΓΙΣΑ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΛΟΓΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΟ 42αρι ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΩΤΟ ΣΕ ΟΠΛΟΜΑΓΑΖΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΟΥ. ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΤΙ ΚΑΝΕΙ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ!  ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑ ΔΩΣΕΙ ΟΛΑ & ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΕΝΑ!!!!! ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    95
    SHEED στις #57994

    φιλε shotgun τα alfa game που ριχνω ειναι γεμισμενα με A0 kαψουλι cx 2000, σκαγια (τα πιεσα με πενσα)ημισκληρα ,παλιοτερα τα μαγκνουμ ειχαν πολυ σκληρα σκαγια ,ο συγκεντρωτηρας ειναι της ΕΛ.ΒΙΟ.ΦΥΣ.οσον αφορα το πατημα του βυσματος στη πυριτυδα ειναι πολυ δυνατο.φιλε αν μπορεσεις να τα βρεις δοκιμασετα μιας κ κυνηγας κ εσυ παπια,εγω εχω μεινει ικανοποιημενος.παντως απο φετος θα αντιγραψω την γομωση με εναν φιλο μου που ειναι ιδιογομωτης,λογω του οτι τα συγκεκριμενα φυσιγγια αρχισαν να γεμιζονται κ με jk 3 . οσον αφορα τα μαγκνουμ θα σας γραψω ακριβως τα υλικα κ τη δοσολογια πυριτιδος -σκαγιων.οσον αφορα τις δοκιμες μου περυσι στα 45 μετρα το φυσιγγι αυτο με αυλο 18,3  νουμερο 2 κ *** τσοκ μου εδινε καλυτερες κατανομες -διατρησεις απο το federal 53.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #57995

    ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΩ ΤΑ SAGA DEMI MAGNUM ΜΕ 44 ΓΡΑΜ ΝΑ ΒΑΛΩ κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙΑ! ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΥΝΗΓΟΙ ΤΗΣ ΔΡΑΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΠΟΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΚΡΙΒΗ ΑΡΙΘΜΗΣΗ! ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΛΕΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ,ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΤΟ ΠΛΑΝΟ ΔΟΚΙΜΩΝ!   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #57999

    Χρήστο όπως σου είχα πει , έχω δοκιμάσει τα SAGA 44γρ , τόσο με την benelli , όσο και με το 682 και μου φάνηκαν εξαιρετικά .

    Το λάκτισμα τους ιδίως ήταν σε ανεκτά πλαίσια ακόμη και με το δίκανο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #58020

    ΓΙΑΝΝΗ ΑΠΟ ΣΕΝΑ “ΚΡΑΤΗΣΑ” ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΑ & ΤΑ 2-4 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΕ ΦΟΡΤΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΥΡΩΠΑΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ! ΑΦΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ κ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΗ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ, ΣΕ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ! ΜΕΤΑ ΧΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #58168

    Τα Mythos Vale special 37 gr B&p  τα έχει δοκιμάσει κανείς?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #58173

    Εμενα παντως μου αρεσουν πολυ τα Rottweil 32gr!

    Μου τα προτεινε ο Epinefelos και ετσι τα δοκιμασα!

    Επισης πιστευω οτι ταιριαζουν πολυ και στο οπλο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #58196


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από ΘΕΟΦΑΝΗΣ στίς 17 Mάϊος 2005


    Τα Mythos Vale special 37 gr B&p  τα έχει δοκιμάσει κανείς?


    [/indent]ΤΑ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ 37αρια ΣΕ Ν3 -3,3 ΔΙΑΜΕΤΡΟ ΣΚΑΓΙΟΥ- ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ (ΕΚΤΟΣ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ) ΕΡΙΞΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΤΑ ΕΠΙΝΙΚΕΛΟΜΕΝΑ ΣΚΑΓΙΑ ΤΟΥ MYTHOS 36  ΜΕ ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ! ΕΧΕΙ ΑΝΑΚΡΟΥΣΗ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΥΠΟ ΤΩΝ 36γραμ. & ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΤΗΜΗΣΩ ΤΙΣ ΠΙΟ ΚΡΥΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΩΝ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΩΝ ΕΞΟΡΜΗΣΕΩΝ! ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΓΓΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΣ ΣΕ ΜΑΚΡΙΝΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ & ΣΕ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΘΥΡΑΜΑΤΑ. ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΩΝ 36,5 ΜΕΤΡΩΝ ΣΕ ΚΥΚΛΟ 76 ΕΚ. ΑΥΛΟ 18,8 ΤΣΟΚ 9,5/10 ΕΒΑΛΕ 202 ΣΚ. ΠΟΣΟΣΤΟ 70% ΜΕ Ν5 2,8 ΔΙΑΜΕΤΡΟ 8,02 ΣΚΑΓΙΑ ΑΝΑ ΓΡΑΜΜΑΡΙΟ 289 ΣΥΝΟΛΟ!  ΜΕ ΑΥΛΟ 18,5 ΣΤΗΝ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΤΩΝ 50 ΜΕΤΡΩΝ ΜΕ 10/10 ΤΣΟΚ ΕΒΑΛΕ 95 ΣΚΑΓ. ΠΟΣΟΣΤΟ 33% ΜΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΔΟΚΙΜΗΣ 12,5 ΚΕΛΣΙΟΥ!   ΜΕΤΑ ΔΟΚΙΜΩΝ ΧΡΗΣΤΟΣ! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    ΦΑΣΣΑ… στις #58267

    εεΕεΕγώ τα φυσίγγια που χρησιμοποιούσα ολο το χειμώνα σε φάσσα και παπιες ηταν το Winchester Double x Magnum ε 42,5 γραμμάρια σκάγια. Επίσης πολύ καλα είναι και τα supercaccia της nobel sport.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #58316


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από ΦΑΣΣΑ… στίς 18 Mάϊος 2005


    εεΕεΕγώ τα φυσίγγια που χρησιμοποιούσα ολο το χειμώνα σε φάσσα και παπιες ηταν το Winchester Double x Magnum ε 42,5 γραμμάρια σκάγια. Επίσης πολύ καλα είναι και τα supercaccia της nobel sport.


    [/indent]ΤΑ WIN ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ ΚΥΡΙΩΣ ΛΟΓΟ ΤΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΠΟΣΟΣΤΩΝ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ.ΑΠΟ ΤΑ ΛΙΓΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ 45-50 ΜΕΤΡΩΝ! ΤΟ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΟ ΛΑΓΟΚΥΝΗΓΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΤΥΠΟΣ! ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΟΠΟΣΟΤΙΤΑ ΠΡΟΣ 1,20 ΕΥΡΟ ΤΟ ΤΕΜΑΧΙΟ!  ΤΑ ΙΤΑΛΙΚΑ ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΟΓΕΜΗ ΦΙΛΟΥ κ ΔΕΝ ΕΔΩΣΑΝ ΤΑ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΑ,ΟΠΩΣ ΑΛΛΟΙ ΤΥΠΟΙ ΤΟΥ ΑΥΤΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ. ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΤΩΝ ΔΟΚΙΜΩΝ -ΑΥΛΟ 18,4- ΕΔΙΝΑΝ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΜΟΙΟΜΟΡΦΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ ,ΜΕ ΑΛΛΟΥ ΥΠΕΡΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΙΣ κ ΑΛΛΟΥ ΚΕΝΑ! ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΧΩ ΠΟΣΟΣΤΑ η ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ,ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΤΑΛΗΞΑΜΕ ΠΩΣ ΣΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ ΓΕΝΙΚΑ ΤΑ Ν&S. ΜΕΤΑ ΜΕΤΡΗΣΗΣ ΣΚΑΓΙΩΝ ΧΡΗΣΤΟΣ! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #58361

    Χρήστο τα ιταλικά σε τι ακριβώς αυτογεμές τα δοκιμάσατε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    521
    asyn στις #58406

    Η απάντηση στην ερώτηση του Θεοφάνη με ενδιαφέρει κι εμένα, καθώς έχω μια κούτα ιταλικά winchesters που περιμένουν εμένα και την Teknys μου με τον 18,3 αυλό της να τα δοκιμάσουμε……ή μήπως όχι;;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #58407

    Aντώνη έχουμε και το ίδιο όπλο!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #58408

    Μην πάτε να την βγάλετε τεμπέλικα. Κανένα όπλο, όσο φαινομενικά ίδιο και να είναι με ένα άλλο, δεν έχουν την ίδια βλητική συμπεριφορά. Ο μόνος τρόπος για να μάθετε είναι να κάνετε οι ίδιοι δοκιμές.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #58409

    Ούπς , αυτό δεν το είχα σκεφτεί, προσωπικά αδημονώ να βρώ ευκαιρία να παίξω φυσίγγια, ήδη μου λείπουν πάρα πολύ οι ντουφεκιές.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων