Η ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΣΥΓΝΩΜΗΣ!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 87 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #312036

    κ.Θοδωρε δεν νομιζεις οτι εισαι λιγο μεγαλος για να τα μαθαινεις τωρα?

    και οσο για τα λαθη εχεις δικαιο φτανει να μην ειναι καταεξακολουθηση γιατι εκει κατανταει βλακεια.(η τελευταια προταση πηγαινε σε εσενα εκτος απο την τελευταια λεξη . ολο μαζι δεν πηγαινε σε εσενα.)

    Και όμως κ. Μανόλη δεν μπορεί να ζεις σε αυτόν τον κόσμο και να μην δίνεις εμπιστοσύνη πουθενά δεν γίνετε αυτό κάπου θα δώσεις ποιο πολύ και εκεί γίνετε η κόλαση για αυτό τον λόγο λέγω ποιος;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #312033

    [i]Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω.

    [/i]Νομίζω είναι άδικο να γυρνάμε το θέμα σε κριτική προς τον κύριο Θεόδωρο, ο οποίος είχε το φιλότιμο να μπει και να ζητήσει συγγνώμη, αν και δεν την όφειλε σε κανέναν, αλλά και είναι ίσως το πιο καλοπροαίρετο μέλος του φόρουμ, αποδεδειγμένα κιόλας.

    Όλοι έχουμε κάνει λάθη στη ζωή μας. Το θέμα είναι τουλάχιστον να μαθαίνουμε από αυτά και να γινόμαστε σοφότεροι.

    Εχεις δικαιο Λεωνιδα αλλα μετα την συγνωμη ειπε ο κ. Θοδωρας ρε παιδια μηπως δεν ειναι ετσι μηπως κατι αλλο κλπ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    777
    yannis304 στις #312032

    [i]Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθον βαλέτω.

    [/i]Νομίζω είναι άδικο να γυρνάμε το θέμα σε κριτική προς τον κύριο Θεόδωρο, ο οποίος είχε το φιλότιμο να μπει και να ζητήσει συγγνώμη, αν και δεν την όφειλε σε κανέναν, αλλά και είναι ίσως το πιο καλοπροαίρετο μέλος του φόρουμ, αποδεδειγμένα κιόλας.

    Όλοι έχουμε κάνει λάθη στη ζωή μας. Το θέμα είναι τουλάχιστον να μαθαίνουμε από αυτά και να γινόμαστε σοφότεροι.

    +1000000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #312030

    [size=5][color=”#8b0000″]Και όμως κ. Μανόλη δεν μπορεί να ζεις σε αυτόν τον κόσμο και να μην δίνεις εμπιστοσύνη πουθενά δεν γίνετε αυτό κάπου θα δώσεις ποιο πολύ και εκεί γίνετε η κόλαση για αυτό τον λόγο λέγω ποιος; [/color][/size]

    σωστα δεν διαφωνω καθολου κ.Θοδωρε απλα θελει λιγο παραπανω προσοχη .

    ααααα και που εισαι εγω το κ.Θοδωρε το λεω απο σεβασμο στα χρονια σου , εσυ δεν υπαρχει λογος να με λες κ.Μανωλη ειμαι 35 ολο και ολο.ενα Μανωλη ειναι αρκετο .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #312026

    Εχεις δικαιο Λεωνιδα αλλα μετα την συγνωμη ειπε ο κ. Θοδωρας ρε παιδια μηπως δεν ειναι ετσι μηπως κατι αλλο κλπ

    Τι είπα κ. Μανόλη τι ;
    Αυτά που γίνονται καθημερινά στην ζωή μας , είπα ότι απαλλάσσω τον Μάνο εγώ το αφήνω στην κρίση σας . Την θέση μου για τον Μάνο την διαβάσατε από το πρωι στα πρώτα μηνύματα μου .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #312022

    [color=”#ff0000″]ολα τα ξερουμε εσυ ισως να μην τα ξερεις [/color]

    μανο δεν με καταλαβες μαλλον…

    ξερω και εγω αρκετα. η μαλλον, να το πω πιο σωστα, "εχω ακουσει αρκετα". δεν ειμαι ουτε αφελης ουτε μαζοχας. απλα ετσι ειναι το σκεπτικο μου (και μερικες φορες στη ζωη μου εχει τυχει να επιβεβαιωθει) οτι "ποτε μην εισαι σιγουρος για κατι 1000%" ποτε.
    μπορει καποιος να πει, "εμενα με ενδιαφερει το τι εκανε , οχι το γιατι το εκανε. δεν με αφορα " κτλ.. εμενα ομως με ενδιαφερουν κιαι τα 2. γιατι για το καθε πραγμα που συμβαινει γυρω μας, υπαρχει και ενα αιτιο και αυτο το αιτιο μπορει να υποθετουμε πιο ειναι (η ισως και να μη μας νοιαζει) αλλα μπορει και να ειναι κατι εντελως διαφορετικο απο αυτο που υποθεταμε. και εμενα προσωπικα αυτο με ενδιαφερει πολυ. γιατι τα πραγματικα μου συμπερασματα βγαινουν οταν μαθω αυτο το αιτιο φιλε μου…
    αυτα απο μενα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1288
    PRINCE στις #311997

    [size=5][color=”#8b0000″]Τι είπα κ. Μανόλη τι ;
    Αυτά που γίνονται καθημερινά στην ζωή μας , είπα ότι απαλλάσσω τον Μάνο εγώ το αφήνω στην κρίση σας . Την θέση μου για τον Μάνο την διαβάσατε από το πρωι στα πρώτα μηνύματα μου .
    [/color][/size]

    οκ τεσπα

    αλλα για το κυριε σου ειπα οτι δεν μου αρεσει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2226
    Σωτήρης 22 στις #311706

    μανο δεν με καταλαβες μαλλον…

    ξερω και εγω αρκετα. η μαλλον, να το πω πιο σωστα, "εχω ακουσει αρκετα". δεν ειμαι ουτε αφελης ουτε μαζοχας. απλα ετσι ειναι το σκεπτικο μου (και μερικες φορες στη ζωη μου εχει τυχει να επιβεβαιωθει) οτι "ποτε μην εισαι σιγουρος για κατι 1000%" ποτε.
    μπορει καποιος να πει, "εμενα με ενδιαφερει το τι εκανε , οχι το γιατι το εκανε. δεν με αφορα " κτλ.. εμενα ομως με ενδιαφερουν κιαι τα 2. γιατι για το καθε πραγμα που συμβαινει γυρω μας, υπαρχει και ενα αιτιο και αυτο το αιτιο μπορει να υποθετουμε πιο ειναι (η ισως και να μη μας νοιαζει) αλλα μπορει και να ειναι κατι εντελως διαφορετικο απο αυτο που υποθεταμε. και εμενα προσωπικα αυτο με ενδιαφερει πολυ. γιατι τα πραγματικα μου συμπερασματα βγαινουν οταν μαθω αυτο το αιτιο φιλε μου…
    αυτα απο μενα

    Μολις διαβασα την συζητηση σου με τον Μανωλη.
    Αυτο που προσπαθει να σου πει(και δεν το καταλαβαινεις ) ειναι οτι εσυ απο την δικη σου θεση, ναι μεν μπορει να εχεις ακουσει πολλα,ομως επισης οπως αναφερεις να μην γνωριζεις το γιατι ωστε να εχεις ολοκληρωμενη αποψη.Ομως εκεινος γνωριζει ΚΑΙ το γιατι!!
    Φυσικα αυτος δεν ειναι λογος να το σχολιασει,διοτι δεν ειναι παντα λογικο και επιτρεπτο να λεγονται ολα, ή και σκοπιμο να αναλυουμε καθε φορα κοινη θεα τα παντα.
    Σου επισημαινω παντως σε καθε περιπτωση ,οτι η επιμονη ανοχη απενατι στην συνειδητη κοροιδια , καταντα απολυτη ανοησια.
    Ελπιζω να βοηθησα.

    Υ.Σ Να ζητησω λοιπον κι εγω με την σειρα μου συγνωμη απο τον Θοδωρη για την μερικες φορες αποτομη σταση μου απενατι του.
    Δυστυχως εσφαλμενα μην μποροντας να χωνεψω την αφελεια , την ερμηνευσα εσφαλμενα ως συνεργεια.
    Ειναι αλλωστε ενα συνηθες διλημμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #311701

    Μολις διαβασα την συζητηση σου με τον Μανωλη.
    Αυτο που προσπαθει να σου πει(και δεν το καταλαβαινεις ) ειναι οτι εσυ απο την δικη σου θεση, ναι μεν μπορει να εχεις ακουσει πολλα,ομως επισης οπως αναφερεις να μην γνωριζεις το γιατι ωστε να εχεις ολοκληρωμενη αποψη.Ομως εκεινος γνωριζει ΚΑΙ το γιατι!!
    Φυσικα αυτος δεν ειναι λογος να το σχολιασει,διοτι δεν ειναι παντα λογικο και επιτρεπτο να λεγονται ολα, ή και σκοπιμο να αναλυουμε καθε φορα κοινη θεα τα παντα.
    Σου επισημαινω παντως σε καθε περιπτωση ,οτι η επιμονη ανοχη απενατι στην συνειδητη κοροιδια , καταντα απολυτη ανοησια.
    Ελπιζω να βοηθησα.

    Υ.Σ Να ζητησω λοιπον κι εγω με την σειρα μου συγνωμη απο τον Θοδωρη για την μερικες φορες αποτομη σταση μου απενατι του.
    Δυστυχως εσφαλμενα μην μποροντας να χωνεψω την αφελεια , την ερμηνευσα εσφαλμενα ως συνεργεια.
    Ειναι αλλωστε ενα συνηθες διλημμα.

    Σωτηρη καταλαβαινω πολυ καλα τι λες, αλλα και παλι εγω θα κρατησω μια μικρη επιφυλαξη για ΚΑΠΟΙΑ πραγματα που αφορουν αυτο το "γιατι". καμια φορα νομιζουμε οτι ξερουμε κατι, αλλα δεν ειναι παντα ετσι.
    πες το ενστικτο..πες το οπως θες. εμενα η ολη ιστορια καπου δεν μου κολαει. δεν λεω απαραιτητα οτι μπορει να αποδειχθει οτι ηταν καλυτερα απο οτι νομιζατε…οχι. υπαρχει καιθ η περιπτωση να ειναι ακομα χειροτερα τα πραγματα…ποτε δεν ξερεις. αυτο ακριβως!

    οσο για τον κ.θοδωρο…

    λοιπον παιδια,
    και μονο που τον βλεπετε να το εχει παρει τοσο βαρια, ειναι αγενια να του μιλατε ετσι. και οταν λεω ετσι, δεν ενοω οτι του μιλατε ολοι ασχημα. αλλα οπως και ναχει δεν του μιλησατε και πολυ "γλυκα"…στην τελικη ο ανθρωπος δεν εκανε τιποτα για να ζητησει συγνωμη απο κανεναν μας. μονο απο τον εαυτο του και αυτο ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ…

    δεν καταλαβαινω μερικες φορες εδω μεσα (και στο ειχα πει και περσυ) πως γινεται απο εκει που δεν υπαρχει καν θεμα, ξαφνικα να δημιουργειται θεμα και μαλιστα να ορμαμε ολοι μαζι σε εναν

    εμενα αυτο με ενοχλει

    και δεν μιλαω για τον μανο , αλλα για τον κ.θοδωρο…

    οταν καποιος παιδια ειναι στεναχωρεμενος και αυτο ειναι ειλικρινες συναισθημα, το να του πουμε πχ "ας προσεχες" η κατι παραπλησιο,ουτε καλο του κανουμε, ουτε ευγενικοι φαινομαστε.
    να το εχετε υποψιν οσοι δεν το αντιληφθηκατε…

    οσο για τον μανο,
    δεν τον ξερω και δεν περνω θεση ουτε υπερ ουτε κατα, γιατι στην τελικη εμενα προσωπικα ουτε με βοηθησε ουτε με κοροιδεψε ουτε καλα καλα εχουμε μιλησει, περαν μιας φορας σε ενα τοπικ περσυ και αλλης μιας προχθες σε ενα αλλο.

    απλα, κατι δεν μου κολαει στην ολη φαση. δεν ξερω τι ακριβως

    αυτα φιλε σωτερ. για μενα το θεμα εχει ληξει πριν καν αρχισει…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #169485

    Συνάδελφοι σας ευχαριστώ για τα θερμά σας λόγια , αλλά όλοι μας καμιά φορά περνάμε με κόκκινο η συγγνώμη Σωτήρη είναι δήγμα ψυχής , σας ευχαριστώ πολύ Θεόδωρος .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #169488

    ….αλλά όλοι μας καμιά φορά περνάμε με κόκκινο η συγγνώμη Σωτήρη είναι δήγμα ψυχής ,

    Αυτό κύριε Θόδωρε ξαναπές το

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    754
    ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ στις #311649

    [size=3][font=”Comic Sans MS”]Αυτό κύριε Θόδωρε ξαναπές το[/font][/size]

    Αν μου επιτρέπεται κ.Νικολακόπουλε,έχει σημασία και ποιος την λεει την συγνώμη,τι να το κάνω εγώ αν μετά απο λίγο για κάποιο άλλο θέμα μου ξαναζητήσει συγνώμη και ούτο καθεξις.
    "Απο τότε που βγήκε η συγνώμη χάθηκε το φιλότιμο" λεει ο σοφός λαός μας και Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση……. Ο νοών…νοείτω <_<

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #311646

    Αν μου επιτρέπεται κ.Νικολακόπουλε,έχει σημασία και ποιος την λεει την συγνώμη,τι να το κάνω εγώ αν μετά απο λίγο για κάποιο άλλο θέμα μου ξαναζητήσει συγνώμη και ούτο καθεξις.
    "Απο τότε που βγήκε η συγνώμη χάθηκε το φιλότιμο" λεει ο σοφός λαός μας και Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη παύει να είναι σύμπτωση……. Ο νοών…νοείτω <_<

    Σε ποιον απευθύνεστε μίλα ποιο καθαρά .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    754
    ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ στις #311644

    [size=5][color=”#8B0000″]Σε ποιον απευθύνεστε μίλα ποιο καθαρά .[/color] [/size]

    Μην ανησυχείς καπετάνιο δεν είναι για σένα <_<

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #311642

    Μην ανησυχείς καπετάνιο δεν είναι για σένα <_<

    Αγαπητέ φίλε άνοιξα αυτό τοπικ για κατάθεση ψυχής και όχι για αντιπαραθέσεις.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 87 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων