Αγορα Jacket απο Αμερικη.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 195 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    Theo-Alex στις #368340

    Όσον αφορά το παραπάνω topic μου μιλάω για το Cabela's για να μη μπερδευτείτε…Και κατι ακόμα.Δε μπορώ να βρω που είναι τα νούμερο,οι μετατροπες δηλαδή, για τα παντελόνια.Στο sizing chats,μέσα στο clothing,γιατί τα άλλα είναι για υποδήματα,γάντια και καπέλα,έχει μόνο μετρήσεις για τη μέση και πάνω…Λαιμός,στήθος,περιφέροια και μανίκι….Προφανώς μετράω μόνο μέση???Και με το μάκρος τι γίνεται>????

    Αν σε ενα προιον πατησεις εκει που λεει sizing chart θα σου βγαλει εναν πινακα με μετρησεις
    Neck:
    Chest:
    Sleeves:

    Waist:

    Inseam:
    Εσενα σε ενδιαφερει για πανατελονι η μεση (Waist) και το μηκος μπατζακι(Inseam). Εχει και ενα σχεδιαγραμμα με ενα ανθρωπακι που δειχνει τι ειναι η καθε μετρηση


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #368357

    Αν σε ενα προιον πατησεις εκει που λεει sizing chart θα σου βγαλει εναν πινακα με μετρησεις
    Neck:
    Chest:
    Sleeves:

    Waist:

    Inseam:
    Εσενα σε ενδιαφερει για πανατελονι η μεση (Waist) και το μηκος μπατζακι(Inseam). Εχει και ενα σχεδιαγραμμα με ενα ανθρωπακι που δειχνει τι ειναι η καθε μετρηση

    +1 και μάλιστα σου λέει να μετρήσεις από το καβάλο μέχρι κάτω.

    Για να δούμε ρε παιδιά, έκανα την αγορά μου. Η αλήθεια είναι ότι με έχετε αγχώσει λίγο με τα τελωνεία κτλ. Για να δούμε, θα έρθει ή θα μπω σε περιπέτειες; Ένα μπουφάν μόνο αγόρασα αλλά είναι γύρω στα 170€. Θα έρθει σαν δώρο και με international surface, για να δούμε. Θυμάμαι ένα σχόλιο του κ. Μάνου που έλεγε να μην ξεπερνάμε τα 250€ και από ότι έγραφε ο άνθρωπος έχει αγοράσει από εκεί τον περισσότερο εξοπλισμό του. Κάτι θα ξέρει για τα ποσά… :o

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #368365

    Αν σε ενα προιον πατησεις εκει που λεει sizing chart θα σου βγαλει εναν πινακα με μετρησεις
    Neck:
    Chest:
    Sleeves:

    Waist:

    Inseam:
    Εσενα σε ενδιαφερει για πανατελονι η μεση (Waist) και το μηκος μπατζακι(Inseam). Εχει και ενα σχεδιαγραμμα με ενα ανθρωπακι που δειχνει τι ειναι η καθε μετρηση

    Φίλε μου σε ευχαριστώ για την παρατήρηση αλλά στην προκειμένη αυτό που δεν μπορώ να βρω είναι το Inseam για το μήκος απο το μπατζάκι όπως είπες και εσύ….Απο οτι βλέπω έχει Neck,Chest,Waist και Sleeve.Τώρα ή όντως είναι έτσι όπως τα λέω ή κάνω κάποιο λάθος γιατί απο οτι είδα συμφώνησε και ο συνάδελφος Altair Lusso με τα λεγόμενά σου…Όποτε παίζει να κάνω εγώ λάθος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #368368

    Αντρίκο τα φώτα σου…. :o

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #129762

    Εγω παιδια την εκανα την παραγγελια μου.
    Πηρα ενα Columbia απο το Sierra που εχει 270 στην ελλαδα και εδωσα 100 παρακατι ευρω εκει με μεταφορικα.
    Για να δουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #129799

    Λοιπόν καλό είναι εκτός απο τα νούμερα να κοιτάτε και τα reviws και για να μν τα διαβαζετε ολα να επιλέγετε rating low to high, για να βλέπετε τα αρνητικά…

    Απο όσα έχω πάρει μόνο ένα παντελόνι μου ήταν τεράστιο και αυτό γιατί δν διάβασα τα review…

    Ολοι έλεγαν να πάρετε ενα νούμερο μικρότερο…

    Νίκο δν κατάλαβα τι θες να αγοράσεις κ δν βρίσκεις νουμερο…

    Τα παντελόνια είναι όπως τα τζιν εσύ φορά 32-34 βαριά. Ενναλακτικά medium…

    μπλούζες πουκάμισα είναι όλα σε medium-large κτλπ…

    Τα αμερικάνικα έχουν πιο φαρδια γραμμή , ειδικά τα κοντόμάνικα εκει προσέξτε λίγο…

    Η prepaid είναι ο καλύτερος τρόπος…

    Και να ΤΟΝΙΣΩ ότι όταν βάζετε gift οι τιμές δν αναγράφονται στο invoice , δλδ στο χαρτί μέσα στυο δέμα γιατί υπότιθεται ότι είναι δώρο…
    Εξω από το δέμα όμως έχει ένα χαρτι που γράφει αναλυτικά τι έχει μέσα και πόσο!!!

    Leo αν θέλεις καλό είναι να το μεταφερούμε το topic στο αγορές κυνηγετικών είδών απο το internet γιατί και το θέμα σπάμε και μπερδευετε και ο κόσμος με τα διάφορα topic!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #368658

    [b] [color=”#FF0000″][size=3]
    Απο cabela εχω πάρει τα αντερα μου, μέχρι και καλύμματα παραλλαγής για το jeep…
    Δν θέλει paypal , surface πάντα και νομίζω ότι έχουμε γεμίσει 20 σελίδες στο topic για αγορές από το ίντερνετ δείτε εκεί!!!

    Απο ebay εχω πάρει vhf , κινητά(2) , mp5,mp3 , handsfree , bluetooth , αηεσουάρ , λάμπες xenon , μέχρι και μποξεράκια calvin klein (παναθεμά με!!!!)
    Μόνο με paypal …..Εγγύηση!!!!!

    ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ PM ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΑΘΟΔΗΓΩ….

    Γλιτώνετε τρελά λεφτά!!!! Μν είστε τόσο χαλαροί ….

    Γιατί να τους τα δίνετε εδώ????

    Τα τελευταία 2 χρόνια πρέπει να έχω κάνει αγορές που με εξόπλισαν πλήρως και κυνηγετικά κ ορειβατικά και ηλεκτρονικά….
    Θεωρώ ότι γλίτωσα τουλάχιστον ενα 50 % ……

    Δν πλήρωσα τελωνείο ποτέ(αλλά με αυτοσυγκράτηση στις αγορές και ποτέ UPS)
    [/size][/color][font="Comic Sans MS"][/font][/b]

    Αυτον τον ανθρωπο να τον ακουτε….ειναι νεαρος αλλα σας τα ξηγαει σαν μεγαλος……

    Λοιπον,
    Οτι σας λεει ειναι αληθεια, γιατι τα ιδια εχω κανει και εγω, σημερα ηδη εχω παραλαβει την τελεταια μου αγορα, σακιδιο ειδικο για λαγο.

    Η καρτα prepaid Κυπρου γινεται αποδεκτη……δεν παιζει ρολο που ειναι χρεωστικη αρκει να εχει μεσα να καλυψει την αγορα.Το μον οτης κακο ειναι οτι μονο φορτιζεται…..δε νμπορει να αποφορτιστει ηλεκρονικα.

    Το καπελας ΔΕΝ χρησιμοποιει PAYPAL αλλα ειναι πλεον αξιοπιστο μεσα απο την δικη μου εμπειρια.

    Επιλεγετε παντα το surfase.

    Προσοχη να δινεται στα μεταφορικα…..πραγματα μικρα με λιγη διαφορα τιμης ισως να μην αξιζει να τα φερεται.Τα μεταφορικα ειναι ειται 20 Δολαρια, ειτα ιτο 25% της αξιας του προιοντος , οποιο απ τα δυο ειναι τα μεγαλυτερο.Δηλαδη τα 20 Δολαρια ειναι το ελαχιστο για οτι φερετε.Γιαυτο σας τονισα να ελεγχετε πρωτα οτι συμφερει.

    Για ποσοτητα προιοντων η για ακριβα πραγματα ΣΙΓΟΥΡΑ συμφερει.( εγω εφερα εκτοξευτη θηραματων με 250 Ευρω κερδος)

    Για τις υπολοιπες σας αγορες ΠΑΝΤΑ ΜΕ PAYPAL. Ειναι η μοναδικη σας εξασφαλιση.

    ΠΟΤΕ μην χρησιμοποιειται την πιστωτικη σας η την καρτα του τρεχουμενου στον οποιο κατατιθεται ο μισθος σας.

    Φτιαξεται μια καρτα ταμιευτηριο με μηδεν ποσο, να κανεται την μεταφορα των χρηματων πριν την αγορα και να εχει μεσα μονο αυτα.( μεχρι 5 ευρω περισσοτερα απ την αξια του προιοντος για ασφαλεια)

    Ετσι και να σας τυχει οτιδηποτε…………….κανεις δεν μπορει να κλεψει απ την καρτα σας περισσοτερο απο 5 Ευρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #368679

    Επειδή ομως δν τα έχουμε ,και επειδή η αγορά εδώ μας κλέβει !!!!! , γιατί να πετάμε τα λεφτά μας….

    Και δν μιλάω μόνο για κυνηγετικό εξοπλισμό…

    Μιλάω για αγο΄ρες παντώς είδους!!!!!

    Επειδή ομως δν τα έχουμε ,και επειδή η αγορά εδώ μας κλέβει !!!!! , γιατί να πετάμε τα λεφτά μας….

    Και δν μιλάω μόνο για κυνηγετικό εξοπλισμό…

    Μιλάω για αγο΄ρες παντώς είδους!!!!!

    Πολυ σωστα τα λες φιλε μου.

    Εδω και δυο χρονια που κανω αγορες απο το E-bay εχω γλυτωσει χιλιαδες ευρω αλλα εχω ξοδεψει και αλλα τοσα.

    Το μπουφαν που παρειγγειλα της Columbia στον καταλογο του Κυνηγεσια και Κυνοφιλια κοστιζει 270 ευρω στην Ελλαδα!
    Και εκει με μεταφορικα ειναι στα 100!

    Δεν ειμαι ανθρωπος που θα βαλει την διαφορα στην ακρη αλλα γιατι να μην την χρησιμοποιησω σε κατι ακομη?

    Στην Ελλαδα μαλλον μας εχουν για κοροιδα μου φαινεται.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #368681

    Παιδιά καλησπέρα…Κάποιος είπε,δε θυμάμαι ποιος,οτι με τα αμερικάνικα νούμερα, παίζει ένα νούμερο μεγαλύτερο λόγο του οτι οι αμερικάνοι είναι γενικά ποιό εύσωμοι….Δηλαδή τώρα ερώτηση????Αν εγώ σε μπουφάν π.χ. είμαι medium να παραγγείλω small????Ας πούμε απο οτι τα έβγαλα στο sizing charts πάνω κάτω μου βγαίνει το Medium.δεν είναι αυτό το νούμερό μου????στήθος και μέση όμως που τα μέτρησα εβγαλα 94 στήθος δηλαδή γύρω στο 38 σε ίντσες και 82 μέση δηλαδη γύρω στο 32….Αυτό μου δίνει το medium…Είναι όμως αυτό ή είναι το small????Και κάτι ακόμα.Εγώ μέσα απο το μπουφάν μπορεί να φοράω χίλια δυο.Να πάρω ένα νούμερο μεγαλύτερο????Δηλαδή τελικά να καταλήξω ξανά στο medium?????

    ΕΓΩ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΑ ΣΤΟ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟ ΤΩΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ ΟΡΜΩΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΝΤΑΚΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΩ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ, ΝΟΜΙΖΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΕΝΑ MAIL ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΣΕ ΜΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΡΟΥΧΩΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/07/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    geontou στις #129819

    Να ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου.
    Γενικά είμαι υπέρ των αγορών από το internet αρκέι να ξέρεις τι ακριβώς είναι αυτό που θα παραγκείλεις.
    Όσον αφορά το θέμα μας, τι ακριβώς μπορείς να παραγκείλεις από το internet και να μην έχεις πρόβλημα με την αποστολή του; Μόνο είδη ρουχισμού ή μπορείς να παραγκείλεις και φυσίγκια ή μια διόπτρα ή αν βρείς κάποια καραμπίνα π.χ. SX3;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    enduras1 στις #129820

    Φυσιγγια απαγορευονται ως επικυνδηνα υλικα.
    Οπλα νομιζω πως απαγορευονται επισης.
    Διοπτρα παντως εφερα μια BUSHNELL με ρυθμιζομενο ζουμ για το HW 90 moy sto 1/3 της τιμης που εχει εδω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/07/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    geontou στις #129824

    Ε δεν αφήνουν και τίποτα ουσιαστικό. Το λέω γιατί ενδιαφέρομαι για την SX3 και έχει πολύ διαφορά στην τιμή στα Αμερικανικά site. Πάνω από 300 € διαφορά!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #129828

    Αν μπορούσαμε να φέρναμε και σφαίρες θα ήμουν ο μόνος που θα έριχνα remington και στα ορτύκια!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    483
    Kurzthaar στις #368720

    Αν μπορούσαμε να φέρναμε και σφαίρες θα ήμουν ο μόνος που θα έριχνα remington και στα ορτύκια!!!

    Μην το λες…..ξεχνας οτι ειναι τα αγαπημενα του Μανου? Η μηπως ειναι τα winchester?……..Θελω υπνο…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/07/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    geontou στις #129968

    Απο ebay εχω πάρει vhf , κινητά(2) , mp5,mp3 , handsfree , bluetooth , αηεσουάρ , λάμπες xenon , μέχρι και μποξεράκια calvin klein (παναθεμά με!!!!)
    Μόνο με paypal …..Εγγύηση!!!!!

    ————————————-
    Φίλε 'ximikos00' οι αγορές αυτές μέσω ebay αναφέρουν ως χώρα προέλευσης την ΚΙΝΑ και δεν έχω προχωρήσει μέχρι τώρα σε κάποια αγορά. Μην πληρώσουμε μποξεράκι calvin klein 5 ΕΥΡΩ που το έχουν και οι μαύροι εδω. Φαντάζομαι το έχεις τεστάρει και δεν την έχεις πατήσει.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 195 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων