ΓΚΑΛΟΠ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 421 έως 435 (από 442 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    TEOT στις #151310

    Χαιρετώ τους συναδέλφους. Ονομάζομαι Θοδωρής και είμαι κάτοικος ενός χωριού της Λάρισας, είμαι 34ων ετών και εργάζομαι σε ένα εργοστάσιο επεξεργασίας ξύλου. Το κυνήγι το γνώρισα μέσα απο τα περιοδικά, καθώς στην οικογένεια όσο πίσω και αν κοίταξα, δεν υπήρχε κανένας κυνηγός. Μ'αρέσουν τα κυνήγια που γίνονται με σκύλους. Ξεκίνησα με κάποιους φίλους λαγάδες αλλα μέσα μου ένιωθα εκκολαπτόμενος φερματζής, οπότε πέρασα στην άλλη πλευρά. Είμαι κάτοχος δύο Αγγλικών σέττερ(ο Θεός να τα κάνει…)και απολαμβάνω όσο μπορώ( καθώς τη μεγαλύτερη σημασία για μένα την έχει η εργασία του σκύλου) το κυνήγι μαζί τους. Καθώς βρισκόμαστε στην έναρξη σχεδόν της νέας σεζόν, εύχομαι σε όλους πάνω απ'όλα υγεία και να βλέπουν στο βουνό, και όχι μόνο, ό,τι επιθυμούν.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    Πάνος Σ. στις #151315

    Καλώς ήρθες Θοδωρή,ευχομαι σε όλους καλη κυνηγετική περίοδο και χωρίς ατυχήματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    ODOS KYNHGON_TASOS1979 στις #151316

    Καλωσήρθες από "ΟΔΟΣ ΚΥΝΗΓΩΝ" φιλαράκι………εγώ έχω μανία με τα Setter είμαι κάτοχος τριών, με λίγα λόγια είναι υπέροχα ζώα για το κυνήγι της μπεκάτσας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/01/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    papakopa στις #154604

    Καλησπέρα παιδιά,

    Παναγιώτη με λένε, είμαι 42, μηχ.Η/Υ στο επάγγελμα και κυνηγάω κυρίως τσίχλα και τη μπεκάτσα. Το φόρουμ το παρακολουθώ χρόνια, αλλά τώρα που είδα αυτό το topic με έπιασε το φιλότιμο.

    Έχω ένα συνταξιούχο επανιελάκι (14 χρ.) που κυρίως για βόλτα έρχεται μαζί αλλά το αξίζει για ό,τι ζήσαμε μαζί έως τώρα. Μένω στην Αττική, στην περιοχή Αφίδνες (Κιούρκα) και τώρα που μου το επέτρεψε ο χώρος του κήπου πήρα με τη βοήθεια κάποιου συμφορουμίστα 2 ντραχτχααράκια!

    Τέλος, ήθελα να πω ένα ευχαριστώ σε όλους τους ανθρώπους που μοιράζονται εδώ μέσα τις γνώσεις τους απλόχερα και δίνουν τη βοήθειά τους!

    Καλή σεζόν να έχουμε και πάντα υγεία!

    Παναγιώτης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    84
    tedo στις #161648

    καλησπερα και απο εμενα ,με λενε θοδωρη ειμαι 38 και παντρεμενος 10 χρονια με 4 παιδια,2 αγορια 2 κοριτσια,ημουν ε/ε και τωρα ανεργος,λατρευω το κυνηγι και το ψαρεμα και με ''κολησανε'' σε αυτα οι κουμπαροι μου εδω και 6 χρονια,κυνηγαω με μια φαμπαρμ 368 λαγο και τσιχλα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #329498

    καλησπερα και απο εμενα ,με λενε θοδωρη ειμαι 38 και παντρεμενος 10 χρονια με 4 παιδια,2 αγορια 2 κοριτσια,ημουν ε/ε και τωρα ανεργος,λατρευω το κυνηγι και το ψαρεμα και με ''κολησανε'' σε αυτα οι κουμπαροι μου εδω και 6 χρονια,κυνηγαω με μια φαμπαρμ 368 λαγο και τσιχλα.

    καλώς όρισες φίλε Θοδωρή και να χαίρεσε την οικογένεια σου :)
    με φαμπάρμ και λαγό δεν ασχολούμαι :) αλλά για τσίχλα θα τα λέμε συχνά :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    84
    tedo στις #328835

    ετσι οπως παει η τσιχλα δεν βλεπω να τα λεμε συχνα. :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    stergios laika στις #166502

    καλησπερα, ειμαι ο Στεργιος 35 ετων, πατερας 2 παιδιων 7 και 5 κοριτσι αγορι αντιστοιχα .κυνηγαω κι εγω απο τα 12 με αεροβολο – φλομπερ κλασσικα και απο τα 18 και επειτα απεκτησα στον οπλοβαστο μου με σειρα αγορας ενα μονοκαννο ρωσσικο μπαικαλ προικα του πατερα ένα μπραουνινγκ βελγιου αυτο5 ελατηριου με χρυση σκανδαλη 72 ποντους καννη και τσοκ 1 σταθερο, ενα σεντ ετιεν ρομπιστ 222 πλαγιοκαννο 76 ποντους καννες μαγκνουμ με σταθερα τσοκ 1-3, ενα αλλεληλεπιθετο μπραουνινγκ 425 ουλτρα λαιτ με 66 ποντους καννες και σταθερα τσοκ 2-4 και το τελευταιο μου αποκτημα καραμπινα μπενελι μ2 71 ποντους καννη 5 τσοκ !!κυνηγαω μπεκατσα σταθερα και μονιμα εκτος απο ειδικες περιπτωσεις που θα ακολουθησω την παρεα σε λαγο – τσιχλα – παπια- γουρουνι η οποιοδηποτε αλλο θηραμα αρκει να εχει τσιπουρο μετα!!!!στο φορουμ ειμαι περιπου ενα χρονο αλλα μελος μολις πριν λιγες μερες…καλα κυνηγια σε ολους μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    12
    vitalpoint στις #168147

    Καλησπερα,χαιρετω ολη την παρεα,με λενε Γιώργο,είμαι 33 χρονών,ειμαι φαρμακοποιος και μενω Νεα Μακρη.Φετος ειναι η πρωτη μου χρονια ως κυνηγος,αν και μικροτερος απλως ακολουθουσα αλλα επειδη μεσολαβησαν σπουδες και το γεγονος οτι οι περισσοτεροι φιλοι μου δεν ασχολουνται με το κυνηγι υπηρξε αυτη η αδρανεια.Τωρα που παντρευτηκα βρηκα την καταλληλη παρεα,τον πεθερο μου και τον εξάδελφο της γυναικας μου και επιτελους ξεκινησαμε.Μεχρι στιγμης εχω παει μονο για τσιχλες αφου δεν υπαρχει σκυλι.Κυνηγαω με μια BREDA ελατηριου που κληρονομησα απο τον παππου μου,απο τον οποιο κληρονομησα και την "ψειρα" για κυνηγι και ψαρεμα.Επισης να πω οτι οι πληροφοριες που υπαρχουν στο forum ειναι πολυ σημαντικες.Ευχομαι υγιεα σε ολους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #297474

    καλημερα ειμαι ο γιαννης μεμω τριλοφο θεσ\νικης παντρεμενος με 3 παιδια [τρυδιμα] κυνηγω τρυγονια,τσιχλες φασσες και λατρευω τα υδροβια ειμαι 37ετων δ\υ και κυνηγω απο 23ευων :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #297459

    καλημερα ειμαι ο γιαννης μεμω τριλοφο θεσ\νικης παντρεμενος με 3 παιδια [τρυδιμα] κυνηγω τρυγονια,τσιχλες φασσες και λατρευω τα υδροβια ειμαι 37ετων δ\υ και κυνηγω απο 23ευων :P

    καλως ορισες γιαννη στην μεγαλη παρεα του φορουμ μας.Κι'εγω απο 23 κυνηγαω με μια διακοπη 2 χρονων για φανταρικο – σπουδες και εχω μετανοιωσει που δεν εμαθα απο 18 η ακομη πιο πριν αν μπορουσα.Τι να κανουμε παθη ειναι αυτα ,πρωτα βγαινει η ψυνη λεωε και μετα τα χουγια…Σου ευχομαι καλα ποστ να εχεις και να μπαινεις συχνα να τα λεμε.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #297406

    καλημερα ειμαι ο γιαννης μεμω τριλοφο θεσ\νικης παντρεμενος με 3 παιδια [τρυδιμα] κυνηγω τρυγονια,τσιχλες φασσες και λατρευω τα υδροβια ειμαι 37ετων δ\υ και κυνηγω απο 23ευων :P

    καλώς όρισες λεβεντιά :P
    να χαίρεσαι την οικογένεια σου και ελπίζω να τα λέμε και ανταλλάσουμε γνώμες συχνά στο site :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    arguris στις #174961

    ΕΙΜΑΙ 14 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΚΥΝΙΓΑΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 2ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΕΟ ΧΡΟΝΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΔΙΟΠΤΡΑ ΣΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΚΑΙ ΦΛΟΜΠΕΡ. ΞΕΚΙΝΙΣΑ ΝΑ ΚΥΝΙΓΑΩ ΑΠΟ 5 ΧΡΟΝΩΝ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΑ.ΒΓΕΝΩ ΣΥΧΝΑ ΜΕ ΤΙΝ ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΚΑΙ ΚΥΝΙΓΑΜΕ ΤΣΙΧΛΕΣ.ΟΤΑΝ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΘΑ ΚΥΝΙΓΑΩ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΑ.ΣΤΙΝ ΟΙΚΟΓΕΝΙΑ ΜΟΥ ΚΥΝΙΓΑΝ¨Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΙΣ ΜΑΝΑΣ ΜΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΥ ΞΑΔΕΡΦΙΑ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ ΜΟΥ.ΜΕΛΕΝΕ ΑΡΓΥΡΗ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΣΤΗΝ ΜΕΛΙΒΟΙΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΥΝΙΓΙ ΣΤΟΝ ΚΙΣΣΑΒΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΟΥΝΟ ΜΕ ΠΟΛΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΥΝΙΓΙ ΜΕ ΤΑ ΚΥΝΙΓΟΣΚΥΛΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    arguris στις #174962

    Φιλε Θοδωρη καλως ηρθες να εχεις παντα καλες φερμες και να χαιρεσαι τα σκυλακια σου
    [ γεια σου κοντοχωριανε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #174967

    ΜΕ ΛΕΝΕ ΘΑΝΟ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΓΡΜΜΑΤΙΣΤΗΣ ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η/Υ& ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ ΔΥΚΤΙΩΝ
    ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΛΑΓΟΥ ΑΓΡΙΟΧΟΙΡΟΥ ΦΑΣΣΑΣ ΚΑΙ ΤΣΙΧΛΑΣ(ΤΣΙΧΛΑ ΚΟΤΣΙΦΑ ΚΟΚΚΙΝΙΤΣΙΧΛΑ ΔΕΝΤΡΟΤΣΙΧΛΑ ΓΕΡΑΚΟΤΣΙΧΛΑ)&ΣΠΑΝΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ ΕΙΜΑΙ 29 ΧΡΟΝΩΝ
    ΚΥΝΗΓΑΩ ΑΠΟ ΤΑ 10 ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΜΕΤΑ ΣΤΑ 13 ΦΛΟΜΠΕΡ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ 12αρι

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 421 έως 435 (από 442 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων