Beretta Silver Hawk

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 83 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #59051

     Εγω να σας πω την αμαρτια μου, ξεκινησα με δισκανδαλο, και το γυρισα στο μονοσκανδαλο. Πλαγιοκανο δεν εχω αποκτησει ακομα, αλλα αυτο φανταζομαι θα το επαιρνα με 2 σκανδαλες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #59057

     Παντως μεχρι τωρα, επειδη τυγχανει να εχω και δισκανδαλο και μονοσκανδαλο, η μεταβαση απο το ενα στο αλλο, δεν παιρνει παραπανω απο μερικους ντουμπλεδες. Αλλωστε, εχω το κακο συνηθειο, μετα την πρωτη βολη, να ξανασημαδευω, οποτε οι 2 βολες απεχουν κατα καποια κλασματα του δευτερολεπτου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    749
    old-timer στις #59067

    Λεοναρδε,

    ΠΙΟ ΑΠΛΑ, ΠΙΟ ΑΠΛΑ….

    γραφε,βρε αδελφε, λιγο πιο απλα.

    ωρες ωρες δυσκολευομαι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    923
    leovar στις #59068

    Αλκη να επαναλάβω  …

    Α. Οταν έγραφα το μήνυμα δεν είχα διαβάσει το δικό σου και του Βίκτωρα … οπότε να προσαρμόσω λίγο !

    Β. Το έγραψα λίγο βιαστικά , ζητώ συγγνώμη .

    Οφείλω να προσθέσω τις άριστες εντυπώσεις μου στον Παντελή για τα τεκμηριωμένα γραφόμενά του παραπάνω , όπως και  στους άλλους φίλους που συμμερίζονται τα ίδια , αφού κι εγώ θα προσχωρήσω κάποια στιγμή με δισκάνδαλο πλαγιόκαννο στην καλή ομάδα τους , είτε με ένα ακόμα 471 είτε με το 472 !

    Ο εξοικειωμένος κυνηγός με μονοσκάνδαλο αλληλεπίθετο ή και αυτογεμές μοιραία θα προτιμήσει και ένα πλαγιόκαννο μονοσκάνδαλο . Κι αυτό θα το κάνει για λόγους απλοποίησης της βολής του με μία πιό σαφή – ενιαία αίσθηση ώθησης της μονής σκανδάλης . 

    Στο μονοσκάνδαλο η παλάμη βρίσκεται πάντα σε μία σταθερή θέση συγκριτικά με την ανάγκη  εκλεκτικής επιλογής σκανδάλης μέσα στην πιό περιορισμένου χώρου σκανδαλοθήκη ενός δισκάνδαλου , όπου η παλάμη πρέπει να οπισθοχωρήσει ελαφρά ώστε ο δείκτης να πιάσει τη δεύτερη .

    Ακόμα με το anglais κοντάκι θα πετύχει κάποιο μειωμένο συνολικό βάρος όπλου συγκριτικά με δίκαννο που έχει κοντάκι pistolet .

    Στη διάθεσή σας για κάθε διευκρίνιση .

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #59070

    Και εγώ ξεκίνησα με πλαγιόκαννο δισκάνδαλο, άσχετα αν κυνηγάω με καραμπίνα ,αν τύχει να αγοράσω δίκανο πάλι δισκάνδαλο θα αγόραζα άσχετα αν καμμία φορά μου τραυματίζει το δάχτυλο η δεύτερη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #59075

    AYTO TO BERETTA THA PARO KAPOIA STIGMH STO MELLON.NAI NAI!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #59081


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 31 Mάϊος 2005


     Εγω να σας πω την αμαρτια μου, ξεκινησα με δισκανδαλο, και το γυρισα στο μονοσκανδαλο. Πλαγιοκανο δεν εχω αποκτησει ακομα, αλλα αυτο φανταζομαι θα το επαιρνα με 2 σκανδαλες.


    [/indent]ΑΛΛΑΞΟΠΙΣΤΗΣΕΣ ΜΟΡΕ ΒΙΚΤΩΡΑ ????? ΕΙΧΑ ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΠΕΜΠΤΟΣ (ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΔΕΚΑΤΡΙΑ -13- ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ) !   ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #59084

    Παιδιά αυτό εδώ πως σας φαίνεται σε 12/76 και 76 πόντους κάννες ;

    Περιμένω απόψεις….

    Είναι το Fabarm Beta 3T με φινίρισμα ταρταρούγα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #59085

    ΓΙΑΝΝΗ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ FABARM ALLA BERETTA ΔΕN EINAI! ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ ΣΤΟ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΤΩΝ ΚΑΝΩΝ ΓΙΑ ΚΑΛΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ ΣΕ ΑΚΡΑΙΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ,ΕΝΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ ΤΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑΣΤΕΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΣΑΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ. ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ. ΑΠΛΕΣ ΘΑΛΑΜΕΣ & ΔΥΣΚΑΝΔΑΛΟ! ΜΕΤΑ ΕΠΑΝΑΛΛΗΨΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #59103


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από shotgun1 στίς 31 Mάϊος 2005



    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 31 Mάϊος 2005


     Εγω να σας πω την αμαρτια μου, ξεκινησα με δισκανδαλο, και το γυρισα στο μονοσκανδαλο. Πλαγιοκανο δεν εχω αποκτησει ακομα, αλλα αυτο φανταζομαι θα το επαιρνα με 2 σκανδαλες.


    [/indent]

    ΑΛΛΑΞΟΠΙΣΤΗΣΕΣ ΜΟΡΕ ΒΙΚΤΩΡΑ ????? ΕΙΧΑ ΕΛΠΙΔΕΣ ΠΩΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΠΕΜΠΤΟΣ (ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΔΕΚΑΤΡΙΑ -13- ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ) !   ΧΡΗΣΤΟΣ!


     Χρηστο, δεν αλλαξοπιστησα, αλλωστε αν δεις αυτο ακριβως λεω και παραπανω. Αν και οταν παρω πλαγιοκανο, θα εχει 2 σκανδαλες, γιατι μου ταιριαζει πιο πολυ οπτικα απο το μονοσκανδαλο. Τα αλληλεπιθετα που εχω εχουν και μονες και διπλες σκανδαλες, οποτε μαλλον να με θεωρησεις καπου στη μεση . Φυσικα, δεν μπορω παρα να συμφωνησω με τον Παντελη, σχετικα με τις 2 σκανδαλες, και την αμεσοτητα αλλαγης κανης, κατι που δεν γινεται τοσο γρηγορα στα μονοσκανδαλα με τον επιλογεα.

     

    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #59119


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 01 Ιούνιος 2005



    [indent]
    [indent] [/indent] Χρηστο, δεν αλλαξοπιστησα, αλλωστε αν δεις αυτο ακριβως λεω και παραπανω. Αν και οταν παρω πλαγιοκανο, θα εχει 2 σκανδαλες, γιατι μου ταιριαζει πιο πολυ οπτικα απο το μονοσκανδαλο. Τα αλληλεπιθετα που εχω εχουν και μονες και διπλες σκανδαλες, οποτε μαλλον να με θεωρησεις καπου στη μεση . Φυσικα, δεν μπορω παρα να συμφωνησω με τον Παντελη, σχετικα με τις 2 σκανδαλες, και την αμεσοτητα αλλαγης κανης, κατι που δεν γινεται τοσο γρηγορα στα μονοσκανδαλα με τον επιλογεα.

     

    [/indent]ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΑΚΡΑΙΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΥΠΩΣΩ ΑΛΛΑ ….. ΜΟΝΟΚΑΝΟ,ΑΥΤΟΓΕΜΕΣ,ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ Μ,ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΟ Μ, ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΜΙΚΡΟΔΙΑΦΟΡΕΣ ! Η ΑΛΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΟ Δ,ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ Δ. ΣΗΜΕΙΩΣΗ-ΟΠΟΥ Μ=ΜΟΝΟΣΚΑΝΔΑΛΟ,ΟΠΟΥ Δ=ΔΥΣΚΑΝΔΑΛΟ.   ΒΙΚΤΩΡΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΝΟΜΕΣ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΠΕΝΤΕ!  ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΑΣΤΩ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΟ BERETTA ΠΑΛΙΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ (ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΜΟΝΤΕΛΟ) ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΓΝΩΣΤΟΥ ΜΟΥ ΛΑΓΟΚΥΝΗΓΟΥ!   ΧΡΗΣΤΟΣ!


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1256
    steel στις #59123

    Για να πώ την αμαρτία μου το  silverhawk  είναι ένα όπλο που ευχαρίστως θα το αγόραζα, για να κυνηγάω και να το χαίρομαι  οπτικά, συνδυάζει πιστεύω αρκετες καινοτομίες που δεν είναι τόσο ορατές, είναι όμορφο, λετποκαμωμένο,  και beretta, ότι και να λέμε  η beretta είναι beretta,  οπλα χωρίς προβλήματα και αρκετά πρωτοπωριακά στην σχεδίαση τους, όσο και αν έχουν γίνει στην ουσία “κλασικα”.

    Παντελής 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    640
    shotgun1 στις #59190

    ΚΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΔΙΑΔΕΔΟΜΕΝΑ ΣΕ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ κ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟΥΣ! ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ 80% ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΕ ΔΙΣΚΟΥΣ ΣΕ ΚΟΝΤΙΝΟ ΜΟΥ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΟΧΟΙ BERETTA. 686, 687,682……..   ΣΑΝ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΗ ΤΟΥ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ ΕΙΝΑΙ ! ΤΟ 472 ΣΕ 20 ΔΙΑΜΕΤΡΗΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΗ ΑΓΟΡΑ ΜΟΥ! ΜΕΤΑ ΑΝΑΜΟΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!   

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #59192

     Aν πχ το 470 ή το 472 με 2 σκανδαλες και απλους εξολκεις εβγαινε σε 16αρι, με πιστολε η ντεμι κοντακι, σιγουρα θα το εψαχνα λιγο παραπανω. Πιστευω οτι το 16αρι ειναι το πιο αρμονικο διαμετρημα και ισως το πιο αδικα παραμελημενο ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #59198

    ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΜΟΔΑ ΔΗΛΑΔΗ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 83 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων