Ερωτήσεις για τον Πρόεδρο της ΚΣΕ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 128 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1117
    Hunter.Gr στις #142996

    Σταύρο, δεν ήταν εφικτό στα στενά πλαίσια μιας συνέντευξης να απαντηθούν όλες οι ερωτήσεις. Βεβαίως έμειναν πολλές και σημαντικές ερωτήσεις αναπάντητες, πέραν από αυτή που ανέφερες. Αντιγράφω το παρακάτω μήνυμα του συναδέλφου Irishman από άλλο φόρουμ γιατί νομίζω ότι εκφράζει πολύ καλά ό,τι απεκόμισε ο μέσος κυνηγός από τη συγκεκριμένη εκδήλωση:

    Από αρκετές απαντήσεις του προέδρου ικανοποιήθηκα από κάποιες άλλες όχι .
    Το σίγουρο είναι ότι τώρα κατανοώ περισσότερα πράγματα και δεν αισθάνομαι ότι βαδίζω μέσα στο σκοτάδι μόνος.
    Παραμένουν όμως αγωνία και σκεπτικισμός για το αύριο του κυνηγιου.

    Ας δούμε τη συγκεκριμένη εκδήλωση σαν μια καλή αρχή στην προσέγγιση της κυνηγετικής βάσης με την ηγεσία της συνομοσπονδίας μας. Οπως είπε και ο Θοδωρής, ήταν μια "μεγάλη κατάκτηση των κυνηγετικών forum" αυτή η εκδήλωση. Ας κρατήσουμε αυτό προς το παρόν καθώς και την τελευταία παράγραφο από το δελτίο τύπου του Ωρίωνα:

    Το Διοικητικό Συμβούλιο και τα μέλη του Ωρίωνα δεσμευόμαστε πως θα καταβάλλουμε κάθε δυνατή προσπάθεια έτσι ώστε να ακολουθήσουν και άλλες αντίστοιχες δράσεις ενημέρωσης, ευαισθητοποίησης και συσπείρωσης του κυνηγετικού κόσμου.

    Κατά τ΄άλλα… ψυχραιμία παιδιά!! Η μόνιμη γκρίνια δια του πληκτρολογίου και η συνεχής απαξίωση θεσμών και προσώπων δεν βοηθάει σε τίποτα.
    "Ακτιβιστής δεν είναι αυτός που λέει ότι το ποτάμι είναι βρόμικο. Ακτιβιστής είναι αυτός που καθαρίζει το ποτάμι."
    "Όταν κάτι δεν σου αρέσει δεν κλείνεις τα μάτια… συμμετέχεις και το αλλάζεις."
    Αυτή την εποχή γίνονται οι Γενικές Συνελεύσεις των Συλλόγων μας. Ιδού λοιπόν πεδίο δόξης λαμπρό για όσους θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν τα πράγματα.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #142998

    κυριε Παπαϊωαννου,

    και παλι συγχαρητηρια για την εκδηλωση του Οριωνα
    αλλα,

    μας αρεσει ή οχι

    ο Προεδρος συρθηκε αναγκαστικα στην εκδηλωση αυτη!!!!!!!!!επρεπε κατι να κανει δεν γινοταν διαφορετικα!!!!!!

    ΕΠΡΕΠΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ ΚΥΝΗΓΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!
    οποιο κοστος κι αν ειχε αυτο!!!!!!!!!!!!!!!!!

    κι οχι μασημενα λογια!!!!!!!!!!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #142999

    Μπράβο ρε φίλε (συγνώμη για το "ρε"). Σε συγχαίρω για το ήθος σου!!!!! και τη γενικότερη στάση σου.
    Επιτέλους. Να ακούσουμε και μια φωνή στη σωστή κατεύθυνση, νομίζω. ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ

    Βαρεθήκαμε τις ανέξοδες κρίσεις
    και τούς τζάμπα μάγκες.
    ΕΔΩ ΤΑ ΧΑΛΑΜΕ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΕΣΕ???ΕΧΟΥΜΕ ΕΔΩ ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ????

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #143001

    τελικα εχω δικιο για την παροιμια.

    Παρασκευη ειχα εφημερια και δυστυχως δεν μπορεσα να παω στην εκθεση αλλα πηγα ομως Σαββατο στην ομιλια και Κυριακη ετσι για να σου φυγει η περιεργεια

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #143003

    περιμενω να το βαλεις

    για να σου ποσταρω κι εγω αλλο

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #143004

    στη Ελευσινα λεμε μπαρμα ξερεις ποιους????

    ενα 25χρονο να τον πεις μπαρμπα? μαλλον εχεις χασει τα χρονικα ορια!!!!

    μονο λογια εισαι τελικα !!
    αντε καλη σου νυχτα μπαρμπα!!!!

    και κατι αλλο ? ειναι αναδρο να συμπληρωνεις εκ των υστερων το μηνυμα…………………ειναι μαλλον για μπαρμπες!!! και εχεις για καποιους τυψεις και το βγαζεις σε μενα!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #143006
    Βασικά δεν έχω πρό-βλημα αν θα μου την «πέσει» κάποιος. Ακόμα και αν αυτός γραφτεί μόνο και μόνο για να μου δημιουργήσει προ-βλημα.
    Στον φίλο από την Ελευσίνα θα ήθελα να πω μερικά πράγματα.
    Κατ’ αρχήν δεν είναι στον χαρακτήρα μου να αρπάζω μικρόφωνα για να μιλήσω. Υποθέτω ότι δεν είναι δημοκρατικό. Θέλω δε να σε πληροφορήσω ότι άδεια κυνηγίου έβγαλα για πρώτη φορά το 97. Δεν γεννήθηκα κυνηγός. Έγινα κυνηγός. Αλλά τα γεγονότα τα παρακολουθούσα πάντα.
    Είπα εγώ ποτέ ότι είμαι άσφαλτος, κατά το αλάθητος, είπα εγώ σε κάποιο μήνυμα μου ότι έχω χύσει αίμα και ιδρώτα ;
    Αλλά όπως δεν έχω κάνει όλα τα άλλα, δεν έχω τρομοκρατήσει ποτέ και τους άλλους.
    Πάντα υπάρχει λύση. Και η λύση είναι αυτή που προτείνει ο Νίκος. Αγώνας μέσα από τους τοπικούς συλλόγους, και πίεση μέσα από αυτούς.
    Δεν σας αρέσουν αυτοί που είναι στους ήδη υπάρχοντες συλλόγους; Μπείτε εσείς. Παλέψτε το. Μη το κάνετε σαν το ΚΚΕ που διασπάστηκε σε υπό κόμματα και έχει γίνει μπάχαλο.
    Αυτός είναι άλλωστε ο σκοπός τους. Η διάσπαση.
    Σας ενοχλεί η κεντρική ηγεσία;
    Αγωνιστείτε εκεί που την πονάει.
    Το έχω προτείνει και άλλη φορά. Θα το προτείνω και τώρα.
    ΔΕΝ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΑΔΕΙΕΣ ΑΝ ΜΑΣ ΚΟΨΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΡΑ.Όχι μόνο για να τρομάξουμε την αντί κυνηγετική κυβέρνηση. Αλλά και την δική μας «ηγεσία». Να δούμε που θα βρει λεφτά να πληρώσει τις υποχρεώσεις της.
    Όπως είπε και ο πρόεδρος, η υπόθεση θέλει στρατηγική.
    Ένας λοιπόν από τους βασικούς κανόνες τις πολιορκίας είναι, η στέρηση πόρων.
    Θες τα λεφτά μου;
    Δώσε μου έργο.
    Απλά, και πολιτισμένα. Ο φανατισμένος είναι και τυφλός.
    Και μια και μου πετάς το μπαλάκι θα σου πω και μερικά φωνήεντα. Φίλε από την Ελευσίνα.
    Το site άρχισε να γίνετε μπάχαλο από την στιγμή που χώθηκαν μέσα σε αυτό κάποιοι οι οποίοι προσπάθησαν να πείσουν πρώτα τον εαυτό τους, και μετά εμένα ότι είναι κυνηγοί και σωτήρες. Κάποιοι που γράφτηκαν μέλη δύο και τρείς φορές για να φανούν πολλοί. Αν είχες την τόλμη να δεις τα θέματα του, μερικά χρόνια πίσω, θα έβλεπες ότι πάντα υπήρχαν οι συγκεντρώσεις των μελλών. Αυτό δεν άρεσε σε κάποιους που ήθελαν να «ψαρέψουν» μέλη για το δικό τους μπαϊράκι.
    Άκου λοιπόν μικρέ, μια και το μπάρμπα σου πέφτει βαρύ.
    Ο πρόεδρας και ο κάθε πρόεδρας, κάνει την δουλειά του, έτσι όπως τον βολεύει. Όπως λένε, και είναι σωστό, έχουμε τους ηγέτες που μας αξίζουν.
    Θες να τους αλλάξεις; Πίεσε τους. Δείξε τους ότι δεν είσαι πρόβατο. Κόψε τους τον εφοδιασμό.
    Τότε και μόνο τότε θα αναγκαστούν να δουλέψουν για σε να. Όσο τους τα «δίνεις» τόσο θα σε «γράφουν».
    Η εικόνα μου δεν αλλάζει, αν γίνω μέλλος σε σύλλογο με όνομα περισπούδαστο.
    Η εικόνα μου αλλάζει όταν με σέβονται. Όταν είμαι αυτός που γράφω και όχι αυτός που θα ήθελα να είμαι. Η εικόνα μου πιτσιρικά δεν αλλάζει με κραυγές.
    Η εικόνα μου αλλάζει όταν μπορώ να πείσω με έργα, και όχι με φωνές.
    [/size]
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    20
    Μυθοπλάστης στις #143009

    Χριστός Ανέστη σε όλους σας

    Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο τοπικ αλλά ρίχνοντας μιά ματιά και αλλού, τελικά κατέληξα εδώ στη παρέα σας.

    Προ ημερών πόσταρα στο blog μου ένα μικρό κείμενο για την Ιδιωτική Σχολή Εκπαίδευσης που λειτουργεί στη χώρα μας και θα με ενδιέφερε να μάθαινα περισσότερα πράγματα.

    http://artozinos.blogspot.com/2010/03/blog-post_30.html

    Σας ευχαριστώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jortak στις #143013

    Το καλό είναι ότι ασκείται κριτική και άρχισε διάλογος για τις απαντήσεις του Παπαδόδημα!
    Το κακό από την άλλη, είναι ότι και πάλι οι γνωστοί άγνωστοι -αυτοί με τα διπλο/τριπλά προφίλ- αποπροσανατολίζουνε τη συζήτηση, συνεχίζοντας τους αφορισμούς και τα σιχτιρίσματα, φωτογραφίζοντας τον αγωνιστή που πρέπει να γίνει χαλίφης στη θέση του χαλίφη!
    Σταύρο, αυτό που ξέρω εγώ σε σχέση με το ερώτημα σου, είναι ότι ήδη έχει παρθεί απόφαση στην ΚΣΕ για ανάθεση σε μεγάλη και επιτυχημένη εταιρία του χώρου, της προβολής και ανύψωσης στην κοινή γνώμη, τόσο της κυνηγετικής δραστηριότητας, όσο και του φιλοπεριβαλλοντικού έργου των ΚΟ. Αναζητούνται οι οικονομικοί πόροι γιατί το ποσό είναι μεγάλο, αλλά υπάρχει υπόσχεση για βοήθεια και από τους επαγγελματίες του κλάδου, οπότε είμαστε σε καλό δρόμο σε αυτό το θέμα.
    Το δεύτερο σκέλος, είναι και δική μου απορία! Πιστεύω ότι αν κατατεθεί μία αγωγή (δεν θα χρειαστεί δεύτερη), θα σταματήσουν άμεσα όλες οι ύβρεις και συκοφαντίες!
    Γιώργο, σίγουρα όποιος δεν βλέπει τα στραβά και συμφωνεί ότι δεν πρέπει να αλλάξει τίποτα, εθελοτυφλεί!
    Αλλά από την άλλη, σίγουρα έχει δίκιο και η ΚΣΕ στο ότι δεν είναι η πλέον κατάλληλη στιγμή να ζητήσουμε οποιαδήποτε αλλαγή!
    Γιατί δεν το κάνανε τόσα χρόνια, με πολύ πιο ευνοϊκές συγκυρίες? Έλα ντε!
    Βέβαια αν κοιτάξουμε λίγο μακρύτερα, θα είναι άραγε πιο ευνοϊκές οι συγκυρίες στο μέλλον? Ξέρει ή διαβλέπει κάτι η ΚΣΕ που δεν μας το λέει?
    Προσωπικά αν και με ικανοποίησε η απάντηση στο ερώτημα "ποιά θα είναι η κόκκινη γραμμή?", ότι δεν θα δεχτεί κανέναν περιορισμό από αυτά που έχουμε σήμερα (εννοώντας τοπικά και χρονικά όρια), με απογοήτευσε το ότι δεν υπάρχει ένα σχέδιο για την επικείμενη διαβούλευση!
    Ακόμη κι αν την αποφύγουμε φέτος, δεν θα την αποφύγουμε τα επόμενα χρόνια!
    Πρέπει να σχεδιαστεί άμεσα και επακριβώς το τί θα γίνει, από το ποιοί θα κάτσουνε στο τραπέζι και τί θα συζητηθεί μέχρι και συγκεκριμένες ενέργειες και αντιδράσεις σε κάθε στάδιο της διαβούλευσης και σε περίπτωση που δεν γίνει δεκτός κάποιος από τους όρους ή απαιτήσεις μας!
    Ενδεχομένως να πρέπει να αφήσουμε και κάποια πράγματα να "διαρρεύσουνε". Οι αντιδράσεις όλων μας το Δεκέμβρη, λήφθηκαν πολύ σοβαρά υπ' όψη από την κυβέρνηση και παίξανε μεγάλο ρόλο στην έκδοση της ρυθμιστικής!
    Οφείλουμε πάντως όλοι μας, είτε συμφωνούμε με την ΚΣΕ είτε όχι, να την στηρίξουμε!
    Θέλουμε να αλλάξουμε κάτι ή κάποιους? Συμμετέχουμε στα νόμιμα όργανα μας και προσπαθούμε να τα αλλάξουμε!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #143017

    σωστος ο σταυρος. . .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #143036

    αρα εχεις δυο μετρα δυο σταθμα!!!!
    ασε καταλαβα!!!
    κλικες??????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #143038

    Aλλος το λέει κλίκα, άλλός το λέει κονόμα , αλλος το λέει συμφέρον, άλλος προσωπική φιλοδοξία.

    Επειδή βλέπω και κατηγορείς άτομα ότι είναι κυνηγοί των pc ότι το ένα ότι το άλλο, για πές μας εσύ τι έκανες?

    Το μόνο που έκανες και κάνεις είναι να συκοφαντείς και να έχεις το θράσσος να λές σε μέλη να ζητήσουν συγνώμμη απο άλλο μέλος επειδή τί? αμφισβήτησαν ποιόν? το Σωτήρα τον μάρτυρα ποιόν? επειδή είσαι νέος λοιπόν μάθε ότι εδώ μέσα σωτήρες δεν υπάρχουν και τέτοιου είδους υποδείξεις αν θές μπορείς να τις κάνεις στον εαυτό σου.

    Κατηγορείς εσύ άτομα απο εδώ μέσα ως τι? Το άτομο το οποίο υπερασπίζεσαι λόγο του ότι δημοσίευσε εδώ μέσα και προσπάθησε και αλλού να δημοσιεύσει τα ίδια πράγματα έτυχε κατακραυγής και αμφισβήτησης κυρίως από τον έντυπο τύπο ( ε-κ ).

    Αντε λοιπόν μεγάλε μαχητή και επαναστάτη γιατί δεν πάς να τα πείς και εκεί αυτά τα οποία πιστεύεις?

    Εμείς είμαστε κυνηγοί των pc, εσύ?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #143045

    Οχι ρε πο@στη μου δεν θα δωσω την χαρα σε μερικους να μας το διαλυσουν το θεμα.Επανερχομαι εκει που ειχα μεινει.
    Σπυρακο benelli κακως εβαλες σε "διαθεσημοτητα"των Σταυρο.Αν σε πειραζει η αληθεια παραιτησου απο συντονιστης διοτι μονο δικαιος δεν εισαι.Υποτιθεται οτι διαφυλατεις την σοβαροτητα του site,αλλα οταν ο αλλος σου λεει αντε και γ….τε ……….. ποια η θεση σου.Η διαθεσημοτητα του ή η διαγραφη του; Ή σκυβεις και λες ευχαριστω,παιδαρα μου;

    δασκαλε που διδασκες και νομους δεν εκρατεις
    ή
    αλλα λογια ν΄αγαπιομαστε?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1013
    karma στις #143047

    Υπενθυμιζω στη σαββουρα του φορουμ οτι αυτο το ποστ αφορουσε τις ερωτησεις για το μελλον μας.
    Οσοι αδιαφορειτε για αυτο ειτε γιατι δεν κυνηγατε ειτε γιατι σας εχουν διαγραψει οι συλλογοι ειτε απλα γιατι θελετε να κανετε καθε τοπικ σκ… σκεφτειτε οτι δεν σας ανηκει ο χωρος ουτε η χαλαροτητα σημαινει αδυναμια.Ξυπνηστε , σας φτυνουνε ρε δε βρεχει…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    Ανώνυμος στις #143055

    τελικα sniper ,

    μουγκα στην στρουγκα!!!!!

    οταν λεω οτι υπαρχουν κλικες…………………………….

    καλη σας νυχτα γιατι εχω κι εφημερια!!!

    εκ της διευθυνσως οπως λεει και ο φιλτατος Sector (αληθεια γιατι δεν βγαζεις αδεια στο νησι σου????μαλλον φταει ο προεδρος ???αλλα τελικα ποιος προεδρος?????)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 128 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων