Διόδια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 218 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #323714

    έχεις όρεξη να σχολιάζεις μετρητοίς βλέπω :D

    [font=”Georgia”]Και με δόσεις σχολιάζω, που να βρεθούν μετρητά αυτή την εποχή; [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #164542

    "οι μεγαλοξεφτίλες της παραχώρησης κατεβάζουν πάλι τα βρακάκια τους στους μεγαλοκαρχαρίες των κοινοπραξιών"

    θα μπορούσε μια χαρά να είναι ο τίτλος εφημερίδας,εκτός απο την αποτύπωση της κατάντιας των πολιτικών που σκύβουν να γλύψουν το κοκαλάκι που τους πετάνε
    τα μεγάλα αφεντικά τους.
    απο την άλλη όμως δείχνει το πόσο χέστηδες είναι εμπρός στην μαζική αντίδραση του λαού.

    ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ;;;ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ Ν ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΑΛΛΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΜΠΟΥΚΟΤΑΖ !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #323648

    [center][color=”#FF0000″][size=4][font=”Georgia”][i]Διαφωνώ.
    Τους προσβάλλεις.
    Τους πούστηδες προσβάλλεις.
    Δωσίλογοι είναι, πουλημένοι είναι, ανθέλληνες είναι, σκατόψυχοι είναι.
    Αλλά δεν είναι πούστηδες. Τουλάχιστον αυτοί έχουν ένα βίτσιο και δεν το παίζουν εθνοπατέρες και εθνοσωτήρες. [/i][/font][/size][/color][/center]

    Μεγαλε κατεβασε ταχυτητα και ξαναχωστα.Φορτοσε λεμμμμμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #323644

    Τα λέγαμε Θόδωρε ότι ήταν θέμα χρόνου να βρούν την άκρη για αυτους που δεν πληρώνουν.Ας τους βρίζουμε τώρα και ας λέμε ότι θέλουμε δεν πρόκειται να ιδρώσει το αυτί τους.Φώναζα και ξαναφώναζα να ξεσηκωθεί ο κόσμος για πιο χαμηλό αντίτιμο τώρα κάτι θα είχαμε πετύχει.Ενώ τώρα οι νταβατζίδες μας πιάστηκαν μόνο στο ότι δεν πληρώνει ο κόσμος και όπως ήταν φυσικό κατάφεραν και άλλαξαν τον νόμο και όποιος είναι μάγκας τώρα ας μην πληρώνει.

    Μερικές εταιρείες μάλιστα που κατακευάζουν ήδη κάποια κομμάτια της Κορινθου Πατρών απείλησαν ότι αν δεν βρεθεί λύση για αυτους που δεν πληρώνουν θα τα παρατήσουν όπως είναι και θα φύγουν και θα αφήσουν το έργο έτσι .

    [font=”Georgia”]
    Εγώ θα το πάω ποιο μακριά.
    Θα το “τραβήξω” που λένε με ένα απλό παράδειγμα.
    Στην κατοχή, όταν την χώρα μας την είχαν καταλάβει οι φασίστες , σε κάθε αντίδραση των ανταρτών, οι “σύμμαχοί” μας, ξεσπούσαν στον άμαχο πληθυσμό και δολοφονούσαν κόσμο, για αντίποινα, και επέβαλαν σκληρότερα μέτρα για να τρομάξουν τον κόσμο.
    Το ίδιο κάνουν και αυτοί τώρα.
    Αντί να δουν το πρόβλημα του κόσμου, βάζουν τους καταδότες τους, που τι σύμπτωση, έχουν και κάποιες σχέσεις, να “καρφώνουν” τον κόσμο. Με ποιο σύγχρονα μέσα, τις κάμερες.
    Εμπρός στον δρόμο που χάραξε ο “γερμανοτσολιάς”.
    “Οι Γερμανοί είναι είναι φίλοι μας.”
    [/i][/font][/size][/color]
    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #323643

    [i][b][size=2]"οι μεγαλοξεφτίλες της παραχώρησης κατεβάζουν πάλι τα βρακάκια τους στους μεγαλοκαρχαρίες των κοινοπραξιών"[/size]

    θα μπορούσε μια χαρά να είναι ο τίτλος εφημερίδας,εκτός απο την αποτύπωση της κατάντιας των πολιτικών που σκύβουν να γλύψουν το κοκαλάκι που τους πετάνε
    τα μεγάλα αφεντικά τους.
    απο την άλλη όμως δείχνει το πόσο χέστηδες είναι εμπρός στην μαζική αντίδραση του λαού.

    ΕΜΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ;;;ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ Ν ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΑΛΛΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΜΠΟΥΚΟΤΑΖ !!!![/b][/i]

    ++++10

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    626
    dimoik στις #164549

    Μηπως οι ιδιοι που διαχειριζονται τα διοδια,εχουν και τα ΜΜΕ(καναλια,εφημεριδες) που λενε οτι μαλακια να ναι και παραμυθιαζουν τον κοσμο???
    Μηπως τελικα οπως ειπε και καποιος φιλος παραπανω,οταν υπαρχει μαζικη συμμετοχη κλανουν μαντρες???

    Η ιστορια με τα διοδια ειναι μια υποθεση και ενα παραδειγμα στο οτι γινεται συλλογικα και οργανωμενα,ΔΕΝ αποτυγχανει…

    Που ακουστηκε το κρατος να σιγονταρει εναν ιδιωτη-εργολαβο και να τον καλυπτει,χωρις να λαμβανει υποψην τον ΛΑΟ…
    Αυτα ειναι προκλησεις που δεν πρεπει να περνανε ετσι…Ο καθενας αποφασιζει για τον εαυτο του,για το πως πρεπει να αντιδρασει,εαν αντιδρασει…
    Αλλιως ας κατσει στο σπιτακι του και να μην παραπονιεται για τιποτα και καθε 5 λεπτα να λεει ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #323642

    [size=3]Μηπως οι ιδιοι που διαχειριζονται τα διοδια,εχουν και τα ΜΜΕ(καναλια,εφημεριδες) που λενε οτι μαλακια να ναι και παραμυθιαζουν τον κοσμο???
    Μηπως τελικα οπως ειπε και καποιος φιλος παραπανω,οταν υπαρχει μαζικη συμμετοχη κλανουν μαντρες???

    Η ιστορια με τα διοδια ειναι μια υποθεση και ενα παραδειγμα στο οτι γινεται συλλογικα και οργανωμενα,ΔΕΝ αποτυγχανει…

    Που ακουστηκε το κρατος να σιγονταρει εναν ιδιωτη-εργολαβο και να τον καλυπτει,χωρις να λαμβανει υποψην τον ΛΑΟ…
    Αυτα ειναι προκλησεις που δεν πρεπει να περνανε ετσι…Ο καθενας αποφασιζει για τον εαυτο του,για το πως πρεπει να αντιδρασει,εαν αντιδρασει…
    Αλλιως ας κατσει στο σπιτακι του και να μην παραπονιεται για τιποτα και καθε 5 λεπτα να λεει ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ…

    [/size]

    και απο που θα φανε???? τα αλλα τελειωσαν…. το θεμα ειναι θα υπαρχει λυση??? και αν υπαρχει ποιο ειναι αυτο?? που αν δεν πληρωσεις θα σου ερθων μαζεμενα πλεον….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2153
    aldo στις #164555

    Πριν λίγο άκουσα οτι οι δημόσιοι παραχωρητές μας θα συζητήσουν τις 5 συμβάσεις με τις κοινοπραξίες με σκοπό να μειωθούν οι τιμές των διοδίων !!μη χάσουμε το ΦΠΑ!! α ρε ΦΑΠΕΣ που θέλετε !!!
    Το δούλεμα παέι σύννεφο!αφού ρε δεν έχετε βάλει οριο στους σταθμούς γιατί να μην κατεβάσουν τις τιμές αυξάνοντας τους σταθμούς;;;

    αυτό που πρέπει να κάνουμε όλοι είναι το αυτονόητο!να σταθούμε δίπλα στα κινήματα των πολιτών που δημιουργούνται ,να τα στηρίξουμε και να δείξουμε στους παραχωρητές οτι ο λαός που τους έβαλε εκεί που είναι ,είναι αυτός που εχει τον πρώτο λόγο.

    Αθήνα Θεσσαλονίκη απο βδομάδα μετ επιστροφής κοντά στα 47 ευρώ μόνο διόδια …..

    εν τω μεταξύ απο σήμερα εχουν βάλει όλα τα κανάλια να παίζουν τις "ποινές" και τα "νέα μέτρα" στα διόδια ,ενω τόσο καιρό δεν το κάναμε θέμα !! ρε πόσο μαλάκες μας περνάνε ;;;

    την Κυριακή 9/1/11 ας καθυστερήσουμε λίγο και ας συμπράξουμε και εμείς όπου είμαστε πιο κοντά! είναι και δικό μας θέμα!

    ενημερωθείτε και ΕΞΟΡΓΙΣΤΕΙΤΕ !!!
    http://epitropesdiodiastop.blogspot.com/

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #164583

    Τελικά μάλλον μπαίνουμε στον φαύλο κύκλο που έχει προκύψει απο την μη πληρωμή των διοδίων.Οι τράπεζες λόγο του συνεχώς διογκούμενου αριθμού ανθρώπων που δεν πληρώνουν τα διόδια θεωρούν επισφαλή την χρηματοδότηση των εταιρειών που κατασκευάζουν την Κορίνθου Πατρών και εκλεισαν την στροφιγγα της ροής χρημάτων προς αυτές.Σαν αποτέλεσμα έχουμε την διακοπή των εργασιών (η κυβέρνηση έντεχνα το αποκρύπτει το γεγονός μέχρι στιγμής) .
    Μίλησα με γνωστούς απο το Αίγιο και μου είπαν ότι απο την περιοχή τους όσοι εργαζόντουσαν στο έργο απολύθηκαν και τα έργα σταμάτησαν επ αόριστο.
    Τώρα δεν ξέρω αν είναι καλό η κακό αυτό.Σε ένα χρεωκοπημένο κράτος που θα βρεθούν χρήματα για την αποπεράτωση του έργου?Μάλλον θα το φάμε στην μάπα έτσι όπως είναι ημιτελές και επικίνδυνο για πολύ καιρό ακόμα.
    .
    .υγ Τα διόδια όμως συνεχίζονται να εισπράττονται…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1982
    Κυριμλίδης Σταύρος (black_pilum) στις #323602

    Τελικά μάλλον μπαίνουμε στον φαύλο κύκλο που έχει προκύψει απο την μη πληρωμή των διοδίων.Οι τράπεζες λόγο του συνεχώς διογκούμενου αριθμού ανθρώπων που δεν πληρώνουν τα διόδια θεωρούν επισφαλή την χρηματοδότηση των εταιρειών που κατασκευάζουν την Κορίνθου Πατρών και εκλεισαν την στροφιγγα της ροής χρημάτων προς αυτές.Σαν αποτέλεσμα έχουμε την διακοπή των εργασιών (η κυβέρνηση έντεχνα το αποκρύπτει το γεγονός μέχρι στιγμής) .
    Μίλησα με γνωστούς απο το Αίγιο και μου είπαν ότι απο την περιοχή τους όσοι εργαζόντουσαν στο έργο απολύθηκαν και τα έργα σταμάτησαν επ αόριστο.
    Τώρα δεν ξέρω αν είναι καλό η κακό αυτό.Σε ένα χρεωκοπημένο κράτος που θα βρεθούν χρήματα για την αποπεράτωση του έργου?Μάλλον θα το φάμε στην μάπα έτσι όπως είναι ημιτελές και επικίνδυνο για πολύ καιρό ακόμα.
    .
    .υγ Τα διόδια όμως συνεχίζονται να εισπράττονται…..

    [font=”Georgia”]Σέ παρακλώ, βρές λίγο χρόνο και δες αυτή τη σελίδα, και το βιντεάκι που "περιέχει" και τότε ίσως πάρεις κάποιες απαντήσεις.
    Ίσως…..
    http://epitropesdiodiastop.blogspot.com/
    [/font]
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    626
    dimoik στις #164589

    Oποιος θελει να μαθαινει…αλλα και να μην ακουει τα καναλια…
    Για να ανοιξουμε λιγο τα αυτια μας…Η κοροιδια πρεπει να τελειωνει καποια στιγμη…

    http://www.youtube.com/watch?v=bySpnhBr_jE…player_embedded

    Τους δημοσιογραφους των εργολαβων θα ακουμε ή τον ποινικολογο???

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #323598

    [center][color=”#4b0082″][size=4][font=”Georgia”][i]Σέ παρακλώ, βρές λίγο χρόνο και δες αυτή τη σελίδα, και το βιντεάκι που "περιέχει" και τότε ίσως πάρεις κάποιες απαντήσεις.
    Ίσως…..
    [url=”http://epitropesdiodiastop.blogspot.com/”]http://epitropesdiodiastop.blogspot.com/[/url]
    [/i][/font][/size][/color][/center]

    Σταύρο την έχω δεί την σελίδα επανειλημμένως και φυσικά επι της ουσίας και σε πολλά θέματα είμαι απόλυτα σύμφωνος έχω γράψει σε προηγούμενα ποστ που διαφωνώ.Τώρα όμως τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά με την περίπτωση της Αθηνων Κορίνθου.Αν κατάλαβες καλά τα λαμόγια οι εργολάβοι τα παράτησαν……Τι θα γίνει τώρα που σαν χώρα είμαστε αδύναμοι?Τι θα γίνει με αυτό τον κολόδρομο?Εντάξει και εγώ γουστάρω να τους τα χώνω και να τους βρίζω αλλά δες τώρα το αποτέλεσμα εμεινε το έργο μισό.Αν είχαμε σαν κράτος την δύναμη και χρηματοδοτούσαμε το έργο τότε θα λέγαμε όλοι να πάνε στο διάολο οι εργολάβοι και οι εταιρείες τους.Ομως καταλαβέ το θα μείνει έτσι ο δρόμος μέχρι ποιός ξέρει πότε.Εχει κανείς να προτείνει κάτι στην συγκεκριμένη περίπτωση ωστε να βγούμε απο το αδιέξοδο η να συνεχίζουμε να τους βρίζουμε απλά χωρίς να υποστηρίζουμε κάποια λύση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    626
    dimoik στις #323597

    Σταύρο την έχω δεί την σελίδα επανειλημμένως και φυσικά επι της ουσίας και σε πολλά θέματα είμαι απόλυτα σύμφωνος έχω γράψει σε προηγούμενα ποστ που διαφωνώ.Τώρα όμως τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά με την περίπτωση της Αθηνων Κορίνθου.Αν κατάλαβες καλά τα λαμόγια οι εργολάβοι τα παράτησαν……Τι θα γίνει τώρα που σαν χώρα είμαστε αδύναμοι?Τι θα γίνει με αυτό τον κολόδρομο?Εντάξει και εγώ γουστάρω να τους τα χώνω και να τους βρίζω αλλά δες τώρα το αποτέλεσμα εμεινε το έργο μισό.Αν είχαμε σαν κράτος την δύναμη να χρηματοδοτούσαμε το έργο τότε θα΄λέγαμε όλοι να πάνε στο διάολο οι εργολάβοι και οι εταιρείες τους.Ομως καταλαβέ το θα μείνει έτσι ο δρόμος μέχρι ποιός ξέρει πότε.Εχει κανείς να προτείνει κάτι στην συγκεκριμένη περίπτωση ωστε να βγούμε απο το αδιέξοδο η να συνεχίζουμε να τους βρίζουμε απλά χωρίς υποστηρίζουμε κάποια λύση.

    Χμμμμ…δεν ειναι το πρωτο ουτε και το τελευταιο εργο που θα μεινει στην μεση,απο εναν εργολαβο…Τραβανε μια πτωχευση και εμφανιζοντε μετα απο λιγο καιρο με αλλο ονομα εταιριας!!!Δεν χαμπαριαζουν αυτοι φιλε μου…

    Ο σιδηροδρομος στο ιδιο σημειο εχει σταματησει εδω και 8-9 μηνες…Εμαθε κανεις τιποτα??Γιατι δεν ξεσηκωθηκε κανεις??Αυτο γιατι δεν το ανεφερε κανεις??
    Για τα διοδια εχει γινει χαμος,γιατι εχει τρελη κονομα…

    Φαντασου ξεσηκωθηκαν τα καναλια(τους)…τι να πει κανεις??Οι ψαγμενοι δεν γινονται κοροιδα…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #323593

    [size=3]Χμμμμ…δεν ειναι το πρωτο ουτε και το τελευταιο εργο που θα μεινει στην μεση,απο εναν εργολαβο…Τραβανε μια πτωχευση και εμφανιζοντε μετα απο λιγο καιρο με αλλο ονομα εταιριας!!!Δεν χαμπαριαζουν αυτοι φιλε μου…

    Ο σιδηροδρομος στο ιδιο σημειο εχει σταματησει εδω και 8-9 μηνες…Εμαθε κανεις τιποτα??Γιατι δεν ξεσηκωθηκε κανεις??Αυτο γιατι δεν το ανεφερε κανεις??
    Για τα διοδια εχει γινει χαμος,γιατι εχει τρελη κονομα…

    Φαντασου ξεσηκωθηκαν τα καναλια(τους)…τι να πει κανεις??Οι ψαγμενοι δεν γινονται κοροιδα…

    [/size]

    Καλέ μου φίλε θέλω να καταλάβεις εσύ εγώ όλοι μας κάτι.Είμαστε ουσιαστικά ενα πτωχευμένο κράτος .Δεν έχουμε αυτή την στιγμή την δύναμη να κάνουμε απολύτως τίποτα.Αν λειτουργεί το κράτος αυτή την στιγμή στα βασικά (μισθοί- συντάξεις-αγορά καυσίμων κλπ) λειτουργεί μόνο και μόνο απο τα δανεικά που παίρνουμε απο τους ξένους.Αν σταματήσουν οι συμβάσεις με τους ιδιώτες θα σταματήσουν αυτομάτως όλα τα έργα.Ξέρεις πόσο θέλω να τα λέω λάθος και απο αύριο να βρεθεί κάποιος με επιχειρήματα και όχι με κραυγές και να μου δώσει να καταλάβω ότι με συλλογικούς αγώνες θα διώξουμε τις βδέλλες και θα τα καταφέρουμε μόνοι μας με δικά μας χρήματα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #323592

    [center][color=”#4B0082″][size=4][font=”Georgia”][i]Σέ παρακλώ, βρές λίγο χρόνο και δες αυτή τη σελίδα, και το βιντεάκι που "περιέχει" και τότε ίσως πάρεις κάποιες απαντήσεις.
    Ίσως…..
    [url=”http://epitropesdiodiastop.blogspot.com/”]http://epitropesdiodiastop.blogspot.com/[/url]
    [/i][/font][/size][/color][/center]

    [font=”Georgia”] Εχω μάθει στο πέρασμα μου σε αυτήν την παλιοζωή να λέω τα πράγματα με το όνομα τους έχεις δίκιο σε όλα αυτά που γράφεις αλλά ήμαστε κακομαθημένοι να το πεις κακότροποι έναντι του συνανθρώπου μας που αγωνίζεται για μας αλλά θα στο πω ευθέως εγώ δεν ξεκινώ και δεν αφήνω τον ζεστό καναπέ για να αγωνισθώ μαζί του , και όταν λέω εγώ ίσως αντιπροσωπεύω 99,9 του πληθυσμού της πατρίδος μας δυστυχώς , σε αυτο το θέμα και σε πολλά αλλα . [/font]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 218 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων