Ερωτήσεις για τον Πρόεδρο της ΚΣΕ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 128 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #142615

    Φίλε Μαγδαληνέ,

    άσε τις ψηφοφορίες καλύτερα. Μερικές φορές είναι για το θεαθείναι.

    Ακολουθήστε τη συμβουλή του theod, άγιες μέρες έχουμε.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    Μυθοπλάστης στις #142616

    Από το ενδιαφέρον ποστ του Τζαναμπέτη αντιγράφω:
    —"ιδιώτη στην αρχαία Ελλάδα αποκαλούσαν αυτόν τον οποίο δεν συμμετείχε στα κοινά της πόλης, δεν έπαιρνε μέρος στις Συνελεύσεις ούτε αναλάμβανε αξιώματα όπως όφειλε κάθε Έλληνας πολίτης. Για τον Αρχαίο Έλληνα το να μην παρεβρεθείς ήταν οκνηρία. Πρώτα ήσουν μελος του κοινωνικού συνόλου και μετά άτομο. Κύριο μέλημά σου ήταν να ενδιαφέρεσαι για την κοινωνία. Μάλιστα όποιον δεν συμμετείχε του αφαιρούσαν τα πολιτικά δικαιώματα [κοινωνικός θάνατος δηλαδή],ακολουθούσε κατάσχεση της περιουσίας και τέλος εξορία ή θάνατος [!]."—

    Και θα ήθελα να συμπληρώσω ότι το αξίωμα του κάθε ελεύθερου πολίτη ήταν για μικρό χρονικό διάστημα. Μόνο οι τύραννοι "υπηρετούσαν" το κοινό συμφέρον για πολλά χρόνια, 10, 20, 30 κτλ.

    Στα δικά μας δεδομένα με βάση το άρθρο του Τζαναμπέτη, ο πρόεδρος της ΚΣΕ τι είναι, ελεύθερος πολίτης ή τύραννος; εφόσον υπηρετεί το συμφέρον μας μία εικοσαετία και βάλε…

    Και κάτι που θυμήθηκα προχθές. Μήπως γνωρίζει κανείς τι έγινε με την Ιδιωτική Σχολή Κυνηγίου που λειτουργεί εδώ και δύο μήνες σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη. Με ρώτησε ένας πάτέρας για να έστελνε τον γιό του, όμως δεν ήξερα τι να του απαντούσα.

    Καλό Πάσχα εύχομαι σε όλους τους συνάδελφους του forum.

    http://artozinos.blogspot.com/2010/03/blog-post_30.html

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #142619

    Αλλος μπαινει για να μαλωσει σε ξενο αχερωνα , αλλος για να τραβηξει τραφικ στο δικο του ιστοχωρο , αλλος βαβουρα να γινεται και ολα θα πανε καλα…
    Οποιοι δεν πηγαν στην εκθεση και ολη η επαρχια δε μπορει να πληροφορηθει εν συντομια τι το καινουριο ειπε ο προεδρος ? (πιστευω τιποτα γιατι τονεχω ακουσει σε πολλες ομιλιες).
    Οποιος παρακολουθησε ας γραψει μια περιληψη , αλλιως ας αλλαξει ταμπελα το τοπικ (ας βαλει η καθαριστρια τον τιτλο)…

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #142626

    Συγουρα χρειαζεστε οφθαλμιατρο κυριε <Αντωνη>,Φαραος Δημητριος λεγομαι! ,και μην χανετε το χρονο σας να στελνετε pm.Δημοσια ειναι αυτα,εκτος αν εχετε να κρυψετε κατι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #142736

    Το βίντεο από τη συνέντευξη του προέδρου της ΚΣΕ στους εκπροσώπους των διαδικτυακών φόρουμ έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του Ωρίωνα:
    http://www.orion.net.gr/index.php?m=2&…/2010/diana.htm
    Στην ίδια σελίδα υπάρχει και η απομαγνητοφώνηση της εκδήλωσης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    153
    saket στις #142802

    Κάποιοι μιλάνε για … κωλοτούμπες κάποιων…
    Δεν γνωρίζω αν τις έχουν κάνει ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ … ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΑ…

    Υπήρξα από τους πλέον σκληρούς επικριτές της ΚΣΕ…
    Όμως η συνέντευξη και οι απαντήσεις του Παπαδόδημα με έπεισαν σε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό…

    Δυστυχώς η έλειψη ενημέρωσης για πολλά χρόνια, είχαν δημιουργήσει πλήθος παρεξηγήσεων και προκαταλήψεων.
    Είναι μεν σωστό αυτό που ανέφερε ο Παπαδόδημας δηλαδή ότι δεν μπορεί να λέγονται όλα για τις κινήσεις και τις προθεσεις της ΚΣΕ , αλλά θα μπορούσε
    κατά τακτά χρονικά διαστήματα να μας ενημερώνει και μέσω της ιστοσελίδας της και με συγκεντρώσεις στις έδρες των Συλλόγων.

    Εν πάσει περιπτώσει φαίνεται ότι είναι αποφασισμένος να αλλάξει γραμμήν πλεύσεως και να υπάρχει ενημέρωση των κυνηγών από δω και πέρα , στα πλαίσια του εφικτού πάντα.

    Θέλω να σημειώσω ότι οι απαντήσεις του ήταν σαφείς και άμεσες και άλλαξαν εντελώς την (κάκιστη…) εικόνα που είχα σχηματίσει γι αυτόν.

    Μπράβο λοιπόν στον Παπαδόδημα και την ΚΣΕ και ελπίζω και εύχομαι να φροντίσει από τούδε και στο εξής να μας ενημερώνει συχνότερα και ουσιαστικότερα.

    Ένα μεγάλο μπράβο και στον Ωρίωνα που "μεσολάβησε" για την επίτευξη αυτής της σημαντικώτατης εξέλιξης.

    Ομολογώ (όχι χωρίς ντροπή…) ότι ήμουν εντελώς άδικος σε πολλά μηνύματά μου.
    Μόλις είδα το Video με την συνέντευξη σκέφτηκα να σβήσω όλα τα επικριτικά μηνύματά μου , αλλά μετά σκέφτηκα ότι θα ήταν πιο τίμιο να τα αφήσω όπως ήταν.

    Αλλά μάλλον οι … κωλοτούμπες μου θα έχουν και συνέχεια ….
    Σε κάποιο σημείο της συνέντευξης ειπώθηκε από τον Παπαδόδημα ότι ΓΝΩΡΙΖΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΙΣΗΓΗΣΗ 10 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΚΟ με προτάσεις τους για το Κυνήγι…
    ΜΗΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΝΑΒΑΧΟ την οποία κάποιοι από μας (κι εγώ μαζί…) απορρίψαμε ως ψευδή και κατασκευασμένη;;;

    Πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να του ζητήσω ΣΥΓΓΝΩΜΗ….

    Και μια συμβουλή προς όλους τους κυνηγούς συμφορουμίτες ή όχι.
    Δέστε με προσοχή το Video της συνέντευξης. Είναι πολλά τα 80 λεπτά διάρκειας αλλά ίσως σας κάνουν να αναθεωρήσετε πολλά πράγματα σε σχέση με την ΚΣΕ και τον Παπαδόδημα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #142804

    Αλλά μάλλον οι … κωλοτούμπες μου θα έχουν και συνέχεια ….
    Σε κάποιο σημείο της συνέντευξης ειπώθηκε από τον Παπαδόδημα ότι ΓΝΩΡΙΖΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΙΣΗΓΗΣΗ 10 ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΚΟ με προτάσεις τους για το Κυνήγι…
    ΜΗΠΩΣ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΓΝΩΣΤΗ ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ ΤΟΥ ΝΑΒΑΧΟ την οποία κάποιοι από μας (κι εγώ μαζί…) απορρίψαμε ως ψευδή και κατασκευασμένη;;;

    Πολύ φοβάμαι ότι θα πρέπει να του ζητήσω ΣΥΓΓΝΩΜΗ….

    Και μια συμβουλή προς όλους τους κυνηγούς συμφορουμίτες ή όχι.
    Δέστε με προσοχή το Video της συνέντευξης. Είναι πολλά τα 80 λεπτά διάρκειας αλλά ίσως σας κάνουν να αναθεωρήσετε πολλά πράγματα σε σχέση με την ΚΣΕ και τον Παπαδόδημα.
    [/quote]

    αρχισαν σιγα σιγα να βγαινουν ολα στη φόρα!!
    άραγε θαχουν το θαρρος και τον ανδρισμο να ζητησουν ενα μεγαλο συγνωμη απο τον ανθρωπο αυτον και καποια αλλα μελη που εφυγαν?????? ειμαι πολυ περιεργος να το διαβασω!!!

    ειμαι νεος κυνηγος 25 ετων και ολο αυτο το διαστημα διαβαζα τις βαριες κατηγοριες που δεχοταν ο ανθρωπος αυτος και αλλα μελη.
    περιμενω….

    ΕΛΕΥΣΙΝΑ 'ΦΑΝΗΣ

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #142805

    εχω την εντυπωση οτι εσβησες καποιο κομματι απο το μηνυμα του συναδελφου Sector……………………

    συμπληρωσετο και σχολιασε το κομματι που λειπει………………..???????????

    Keymaster
    Ημ. εγγραφής:
    15/04/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    474
    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #142829

    Μου φαινετε οτι τα πραγματα ειναι πιο ασχημα απο οσο νομιζαμε.Απαγορευση λογο ζωνων ειδικης προστασιας 25 τοις εκατο λενε,κατι τα καταφυγια ,κατι τα
    καμμενα ,κατι οι κατοικημενες περιοχες ,και το καινουριο που ακουσα ,αδεια απο τον ιδιοκτητη της γης,
    για να κυνηγησης,με οτι αυτο συνεπαγεται στην ελλαδα,
    ουσιαστηκα το καταργουν.Λεω πως οδηγουμαστε σε αυτο που ειπε η μπιρμπιλη ΠΑΡΚΑ ΚΥΝΗΓΙΟΥ κοινος κοτετσια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    115
    ΚΕΣΝ στις #142883

    Μπείτε λίγο στην παρακάτω ιστοσελίδα να δείτε τις περιοχές Spa και Natura στην Ευρώπη και στη χώρα μας, για να δείτε τι γίνεται. Και προσθέστε τα καταφύγια, τις ελεγχόμενες, το οικιστικό και άλλα πολλά να δείτε τι μας μένει για κυνήγι…..αν τελικά περάσει η πρόταση του Υπουργείου για απαγόρευση σε όλες τις Ζώνες Eιδικής Προστασίας (SPA). Πάντως αυτό είναι Ελληνική πρωτοτυπία μια και πουθενά αλλού σε καμία χώρα της ΕΕ δεν προτάθηκε και φυσικά δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

    http://natura2000.eea.europa.eu/#

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #142991

    μηπως ειναι λιγο αργα τωρα που το θυμηθηκες ολα αυτα Σταυρο.
    οταν καποια μελη πριν κατι μηνες εγραφαν τι πληροφοριες ειχαν και το μονο που καναμε ολοι μας ηταν να τους κατακρινουμε να τους ξευτιλιζουμε να παρουσιαζουμε τα εγραφα τους ψευτικα και πλαστογραφημενα (ηταν ενημερωμενος οπως ειπε ο προεδρος……….)
    τα ξεχασες????
    τωρα θυμηθηκες οτι ο κοσμος μας αποκαλει δολοφονους???πρωτη φορα θα το ακουσεις???εσεις τα παλια μελη εχετε την μεγιστη ευθυνη!
    ΝΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΑΠΟ ΤΟ PC
    σε θεωρω μια απο την αιτια ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΟΧΗ ΜΑΣ!και μερικα αλλα μελη.
    λιγο αργα το θυμηθηκες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    γραφεις μην μιλατε για αγωνες!!!!!!!!!!!!!!!!!
    τι εκανες εσυ απο τα πιο παλια μελη? μια τρυπα στο νερο!!γιατι δεν αρπαξες το μικροφωνο να μιλησεις????ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟ 84 ΚΑΙ ΤΟ 95????ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ.
    ευκολα λογια ΓΙΑ ΤΟυΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ ΤΙ??????
    καταφερατε να διασπασετε το πιο οργανωμενο site…………………… μαλλον οργανωσατε φαγοποτι!!!!!!!!!!!
    για πες μου που να διαβασω εγω ο 25αρης τι αγωνα εδωσες και που?????για να παρω απο εσενα δυναμη να προχωρησω μπροστα!!!!!!
    τριχες!!!!!!!!!!!!!!
    γραφουν καποιοι δημοσιογραφοι…………….τοσα χρονια τι εκανες????για πες μου ?για να γινει πολυ καλυτερη η εικονα των κυνηγων!!!!!!!!!!!!!!!ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΛΛΑ ΝΑ ΧΛΕΥΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΟΜΑΣΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΛΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΟΙ!!!!!!!!!!!!!κανω λαθος????ετσι στρωσατε ετσι θα κοιμηθουμε εμεις οι νεοι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ερχεται το τελος του Ελευθερου κυνηγιου!! σε θεωρω υπευθυνο εσενα και καποια παλια μελη

    χιλια συγνωμη αλλα αυτη ειναι η αποψη μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    716
    KERMEN στις #142992

    EIΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΘΕΣΗ….
    ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΣΤΟΧΑ POST ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ & ΤΟΥ ΓΙΩΡΓΟΥ(ΚΑΡΜΑ) ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΑ ΕΞΕΙΣ.

    .Βαρνάβα (Εκπρόσωπος kinigotopos.gr)
    ….. λειτουργούμε με το δασικό κώδικα της δεκαετίας του ‘60. Μήπως όλα αυτά πρέπει πλέον να αλλάξουν; Μήπως οι σύλλογοι θα πρέπει να έχουν ουσιαστικότερο …
    Ν.Παπαδόδημας (Πρόεδρος ΚΣΕ)
    »……..Είναι ένα λεπτό θέμα που έχει τεθεί επανειλημμένα και θα σας πω το γιατί. Μπορεί, οι διατάξεις που αφορούν το κυνήγι, κάποιες από αυτές να είναι πολύ παλιές, αλλά είναι σοφές. Οι διατάξεις όμως που αφορούν το κυνήγι δεν είναι μόνον αυτές οι παλιές, ………………………………………. Και θέλω να σταματήσω πάσει θυσία, αυτήν την περίφημη διαβούλευση, την ανοικτή διαβούλευση που ετοιμάζει το υπουργείο να κάνειόπου εκεί ήδη το Υπουργείο έχει πρόταση συγκεκριμένη από 10 ΜΚΟ για νέο νόμο. Αν διαβάσετε αυτήν την πρόταση και υπάρχει στο διαδίκτυο, θα καταλάβετε γιατί εμείς οι κυνηγοί τώρα δεν έχουμε κανένα απολύτως συμφέρον να ξεκινήσει μια τέτοια συζήτηση.»
    «…………….Έχω μία απάντηση παρά πολύ εύκολη και γρήγορη, να μην αλλάξει τίποτα από αυτό που σήμερα υπάρχει. Ξανατονίζω, να μην αλλάξει τίποτα από αυτό που σήμερα υπάρχει ως προς το κυνήγι αυτό καθεαυτό. Αλλαγές, παραδείγματος χάρη αποφάσεις που έχουμε πάρει στις γενικές μας συνελεύσεις, της συνομοσπονδίας και αλλαγές ορισμένων και όχι όλων, άρθρων των καταστατικών πρός υποβοήθηση του έργου των κυνηγετικών οργανώσεων ναι. Και εδώ έχουμε κάνει και πρόταση καινούρια. Κόκκινή μας λοιπόν γραμμή είναι αυτή. Να μην αλλάξει τίποτα. …….. Πάντως ο στόχος μας, αυτός θα είναι, συν τη βελτίωση για θέματα, όπως σας είπα προηγούμενα, παράδειγμα αυτής της κατάστασης»

    H TAKTIKH TOY ΠΡΟΕΔΡΟΥ
    ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΖΕΤΕ ΤΑ ΑΥΓΑ…,ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ…
    ΟΠΟΙΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ & ΑΧΡΗΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ …ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΛΑΚΙ…ΜΗΝ ΣΚΟΝΙΣΟΥΜΕ & ΓΕΜΙΣΟΥΜΕ ΠΑΡΑΠΕΡΑ….
    ΚΑΛΑ ΡΕ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ…
    ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΚΩΣ ΚΕΙΜΕΝΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΧΤΟΥΝ ΥΠΕΡ & ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ?????
    ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΡΟΔΙΝΑ????????
    ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΩΣ Η ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΥΡΙΩΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟ ΤΡΙΚ ΤΗΣ ΚΥΒΕΡΝΗΣΗΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΩΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙΝΟΤΟΜΙΕΣ & ΑΛΛΑΓΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΕΙ & ΕΣΥ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ????
    Η ΜΗΠΩΣ ΣΚΟΠΙΜΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ (& των καταστατικων) ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΜΕΝΕΙ & ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΤΗΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΕΚΛΟΓΩΝ?????

    Χ.Μαγδαληνός
    «Κύριε Πρόεδρε, ……….. Υπάρχουν πολλοί μεγάλοι σύλλογοι εντός των ορίων της πρωτεύουσας και μικρότεροι σύλλογοι οι οποίοι είναι πολύ ενεργοί και προσφέρουν πάρα πολύ έργο στην επαρχία. …………..,;
    Ν.Παπαδόδημας (Πρόεδρος ΚΣΕ)Αυτό γίνεται. Αυτό γίνεται εδώ και χρόνια. Οι Κυνηγετικές Ομοσπονδίες και κυρίως η 4η Κυνηγετική Ομοσπονδία Στερεάς Ελλάδας που έχει την Αθήνα, έχει μια διαδικασία την οποία από τους συλλόγους που έχουν και 3 και 4 και 5.000 μέλη μέσα από έναν κοινό κουμπαρά που υπάρχει στην ΚΟΣΕ ενισχύονται οι μικροί και περιφερειακοί σύλλογοι με πάρα πολύ μεγάλα ποσά. Εάν ήξερα την ερώτηση θα είχα νούμερα. Τα νούμερα είναι… όχι είναι εντυπωσιακά. Δηλαδή οι πόροι του συλλόγου του τοπικού σε σχέση με το σύνολο των χρημάτων τα οποία τελικά κάθε χρόνο διαχειρίζεται. Υπάρχει λοιπόν αυτός ο μηχανισμός της μεταφοράς, μπορεί να χρειάζονται πολλά»;

    ΕΓΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΚΟΣΜΟ ΖΩ…
    ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΣΑΝ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΔΩ & 11 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΖΗΤΑΜΕ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥΣ & ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΥΦΑΡΠΑΖΟΥΝ & ΑΔΕΙΕΣ ΜΕ ΔΟΛΩΜΑ ΤΟ ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟ ΚΟΣΤΟΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΛΟΓΩ ΠΟΛΛΩΝ ΜΕΛΛΩΝ……
    ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΑΔΙΑΝΟΜΗ ΠΟΡΩΝ????????????

    [b]Χ.Ρώϊμπας (Κυνηγός, κυνήγι-ψάρεμα.gr)[/b]
    Εφόσον μέσα σε δυο εβδομάδες ………..κατάφερα μέσα σε δύο εβδομάδες, σε δύο ομάδες για το κυνήγι όταν κόπηκε, να μαζέψω 5.000 άτομα. Πιστεύετε ότι αν μας καλούσατε σε μια δυναμική κινητοποίηση, π.χ. στις κατά τόπους Νομαρχίες, θα υπήρχε ανταπόκριση και αν ναι ποιά πιστεύετε ότι θα ήταν τα οφέλη;
    Ν.Παπαδόδημας (Πρόεδρος ΚΣΕ)
    Κοιτάξτε, να μην κάνουμε ασκήσεις επί χάρτου! Η ετοιμότητα αυτή, η ετοιμότητα η άλλη, η δυνατότητα η γάμα, η περίπτωση η δέλτα κτλ. Οπως ξέρετε έχουμε μία εμπειρία πολλών ετών σ’ αυτές τις θέσεις και τις γνωρίζουμε. ’ρα, κάθε φορά χρειάζεται να επιλέξουμε, που δεν είναι καθόλου εύκολο, τη στρατηγική μας, έτσι ώστε τίποτε να μην κινδυνεύει να γυρίσει μπούμερανγκ.
    Διότι υπάρχουν περιπτώσεις που αποφασίζεις να κάνεις κάτι μεγάλο και δυναμικό και να το πετύχεις, αλλά το momentum που λέμε στην πολιτική, γιατί περί πολιτικής πρόκειται, δηλαδή η στιγμή που το κάνεις να μην είναι η κατάλληλη και να σου δημιουργήσει αντίθετα αποτελέσματα.
    Ευχαριστούμε και αναγνωρίζουμε την ικανότητα και τη δυνατότητα αυτού του είδους των κινητοποιήσεων, το ξέρουμε, κι όταν έρθει η κατάλληλη στιγμή θα το δούμε με ποιόν τρόπο θα το κάνουμε και θα το οργανώσουμε.

    ΠΡΩΤΗ ΠΑΡΑΔΟΧΗ ΤΟΥ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΟΤΙ ΜΙΛΑΕΙ ΩΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ….
    ΑΛΛΑ & ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΠΑΝΤΑ ΤΗΝ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΝΑΓΚΗ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ…….????ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΤΕ ΑΥΤΟ…
    "επιτρέψτε μου να πω ότι ήταν άθλος που βγήκε η καινούρια ρυθμιστική σε λιγότερο από μια εβδομάδα με ακριβώς το ίδιο περιεχόμενο που είχε η προηγούμενη που ακυρώθηκε από το ΣτΕ.
    Εγγράψτε λοιπόν αυτό ως αποτέλεσμα και μείνετε λιγότερο στην όποια ενημέρωση στην πορεία αυτή δεν έγινε. Ηταν επιλογή να μη πούμε τίποτε ούτε σε ιστοσελίδες ούτε πουθενά, γιατί παλεύαμε πρωί μεσημέρι βράδυ και πρωί μεσημέρι βράδυ είχαμε διαφορετικά προβλήματα να λύσουμε και δε χάθηκε ο κόσμος που για 4-5 μέρες δεν υπήρχε μία συγκεκριμένη ενημέρωση΄΄

    ΗΤΑΝ ΑΘΛΟΣ ΛΟΙΠΟΝ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ …..ΗΤΑΝ ΑΘΛΟΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ,ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑΜΕ , ΝΑ ΚΥΝΗΓΙΣΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ….ΜΗΠΩΣ ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ ΠΡΟΚΥΤΕ ΝΑ ΠΡΟΒΕΙΤΕ & ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΚΟΜΑ ΑΘΛΟ ΦΕΤΟΣ….
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΧΩΡΙΣ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ & ΤΟΝ ΦΛΕΒΑΡΗ ….ΑΘΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ & ΑΥΤΟΣ….ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΑΣ
    «Κυρία Βαρνάβα, επί 14 χρόνια -δεν θυμάμαι πόσα είμαι εκεί πρόεδρος– διαπραγματεύσεις για τη ρυθμιστική είχαμε πάντα μέχρι την παραμονή, σχεδόν την παραμονή του κυνηγίου. ………….., θα προσπαθήσουμε να πετύχουμε αυτό το οποίο θεωρούμε ότι είναι νόμιμο, συμβατό με το περιβάλλον, συμβατό με την Ευρωπαϊκή νομοθεσία και που ανταποκρίνεται στις σύγχρονες ανάγκες του κυνηγίου και του περιβάλλοντος.
    Μην ξεχνάτε όμως ποτέ, ότι η περίοδος είναι δύσκολη……………. Ποιό θα είναι το περιεχόμενο της ρυθμιστικής δεν μπορώ να το ξέρω με τίποτα. Έχουμε, όλοι μας έχουμε πολλές ανησυχίες, για πιθανό περιεχόμενο ρυθμιστικής, για το οποίο θα επαναστατούσαμε(ΧΡΟΝΟΣ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΙΚΟΣ
    «Αυτό όμως, μέχρι τώρα τα έχουν πάει καλά, απόδειξη είναι ότι κυνηγάμε μέχρι τις 28 του Φλεβάρη. Δεν ξέρω όμως, αυτό, πώς κάποιοι άλλοι τώρα που θα ασχοληθούνε με τα θέματα αυτά, θα το ερμηνεύσουν, τι θα ζητήσουν και τι θα κάνουν.
    Αποτελεί πάντοτε πάνω μας, μια δαμόκλειο σπάθη, η έννοια -…..μπορούν να αποτελέσουν ένα πάρα πολύ μεγάλο και σοβαρό πρόβλημα για εμάς»

    ΕΝ ΚΑΤΑΚΛΕΙΔΙ ΛΟΙΠΟΝ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΕΚΤΟΣ ΤΑ ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ & ΥΔΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΝΤΕΧΝΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΑΤΕ & ΠΛΗΡΩΣ ΑΝΑΛΥΣΑΤΕ ΣΤΟ ΔΙΑΤΑΥΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΜΕ & ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΩΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΑΣΧΙΖΕΤΕ ΝΑ ΠΙΣΣΩΣΕΤΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΣΩΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΔΑΙΜΟΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΚΥΝΗΓΙ.
    ΔΡΑΣΕΙΣ –ΠΡΟΣΤΑΣΕΙΣ-ΣΚΕΨΕΙΣ ΔΕΝ……
    ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Ο ΚΥΡΙΩΣ ΑΞΟΝΑΣ…..& ΑΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΜΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟΣ ΓΙΝΟΥΝ & ΘΑ ΙΣΧΥΟΥΝ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ?????
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΑΓΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΕ ΦΤΑΙΤΕ & ΕΣΕΙΣ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΠΟΥ ΕΔΩ & 14 ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΑΜΥΝΕΣΤΕ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΑΖΟΥΜΕ ΓΚΟΛ…..ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟ, ΟΡΓΑΝΩΣΗ & ΣΤΟΧΟ…ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΣΤΟΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΤΕ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΕΔΡΕ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΥΠΝΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΠΟΛΛΑ.
    ΟΤΑΝ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΕΥΟΥΜΕ, ΤΟ ΕΝΓΧΥΡΙΖΟΥΜΕ & ΕΑΝ ΦΡΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΠΡΟΧΩΡΗΤΟ ΤΟ ΑΚΡΩΤΗΡΙΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΘΕΙ ΤΟ ΥΓΕΙΕΣ ΚΟΜΜΑΤΙ……
    ΑΛΛΙΩΣ ΟΙ ΠΑΘΟΓΟΝΕΣ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΩΝΕ ΣΑΝ ΤΟΝ ΚΑΡΚΙΝΟ & ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΞ ΟΥΡΑΝΟΥ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΕΙ ΑΣΠΙΡΙΝΗ ΝΑ ΜΑΣ ΓΙΑΤΡΕΨΕΙ…….. ΜΕ ΑΣΠΙΡΙΝΕΣ ΟΜΩΣ ΘΑ ΒΡΟΥΜΕ ΓΙΑΤΡΕΙΑ???????Η ΘΑ ΥΜΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ 5ΛΕΠΤΗ ΕΣΤΩ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΜΑΣ????????

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #142994

    συμφωνω απολυτα Κερμεν μαζι σου!!

    ακουσα και διαβασα πολυ προσεκτικα το προεδρο της ΚΣΕ.

    το μονο που καταλαβα ειναι οτι μας ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΓΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    εδω και τωρα εκλογες απο την βαση!!!!!!!!!!!!!!!!!!για ν΄αντιγραψω τα λεγομενα καποιου αλλου συναδελφου που δυστυχως…………………

    τελικα ενω περιμενα πολυ περισσοτερα (ενημερωση εφ΄ολης της υλης απο τον προεδρο)διαβασαμε μια απο τα ιδια!!!!!!!!!!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #142995

    Κερμεν θα σου ανεφερα πολυ ικανα μελη απο Αθηνα' Θεσσαλονικη και την υπολοιπη Ελλαδα αλλα για λογους σκοπιμοτητας δεν θελω ν΄τα αναφερω!!!!!!!!
    διαβαζω οτι εισαι απο Μακεδονια!!
    μηπως λεω ο προεδρος του Κ.Σ.Αμπελοκηπων?????ο προεδρος του Κ.Σ.χρυσουπολης Καβαλας??????μηπως ο προεδρος Κ.Σ.Πατρων????

    τερμα τ΄αστεια ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΚΣΕ????????????????

    ο κοσμος το εχει τουμπανο κι εμεις κρυφο καμαρι το τι προκειται να γινει για το κυνηγι!!!!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 128 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων