Beretta Silver Hawk

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 83 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #58209


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από dragonares στίς 17 Mάϊος 2005


    Αλλωστε οπλο που χρησιμοποιηται, δεν ειναι δυνατον να μην εχει σημαδακια, γρατζουνιες, και διαφορα αλλα “ενθυμια”.

    Εμενα παλι δεν μου αρεσουν καθολου τετοια “ενθυμια”! Μου την δινουν οσο δεν φανταζεστε!

    Οσο θυμαμαι το αεροβολο μου που δεν ειχε ουτε μια γρατζουνιτσα μετα απο δυο χρονια “σκληρης χρησης” και ενα ωραιο πρωινο το εκανε στην ακρη ο παππους μου και τριφτηκε η καννη σε τσιμεντο και εκανε κατι γρατζουνιτσες, μου ερχεται να σκασω!

    Tα διαφορα σημαδια που εχουν γινει στο κυνηγι, και δειχνουν οπλο που χρησιμοποιηται δε με πειραζουν. Με πειραζει αν γρατζουνισω το οπλο χωρις λογο, αν πεσω και χτυπησει στα ξυλα, τετοια πραγματα. Αλλα τα σημαδια του χρονου, και της καλης χρησης, προσδιδουν κυρος στο οπλο, κατι που δεν εχει ενα ιδιο οπλο αχρησιμοποιητο. Κατα την ταπεινη μου γνωμη παντα.

    [/indent]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #58235

    Και εμενα δεν θα με πειραζε πολυ να το γρατζουνισω την ωρα του κυνηγιου αλλα αυτος ο αδικος τροπος με πειραξε καπως!

    Βεβαια και στο κυνηγι θελει λιγακι προσοχη!

    Δεν πειραζει ομως, οπως ειπες και εσυ τα σημαδια του χρονου προσδιδουν καποιο κυρος!!

    Αλλα μην το “δεσουμε” κιολας…….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #58242

    Ε καλα, μην αρχισεις να το χτυπας οπου βρεις για να αποκτησει “κυρος” γρηγοροτερα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #339947


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leovar στίς 17 Mάϊος 2005


    Το μήκος του είναι 36 cm

    Η μικρή κλίση του κοντακίου 4 cm

    Η μεγάλη κλίση του κοντακίου είναι 5,5 cm
    Castoff στο 471 έχω ελάχιστο , στο 470 θα δείς 1μέχρι 2 cm , ενώ το Pitch είναι “χαμηλό” 7 cm .

    471 …


    [/indent]ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΟΝΑΡΔΕ ! ΜΙΑ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ ΠΟΥ ΣΥΧΝΑ ΑΜΕΛΟΥΜΕ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΕΠΑΡΧΙΩΤΕΣ ,ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ! “ΚΟΛΛΑΜΕ” ΣΤΗΝ ΜΑΓΚΝΟΥΜ ΘΑΛΑΜΗ, ΣΤΙΣ 1370 ΠΙΕΣΕΙΣ ΔΟΚΙΜΗΣ,ΣΤΑ ΤΣΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ & ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΛΙΣΕΙΣ! ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΑΡΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ,ΤΟΝ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ,ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ. ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #339949

     Γι’ αυτο λεμε Χρηστο οτι το οπλο το ερωτευεσαι με το ματι, αλλα το κολλας οταν το επωμισεις…

     Συνηθως δηλαδη….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #339951

     Γι’ αυτο λεμε Χρηστο οτι το οπλο το ερωτευεσαι με το ματι

    ETΣΙ ΕΤΣΙ…ΑΛΛΩΣΤΕ ΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ,ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΤΟΝ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #58330


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από shotgun στίς 19 Mάϊος 2005



    [indent][/indent]ΜΠΡΑΒΟ ΛΕΟΝΑΡΔΕ ! ΜΙΑ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ ΠΟΥ ΣΥΧΝΑ ΑΜΕΛΟΥΜΕ, ΣΥΝΗΘΩΣ ΟΙ ΕΠΑΡΧΙΩΤΕΣ ,ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟ ΦΩΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΑΙΡΙΑΖΟΥΝ! “ΚΟΛΛΑΜΕ” ΣΤΗΝ ΜΑΓΚΝΟΥΜ ΘΑΛΑΜΗ, ΣΤΙΣ 1370 ΠΙΕΣΕΙΣ ΔΟΚΙΜΗΣ,ΣΤΑ ΤΣΟΚΑΡΙΣΜΑΤΑ & ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑ ΚΛΙΣΕΙΣ! ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΟΘΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΒΑΡΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ,ΤΟΝ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ,ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ. ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ! 


    [/indent]Χρήστο , συμφωνόντας να προσθέσω οτι το πρόβλημα είναι μεγάλο και στα καινούρια , όταν και σε μάρκες δεν έχεις στη διάθεσή σου  μεγάλη ποικιλία ετοιμοπαράδοτων όπλων του ίδιου μοντέλου ώστε να επιλέξεις τις πιό κατάλληλες διαστάσεις , αλλά και στα μεταχειρισμένα που ο προηγούμενος κάτοχος έχει κάνει μετατροπές στα μέτρα του . Εκτός και αν πάς σε αγορά όπλου επί παραγγελία στα μέτρα σου .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #339964


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leovar στίς 19 Mάϊος 2005



    [indent] [/indent]Χρήστο , συμφωνόντας να προσθέσω οτι το πρόβλημα είναι μεγάλο και στα καινούρια . Εκτός και αν πάς σε αγορά όπλου επί παραγγελία στα μέτρα σου .


    [/indent]ΤΟ ‘ΖΟΡΙ’ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΝΑ ΕΠΩΜΙΣΗΣ & ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΓΡΑΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ,ΜΕ ΤΟ ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΑΚΟΜΗ ΚΙ ΕΚΕΙ ΠΑΙΖΟΥΝ! ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ TRY-GUN & ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΚΡΗ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΜΟΥ ΠΡΕΠΕΙ,κ ΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΩ! ΗΔΗ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΜΕΤΡΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΜΟΥ ΣΕ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΝΤΑΣ ΝΑ ΚΑΤΑΝΟΗΣΩ ,ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ! ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΔΥΟ ΓΑΛΛΙΚΑ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ,ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 38,4 ΜΗΚΟΣ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΠΕΛΜΑΤΟΣ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΑ ΔΥΟ ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΟΝΤΥΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΤΟΠΟΘΕΤΩ ΤΟΝ ΜΟΝΟΣΚΑΝΔΑΛΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ! ΓΕΝΝΑΤΕ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ?   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #339965

    Γενικά σε ότι αφορά τα πλαγιόκαννα το 471 είναι ότι καλύτερο σε σχέση ποιότητας, τιμής, εμφάνισης, χρηστικότητας και αξιοπιστίας.

    Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα πανάκριβα εγγλέζικά και γαλλογερμανικά ξαδελφάκια του. Είναι ένα όπλο που μπορείς να το κυνηγήσεις!!!!

    Περιμένω τον Λεονάρδο για ένα καλό τεστ στο σκοπευτήριο. Θέλω να ρίξω μερικές πούλες για να επιβεβαίωση των εντυπώσεων μου.

    Τέτοια όπλα θα βοηθήσουν το πλαγιόκαννο να ξαναμπεί στα χέρια των κυνηγών. Το Baikalακι μου μ’ εκανε να ερωτευτώ τα πλαγιόκαννα και να διαπιστώσω τα πλεονεκτήματα τους στην σκόπευση.

    Αν οι δοκιμές μου δείξουν αυτά που περιμένω, είμαι διαθετημένος να το αγοράσω και να ξεσαβουρώσω απ΄όλα τα άλλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #58436


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από shotgun στίς 21 Mάϊος 2005



    [indent] [/indent]… ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΧΑ ΓΡΑΨΕΙ ΠΩΣ ΤΑ ΔΥΟ ΓΑΛΛΙΚΑ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ,ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 38,4 ΜΗΚΟΣ ΚΟΝΤΑΚΙΟΥ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΠΕΛΜΑΤΟΣ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΤΑ ΔΥΟ ΠΟΝΤΟΥΣ ΚΟΝΤΥΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΤΟΠΟΘΕΤΩ ΤΟΝ ΜΟΝΟΣΚΑΝΔΑΛΟ ΜΗΧΑΝΙΣΜΟ! ΓΕΝΝΑΤΕ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ?   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ! 


    [/indent]

    Χρήστο έτσι είναι , συμφωνούμε ! Αλλά ερωτώ πώς είναι δυνατό ο κυνηγός να έχει τη δυνατότητα να αλλάζει σκανδαλοθήκη και από δισκάνδαλο να το κάνει μονοσκάνδαλο . Με τα μέτρα τι γίνεται τότε αφού το μήκος του μετριέται απο τη σκανδάλη ώς το μέσο του πέλματος ? Η μήπως οι κατασκευαστές προτείνουν τη δυνατότητα εναλλαγής σκανδάλης για ακόμα καλύτερη προσαρμογή του όπλου στον κάτοχο χωρίς άλλου είδους τροποποιήσεις στο κοντάκι ?

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #58437


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 21 Mάϊος 2005


     

    Αν οι δοκιμές μου δείξουν αυτά που περιμένω, είμαι διαθετημένος να το αγοράσω και να ξεσαβουρώσω απ΄όλα τα άλλα.


    Χρόνια πολλά ,

    ένα 471 είναι ένα καλό δώρο στον εαυτό σου , δεν πρόκειται να απογοητευθείς !

     

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #58438


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leovar στίς 21 Mάϊος 2005



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 21 Mάϊος 2005


     

    Αν οι δοκιμές μου δείξουν αυτά που περιμένω, είμαι διαθετημένος να το αγοράσω και να ξεσαβουρώσω απ΄όλα τα άλλα.


    ΚΩΣΤΑ κ ΕΓΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΙΜΑΙ -ΤΟΥ ΞΕΣΑΒΟΥΡΩΜΑΤΟΣ- ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΟΠΛΟΚΑΤΟΧΙΚΗ ΜΟΥ ΖΩΗ! ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΤΗΣ ΑΠΟΚΤΙΣΗΣ ΚΑΠΟΙΟΥ ΙΔΕΑΤΟΥ ΟΠΛΟΥ ΠΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ,ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ κ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑΠΑΙΔΙ! ΚΑΠΟΤΕ ΕΙΧΑ “ΣΚΟΤΩΣΕΙ” ΕΠΤΑ κ ΠΗΡΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΤΥΧΗΜΕΝΑ κ ΜΟΝΟ ΤΑ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣ ΑΠΟΧΩΡΙΣΜΟ ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ,ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΟΦΕΛΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΜΙΑ κ ΤΟ ΜΙΚΡΟΠΟΣΟ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΩΛΗΣΗ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ 20% ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΟΡΑ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΩΝ ΝΑ ΚΑΝΩ ΟΤΑΝ ΠΑΧΥΝΟΥΝ ΛΙΓΟ ΟΙ ΑΓΕΛΑΔΕΣ! ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΗΣ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    [/indent]


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #58439


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από leovar στίς 21 Mάϊος 2005



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από shotgun στίς 21 Mάϊος 2005



    [indent] [/indent]


    [/indent]

    Χρήστο έτσι είναι , συμφωνούμε ! Αλλά ερωτώ πώς είναι δυνατό ο κυνηγός να έχει τη δυνατότητα να αλλάζει σκανδαλοθήκη και από δισκάνδαλο να το κάνει μονοσκάνδαλο . Με τα μέτρα τι γίνεται τότε αφού το μήκος του μετριέται απο τη σκανδάλη ώς το μέσο του πέλματος ? Η μήπως οι κατασκευαστές προτείνουν τη δυνατότητα εναλλαγής σκανδάλης για ακόμα καλύτερη προσαρμογή του όπλου στον κάτοχο χωρίς άλλου είδους τροποποιήσεις στο κοντάκι ?

     

    ΣΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η ΛΥΣΗ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΡΥΘΜΗΖΟΜΕΝΗ ΣΚΑΝΔΑΛΗ -ΣΕ ΜΗΚΟΣ- ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΕΑ,ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΧΡΗΣΙΜΟ ΣΤΟ ΜΟΝΟΣΚΑΝΔΑΛΟ!   ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΣΩΣΤΟ ΚΕΝΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ,ΩΣΤΕ Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΕΜΠΟΔΙΣΤΑ,Ο ΥΠΟΦΥΛΑΚΤΗΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ,ΟΠΟΤΕ Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΜΟΝΗΣ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΑΜΕΣΑ! ΜΕΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #58441

    Στην παρακάτω φωτογραφία φαίνεται το μεγαλύτερο cast-off στο 470 του Νεοπτόλεμου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #58443

    ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΞΕΓΕΛΑ Η ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΦΩΤΟ, ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΤΗΝ ΛΕΠΤΟΤΕΡΗ ΛΑΒΗ-470- & ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΠΑΧΟΣ ΤΟΥ ΞΥΛΟΥ ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΚΛΙΣΗΣ! ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΕ ΒΟΛΕΥΟΥΝ ΤΑ ΚΟΝΤΑΚΙΑ ΜΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ CAST-OFF -ΠΛΑΓΙΑ ΚΛΙΣΗ- KATI ΠΟΥ ΣΠΑΝΙΑ ΒΡΙΣΚΩ ΣΕ ΤΟΥΦΕΚΙΑ ΒΙΟΜΗΧΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΑ!   ΜΕΤΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ! 

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 83 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων