MYTHBUSTERS – Μύθοι και Πραγματικότητα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 691 έως 705 (από 835 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #383445

    τον όρο “περιέκτης” πολύ  ορθά τον χρησιμοποιείς Δημήτρη αντί του “συγκεντρωτήρα” (για δες συμφωνείς και με τον Μάρκο!!!) 😈

    όμως ο όρος “βυσμάτωση” θεωρώ ότι είναι πιο ευρύς υπό την έννοια ότι περιλαμβάνει εκτός των πλαστικών περιεκτών και κάθε είδους “ταπα”, “μισόταπα”, “διασπορέα”, “αποκεντρωτήρα” κ.λ.π. από κάθε είδους υλικό! (πλαστικό, κετσέ, χαρτοπολτό κ.λ.π.)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #383487

    τον όρο «περιέκτης» πολύ ορθά τον χρησιμοποιείς Δημήτρη αντί του «συγκεντρωτήρα» (για δες συμφωνείς και με τον Μάρκο!!!)

     

    όμως ο όρος «βυσμάτωση» θεωρώ ότι είναι πιο ευρύς υπό την έννοια ότι περιλαμβάνει εκτός των πλαστικών περιεκτών και κάθε είδους «ταπα», «μισόταπα», «διασπορέα», «αποκεντρωτήρα» κ.λ.π. από κάθε είδους υλικό! (πλαστικό, κετσέ, χαρτοπολτό κ.λ.π.)

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    ρε Μαριε τροικα ..ειμαι ενας απο τους  τρεις ευρονταλτον… οκ big thanks 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #383492

    θαθελα παντως ναμαι αυτος ο ξυνομουρης με την φρατζα χωριστρα  αυτο το ισσο μαλακι.. το γκρι κουστουμακι..και την μουτσουνα<<< αγελαστη συταριθρα.>>>.. νομιζω πρωτος διαλεξα και δε θελω βετο!!!!! τωρα ο φιλος κωστας…πολυ με ενδιαφερει..ποια φατσα θα διαλεξει…..

     ΑΑΑ ναι στην βυσματωση ειμαι φανατικος της μαλληνης η της χαρτομαληνης..η της τροποποιημενης πλαστικης απο περιεκτη 😉 …. χωρις τα πεταλα…

     αντε ο συγκεντρωτηρας απεθανε…. ΖΗΤΩ Ο ΠΕΡΙΕΚΤΗΣ 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Vasilis.B στις #383517

    Στην ερωτηση του Δημητρη για σχεσεις ΠΕΡΙΕΚΤΗ :-D-πυριτιδας-αυλου,θα μιλησω για την Fabarm xlr-5.Θεωρω οτι αγαπαει τον gualandi(γενικα νομιζω τον αγαπουν ολοι οι διευρυμενοι αυλοι)αν βαλω και πυριτιδα θα  πω αγαπαει τους συνδιασμους gualandi-gm3,gualandi-mb-32 και gualandi-csb..Λατρευει σιγουρα z2-m με οποιαδηποτε πυριτιδα της b&p.Παει αριστα  και τον συνδιασμο gt(nsi)-gm3.Δεν της αρεσει ο aquila της cheddite και χωρις να ειμαι σιγουρος για τους 2 τελευταιους(giovanni,Θωδης)δεν νομιζω οτι παντρευονται καλα με την fabarm.

    Δημητρη,περιμενω την γνωμη σου,καθως και των υπολοιπων!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Vasilis.B στις #383530

    Ξεχασα!Επισης,gt(nsi)-tecna δενουν ωραια.Γενικα με περιεκτες z2-m,gualandi kai gt(nsi) εχω δει ωραια πραγματα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #383534

    Μάρκο η τρόικα του Δημήτρη, έχω την εντύπωση πως προηγήθηκε της άλλης “ευρωτρόικας”, συνεπώς οι ξυνομούρηδες είναι αυτοί που πρέπει να διαλέξουν!  😆

    QUIZ: Να διαλέξουν τι; άβαταρ με κοκκινοκέφαλα π@π@κια ή με καρικατούρα κυνηγού; βυσμάτωση; διαμέτρημα;   ή καμιά καλή καρυδιά με ωραία ρίζα και ακόμη καλύτερα και γερά κλαδιά για κρέμασμα; 😈  :mrgreen:

     

    υ.γ. Δημήτρη πλάκα κάνω πάντα καλοπροαίρετα  😳

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #383535

    Μάρκο η τρόικα του Δημήτρη, έχω την εντύπωση πως προηγήθηκε της άλλης «ευρωτρόικας», συνεπώς οι ξυνομούρηδες πρέπει να διαλέξουν! υ.γ. Δημήτρη πλάκα κάνω πάντα καλοπροαίρετα

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    ειχα γραψει κατι , αλλα το ειχα παρει πισω ,  και προσωπικες διαφορες ουτε ειχα ουτε θελω να ανοιξω με κανενα συναδελφο , ετσι πληροφοριακα με τον Kωστα τον Ksap , γνωριστηκαμε και τον αισθανομαι φιλο μου , οπως ολα τα παιδια του Artemis , θα σε παρακαλεσω λοιπον να μην ξαναγραφεις ολο τα ιδια και τα ιδια , και να μην ξαναξυνουμε παλιες πληγες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #383538

    Στην ερωτηση του Δημητρη για σχεσεις ΠΕΡΙΕΚΤΗ -πυριτιδας-αυλου,θα μιλησω για την Fabarm xlr-5.Θεωρω οτι αγαπαει τον gualandi(γενικα νομιζω τον αγαπουν ολοι οι διευρυμενοι αυλοι)αν βαλω και πυριτιδα θα πω αγαπαει τους συνδιασμους gualandi-gm3,gualandi-mb-32 και gualandi-csb..Λατρευει σιγουρα z2-m με οποιαδηποτε πυριτιδα της b&p.Παει αριστα και τον συνδιασμο gt(nsi)-gm3.Δεν της αρεσει ο aquila της cheddite και χωρις να ειμαι σιγουρος για τους 2 τελευταιους(giovanni,Θωδης)δεν νομιζω οτι παντρευονται καλα με την fabarm. Δημητρη,περιμενω την γνωμη σου,καθως και των υπολοιπων!

    αν ειχα Fabarm , θα ειχα μια προτιμηση φιλε Βασιλη στις ισπανικες πυριτιδες , γνωμη μου ειναι και το εχω γραψει πολλες φορες οτι ο Tribore θελει ψαξιμο στην τουφεκια του , μου αρεσε απο ολα που εγραψες Gualandi – Csb

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #383539

    ειχα γραψει κατι , αλλα το ειχα παρει πισω , και προσωπικες διαφορες ουτε ειχα ουτε θελω να ανοιξω με κανενα συναδελφο , ετσι πληροφοριακα με τον Kωστα τον Ksap , γνωριστηκαμε και τον αισθανομαι φιλο μου , οπως ολα τα παιδια του Artemis , θα σε παρακαλεσω λοιπον να μην ξαναγραφεις ολο τα ιδια και τα ιδια , και να μην ξαναξυνουμε παλιες πληγες

    ΕΙΠΑΜΕ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!!!! δεν έχω πρόθεση να “ξύσω πληγές” ούτε ΠΟΤΕ το πήρα έτσι “σοβαρά” το θέμα της τρόικας!!!! 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #383552

    Ρε παιδια ειναι επιστημονικο του θεματος αυτου το μεδουλι… και ολο διαβαζω για παντριες και τροικες… αν παει ετσι σε λιγο θαχει γινει χρυσο κουφετο,,χαρμανι με πρωινο Αυτια…. παντως τον τυπο με την χωρηστρα τον εχω κλεισει. στο επιπεδο ταυτησμου. μιλημενα τιμημενα ετσι?????τωρα πρωτη δευτερη τροικα.. οκ.. δεν με νοιαζει.. ολες οι τροικες… τα ιδια σ….τα ειναι . :mrgreen:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #383554

    Μάρκο κατ’ αρχάς έχεις δίκιο το “χαλάσαμε” το θέμα με τις άσκοπες αναφορές….  😥

    και λυπάμαι που θα σε πληροφορήσω ότι δυστυχώς δεν αποτελείς μέλος της τρόικας!!!  😆

    Επί του θέματος τώρα:

    ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΥΣΜΑΤΩΣΗ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #383560

    οκ στεγνα λοιπον αποψη για βυσματωση…

    καποτε οταν υπηρχαν φιλμ.. φωτογρ. ειχα κανει το εξης… σε φυσιγγιο με μαλληνη χατροπολτου αφου εβαζα την φουστα…τοτε ακομα και τωρα δηλ το κανω αυτο και αντι για φουστα πλαστικη βαζω ενα σκληρο χαρτονακι που κοβω με ζγρομπια  0.2 του χιλ μεγαλητερη απο τον αυλο της καννης μου…μετα 2 χιλ φελο,,,, μετα αλλο ενα χαρτονακι,, μετα ταπα και μετα… δυο τεμαχια απο φιλμ κατι σαν αυτια ΠΕΡΙΕΚΤΗ στα τοιχωματα του φυσιγγιου εσσωτερικα..μετα τα σκαγια,, μετα ρελιασμα παραδοσιακο..

    εφταχνα κατι τουφεκιες… φαρμακι… παιδια εβαζα στα 45 -50μ    70%  τα σκαγια…ηταν πολλες φορες τα φυσιγγια σωτηρες..στα ανετα και ανυποψιαστα υδροβια μεγαλου υψους… με νουμερο το 6αρι… και τσοκαρησμα το πολυ 2αστρα..συνηθως το 3αρι  εφτανε και με το παραπανω θαλεγα. οσοι εχετε υπομονη ,,,ορεξη για κατι διαφορετρικο ,,αλλα και φωτογραφικο φιλμ,,, καντε μια δοκιμη και θα αναθεωρησετε πολλα και απο ζζ22 και γκουαλαντι..και θωδη……

     

    ΥΓ κριμα που δεν ειμαι μεσα…παντως καλου κακου την φρατζα στο τσουλουφι καπακι την κραταω . μη μου λετε μετα προλαβε αλλος…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #383562

    οκ στεγνα λοιπον αποψη για βυσματωση… καποτε οταν υπηρχαν φιλμ.. φωτογρ. ειχα κανει το εξης… σε φυσιγγιο με μαλληνη χατροπολτου αφου εβαζα την φουστα…τοτε ακομα και τωρα δηλ το κανω αυτο και αντι για φουστα πλαστικη βαζω ενα σκληρο χαρτονακι που κοβω με ζγρομπια 0.2 του χιλ μεγαλητερη απο τον αυλο της καννης μου…μετα 2 χιλ φελο,,,, μετα αλλο ενα χαρτονακι,, μετα ταπα και μετα… δυο τεμαχια απο φιλμ κατι σαν αυτια ΠΕΡΙΕΚΤΗ στα τοιχωματα του φυσιγγιου εσσωτερικα..μετα τα σκαγια,, μετα ρελιασμα παραδοσιακο.. εφταχνα κατι τουφεκιες… φαρμακι… παιδια εβαζα στα 45 -50μ 70% τα σκαγια…ηταν πολλες φορες τα φυσιγγια σωτηρες..στα ανετα και ανυποψιαστα υδροβια μεγαλου υψους… με νουμερο το 6αρι… και τσοκαρησμα το πολυ 2αστρα..συνηθως το 3αρι εφτανε και με το παραπανω θαλεγα. οσοι εχετε υπομονη ,,,ορεξη για κατι διαφορετρικο ,,αλλα και φωτογραφικο φιλμ,,, καντε μια δοκιμη και θα αναθεωρησετε πολλα και απο ζζ22 και γκουαλαντι..και θωδη…… ΥΓ κριμα που δεν ειμαι μεσα…παντως καλου κακου την φρατζα στο τσουλουφι καπακι την κραταω . μη μου λετε μετα προλαβε αλλος…..

    http://www.youtube.com/user/markchalaris?feature=guide

    Πάντως Μάρκο γουστάρω που είσαι πατεντιάρης και ανήσυχος 😉 ……………….. έχεις φύγει πολύ μπροστά λέμε …………….. σαν Μηχανουργός τα σέβη μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #383568

     φιλε naval νασε καλα.. και εγω μηχανικος ειμαι..αν και το εχω παρατησει πολλα χρονια τωρα…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #383569

    Αν παίζει τόσο σημαντικό ρόλο ο τύπος του συγκεντρωτήρα για το αποτέλεσμα μια τουφεκιάς γιατί δεν έχω ακούσει ποτέ κάποιον σκοπευτή να αναφέρεται στην ύπαρξη του ενός ή του άλλου συγκεντρωτήρα όσον αφορά σκοπευτικά φυσίγγια;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 691 έως 705 (από 835 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων