Seminole Spreader

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 129 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    I.Π στις #285941

    Τhanks φιλε μου….αλλα προτιμω το Spreader που το εχω δουλεψει.

    Spreader ειναι και αυτο που γραφω….

    Κατω απο το λινκ εχω ενα σχολιο στα αγγλικα που αρχιζει …….Τhe "TNT" choke is a Spreader Choke……


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #285924

    Spreader ειναι και αυτο που γραφω….

    Κατω απο το λινκ εχω ενα σχολιο στα αγγλικα που αρχιζει …….Τhe "TNT" choke is a Spreader Choke……

    Μπορεί κι άλλα να έχουν το όνομα αλλά ένα έχει τη χάρη. :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #179852

    Εγώ τα seminole τα είχα πάρει από το site του gundoctor για όσους θυμούνται μαζί με τα μεταφορικά αν θυμάμαι καλά πρέπει να είχε στοιχίσει κανά 50άρικο, το site δεν το θυμάμαι αν μπορεί κάποιος να το παραθέσει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    I.Π στις #285849

    Πολυ σωστος ο LEO :)

    Αμα τα εχετε δοκιμασει σιγουρα θα εχετε καλυτερη αποψη.
    Δεν εχω παιξει με Spreader για να ξερω να σας πω την αληθεια, απλα εχω αλλα choke της Briley… και ειδα και αυτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    637
    mafiaworld87 στις #179998

    SPREADER=just a miracle choke…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #285210

    παντος σε ξενα φορα που το εχω ψαξει δεν απολαμβανει τον ιδιο φανατισμο. Χωρις να το εχω δουλεψει ειμαι λιγο σκεπτικος. Οχι οτι δεν θα παρω να δω τι γινεται B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    85
    vti-chris στις #180042

    Αυτό είναι αλήθεια…σε ξένα forums ελάχιστοι το χρησιμοποιούν.
    Η αλήθεια είναι πως σε κατανομές…έχει σχεδόν την ίδια με skeet choke.
    Τώρα αυτό που λένε ότι κτυπά και μακριά είναι αερολογίες μιας και πάει ενάντια σε όλους τους νόμους της φυσικής.
    Πώς μπορεί μια ντουφεκιά που έχει την τάση να ανοίγει στην πορεία…σε κάποια φάση να σταματήσει να ανοίγει και να κρατά σταθερή συγκέντρωση…ΑΔΥΝΑΤΟ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #180046

    Όχι δεν έχει τις ίδιες κατανομές με ένα σκητ τσοκάκι , ούτε και είναι λάθος το γεγονός ότι κρατάει κατανομές μακριά.

    Η εμπειρία μου πάνω των 6 ετών με αυτό το τσοκ στο κυνήγι μου έχει δείξει άλλα πράγματα(έχω spreader για όλα τα κυνηγετικά μου όπλα ).

    Προσωπικά στις κοντινές τουφεκιές , ιδίως με μισόταπα και ψιλά σκάγια δεν το συγκρίνω με κανένα άλλο τσοκ διασποράς-κάνει άμεση διασπορά και κρατάει ένα ικανοποιητικό κέντρο που σκοτώνει και μακρύτερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #284693

    Μπορεί κι άλλα να έχουν το όνομα αλλά ένα έχει τη χάρη. B)

    + 10000 ετσι ακριβως

    Αυτό είναι αλήθεια…σε ξένα forums ελάχιστοι το χρησιμοποιούν.
    Η αλήθεια είναι πως σε κατανομές…έχει σχεδόν την ίδια με skeet choke.
    Τώρα αυτό που λένε ότι κτυπά και μακριά είναι αερολογίες μιας και πάει ενάντια σε όλους τους νόμους της φυσικής.
    Πώς μπορεί μια ντουφεκιά που έχει την τάση να ανοίγει στην πορεία…σε κάποια φάση να σταματήσει να ανοίγει και να κρατά σταθερή συγκέντρωση…ΑΔΥΝΑΤΟ!!!

    δεν ειναι αερολογιες φιλε εγω στην τσιχλα δεν το βγαζω απο το οπλο. και εχω παρει τσιχλες σε οριακες αποστασεις. φετος αληθεια σας λεω θα το βαλω και στον λαγο τοσο πολυ το γουσταρω αυτο το τσοκ. εχω ενα δυο καρτερια που ειναι σχετικα κοντινα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #284683

    Πέρσι πήρα την πιο ψηλωμένη τσίχλα που έχω πάρει στην ζωή μου. Τελευταία μέρα, πηγαίνωντας στο αυτοκίνητο μετά από περπατητό, ήθελα να αδειάσω και λόγω μέρας ψαχνόμουν να τα ρίξω. Πέρασε από τους φίλους κ δεν της έριξαν λόγω ύψους. Πρέπει να έβαλα εκει πάνω κ 3 μέτρα μπροστά Μπορεί να ήταν τυχαίο… B).

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #284681

    Αυτό είναι αλήθεια…σε ξένα forums ελάχιστοι το χρησιμοποιούν.
    Η αλήθεια είναι πως σε κατανομές…έχει σχεδόν την ίδια με skeet choke.
    Τώρα αυτό που λένε ότι κτυπά και μακριά είναι αερολογίες μιας και πάει ενάντια σε όλους τους νόμους της φυσικής.
    Πώς μπορεί μια ντουφεκιά που έχει την τάση να ανοίγει στην πορεία…σε κάποια φάση να σταματήσει να ανοίγει και να κρατά σταθερή συγκέντρωση…ΑΔΥΝΑΤΟ!!!

    Όχι μόνο δεν είναι αερολογίες, αντιθέτως είναι απόλυτα αληθές. Όταν κυνηγάω περπατητό τσίχλα με συγκεντρωτήρα το φοράω πάντα. Στο περπατητό της τσίχλας ανεμίζουν τσίχλες πολλοί κυνηγοί με αποτέλεσμα όσο περπαταμε να τουφεκάμε και τσίχλες περαστές, οι οποίες έχουν τουφεκιστεί και έχουν πάρει ύψος. Δεν μιλάω για τραυματισμούς και ζωντανές. Έχω παρατηρήσει ότι θέλει λίγο προσοχή στο σημάδι και τις καίει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #284678

    Θα συμφωνησω και γω. Αν ριξεις στο χαρτι, θα σου ρθει να το πεταξεις. B) Ειναι ομως μεχρι να το συνηθισεις στο κυνηγι, και μετα δε θα θες να το βγαζεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #284676

    Θα συμφωνησω και γω. Αν ριξεις στο χαρτι, θα σου ρθει να το πεταξεις. B) Ειναι ομως μεχρι να το συνηθισεις στο κυνηγι, και μετα δε θα θες να το βγαζεις.

    Όταν λές ότι θέλει να το συνηθίσεις στο κυνήγι τί εννοείς; Θέλει άλλο τρόπο σκόπευσης;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #180250

    Kοιτα, εγω το χω μαζι με ενα Skeet. Δεν εχω καταλαβει να θελει αλλο τροπο σκοπευσης, αλλα εγω δεν ειμαι και το καταλληλο δειγμα κυνηγου, μιας και δε τουφεκαω μετα τα 30 μετρα αντε 35 με το ζορι.

    Παντως εχω προσεξει οτι κοντα διορθωνει λαθη στη σκοπευση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #180251

    Παντως εχω προσεξει οτι κοντα διορθωνει λαθη στη σκοπευση
    [/quote]

    Εμ πες το να το παραγγείλω ΤΩΡΑ επιτόπου!

    Ερώτηση, για ποια κυνήγια δε συνιστάται το συγκεκριμένο τσοκάκι;

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 129 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων