Οικονομικά Σκοπευτικά όπλα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 87 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    180
    VasilisX στις #176481

    Οι σκωτσέζοι υποστηρίζουν οτι το φτηνό είναι "ακριβό". Δηλαδή αγοράζεις κάτι φτηνό-οικονομικό το οποίο στις περισσότερες περιπτώσεις δεν σε καλύπτει και ξανα-αγοράζεις κάτι ακριβότερο και πιο κοντά στις απαιτήσεις. Μάλλον κατι ξέρουν οι τσιγκούνηδες. Ας δούμε λίγο και 2 υποθετικά σενάρια.
    Α'. Αγοράζεις ένα φτηνό όπλο για σκοπευτήριο (ίσως και κυνήγι), κολλάς με 1-2 αθλήματα στο σκοπευτήριο και τότε αρχίζεις και πουλάς κτήματα και παιδιά για ένα σοβαρό τουφέκι.
    Β'. Αγοράζεις ένα φτηνό όπλο για σκοπευτήριο (ίσως και κυνήγι), πας σκοπευτήριο, δεν πολυ-γουστάρεις και μετά προσπαθείς να πουλήσεις ένα όπλο χωρίς μεταπωλητική αξία το οποίο μάλλον και παντρεύεσαι.
    Εγώ ξεκίνησα πριν 8-9 μήνες το σκοπευτήριο με ένα Berreta 682 και τώρα θέλω όλου του κόσμου τα Perazzi και Dt (σενάριο Α'). 'Oχι οτι έγινα σκοπευταράς, απλά εκεί μέσα πορώνεσαι αν κολλήσεις.
    Αν ξεκινούσα τώρα χωρίς όπλο και χωρίς μεγάλο budget θα έψαχνα ένα ελαφρο-μεταχειρισμένο Berreta, Browning, Winchester (με αυτή σειρά) 71-76cm με τσοκάκια και αν κολλούσα στο Α' σενάριο θα είχα ένα αξιόπιστο τουφέκι για πολλά χρόνια, αν πάλι δεν με έλκυε τελικά το σπορ θα μπορούσα εύκολα να το πουλήσω χωρίς να χάσω πολλά χρήματα.
    Κλείνοντας θα συμφωνήσω (και θα επαυξήσω κιολας) με το φίλο Λευτέρη οτι τα πολλά χρήματα δεν είναι του όπλου. Μετά αρχίζουν τα βάσανα.

    Φιλικά

    Βασίλης


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #293916

    Οι σκωτσέζοι υποστηρίζουν οτι το φτηνό είναι "ακριβό". Δηλαδή αγοράζεις κάτι φτηνό-οικονομικό το οποίο στις περισσότερες περιπτώσεις δεν σε καλύπτει και ξανα-αγοράζεις κάτι ακριβότερο και πιο κοντά στις απαιτήσεις. Μάλλον κατι ξέρουν οι τσιγκούνηδες. Ας δούμε λίγο και 2 υποθετικά σενάρια.
    Α'. Αγοράζεις ένα φτηνό όπλο για σκοπευτήριο (ίσως και κυνήγι), κολλάς με 1-2 αθλήματα στο σκοπευτήριο και τότε αρχίζεις και πουλάς κτήματα και παιδιά για ένα σοβαρό τουφέκι.
    Β'. Αγοράζεις ένα φτηνό όπλο για σκοπευτήριο (ίσως και κυνήγι), πας σκοπευτήριο, δεν πολυ-γουστάρεις και μετά προσπαθείς να πουλήσεις ένα όπλο χωρίς μεταπωλητική αξία το οποίο μάλλον και παντρεύεσαι.
    Εγώ ξεκίνησα πριν 8-9 μήνες το σκοπευτήριο με ένα Berreta 682 και τώρα θέλω όλου του κόσμου τα Perazzi και Dt (σενάριο Α'). 'Oχι οτι έγινα σκοπευταράς, απλά εκεί μέσα πορώνεσαι αν κολλήσεις.
    Αν ξεκινούσα τώρα χωρίς όπλο και χωρίς μεγάλο budget θα έψαχνα ένα ελαφρο-μεταχειρισμένο Berreta, Browning, Winchester (με αυτή σειρά) 71-76cm με τσοκάκια και αν κολλούσα στο Α' σενάριο θα είχα ένα αξιόπιστο τουφέκι για πολλά χρόνια, αν πάλι δεν με έλκυε τελικά το σπορ θα μπορούσα εύκολα να το πουλήσω χωρίς να χάσω πολλά χρήματα.
    Κλείνοντας θα συμφωνήσω (και θα επαυξήσω κιολας) με το φίλο Λευτέρη οτι τα πολλά χρήματα δεν είναι του όπλου. Μετά αρχίζουν τα βάσανα.

    Φιλικά

    Βασίλης

    ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΜΕ ΤΟ BUDGET TON 1200-1500 EYRΩ ΓΙΑ ΤΟ CITORI ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΕΝΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ :lol: ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΓΛΙΤΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΠΟ ΧΡΗΜΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ :lol: ΜΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ ΒΑΣΣΙΛΗ ΣΕ ΟΛΑ :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #293913

    ΜΑΛΛΟΝ ΦΙΛΕ ΕΙΣΑΙ Η ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΤΟΝ ΚΑΝΟΝΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 12 CITORI ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΛΚΑΤΖΑΚΟ 3 ΜΗΝΕΣ ΕΡΕΥΝΑΣ ΠΡΟΤΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΩ ΟΛΑ ΜΠΡΟΣΤΟΒΑΡΑ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟΖΥΓΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΦΑΡΔΥΤΕΡΗ ΡΙΓΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΛΑΒΑ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΠΑΛΛΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΡΤΙΔΑ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΙΟ ΒΑΡΙΕΣ ΚΑΝΝΕΣ ΑΠΟ ΤΟ 525 ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΖΥΓΙΣΤΟ ΑΠΟ ΤΟ 525 .ΟΛΑ ΤΑ BROWNING ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑ ΕΓΩ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΤΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΟΒΑΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΚΟ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΓΟΥΣΤΑ ΜΙΛΑΩ ΓΙΑ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ 71 CM ΚΑΝΝΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΕΠΙΑΣΑ ΤΟΥ ΨΥΛΛΑΚΗ ΤΟ GP ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΡΙΓΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΟ ΖΥΓΙΣΜΑ ΤΟΥ .ΤΩΡΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΟ ΣΤΙΒΑΡΟ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΝΑΙ ΕΧΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΒΕΒΑΙΑ ΣΤΟ ΒΕΡΕΤΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΟΙ ΠΙΡΟΙ ΕΝΩ ΣΤΟ BROWNING ΟΧΙ ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΣΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΠΟΥΛΗΣΑ TO CITORI KAI ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ BERETTA TO 686 E SPORTING ΓΙΑ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ MOY ΤΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΟ CITORI KAI ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΟΥΝ ΠΟΛΛΟΙ :lol:

    Και βεβαια αλλαζει και ο πιρος στο μπρουνινγκ οπως και ολα τα αλλα εξαρτηματα.Μαλιστα ειναι πιο ευκολο στην ανακαινηση απο το μπερεττα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #293911

    Και βεβαια αλλαζει και ο πιρος στο μπρουνινγκ οπως και ολα τα αλλα εξαρτηματα.Μαλιστα ειναι πιο ευκολο στην ανακαινηση απο το μπερεττα.

    Στο Beretta αλλάζουν οι ώμοι, τα δύο πειράκια ψηλά στον καθρέπτη και είναι πολύ εύκολο (μην σου πω ότι το κάνεις και μόνο σου) ……………………. το θέμα είναι ότι το Browning δεν θα χρειαστή ποτέ ανακαίνιση. Είναι τα μόνα όπλα που σε αυτή την τιμή έχει πέσει και λίγο χεράκι μάστορα για την κατασκευή με ότι καλό αυτό συνεπάγεται για το τελικό αποτέλεσμα.
    Και μην πει κανείς για CNC ……….. γιατί είναι η δουλειά μου και ξέρω τα όρια τους. Όταν θέλουμε τέλεια συναρμογή δύο επιφανειών το καταφέρνουμε μόνο με το χέρι, το περιβόητο fitting που λέμε.

    Θα συμφωνήσω με τον Angelo ότι ένα μεταχειρισμένο σκοπευτικό καλό, είναι προτιμότερο από ένα φθηνό καινούργιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #176485

    Τα βήματα για να βρείς αυτό που θέλεις είναι τα εξής:

    1.Αποφασίζεις τι άθλημα θα ρίξεις – όλα τα όπλα δεν κάνουν για όλα τα αθλήματα.

    2.Επιλέγεις μεταξύ Browning και Beretta , αν θέλεις να μην το μετανιώσεις και αν θέλεις να μπορείς να το μεταπωλήσεις κάποια στιγμή χωρίς να παιδευτείς πολύ. Υπάρχουν και άλλα καλά , αλλά αυτά τα δυο είναι σαν να επιλέγεις μεταξύ TOYOTA και NISSAN στα αυτοκίνητα – ξέρεις ότι θα έχεις από μηδέν εως ελάχιστα προβλήματα.

    3.Αν θέλεις να δώσεις γύρω στα 1.500 ευρώ και να πάρεις ένα όπλο της προκοπής , ψάχνεις για μεταχειρισμένα.
    Οι καλύτερες πιθανότητες στο να βρείς κάτι που θα σινδυάζει εξαιρετική τιμή και καλή κατάσταση του όπλου, είναι στην αγορά από ιδιώτη.

    Αν φοβάσαι ότι δεν θα μπορέσεις να εξετάσεις αν το όπλο είναι σε καλή κατάσταση , αν θέλει αλλαγές για να έρθει στα μέτρα σου κλπ κλπ , μπορώ τόσο εγώ , όσο και άλλα παιδιά να σε βοηθήσουμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #293906

    Στο Beretta αλλάζουν οι ώμοι, τα δύο πειράκια ψηλά στον καθρέπτη και είναι πολύ εύκολο (μην σου πω ότι το κάνεις και μόνο σου) ……………………. το θέμα είναι ότι το Browning δεν θα χρειαστή ποτέ ανακαίνιση. Είναι τα μόνα όπλα που σε αυτή την τιμή έχει πέσει και λίγο χεράκι μάστορα για την κατασκευή με ότι καλό αυτό συνεπάγεται για το τελικό αποτέλεσμα.
    Και μην πει κανείς για CNC ……….. γιατί είναι η δουλειά μου και ξέρω τα όρια τους. Όταν θέλουμε τέλεια συναρμογή δύο επιφανειών το καταφέρνουμε μόνο με το χέρι, το περιβόητο fitting που λέμε.

    Θα συμφωνήσω με τον Angelo ότι ένα μεταχειρισμένο σκοπευτικό καλό, είναι προτιμότερο από ένα φθηνό καινούργιο.

    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #293905

    Στο Beretta αλλάζουν οι ώμοι, τα δύο πειράκια ψηλά στον καθρέπτη και είναι πολύ εύκολο (μην σου πω ότι το κάνεις και μόνο σου) ……………………. το θέμα είναι ότι το Browning δεν θα χρειαστή ποτέ ανακαίνιση. Είναι τα μόνα όπλα που σε αυτή την τιμή έχει πέσει και λίγο χεράκι μάστορα για την κατασκευή με ότι καλό αυτό συνεπάγεται για το τελικό αποτέλεσμα.
    Και μην πει κανείς για CNC ……….. γιατί είναι η δουλειά μου και ξέρω τα όρια τους. Όταν θέλουμε τέλεια συναρμογή δύο επιφανειών το καταφέρνουμε μόνο με το χέρι, το περιβόητο fitting που λέμε.

    Θα συμφωνήσω με τον Angelo ότι ένα μεταχειρισμένο σκοπευτικό καλό, είναι προτιμότερο από ένα φθηνό καινούργιο.

    ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΙΛΕ ΝΑVAL ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΟΣΟ ΕΙΧΑ ΤΟ CITORI EXEI ANTAΛΑΞΙΜΟΥΣ ΠΙΡΟΥΣ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #293902

    ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΦΙΛΕ ΝΑVAL ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ ΟΣΟ ΕΙΧΑ ΤΟ CITORI EXEI ANTAΛΑΞΙΜΟΥΣ ΠΙΡΟΥΣ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ

    Νομίζω δεν αναφέρθηκε σε πείρους, μιλάει για το κεντρικό πείρο που γυρίζουμε όταν σπάμε το όπλο και που αλλάζεται σε περίπτωση που κουνήσει το όπλο μας, αλλά δεν παίρνω και όρκο ότι είναι έτσι.
    Μιλάω για το παρακάτω εξάρτημα

    Χαιρετώ προς το παρόν γιατί έχω βαφτίσια φίλου :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #293899

    Νομίζω δεν αναφέρθηκε σε πείρους, μιλάει για το κεντρικό πείρο που γυρίζουμε όταν σπάμε το όπλο και που αλλάζεται σε περίπτωση που κουνήσει το όπλο μας, αλλά δεν παίρνω και όρκο ότι είναι έτσι.
    Μιλάω για το παρακάτω εξάρτημα

    [img]http://img543.imageshack.us/img543/7796/capture7a.png[/img]

    Χαιρετώ προς το παρόν γιατί έχω βαφτίσια φίλου :lol:

    Στα μπρουνινγκ αλλαζει ο κεντρικος πιρος και το συρταρι αν χρειαστει και το οπλο γινεται καινουργιο.Ο κυπριδημος μαλιστα γραφει οτι η ανακαινηση ενος πραουνινγκ ειναι πιο ευκολη απο ενα μπερεττα γιατι ο οπλουργος εχει καλυτερη οπτικη επαφη με τα μερη που θα επισκευασει ,ενω στα μπερεττα αν χρειαστει να περαστουν πουκαμισα στους πιρους στον καθρεφτη ειναι πιο πολυπλοκη διαδικασια.Ολα αυτα βεβαια σε περιπτωση που κουνησουν τα οπλα ,κατι που σημαινει οτι θα εχουν λιωσει στο τουφεκιδι.Ενας σκοπευτης σαν και εμας τους πολυ ερασιτεχνες το πιο πιθανο ειναι να μην χρειαστει ποτε να επισκευασει το οπλο λογο κουνηματος των κλειδιων. :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #176492

    Ρε παιδια τι κουνηματα λεμε τωρα. Ειμαστε σοβαροι οτι θα κουνησει Browning για την χρηση που το θελειι το παληκαρι και μιλαμε για πυρους και τετοια?

    Ο ανθρωπος λεει ξεκαθαρα οτι θελει ενα οπλο στην κατηγορια των 1500 Ε και για πρωτο οπλο ολα τα προτεινομενα ειναι σουπερ επιλογες. Το θεμα ειναι να δεις αν το οπλο που θα παρεις γινεται προεκταση του εαυτου σου. Κοινως αν σου καθεται . Τα αλλα ειναι λεμε για να λεμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #176493

    Η σειρά είναι : πρώτα αλλάζει το συρτάρι , (νομίζω ΄χει κάμποσα οversize) μετά γυρίζει ο πίρος και μετά αλλάζεται και φτου κι' απ' την αρχή.

    Με παρόμοια σειρά γίνεται και στα Beretta .

    Κουνημένα όπλα έχω δει και από τις δύο μάρκες και δεν μπορώ να ξεχωρίσω προσωπικά ποιο είναι το πιο ανθεκτικό – προσωπικά τα θεωρώ ισάξια και έχω και από τα δύο.

    Δεν ξέρω αν το έχει πει κανείς , αλλά μεγάλο stress στα όπλα προσθέτει το απότομο κλείσιμο – κλείστε τα μαλακά και θα κρατήσουν πολύ περισσότερο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    valas στις #176497

    φιλε μου ετσι οπως εσύ ξεκινησα και εγω, πήρα το βαικαλ και τιποτα, στα πρωτα 2000 φυσίγγια προβλημα δεν πεφταν οι σκανδάλες, στα 3000 χάλασαν οι εξωλκείς, το θέμα μπροστόβαρο δεν παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στο σκοπευτήριο γιατί δεν κρατάς το όπλο στα χέρια για πολλή ώρα συν το ότι το βάικαλ θέλει σίγουρα κοντακά να σου φτιάξει μέτρα γιατί είναι κοντό (είμαι 1,80 και πολυ γεμάτος χαχα), γνώμη μου είναι να πάρεις ένα όπλο με τσόκ για να ρίχνεις παντού και δευτερο ένα όπλο που όταν το επωμίζεις φέρνει το μάτι σου στις ακίδες της ρίγας χωρίς να σκυβεις το κεφάλι αριστερά δεξιά και τρίτον και συμαντικότερο να σου αρέσει
    προτίνω λοιπόν μπερέτα περένια 1 , σιτόρι 525 τα φαμπαρμ που γράφεις (δεν γνωρίζω για προβλήματα), δες τα μπρέντα και τα γουίντσεστερ φιλντ ελπίζω να βοηθάω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #293865

    φιλε μου ετσι οπως εσύ ξεκινησα και εγω, πήρα το βαικαλ και τιποτα, στα πρωτα 2000 φυσίγγια προβλημα δεν πεφταν οι σκανδάλες, στα 3000 χάλασαν οι εξωλκείς, το θέμα μπροστόβαρο δεν παίζει πολύ μεγάλο ρόλο στο σκοπευτήριο γιατί δεν κρατάς το όπλο στα χέρια για πολλή ώρα συν το ότι το βάικαλ θέλει σίγουρα κοντακά να σου φτιάξει μέτρα γιατί είναι κοντό (είμαι 1,80 και πολυ γεμάτος χαχα), γνώμη μου είναι να πάρεις ένα όπλο με τσόκ για να ρίχνεις παντού και δευτερο ένα όπλο που όταν το επωμίζεις φέρνει το μάτι σου στις ακίδες της ρίγας χωρίς να σκυβεις το κεφάλι αριστερά δεξιά και τρίτον και συμαντικότερο να σου αρέσει
    προτίνω λοιπόν μπερέτα περένια 1 , σιτόρι 525 τα φαμπαρμ που γράφεις (δεν γνωρίζω για προβλήματα), δες τα μπρέντα και τα γουίντσεστερ φιλντ ελπίζω να βοηθάω

    Το κακο με τα μπαικαλ ειναι οτι ο μηχανισμος σκανδαλης εχει πολυ λαμαρινα πανω.Γι'αυτο και οι ειδικοι προτινουν δισκανταλλα μπαικαλ να παιρνει ο κοσμος.Παρολα αυτα στην τελικη αν αρεσει σε καποιον το οπλο δεν θα εχει και μεγαλη ταλαιπωρια με αυτο αν και ισως οπως και στο συγκεκριμενο μπορει να ανεβει λιγο το κοστος κτησης λογο βλαβων στο μηχανισμο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    171
    ALEXTRAP στις #293842

    Η σειρά είναι : πρώτα αλλάζει το συρτάρι , (νομίζω ΄χει κάμποσα οversize) μετά γυρίζει ο πίρος και μετά αλλάζεται και φτου κι' απ' την αρχή.

    Με παρόμοια σειρά γίνεται και στα Beretta .

    Κουνημένα όπλα έχω δει και από τις δύο μάρκες και δεν μπορώ να ξεχωρίσω προσωπικά ποιο είναι το πιο ανθεκτικό – προσωπικά τα θεωρώ ισάξια και έχω και από τα δύο.

    Δεν ξέρω αν το έχει πει κανείς , αλλά μεγάλο stress στα όπλα προσθέτει το απότομο κλείσιμο – κλείστε τα μαλακά και θα κρατήσουν πολύ περισσότερο.

    +1000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    19
    Nikosn στις #176615

    Εχω το Zero-3 της Marocchi 3 χρονια και εκτος απο το σκοπευτηριο το εχω και για κυνηγι ειμαι ευχαριστημενος απο το οπλο αυτο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 87 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων