Beretta Silver Hawk

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 83 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #58102

     Λεοναρδε, οπλα με το ταχυδρομειο δεχεσαι; Κανεις τον καθαρισμο και να πληρωθεις με αντικαταβολη;;;  


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #58115


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 16 Mάϊος 2005


     Λεοναρδε, οπλα με το ταχυδρομειο δεχεσαι; Κανεις τον καθαρισμο και να πληρωθεις με αντικαταβολη;;;  


    [/indent]Μετά χαράς … μόνο να είναι σε Be… ή και Ba…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #58116

     Και απο τα 2 υπαρχουν. Μονο πως δεν θα καταφερεις να γυαλισεις ετσι το BE.., πρωτον η βαση ειναι μαυρη, και δευτερον γιατι οι καννες ειναι ματ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #58118


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 16 Mάϊος 2005


     Και απο τα 2 υπαρχουν. Μονο πως δεν θα καταφερεις να γυαλισεις ετσι το BE.., πρωτον η βαση ειναι μαυρη, και δευτερον γιατι οι καννες ειναι ματ.

     


    [/indent]Χμμ , τότε δεν έχουν καμμιά ανάγκη , είναι άψογες!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #58141

    Καλημερα Λεοναρδε

     Αψογες δεν ειναι, διοτι εχουν μεινει σημαδια στη μπασκουλα εκει που ειναι οι βελονες, απο τον πατο των φυσιγγιων. Φαινεται σαν να εχει αποχρωματιστει το μεταλλο εκει. Και δεν ξερω πως, και αν, βγαινουν…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #58142

    Βίκτωρα οι βαμένες μπάσκουλες, αποχρωματίζονται στον καθρέπτη από την χρήση. Δεν είναι κακό, δείχνει ένα όπλο που αν μη τι άλλο χρησιμοποιείται. Το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να καθαρίζεις τα υπολοίματα του χαλκού που αφήνουν τα φυσίγγια και να λιπαίνεις ελαφρά μετά τον καθαρισμό.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #58154

    Τό όπλο μόλις έμαθα πως εφτασε στην Κομοτηνή αλλά όχι στα χερια μου καθώς είμαι στην δουλεια.!!!! ΠΑΡΟΛΕΣ τις προσπαθειες του Λεονάρδου να μου δώσει την επιταγή για να κανει σειρα … ΔΕΝ ΕΣΠΑΣΑ.!! Τελικα και αυτός κρατήθηκε στο ύψος των περιστάσεων και με περισσή αυτοσυγκρατηση ΜΟΥ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΕ!!!! Billbe … το όπλο είναι χαρακτηρισμένο ως μεταχειρισμένο ΜΟΝΟ λόγω του ότι αγοραστηκε απο αλλον ανθρωπο απο την εταιρεία πριν απο εμένα. Στην ουσία όμως είναι ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΙΟ μαλλον ..καλυτερα ΑΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΤΟ (με τα αρχικα γρασσα της Beretta όπως και καθε όπλο που αποθηκευει κάθε εταιρεία). Αυτός ήταν και ο βασικός λόγος που αποφασισα να το αγορασω.

    Χρηστο θα το φέρω για δοκιμές.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #58155

     Α ναι, δεν με ενοχλει το ολο θεμα. Αλλωστε οπλο που χρησιμοποιηται, δεν ειναι δυνατον να μην εχει σημαδακια, γρατζουνιες, και διαφορα αλλα “ενθυμια”.

     Οσο για το καθαρισμα Κωστα, αυτο γινεται καθε εβδομαδα, προληπτικα, γιατι το οπλο ειναι σε πλαστικη βαλιτσα, και θελω να αποφυγω τις υγρασιες και οτι αυτες σημαινουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #58161

    ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΕΚΤΙΜΩ & ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ! ΤΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΑ ΤΗΣ BERETTA ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ κ ΕΧΟΝΤΑΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΕ ΣΩΣΤΑ ΚΡΗΤΗΡΙΑ ,ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΔΕΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ κ ΙΣΩΣ ΝΑ ΡΙΞΩ ΜΕ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΩ ! ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΗ ΘΕΛΗΣΗ ΓΙΑ ΜΑΘΗΣΗ ΕΙΧΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΙ ΕΝΑΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ ΑΡΘΡΟ ΓΙΑ ΤΟ 626. ΟΤΑΝ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΕΙΣ ΠΩΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΑΣΠΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ,ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΤΡΟΠΟΙΑ,ΤΙΣ ΕΞΥΠΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ,ΤΟΤΕ ΓΙΝΕΣΑΙ FUN!  ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΡΕΥΝΑ κ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΓΙΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ ΜΕ ΜΙΣΕΣ ΦΩΤΙΕΣ,ΑΠΟ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ κ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ Η ΛΙΣΤΑ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ κ ΤΟ 470-471! ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΔΕ, ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΥΠΩΣΕ Ο ΛΕΟΝΑΡΔΟΣ, ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΕΠΙΜΗΚΗΣ ΚΩΝΟΥΣ ΣΥΝΑΡΜΟΓΗΣ ΣΤΑ ΕΝ ΛΟΓΟ ΛΕΙΟΚΑΝΑ! ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΙΣΤΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΜΕ κ ΤΟ ΑΡΙΣΤΟ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ! ΑΝ ΣΤΡΩΣΕΙ κ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΟΚΙΜΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΔΩ ΑΡΙΣΤΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ!   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #58186

     Xμμ Λεοναρδε μη με βαζεις σε πειρασμο.

     Απο που θα την βρω αυτη τη πουδρα στεγνης λιπανσης; Και τι αλλα προιοντα χρειαζομαι; Και ποσο κανουν; Και…και…και…και  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #58189

    Αλλωστε οπλο που χρησιμοποιηται, δεν ειναι δυνατον να μην εχει σημαδακια, γρατζουνιες, και διαφορα αλλα “ενθυμια”.

    Εμενα παλι δεν μου αρεσουν καθολου τετοια “ενθυμια”! Μου την δινουν οσο δεν φανταζεστε!

    Οσο θυμαμαι το αεροβολο μου που δεν ειχε ουτε μια γρατζουνιτσα μετα απο δυο χρονια “σκληρης χρησης” και ενα ωραιο πρωινο το εκανε στην ακρη ο παππους μου και τριφτηκε η καννη σε τσιμεντο και εκανε κατι γρατζουνιτσες, μου ερχεται να σκασω!

    Ασε για τα αλλα οπλα μου (μονοκαννο και δικαννο), οποιος τους κανει εστω και μια γρατζουνια θα τους τουφεκισω!

    Ακους Epinefele…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #58194


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από shotgun στίς 17 Mάϊος 2005


    ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΕΚΤΙΜΩ & ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ! ΤΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΑ ΤΗΣ BERETTA ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ κ ΕΧΟΝΤΑΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΕ ΣΩΣΤΑ ΚΡΗΤΗΡΙΑ ,ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΔΕΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ κ ΙΣΩΣ ΝΑ ΡΙΞΩ ΜΕ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΕΚΤΙΜΩ ! ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΗ ΘΕΛΗΣΗ ΓΙΑ ΜΑΘΗΣΗ ΕΙΧΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΙ ΕΝΑΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΚΑΤΑΛΟΓΟ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΟ ΑΡΘΡΟ ΓΙΑ ΤΟ 626. ΟΤΑΝ ΣΥΝΗΔΗΤΟΠΟΙΕΙΣ ΠΩΣ ΓΝΩΣΤΕΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΑΣΠΑΖΟΝΤΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟΤΙΚΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ,ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΤΡΟΠΟΙΑ,ΤΙΣ ΕΞΥΠΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ,ΤΟΤΕ ΓΙΝΕΣΑΙ FUN!  ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΕΡΕΥΝΑ κ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΓΟΡΑΣΤΗΣ ΓΙΑ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ ΜΕ ΜΙΣΕΣ ΦΩΤΙΕΣ,ΑΠΟ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ κ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ Η ΛΙΣΤΑ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ κ ΤΟ 470-471! ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΔΕ, ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΤΥΠΩΣΕ Ο ΛΕΟΝΑΡΔΟΣ, ΠΩΣ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΑ ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΕΠΙΜΗΚΗΣ ΚΩΝΟΥΣ ΣΥΝΑΡΜΟΓΗΣ ΣΤΑ ΕΝ ΛΟΓΟ ΛΕΙΟΚΑΝΑ! ΔΗΛΑΔΗ ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΡΙΣΤΟ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΟΥΜΕ κ ΤΟ ΑΡΙΣΤΟ ΤΗΣ ΚΑΝΗΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΑ! ΑΝ ΣΤΡΩΣΕΙ κ ΤΕΛΙΚΑ ΓΙΝΟΥΝ ΔΟΚΙΜΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΔΩ ΑΡΙΣΤΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ!   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ! 


    [/indent]

    Οι κάννες , όπως θα δείς , είναι ” Excelsior high strength alloyed steel ” .

    Χρήστο , δοκιμάζοντας το 470 του Νεοπτόλεμου στα ” πιατάκια ” και μοιραία , φυσικά , θα επιβεβαιώσεις όσα γράφεις παραπάνω , σε βλέπω σίγουρα με 472 κάποτε , αν όχι με 471!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #58197

    ΕΒΑΛΑ ΤΟ 472 ΛΟΓΟ ΑΛΛΩΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΩΤΗΤΩΝ! ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ ΝΑ ΤΟ ΕΠΕΡΝΑ,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΥΧΕΡΕΙΑ η ΟΧΙ! ΓΙΑΤΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ η Ο ΝΕΟΠΤΟΛΕΜΟΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΕ ΚΛΙΣΕΙΣ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ? ΓΙΑ ΧΑΒΑΛΕ?   ΜΕΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #339929

    Οι διαστάσεις του κοντακίου του δικού μου 471 είναι οι εξής , του 470 μπορεί να διαφέρουν λίγο ειδικά στο avantage όπως θα διαπιστώσετε ! 
    Το μήκος του είναι 36
    cm όπως και

    του Νεοπτόλεμου αν θυμάμαι καλά .
    Η μικρή κλίση του κοντακίου 4
    cm

    Η μεγάλη κλίση του κοντακίου είναι 5,5 cm
    Castoff στο 471 έχω ελάχιστο , στο 470 θα δείς 1μέχρι 2 cm , ενώ το Pitch είναι “χαμηλό” 7 cm .

    Βέβαια όταν το μετρήσετε και το επωμίσετε θα σχηματίσετε πιό ολοκληρωμένη  γνώμη , δυστυχώς  δεν κράτησα όλες τις σημειώσεις για το 470 , το σύγκρινα μόνο σε διαφορές και ομοιότητες με το 471 …

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #58202

    Φίλε Λεονάρδε το όπλο του δάσκαλου δεν είναι βαμένο. Πολύ εύκολα μπορεί κανείς να διαπιστώσει ότι έχει φύγει η βαφή αφού φαίνεται το χρώμα του μέταλου. Έχω δύο όπλα με βαμένη μπάσκουλα και στα δύο έχει γίνει αποχρωματισμός στα σημεία που τρίβεται ο πάφιλας του φυσιγγίου με τον καθρέπτη.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 83 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων