Η ΓΩΝΙΑ ΤΗΣ ΣΥΓΝΩΜΗΣ!

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 76 έως 87 (από 87 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #182726

    Στη ζωή μου χρωστάω δυο συγγνώμες :
    Μία σε αυτούς που με αγάπησαν και τους πλήγωσα
    και άλλη μία στον εαυτό μου, που αγάπησα όσους με πλήγωσαν!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #275859

    [size=4]Στη ζωή μου χρωστάω δυο συγγνώμες :
    Μία σε αυτούς που με αγάπησαν και τους πλήγωσα
    και άλλη μία στον εαυτό μου, [color=”#FF0000″]που αγάπησα όσους με πλήγωσαν[/color]!!!

    [/size]

    [font=”Century Gothic”]
    Ωχ,ωχ, ΑΜΑΝ!!!
    Την πάτησε ο Κατεπάνως!!!

    Ε,ρε τι χουνέρια έχεις να πάθεις από τους θαμώνες του καφενέ!!!!

    Θα σε βάλουν στην μπρίζα για να τους ….αγαπάς!!!! B) :) :blink:

    Υ.Γ.1 Κατεπάνωωωωωωω, σβήστο πριν το πάρουν χαμπάρι κυρ Βασίλης, Μάκης και λοιποί! ούτε ψύλλος στον κόρφο σου!!!

    Υ.Γ.2 πέραν της πλάκας ωραίο το μήνυμα σου, πολύ όμορφο! :lol: [/font]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #275797

    [color=”#8B0000″][size=4][font=”Century Gothic”]
    Ωχ,ωχ, ΑΜΑΝ!!!
    Την πάτησε ο Κατεπάνως!!!

    Ε,ρε τι χουνέρια έχεις να πάθεις από τους θαμώνες του καφενέ!!!!

    Θα σε βάλουν στην μπρίζα για να τους ….αγαπάς!!!! B) :) :blink:

    Υ.Γ.1 Κατεπάνωωωωωωω, σβήστο πριν το πάρουν χαμπάρι κυρ Βασίλης, Μάκης και λοιποί! ούτε ψύλλος στον κόρφο σου!!!

    Υ.Γ.2 πέραν της πλάκας ωραίο το μήνυμα σου, πολύ όμορφο! :lol: [/font][/size][/color]

    Μερικοί φίλοι Μάριε σχόλασαν νωρίς , ούτε το βασικό οκτάωρο δεν έβγαλαν και μου μιλάς για σχόλια , στην οικοδομή ήμουν μισό αιώνα γνώρισα πολλά και είδα πολλά , αλλά είναι μερικές συγκύριες που σου γεμίζουν την καρδιά σου πίκρα όσα και να έχεις δει και να έχεις γνωρίσει , δεν πειράζει<< θα περάσει και αυτό >>.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #183979

    Αλήθεια τι είναι συγνώμη και πότε την ζητάμε?

    Πολλοί λένε ότι την συγνώμη την ζητούν οι δυνατοί και ισχυροί.Μπορεί να είναι και έτσι.

    Εγω με τα χρόνια έχω αναπτύξει τα δικά μου πιστεύω περί συγνώμης.

    Την συγνώμη την ζητάς όταν έχεις καταλάβει το λάθος σου και αναγνωρίζεις ότι κάπου έσφαλες οπότε αισθάνεσαι την ανάγκη να την ζητήσεις.Αυτό μπορεί να γίνει μόνο με δύο τρόπους που και οι δύο σημαδεύουν το ποιόν του ανθρώπου και τις αρχές του.

    Ο πρώτος τρόπος είναι κατ΄ιδίαν.Παίρνεις τηλέφωνο η συναντάς τον άνθρωπο που πιστεύεις ότι αδίκησες και του ζητάς συγνώμη για το συγκεκριμένο θέμα που τον αδίκησες.

    Ο άλλος τρόπος είναι δημόσια , αλλά πάλι πρέπει να ζητήσεις συγνώμη στον συγκεκριμένο άνθρωπο αναφερόμενος στο συγκεκριμένο θέμα που πιστεύεις ότι τον αδίκησες.

    [/size] Σε κάθε άλλη περίπτωση όταν βγαίνεις και ζητάς συγνώμη αόριστα τότε είναι ακυρη διότι όταν λες ¨αν κάπου έσφαλα η αν κάπου κάποιον πείραξα ¨ τότε σημαινει ότι δεν έχεις καταλάβει ότι κάπου έχεις φταίξει απλά το κάνεις δημόσια για να δημιουργήσεις εντυπώσεις.

    [/size]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #275771

    Αλήθεια τι είναι συγνώμη και πότε την ζητάμε?

    [size=4] [/size][size=4][size=4][font=”Times New Roman”]Πολλοί λένε ότι την συγνώμη την ζητούν οι δυνατοί και ισχυροί.Μπορεί να είναι και έτσι.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Εγω με τα χρόνια έχω αναπτύξει τα δικά μου πιστεύω περί συγνώμης.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Την συγνώμη την ζητάς όταν έχεις καταλάβει το λάθος σου και αναγνωρίζεις ότι κάπου έσφαλες οπότε αισθάνεσαι την ανάγκη να την ζητήσεις.Αυτό μπορεί να γίνει μόνο με δύο τρόπους που και οι δύο σημαδεύουν το ποιόν του ανθρώπου και τις αρχές του.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Ο πρώτος τρόπος είναι κατ΄ιδίαν.Παίρνεις τηλέφωνο η συναντάς τον άνθρωπο που πιστεύεις ότι αδίκησες και του ζητάς συγνώμη για το [u]συγκεκριμένο θέμα [/u] που τον αδίκησες.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Ο άλλος τρόπος είναι δημόσια , αλλά πάλι πρέπει να ζητήσεις συγνώμη στον συγκεκριμένο άνθρωπο αναφερόμενος στο συγκεκριμένο θέμα που πιστεύεις ότι τον αδίκησες.[/font]

    [/size][/size][font=”Times New Roman”][size=4] [/size][/font][size=4][font=”Times New Roman”][size=4]Σε κάθε άλλη περίπτωση όταν βγαίνεις και ζητάς συγνώμη αόριστα τότε είναι ακυρη διότι όταν λες ¨αν κάπου έσφαλα η αν κάπου κάποιον πείραξα ¨ τότε σημαινει ότι δεν έχεις καταλάβει ότι κάπου έχεις φταίξει απλά το κάνεις δημόσια για να δημιουργήσεις εντυπώσεις.

    [/size][/font][/size]

    ΜΠΡΑΒΟ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #275744

    Αλήθεια τι είναι συγνώμη και πότε την ζητάμε?

    [size=4] [/size][size=4][size=4][font=”Times New Roman”]Πολλοί λένε ότι την συγνώμη την ζητούν οι δυνατοί και ισχυροί.Μπορεί να είναι και έτσι.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Εγω με τα χρόνια έχω αναπτύξει τα δικά μου πιστεύω περί συγνώμης.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Την συγνώμη την ζητάς όταν έχεις καταλάβει το λάθος σου και αναγνωρίζεις ότι κάπου έσφαλες οπότε αισθάνεσαι την ανάγκη να την ζητήσεις.Αυτό μπορεί να γίνει μόνο με δύο τρόπους που και οι δύο σημαδεύουν το ποιόν του ανθρώπου και τις αρχές του.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Ο πρώτος τρόπος είναι κατ΄ιδίαν.Παίρνεις τηλέφωνο η συναντάς τον άνθρωπο που πιστεύεις ότι αδίκησες και του ζητάς συγνώμη για το [u]συγκεκριμένο θέμα [/u] που τον αδίκησες.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Ο άλλος τρόπος είναι δημόσια , αλλά πάλι πρέπει να ζητήσεις συγνώμη στον συγκεκριμένο άνθρωπο αναφερόμενος στο συγκεκριμένο θέμα που πιστεύεις ότι τον αδίκησες.[/font]

    [/size][/size][font=”Times New Roman”][size=4] [/size][/font][size=4][font=”Times New Roman”][size=4]Σε κάθε άλλη περίπτωση όταν βγαίνεις και ζητάς συγνώμη αόριστα τότε είναι ακυρη διότι όταν λες ¨αν κάπου έσφαλα η αν κάπου κάποιον πείραξα ¨ τότε σημαινει ότι δεν έχεις καταλάβει ότι κάπου έχεις φταίξει απλά το κάνεις δημόσια για να δημιουργήσεις εντυπώσεις.

    [/size][/font][/size]

    ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΔΙΟΝΥΣΗ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙΣ ΑΠΟΛΙΤΑ.ΜΠΡΑΒΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    946
    faraos D στις #275714

    Αλήθεια τι είναι συγνώμη και πότε την ζητάμε?

    [size=4] [/size][size=4][size=4][font=”Times New Roman”]Πολλοί λένε ότι την συγνώμη την ζητούν οι δυνατοί και ισχυροί.Μπορεί να είναι και έτσι.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Εγω με τα χρόνια έχω αναπτύξει τα δικά μου πιστεύω περί συγνώμης.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Την συγνώμη την ζητάς όταν έχεις καταλάβει το λάθος σου και αναγνωρίζεις ότι κάπου έσφαλες οπότε αισθάνεσαι την ανάγκη να την ζητήσεις.Αυτό μπορεί να γίνει μόνο με δύο τρόπους που και οι δύο σημαδεύουν το ποιόν του ανθρώπου και τις αρχές του.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Ο πρώτος τρόπος είναι κατ΄ιδίαν.Παίρνεις τηλέφωνο η συναντάς τον άνθρωπο που πιστεύεις ότι αδίκησες και του ζητάς συγνώμη για το [u]συγκεκριμένο θέμα [/u] που τον αδίκησες.[/font]

    [font=”Times New Roman”]Ο άλλος τρόπος είναι δημόσια , αλλά πάλι πρέπει να ζητήσεις συγνώμη στον συγκεκριμένο άνθρωπο αναφερόμενος στο συγκεκριμένο θέμα που πιστεύεις ότι τον αδίκησες.[/font]

    [/size][/size][font=”Times New Roman”][size=4] [/size][/font][size=4][font=”Times New Roman”][size=4]Σε κάθε άλλη περίπτωση όταν βγαίνεις και ζητάς συγνώμη αόριστα τότε είναι ακυρη διότι όταν λες ¨αν κάπου έσφαλα η αν κάπου κάποιον πείραξα ¨ τότε σημαινει ότι δεν έχεις καταλάβει ότι κάπου έχεις φταίξει απλά το κάνεις δημόσια για να δημιουργήσεις εντυπώσεις.

    [/size][/font][/size]

    Aυτος ειναι ο ΟΡΙΣΜΟΣ της συγνωμης.

    Αλλα το βασικοτερο ειναι να προσεχεις να μην φτασεις να την ζητας και ειδικα απο ανθρωπους που εχεις φαει ψωμι και αλατι μαζι.
    Και να μην ξεχναμε το αρχαιο ρητο <ουδεν κρυπτον απο τον ηλιον>.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #192310

    Χριστούγεννα νύχτα κατάνυξης και περισυλλογής ήταν η αποψινή , αγαπητοί μου κάθε χρόνο τέτοια μέρα παίρνω την αγία κοινωνία έτσι και σήμερα το πρωι , θα ήθελα από βάθος ψυχής να ζητήσω συγγνώμη όσους πίκρανα μέσα στο φόρουμ , Καλα Χριστούγεννα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    754
    ΚΑΚΟΣ ΛΥΚΟΣ στις #253898

    [size=3]Χριστούγεννα νύχτα κατάνυξης και περισυλλογής ήταν η αποψινή , αγαπητοί μου κάθε χρόνο τέτοια μέρα παίρνω την αγία κοινωνία έτσι και σήμερα το πρωι , θα ήθελα από βάθος ψυχής να ζητήσω συγγνώμη όσους πίκρανα μέσα στο φόρουμ , Καλα Χριστούγεννα .

    [/size]

    Κάνα πικρό καφέ μπορεί να έφτιαξες αγαπητέ Θόδωρα………..αλλά άνθρωπο λίγο δύσκολο,να είσαι καλά :)

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #208956

    Δεκaπεντaύγουστο μέρa aγάπης ,
    Είνaι μεγάλη μέρa γιa την ορθοδοξίa ,εορτή της πaνaγίaς μaς της μητέρaς όλου του κόσμου , της μητέρaς που έφερε στον κόσμο τον μεσσίa .
    Οι ποιο δυνaτοί νήστεψaν σaράντa μέρες , κaθάρισaν την ψυχή τους κaι το σώμa τους , κάθε χρόνο τετοιa μέρa τρabώ στην εκκλησίa οικογενειaκός κaι όσοι νήστεψaν θa μετaλάbουν , χρόνιa πολλά σε όλους aγάπη κaι ευτυχίa στο σπιτικό σaς .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #456410


    Θέλω να ζητήσω ένα μεγάλο συγνώμη από τους φίλους που συμμετείχαν στον σκοπευτικό αγώνα και δεν τους είπα ένα μπράβο.
    Είμαι απαράδεκτος που δεν κάθομαι να παρακολουθώ τα σκοπευτικά γίγνεσθαι και ασχολιέμαι με πιό σοβαρά πράματα.
    Να είστε σίγουροι ότι αν επαναληφθεί θα γίνει ………… επίτηδες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    929
    geo-benelli στις #456665

    Θέλω να ζητήσω ένα μεγάλο συγνώμη από τους φίλους που συμμετείχαν στον σκοπευτικό αγώνα και δεν τους είπα ένα μπράβο.
    Είμαι απαράδεκτος που δεν κάθομαι να παρακολουθώ τα σκοπευτικά γίγνεσθαι και ασχολιέμαι με πιό σοβαρά πράματα.

    εγω φιλε να ξερεις σε συνχωρω γιατι καταλαβες το λαθος σου, και ηρθες εδω στη γωνια της συγνωμης και το ειπες χωρις φοβο!!!!!!

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 76 έως 87 (από 87 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων