Πως προκύπτει η οικολογία?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 288 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #375750

    Καλα ρε Παναγιωτη που την βρηκες αυτη την φωτο?απο την εποχη του Νωε ειναι

    βαλε μια πιο συχρονη με οικολογικα αρνακια και να το γραφει στην ουγια οτι ειναι οικολογικο!!!!!!!

    Ο.Κ. Διαταγη εξετελεσθη !!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #135158

    Ώρες ώρες μου έρχεται η εικόνα αγελάδων σε κτηνοτροφική μονάδα που τους έχουν το σώμα περιορισμένο να μην μπορεί να μετακινηθεί ούτε ένα εκατοστό, επίσης το κεφάλι το ίδιο περιορισμένο μέσα στην ζωοτροφή (που κανείς μας δεν θέλει να παραδεχτεί τι είναι) και απο κάτω η αυτόματη μηχανή ν' αρμέγει κάργα.
    Έτσι μας έχουν κλείσει στις μεγαλουπόλεις, αυτό θέλουν οι κυβερνήσεις και το κεφάλαιο αυτής της χώρας.
    Έτσι και οι ψευτοοικολόγοι αυτής της συζήτησης θέλουν να μας καταντήσουν όσον αφορά το κυνήγι σαν υπαίθρια δραστηριότητα.
    Καλά τα είπε κάποιος συνάδελφος ποιο πάνω, στην επαρχία στα χωριά βρίσκονται οι πραγματικοί οικολόγοι και όχι στο Κολωνάκι με επιδοτήσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #135159

    ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΟΔΟΜΑ ΚΑΙ ΓΟΜΟΡΑ!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #375751

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=5]ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΟΔΟΜΑ ΚΑΙ ΓΟΜΟΡΑ!!!![/size][/font][/b]

    B) :lol: ;)

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #135164

    τωρα σε βρισκω σωστο και συγχρονο!!!!!!!!!!

    καλε ρε φιλε γιατι μ΄εβαλες φωτια μ΄αυτο το οπλο που εχεις στην φωτο σου και ψαχνω να βρω τι μαρκα ειναι τελικα?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #375752

    τωρα σε βρισκω σωστο και συγχρονο!!!!!!!!!!

    καλε ρε φιλε γιατι μ΄εβαλες φωτια μ΄αυτο το οπλο που εχεις στην φωτο σου και ψαχνω να βρω τι μαρκα ειναι τελικα?

    Verney-Carron φιλε Μανο !!!!

    Και φυσικα δεν ειναι αυτη η φωτο που εχω τωρα!!!

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #135165

    Παναγιωτη ποιο μοντελο?
    και η ονομαστικη αξια του??την γνωριζεις?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #375754

    Παναγιωτη ποιο μοντελο?
    και η ονομαστικη αξια του??την γνωριζεις?

    Οχι Μανο δεν ξερω περισσοτερες λεπτομερειες ,απλα το ειδα στο διαδικτυο κ επαθα πλακα !!!!

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #135167

    Παναγιωτη μεχρι και η γυναικα μου το αρεσε????????????????????

    σε καλο δρομο ειμαι!!!!
    αυριο πρωϊ-πρωϊ τον Παπαδακη τον αντιπροσωπο θα παρω τηλ για να ρωτησω τα υπολοιπα

    αλλωστε για τα Χριστουγεννα δεν εκανα δωρο στον ευατο μου!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    739
    accuracy lover στις #135171

    Απ' ότι είδα το συγκεκριμένο είναι μοντέλο της Demas (τμήμα χειροποίητων κατασκευών του ατελιέ της Verney-Carron Γαλλίας) και μάλιστα δίκαννο express ραβδωτό/double rifle (απαγορευμένος καρπός εν Ελλάδι) – μοιάζει με το μοντέλλο AZUR ELOGE FC με διακοσμητικές πλάκες. Ιδού ο κατάλογος της εταιρείας σε αρχείο PDF – το εν λόγω μοντέλο είναι στην 2η σελίδα – δες τε και θαυμάστε :
    http://www.l.atelier.verney-carron.fr/page…EMAS-GB-web.pdf
    Φιλικά,
    Κώστας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1726
    Billy στις #375760

    Παναγιωτη μεχρι και η γυναικα μου το αρεσε????????????????????

    σε καλο δρομο ειμαι!!!!
    αυριο πρωϊ-πρωϊ τον Παπαδακη τον αντιπροσωπο θα παρω τηλ για να ρωτησω τα υπολοιπα

    αλλωστε για τα Χριστουγεννα δεν εκανα δωρο στον ευατο μου!!!!!!!!!

    Μανο, εαν σε ενδιαφερει ( αμφιβαλω ) το δικαννο, ειναι: SAINT-ETIENNE της MANUFRANCE, με καννες VERNEY-CARRON!!!

    Αξια του: Περιπου…3.000 ισως & περισσοτερα, σημερα.

    Δεν ειναι συλλεκτικο, αλλα μια Special εκδοση.

    Ισως το βρεις στον "ΚΑΖΟΣ- SPOR" τηλ. 210-32233347, Αθηνα.

    Εχω κι' εγω ενα πολυ παλαιοτερο, σε οχι καλη κατασταση.Το εχω να το βλεπω & να θυμαμαι…παλαιοτερα…Χρονια!

    Το πρωτο μου Οπλο!! Οταν αρχισα το Κυνηγι, να…χτες-προχτες !!!!

    Τι μου θυμησατε, ρε παιδια!!!Που με πηγατε…Να'στε Καλα!!!

    Με αναμνησεις, απο το παρελθον….

    Billy

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    137
    Ανώνυμος στις #375761

    είναι 3 -4 σελίδες τώρα που κανεις δεν απανταει. κανεις δεν σας δινει σημασια. Λυσαξαν οι φασίστες.λυσσαξαν οι φαλλοκράτες. Ευχαριστώ που μου αποδειξατε χωρις να το θελετε, ποιοι είστε.
    Γινατε ρεζιλι δολοφόνοι, μονοι σας και αναμεταξυ σας.

    Αυτο ηθελα και το πετυχα. Ευχαριστω για την διευκολυνση, να στε όλοι καλα

    Δεν ηθελα να ασχοληθω με το θεμα αλλα δεν αντεξα αλλο.

    Καταρχην στερημενο κοριτσακι , που δεν ξερεις που να βγαλεις τα αποθημενα σου μαθέ ότι κάποιοι εδώ έχουν την ηλικία του μπαμπά σου και θα άξιζαν αν μη τι άλλο κάποιο σεβασμό .
    Αλλά πότε η φάρα σας έδειξε σεβασμό στην ανθρώπινη ύπαρξη?
    Όταν στον πόλεμο του περσικού σκοτώνονταν το ένα παιδάκι μετά το άλλο ? Αλλά ξέχασα εσείς σκίζατε τα ρούχα σας για κάποιο κορμοράνο που κολυμπούσε μέσα σε μια πετρεοκιλιδα!!
    Όταν για την απελευθέρωση της μαρτυρικής Κύπρου πέθαναν τόσοι Έλληνες αλλά ο περίφημος αρχηγός σας μετά την Μακεδονία θέλει να δώσει και την Κύπρο στους Τούρκους !!
    Ευτυχώς όμως δείχνετε σεβασμό στη φύση , αλώστε οι οικολογικές βίλες που ξεφύτρωσαν μέσα στα δάση και στις καμένες εκτάσεις το αποδεικνύουν !!
    ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΥ ΚΑΤΟΙΚΕΙΣ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ???
    Επίσης παλεύατε για οικολογική τουριστική ανάπτυξη της πατρίδας μας φτιάχνοντας σαλέ , δασικά χωριά και παράγκες ενημέρωσης σε μέρη που κάποτε ήταν χώροι διαβίωσης αγρίων πτηνών και ζωών περιμένοντας πως θα καθίσουν εκεί να σας κάνουν τα μοντέλα του φωτογραφικού φακού .
    Ξέρεις πόσους φυσιολάτρες οικολόγους έχω δει στα ορειβατικά καταφύγια του Ολύμπου να πλακώνονται στις μπριζόλες και τα τσίπουρα περιμένοντας να φανεί Κανά σκιουράκι να το βγάλουν φωτογραφία ?
    Αλλά που να καταλάβεις εσύ από αυτά?
    Έτσι το καλύτερο που είναι να κανείς είναι να μας αδειάσεις την γωνιά γιατί εμείς εδώ δεν είμαστε τέτοιοι οικολόγοι και δεν θέλουμε να είμαστε.
    ΑΝΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ ΣΟΥ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΕΤΕ ΛΙΓΟ ΧΟΡΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΒΡΙΖΕΤΑΙ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΔΟΛΟΦΟΝΟΥΣ ΤΗΣ ΦΥΣΗΣ .
    ΕΠΙΣΗΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΣΧΟΛΗΘΟΥΝ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΧΡΕΙΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΟΥΤΕ ΤΗΝ ΦΙΛΟΞΕΝΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΑΡΕΙΧΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΑΣ.

    NIKOΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1726
    Billy στις #375763

    Μανο, εαν σε ενδιαφερει ( αμφιβαλω ) το δικαννο, ειναι: SAINT-ETIENNE της MANUFRANCE, με καννες VERNEY-CARRON!!!

    Αξια του: Περιπου…3.000 ισως & περισσοτερα, σημερα.

    Δεν ειναι συλλεκτικο, αλλα μια Special εκδοση.

    Ισως το βρεις στον "ΚΑΖΟΣ- SPOR" τηλ. 210-32233347, Αθηνα.

    Εχω κι' εγω ενα πολυ παλαιοτερο, σε οχι καλη κατασταση.Το εχω να το βλεπω & να θυμαμαι…παλαιοτερα…Χρονια!

    Το πρωτο μου Οπλο!! Οταν αρχισα το Κυνηγι, να…χτες-προχτες !!!!

    Τι μου θυμησατε, ρε παιδια!!!Που με πηγατε…Να'στε Καλα!!!

    Με αναμνησεις, απο το παρελθον….

    Billy

    Ξεχασα…ειναι ραβδωτο, οπως λεει & ο Φιλος, Κωστας, σωστα!!

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #135177

    Βασιλη εψαξα το side και το βρηκα.
    εχει και εκδοση λειοκαννου.
    αυριο θα ξερω γιατι γραφει οτι μονο κατοπιν παραγγελιας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    473
    DIONISOS στις #135185

    Οι ''φίλοι μας'' οι οικολόγοι ας θαυμάσουν την καταστροφή στα ψάρια και ας αφήσουν τα θηράματα στους κυνηγούς.''Ας πληκτρολογίσετε στο youtube''The End of the Line Trailer''και θα καταλάβουμε όλοι ότι η καταστροφή δεν είναι το κυνήγι ,αλλά όπως έλεγε και ο Κουστώ η καταστροφή θα έρθει από την θάλασσα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 288 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων