Διόδια

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 211 έως 218 (από 218 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #195411

    Παιδιά είναι αλήτες…
    ωστόσο μπορούμε να παρακάμπτουμε μερικά διόδια χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία και καθυστέρηση….
    Π.χ. τα διόδια της Θήβας, βγαίνεις έξοδο Ριτσώνας και μπαίνεις πάλι στο 90… τα ίδια και στο Θεολόγο κ.λ.π. να ανοίξουμε ένα τόπικ και να γράψουμε αυτές τις διαδρομές.
    Εγώ ξέρω 2-3 παρακάμψεις αναλυτικά.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #248710

    Παιδιά είναι αλήτες…
    ωστόσο μπορούμε να παρακάμπτουμε μερικά διόδια χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία και καθυστέρηση….
    Π.χ. [color=”#ff0000″]τα διόδια της Θήβας, βγαίνεις έξοδο Ριτσώνας και μπαίνεις πάλι στο 90[/color]… [color=”#ff0000″]τα ίδια και στο Θεολόγο[/color] κ.λ.π. να ανοίξουμε ένα τόπικ και να γράψουμε αυτές τις διαδρομές.
    [size=4][color=”#ff00ff”]Εγώ ξέρω 2-3 παρακάμψεις αναλυτικά.
    [/color][/size]

    Μπράβο ρε Γιώργο…πολύ ενδιαφέρον αυτό.Για τα διόδια της Θήβας δεν τό ήξερα.Για γράψτε λεπτομέρειες.. :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #248703

    [size=3]Μπράβο ρε Γιώργο…πολύ ενδιαφέρον αυτό.Για τα διόδια της Θήβας δεν τό ήξερα.Για γράψτε λεπτομέρειες.. :rolleyes: [/size]

    Συμφέρει Διονύση…Είμαι στο γραφείο τώρα..μόλις θα έχω χρόνο θα φτιάξω τόπικ και θα βάλω τη διαδρομή σε google map που είναι αναλυτικότατα . Και για να το μάθετε καλά, σας το δείχνω και πρακτικά το ΣΚ αν κανονίσουμε τιποτα με το Καταφύγιο. ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #248640

    ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΑΙΣ ΣΕ ΒΕΝΖΙΝΗ ΤΟ ΕΧΩ ΨΑΞΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΔΡΟΜΟΥΣ ΠΑΛΙΑ ΣΥΜΦΕΡΕ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ Η ΒΕΝΖΙΝΗ 1.10-1.20 ΤΩΡΑ ΜΕ 1.70 ΔΕΝ ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΠΑΡΑΔΡΟΜΟΣ ΕΧΕΙ ΣΤΡΟΦΕΣ ΑΝΗΦΟΡΕΣ ΧΑΝΤΑΚΙΑ ΚΤΛ ;) ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΤΑ 2 ΛΙΤΡΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΨΕΙ ΑΜΕΣΩΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ 1.70Χ2 ΛΙΤΡΑ =3.40 ΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΚΙΝΗΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΕ ΚΑΛΗΤΕΡΟ ΟΔΟΣΤΡΟΜΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ Η ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ ΔΕΝ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΒΟΥΡΑΣ ΤΙ ΖΟΥΜΙ ΤΟΥ :P ΞΕΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑΥΤΟ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΑΡΑΔΡΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΘΛΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ :rolleyes:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #346414

    Ερχονται σωρηδών συστημένες επιστολές σε όσους δεν πλήρωναν τα διόδια να πάνε να τα πληρώσουν και μάλιστα προσαυξημένα λόγω προστίμων.

    Θα μου πείτε  ε και? Στα παπ…ρια μου δεν πληρώνω τίποτα αλλωστε  διάφορες λέσχες με νομικούς έχουν υποσχεθεί ότι θα βοηθήσουν όλους όσους έχουν προβλήματα με τις εταιρείς που εκμεταλευονται τα διόδια.

    Εδω λοιπόν είναι τα νέα.Δεν υπάρχουν αυτές οι λέσχες των νομικών 😯 .Η περίφημη λέχη νομικών της Πάτρας που διαβεβαίωνε τους πολίτες να μην ανησυχούν απλά δεν υπάρχει.Εκατοντάδες πολίτες που έλαβαν τα ραβασάκια με τα πρόστιμα απευθύνθηκαν στην συγκεκριμένη λέχη νομικών και με απογοήτευση έμαθαν ότι δεν υπάρχει.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #347420

    εγω πάντως τα διόδια τα αποφευγω εκτος και αμα ειμαι κουρασμένος και γαμότο μου δεν γουσταρω να τα δίνω σε αυτήν την ιδιωτική εταιρεια – οικογενεια των λαμογιων…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    Spigeon στις #382297

    Δε ξέρω αν έχει γραφτεί ξανά, όμως για όσους ενδιαφέρονται η έξοδος όπως και η είσοδος στη Μαλακάσα είναι ανευ διοδίων. Υπάρχουν ταμπέλες για διόδια, υπάρχουν κουβούκλια, υπάρχουν υπάλληλοι που ανοίγουν το παράθυρο και σε κοιτάνε αλλά δεν υπάρχει μπάρα και η διέλευση είναι ελεύθερη. Ποντάρουν μάλλον οτι με όλες τις υπόδομές έτοιμες ο κόσμος δε θα πάρει χαμπάρι οτι δεν υπάρχει διόδιο και δε θα χρησιμοποιήσει τις προσβάσεις. Να ένας λόγος που το κίνημα των διοδίων δεν υπάρχει πλέον. Κερδίσανε την πρόσβαση σε αυτό το σημείο, αλλά σούτ μη το φωνάζετε και το μάθουν και άλλοι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #382458

    Δε ξέρω αν έχει γραφτεί ξανά, όμως για όσους ενδιαφέρονται η έξοδος όπως και η είσοδος στη Μαλακάσα είναι ανευ διοδίων. Υπάρχουν ταμπέλες για διόδια, υπάρχουν κουβούκλια, υπάρχουν υπάλληλοι που ανοίγουν το παράθυρο και σε κοιτάνε αλλά δεν υπάρχει μπάρα και η διέλευση είναι ελεύθερη. Ποντάρουν μάλλον οτι με όλες τις υπόδομές έτοιμες ο κόσμος δε θα πάρει χαμπάρι οτι δεν υπάρχει διόδιο και δε θα χρησιμοποιήσει τις προσβάσεις. Να ένας λόγος που το κίνημα των διοδίων δεν υπάρχει πλέον. Κερδίσανε την πρόσβαση σε αυτό το σημείο, αλλά σούτ μη το φωνάζετε και το μάθουν και άλλοι.

    Αυτή η απάντηση τροποποιήθηκε 19 ώρες, 2 λεπτά πριν από τον Spigeon.

    το ξαναβγαζω μπροστα για να το μαθουν οσοι περισσοτεροι συναδελφοι γινετε.

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 211 έως 218 (από 218 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων