Οικονομικά Σκοπευτικά όπλα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 87 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    dgiannar στις #176444

    Καμία άποψη για το baikal sporting ?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #293994

    Καμία άποψη για το baikal sporting ?

    εγω παντως για το σκοπευτιριο δεν θα το επερνα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #293983

    Καμία άποψη για το baikal sporting ?

    ΤΟ ΚΑΛΟΒΛΕΠΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΧΡΟΝΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΠΑΙΡΝΑ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    dgiannar στις #176466

    να ρωτήσω κάτι ακομα ? Αυτό που λέτε ότι ένα όπλο είναι μπροστόβαρο η ένα αλλό είναι καλά ζυγισμένο πως μπορεί να το καταλάβει κάποιος.
    όλα τα όπλα απο ένα μοντέλο Πχ Browning citori έχουν την ίδια συμεριφωρά ή διαφέρουν απο όπλο σε όπλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #293946

    ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ CITORI ΠΕΡΣΙ ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΒΕΒΑΙΑ ΩΣ ΤΟΤΕ ΚΥΝΗΓΑΓΑ ΜΕ BENELLI HTAN 71CM TO BAΡΟΣ ΤΟΥ ΗΤΑΝ 3350 ΑΛΛΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΖΥΓΙΣΜΕΝΟ ΜΠΡΟΣΤΟΒΑΡΟ ΠΟΛΥ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΥΝΙΘΗΣΩ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΑ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ ΒΕΡΕΤΤΑ ΤΟ 686 Ε SPORTING ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ .ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΣΤΑ 1500 ΕΥΡΩ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΜΟΝΗ ΠΡΙΝ ΤΕΣΕΡΙΣ ΜΗΝΕΣ ΠΟΥΛΗΘΗΚΕ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΕΝΑ 682 ΒΕΡΕΤΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΣΤΑ 1700 ΕΥΡΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ ΤΟΥ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΕΝΑ ΜΕ 76 CM KANNES ΕΝΩ ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ 71CM :lol:

    Μπροστοβαρο και αζυγιστο? Πρωτη φορα το ακουω. Σιγουρα ηταν το citori?Το ζυγιζμα του ειναι για εμενα τελειο και πολυ καλο swing. Αντιθετα με το beretta που λες που μου φανηκε αρκετα ατσουμπαλο και λιγοτερο στιβαρο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #293944

    Μπροστοβαρο και αζυγιστο? Πρωτη φορα το ακουω. Σιγουρα ηταν το citori?Το ζυγιζμα του ειναι για εμενα τελειο και πολυ καλο swing. Αντιθετα με το beretta που λες που μου φανηκε αρκετα ατσουμπαλο και λιγοτερο στιβαρο

    ΜΑΛΛΟΝ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 12 CITORI ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΠΡΟΤΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΟΛΑ ΜΠΡΟΣΤΟΒΑΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΖΥΓΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΦΑΡΔΥΤΕΡΗ ΡΙΓΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΤΙΔΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΒΑΡΙΕΣ ΚΑΝΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ 525 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΖΥΓΙΣΤΟ ΑΠΟ ΤΟ 525 .ΟΛΑ ΤΑ BROWNING ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΟΒΑΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΚΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ 71 CM ΚΑΝΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΤΟΥ ΨΥΛΛΑΚΗ ΤΟ GP ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΡΙΓΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΖΥΓΙΣΜΑ ΤΟΥ .ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΤΙΒΑΡΟ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΒΕΡΕΤΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΠΙΡΟΙ ΕΝΩ ΣΤΟ BROWNING ΟΧΙ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΟΥΛΗΣΑ TO CITORI KAI ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ BERETTA TO 686 E SPORTING ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ MOY ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ CITORI KAI ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #293940

    ΜΑΛΛΟΝ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 12 CITORI ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΠΡΟΤΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΟΛΑ ΜΠΡΟΣΤΟΒΑΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΖΥΓΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΦΑΡΔΥΤΕΡΗ ΡΙΓΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΤΙΔΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΒΑΡΙΕΣ ΚΑΝΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ 525 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΖΥΓΙΣΤΟ ΑΠΟ ΤΟ 525 .ΟΛΑ ΤΑ BROWNING ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΟΒΑΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΚΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ 71 CM ΚΑΝΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΤΟΥ ΨΥΛΛΑΚΗ ΤΟ GP ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΡΙΓΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΖΥΓΙΣΜΑ ΤΟΥ .ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΤΙΒΑΡΟ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΒΕΡΕΤΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΠΙΡΟΙ ΕΝΩ ΣΤΟ BROWNING ΟΧΙ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΟΥΛΗΣΑ TO CITORI KAI ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ BERETTA TO 686 E SPORTING ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ MOY ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ CITORI KAI ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ :lol:

    Κοιτα επειδη επικαλεστηκες τον Λεωνιδα πριν το παρω και εχωντας προπονηθει μαζι του μετα απο συζητησεις για ενα σκοπευτικο που ομως να ειναι σε μια μεση κατηγορια και να ειναι και κυνηγετικο εκει κατεληξα

    Το ευλογο ερωτημα ειναι αφου το οπλο δεν σου καθοταν με τιποτα και το εψαξες και τοσο γιατι το πηρες και δεν πηρες καποιο που να σου καθεται?

    Παντως οσους ρωτησα εκεινη την περιοδο στο πλαισιο που σου ανεπτηξα εκει καταληξαμε και ειδα ποσο δικιο ειχαν. Το θεμα ειναι οτι εγω εχω αριαωσει πολυ απο σκοπευτηριο και το οπλο καθεται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #293936

    ΜΑΛΛΟΝ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 12 CITORI ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΠΡΟΤΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΟΛΑ ΜΠΡΟΣΤΟΒΑΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΖΥΓΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΦΑΡΔΥΤΕΡΗ ΡΙΓΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΤΙΔΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΒΑΡΙΕΣ ΚΑΝΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ 525 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΖΥΓΙΣΤΟ ΑΠΟ ΤΟ 525 .ΟΛΑ ΤΑ BROWNING ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΟΒΑΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΚΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ 71 CM ΚΑΝΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΤΟΥ ΨΥΛΛΑΚΗ ΤΟ GP ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΡΙΓΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΖΥΓΙΣΜΑ ΤΟΥ .ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΤΙΒΑΡΟ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΒΕΡΕΤΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΠΙΡΟΙ ΕΝΩ ΣΤΟ BROWNING ΟΧΙ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΟΥΛΗΣΑ TO CITORI KAI ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ BERETTA TO 686 E SPORTING ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ MOY ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ CITORI KAI ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ :lol:

    E όχι και τα Brow δεν είναι ζυγισμένα :D .

    Κατόπιν συγκρίνεις το κυνηγετικό Citori με το σκοπευτικό Beretta, λίγο εως πολύ άδικο.

    Γιατί δεν συγκρίνεις το Βeretta σου με το 525 sporter που είναι της ίδιας κατηγορίας.

    Φιλικά πάντα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #293934

    Κοιτα επειδη επικαλεστηκες τον Λεωνιδα πριν το παρω και εχωντας προπονηθει μαζι του μετα απο συζητησεις για ενα σκοπευτικο που ομως να ειναι σε μια μεση κατηγορια και να ειναι και κυνηγετικο εκει κατεληξα

    Το ευλογο ερωτημα ειναι αφου το οπλο δεν σου καθοταν με τιποτα και το εψαξες και τοσο γιατι το πηρες και δεν πηρες καποιο που να σου καθεται?

    Παντως οσους ρωτησα εκεινη την περιοδο στο πλαισιο που σου ανεπτηξα εκει καταληξαμε και ειδα ποσο δικιο ειχαν. Το θεμα ειναι οτι εγω εχω αριαωσει πολυ απο σκοπευτηριο και το οπλο καθεται.

    Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΜΕΤΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΠΟ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΚΑΛΗΣ ΤΙΜΗΣ (1200 ΕΥΡΩ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ)ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕΤΑ ΚΟΛΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΥΦΕΚΙΣΕΙΣ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΥΣΤΕΡΑ ΝΑ ΠΡΟΒΕΙΣ ΣΕ ΑΓΟΡΑ ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΑΠΟΨΗ .ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΛΕΩΝΙΔΑ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΣΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΧΑΤΕ ΕΙΧΕ ΜΠΕΙ ΣΑΝ ΒΑΣΙΚΗ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΙΜΗΣ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗ ΠΑΡΕΙΣ ΕΝΑ SPORTING BROWNING H BERETTA ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΤΟ CITORI ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΘΕΙ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΙΤΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.ΤΟ ΖΥΓΙΣΜΑ ΚΑΙ Η ΑΝΤΟΧΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙΣ ΣΤΑ ΚΥΝΗΓΙΤΙΚΑ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΕΥΡΩ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΟΠΛΟ ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΠΕΡΔΙΚΕΣ ΜΕ ΤΟ BERETTA TO 686 E SPORTING 3650 GR ΒΑΡΟΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΠΕΡΙ ΟΡΕΞΕΩΣ…….. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #293933

    E όχι και τα Brow δεν είναι ζυγισμένα :lol: .

    Κατόπιν συγκρίνεις το κυνηγετικό Citori με το σκοπευτικό Beretta, λίγο εως πολύ άδικο.

    Γιατί δεν συγκρίνεις το Βeretta σου με το 525 sporter που είναι της ίδιας κατηγορίας.

    Φιλικά πάντα

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΓΡΙΝΩ ΕΝΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΙΤΙΚΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΦΤΗΝΟ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΤΟ CITORI ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΝΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΣΧΙΣΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΑΠΟΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    252
    panos vouno στις #293932

    Τεχνικά χαρακτηριστικά για το citori
    Αυλός 18,4
    Θαλάμη:76mm Magnum
    Βάρος:3250kgr
    Μηκος κάννης:66,71cm με 4 εσωτερικά τσοκ.
    Βάση:λευκή μάτ.
    Μονοσκάνδαλο με επιλογέα και αυτόματους εξοκλείς.
    Πάπια-κοντάκι απο καρυδία.
    Αν έχει κανείς να προσθέσει μάνα στοιχείο

    έχει και ένα ωραίο video στο PVSTV.GR

    το εχω και εγω το citori και ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος. το δικο μου ειναι με 66cm κανες. πυστευω πως με 71cm θα ειναι πολυ καλυτερο και για το σκοπευτιριο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #293931

    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΣΥΓΡΙΝΩ ΕΝΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΥΝΗΓΙΤΙΚΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΦΤΗΝΟ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΦΙΛΟΣ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΤΟ CITORI ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΠΡΩΣΠΑΘΩ ΝΑ ΕΞΗΓΗΣΩ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΝΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΣΧΙΣΤΟΥ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΔΙΑΒΑΣΕΣ ΑΠΟΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ :lol:

    To ότι επέλεξα τώρα να γράψω δεν σημαίνει ότι δεν έχω διαβάσει το topic.
    Στο μύνημα σου όμως που έκανα παράθεση αυτό ακριβώς γράφεις.
    Τελος πάντων μπορεί να κάνω λάθος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #176478

    Παντως προσωπικα δεν νομιζω οτι το επομενο μεγαλο διαστημα θα ξεπερασω το οπλο ωστε να χρειαστω ενα αμιγως σκοπευτικο, το οποιο δεν νομιζω στην φαση που βρισκωμαι μπορει να μου δωσει κατι παραπανω για αυτο και citori με καλυπτει απολυτα. Εσυ θεωρεις οτι το beretta που πηρες σου εχει δωσει το κατι παραπανω σε αυτο τον ενα χρονο που το citori δεν το εδινε? Δεν ξερω τι αθλημα ακουλουθεις αλλα προφανως εισαι αθλητης αξιωσεων (δεν το λεω ειρωνικα, μακαρι να ειχα το χρονο να πηγαινω 3 φορες την εβδομαδα) οποτε καλως εκανες την αλλαγη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    dgiannar στις #176479

    Συνάδελφοι το Topic Εχει τίτλο «οικονομικά σκοπευτικά όπλα» Αλλά από τα πρώτα Replies εξηγώ τους λόγους που το ανέβασα. Στα σκοπευτικά όπλα που υπάρχουν μερικά πανέμορφα και πανάκριβα όπλα μπορεί μια μέση κατηγορία να είναι όπλα των 3000€. Δυστυχώς αυτά τα όπλα δεν μπορούν να τα αγοράσουν όλοι.
    Όσες φορές έχω πάει στο σκοπευτήριο παρατήρησα ότι οι σκοπευτές έχουν μια «τρελά» με τα όπλα και είναι πολύ καλά ενημερωμένοι για την αγορά, για όπλα που μπορεί να έχουν κάποιο ελάττωμα κατασκευαστικό, ακόμα και για την υποστήριξη από τις αντιπροσωπείες στην Ελλάδα. Γνωρίζουν σχετικά με τις εγγυήσεις τους και για ορισμένα ιδικά χαρακτηριστικά τους.
    Αυτό που ψάχνω εγώ δεν είναι ποιο όπλο θα μου δώσει στον πίνακα 5 ή 7 ή 10 της εκατό καλύτερο αποτέλεσμα αλλά ποιο όπλο σε μια τιμή κάτω των 1500 € θα μου βγάλει τα λιγότερα προβλήματα και θα με βοηθήσει για να ξεκινήσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    dgiannar στις #176480

    Έχει κανείς άποψη για κάποια Fabarm. Η την AXIS Sporting ή την Gamma 2 Sporting. Οπλα που τα βρίσκεις καινούργια λίγο πάνω από τα 1000€

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 87 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων