Αγορα Jacket απο Αμερικη.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 195 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    edo στις #129488

    Καλησπέρα!ενδιαφέρομαι να αγοράσω και εγώ κάποια πράγματα απο τον cabela και θα ήθελα να μάθω αν δέχεται την prepaid κάρτα της τράπεζας Κύπρου.όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει.
    όσο για τα νούμερα μπορούμε να δοκιμάσουμε οποιοδήποτε προιόν γνωστής αμερικάνικης φίρμας π.χ. Columbia, που στο καρτελάκι της γράφει,το νούμερο ευρώπης και αμερικής,το ίδιο και στα παπούτσια π.χ. 44 ευρώπη,11,5 αμερική.
    μήπως γνωρίζει κανένας site για κυνηγετικά είδη απο κίνα?


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #368233

    Καλημέρα και από μένα,
    η καρτα prepaid της τραπεζας Κύπρου είναι μια κανονική καρτα Visa και την δέχονται όλοι κανονικότατα. Έχω κάνει πολλές αγορές από διάφορα sites χωρίς κανενα πρόβλημα. Τώρα όσον αφορά τα νούμερα στο site του Cabela δεν είναι καθόλου δύσκολο να τα υπολογίσετε. Από ότι έχω διαπιστώσει για τα προιοντα του Cabela (αυτά δηλαδή που φέρουν το δικό του λογότυπο) δεν χρειάζεται καν να μετατρεψετε τα cm σε ιντζες, υπάρχουν έτοιμα στον πίνακα αρκεί να πατήσετε εκεί που γράφει size charts. Αυτό που πρέπει να προσέξετε και να κλικάρετε είναι το θέμα του ύψους. Ανεξαρτήτως από το τι νούμερο θα βάλετε (L, XL, 2XL ΚΤΛ) πρέπει να κλικάρετε την επιλογή κανονικός ή ψηλός, αναλογα με τον σωματότυπο σας. :o

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/02/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    23
    maniac στις #129517

    Ασχετα απο ποσο ασφαλεις ειναι οι συναλλαγές με τα διαφορα ιντερνετικα μαγαζια καλο ειναι να προσεχουμε. Ο πιο αφαλης τροπος ειναι ειτε με Paypal η με προπληρωμένη καρτα που μπορουμε να προμηθευτούμε απο οποιαδηποτε τραπεζα που εχουμε συνεργασια. Η διαδικασια για την εκδοση μιας τετοιας καρτας ειναι μερικα λεπτα. Μετα την φορτωνετε με το ποσο της παραγγελιας που κανατε και τελειωσατε. Απλα και καθαρα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #368257

    Ασχετα απο ποσο ασφαλεις ειναι οι συναλλαγές με τα διαφορα ιντερνετικα μαγαζια καλο ειναι να προσεχουμε. Ο πιο αφαλης τροπος ειναι ειτε με Paypal η με προπληρωμένη καρτα που μπορουμε να προμηθευτούμε απο οποιαδηποτε τραπεζα που εχουμε συνεργασια. Η διαδικασια για την εκδοση μιας τετοιας καρτας ειναι μερικα λεπτα. Μετα την φορτωνετε με το ποσο της παραγγελιας που κανατε και τελειωσατε. Απλα και καθαρα…

    τα περισσότερα μεγάλα μαγαζιά έχουν δυνατότητα για τραπεζικό έμβασμα ή κατάθεση σε λογαριασμό ΙΒΑΝ, απλά ρωτήστε με ένα email :o

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    268
    basili76 στις #129558

    ΕΓΩ ΨΩΝΙΖΩ ΑΠΟ ΤΟ SIERRA ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.ΠΑΝΤΑ ΟΜΩΣ ΜΙΚΡΕΣ ΑΓΟΡΕΣ Π.Χ.ΟΠΩΣ ΕΝΑ ΖΕΥΓΑΡΙ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΚΟΛΟΥΜΠΙΑ 70ΕΥΡΩ.(ΕΔΩ ΚΑΝΕΙ 240!!!!!!!).ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΙΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΠΩΣ ΕΧΩ ΛΙΓΗ ΑΓΩΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΣΥΡΘΗΚΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΕΛΩΝΕΙΟ.ΠΑΝΤΩΣ Η ΑΓΟΡΑ ΕΙΝΑΙ 90ΕΥΡΩ ΑΠΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ VISA ΜΕ ΜΗΔΕΝ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟ ΟΡΙΟ.ΟΤΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΒΛΕΠΩ ΠΟΣΟ ΚΑΝΕΙ ΒΑΖΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ.ΕΤΣΙ ΤΟ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    old-timer 2 στις #368314

    σε προσφατη επισκεψη στο Τελωνειο του Ελ.Βενιζελος για εκτελωνισμο πακετου απο Αμερικη εμαθα οτι το οριο για αφορολογητο ειναι τα 150 ευρω ΣΥΝΟΛΙΚΗ αξια δεματος.
    δλδ μαζι με ασφαλιση, ταχυδρομικα κτλ. αξια μεχρι την πορτα μας.
    μου ειπαν οτι οι φοροι που πληρωνουμε πανε σε Κοινοτικο ταμειο για εισαγωγες απο Τριτες χωρες, δεν πανε στο Ελληνικο Δημοσιο.
    για ειδη ενδυσης-υποδησης υπολογιστε συνολικα χοντρικα ενα 35% στην παραπανω αξια.

    η εμπειρια μου λεει να αποφευγετε οπωσδηποτε τις εταιριες courier, μονο ,USPS !!
    ειδικα δε οι UPS και ACS εχουν δικες τους εταιριες που εκτελωνιζουν και δεν υπαρχει περιπτωση να περασει δεμα ελευθερα. ολα σταματανε και επικοινωνουν μαζι σου με προσφορα για να σου το εκτελωνισουν. υπολογειστε οτι χρεωνουν 50-60 ευρω περισσοτερο απ οτι θα στοιχισει αν το κανετε μονοι σας…
    εχω παει να εκτελωνισω φακελο απο Αμερικη αξιας 65 δολλαριων μαζι με τα μεταφορικα… :o

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #129566

    Αλκη συμφωνω και εγω.
    Εχω αγορασει πραγματα χιλιαδων ευρω απο e-bay και οσα ηρθαν με USPS δεν περασαν τελωνειο εκτος απο ενα που κοστιζε 500 ευρω.
    Αντιθετως η USPS και FEDEX τα πανε απο τελωνειο και χρεωνουν τα 70 ευρω σαν εξοδα μεταφορας στο τελωνειο.
    Ακουσων ακουσων!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #368315

    σε προσφατη επισκεψη στο Τελωνειο του Ελ.Βενιζελος για εκτελωνισμο πακετου απο Αμερικη εμαθα οτι το οριο για αφορολογητο ειναι τα 150 ευρω ΣΥΝΟΛΙΚΗ αξια δεματος.
    δλδ μαζι με ασφαλιση, ταχυδρομικα κτλ. αξια μεχρι την πορτα μας.
    μου ειπαν οτι οι φοροι που πληρωνουμε πανε σε Κοινοτικο ταμειο για εισαγωγες απο Τριτες χωρες, δεν πανε στο Ελληνικο Δημοσιο.
    για ειδη ενδυσης-υποδησης υπολογιστε συνολικα χοντρικα ενα 35% στην παραπανω αξια.

    η εμπειρια μου λεει να αποφευγετε οπωσδηποτε τις εταιριες courier, μονο ,USPS !!
    ειδικα δε οι UPS και ACS εχουν δικες τους εταιριες που εκτελωνιζουν και δεν υπαρχει περιπτωση να περασει δεμα ελευθερα. ολα σταματανε και επικοινωνουν μαζι σου με προσφορα για να σου το εκτελωνισουν. υπολογειστε οτι χρεωνουν 50-60 ευρω περισσοτερο απ οτι θα στοιχισει αν το κανετε μονοι σας…
    εχω παει να εκτελωνισω φακελο απο Αμερικη αξιας 65 δολλαριων μαζι με τα μεταφορικα… :o

    Πολυ χρησιμη πληροφορια Αλκη!!!!!!
    Παντως και με ΤΝΤ που εχω κανει παραγγελια δεν ειχα προβλημα.
    Να προσθεσω οτι προπληρωμενη καρτα VISA δεν εχουν ολες οι τραπεζες( τουλαχιστον πριν λιγους μηνες που ενδιαφερθηκα) σιγουρα εκδιδει η Eurobank , με προμηθεια ενα ευρω για καθε φορτωμα της καρτας!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    98
    old-timer 2 στις #368319

    Αλκη συμφωνω και εγω.
    Εχω αγορασει πραγματα χιλιαδων ευρω απο e-bay και οσα ηρθαν με USPS δεν περασαν τελωνειο εκτος απο ενα που κοστιζε 500 ευρω.

    Αντιθετως η [u][b]USPS[/b][/u] και FEDEX τα πανε απο τελωνειο και χρεωνουν τα 70 ευρω σαν εξοδα μεταφορας στο τελωνειο.
    Ακουσων ακουσων!!!

    οχι USPS, εννοεις UPS.
    USPS ειναι τα αμερικανικα ΕΛΤΑ, κρατικα, η UPS ειναι εταιρια courier.
    UPS, FEDEX, ACS σιγουρο προβλημα !!

    ουτε εγω ειχα προβλημα με ΤΝΤ, αλλα δεν θυμαμαι αν ηταν απο Αμερικη ή Αγγλια.
    αυτο που μου ειχε κανει εντυπωση ήταν οτι το πακετο απο ΤΝΤ, σε κουτα που ελεγε ΤΝΤ κλπ
    μου το εφερε σπιτι το "πορτα-πορτα" των ΕΛΤΑ !!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #129569

    Παιδιά για να μας πει κάποιος που έχει αγοράσει από τον Cabela, στον τρόπο αποστολής βάζουμε International Surface η International Air ? Φανταζομαι το πρώτο αλλά ας μας πει κάποιος για σιγουριά.
    Λέει ότι αν επιλέξεις την επιλογή του δώρου, δεν θα σου στείλουν mail με την επιβεβαίωση της παραγγελείας (order confirmation). Καλό δεν είναι όμως να έχεις μια απόδειξη στα χέρια σου;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #368322

    οχι USPS, εννοεις UPS.

    Ο δαιμων του φορουμ φταιει….

    H USPS ειναι η πλεον τιμια γιατι ειναι δημοσια.
    Οι υπολοιποι το εχουν συστημα για κερδοφορια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    347
    woodman στις #368332

    Παιδιά για να μας πει κάποιος που έχει αγοράσει από τον Cabela, στον τρόπο αποστολής βάζουμε International Surface η International Air ? Φανταζομαι το πρώτο αλλά ας μας πει κάποιος για σιγουριά.
    Λέει ότι αν επιλέξεις την επιλογή του δώρου, δεν θα σου στείλουν mail με την επιβεβαίωση της παραγγελείας (order confirmation). Καλό δεν είναι όμως να έχεις μια απόδειξη στα χέρια σου;

    ΒΑΖΕΙΣ INTERNATIONAL SURFACE, KAI TSEKAREIS TO GIFT, ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΜΕΣΑ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΡΟΟΙΟΝΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ…ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΑΖΙ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    Theo-Alex στις #129585

    Εχω ψωνισει πανω απο δεκα φορες απο Cabela χωρις ποτε να υπαρξει προβλημα . Χρησιμοποιω PREPAID της Κυπρου παντα με INTERNATIONAL SURFACE και τσεκαροντας ως GIFT. Τα πραγματα ερχονταν παντα περιπου σε 12-15 ημερες. Φυσικα το ποσο που ψωνιζα δεν ξεπερνουσε καθε φορα τα 120$ γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται με τελωνειο. Το πολυ θετικο ειναι οτι εχει Reviews σε καθε ειδος και βλεπεις εντυπωσεις αλλων αγοραστων για την ποιοτητα του προιοντος και αν π.χ το κοψιμο του ειναι μεγαλο σε σχεση με το νουμερο. Με τη σχεση που εχει EURO με dollar νομιζω συμφερει παρα πολυ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #129586

    Παιδιά καλησπέρα…Κάποιος είπε,δε θυμάμαι ποιος,οτι με τα αμερικάνικα νούμερα, παίζει ένα νούμερο μεγαλύτερο λόγο του οτι οι αμερικάνοι είναι γενικά ποιό εύσωμοι….Δηλαδή τώρα ερώτηση????Αν εγώ σε μπουφάν π.χ. είμαι medium να παραγγείλω small????Ας πούμε απο οτι τα έβγαλα στο sizing charts πάνω κάτω μου βγαίνει το Medium.δεν είναι αυτό το νούμερό μου????στήθος και μέση όμως που τα μέτρησα εβγαλα 94 στήθος δηλαδή γύρω στο 38 σε ίντσες και 82 μέση δηλαδη γύρω στο 32….Αυτό μου δίνει το medium…Είναι όμως αυτό ή είναι το small????Και κάτι ακόμα.Εγώ μέσα απο το μπουφάν μπορεί να φοράω χίλια δυο.Να πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο????Δηλαδή τελικά να καταλήξω ξανά στο medium?????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #129590

    Όσον αφορά το παραπάνω topic μου μιλάω για το Cabela's για να μη μπερδευτείτε…Και κατι ακόμα.Δε μπορώ να βρω που είναι τα νούμερο,οι μετατροπες δηλαδή, για τα παντελόνια.Στο sizing chats,μέσα στο clothing,γιατί τα άλλα είναι για υποδήματα,γάντια και καπέλα,έχει μόνο μετρήσεις για τη μέση και πάνω…Λαιμός,στήθος,περιφέροια και μανίκι….Προφανώς μετράω μόνο μέση???Και με το μάκρος τι γίνεται>????

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 195 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων