ΠΡΟΣΚΟΠΕΥΣΗ ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 496 έως 510 (από 571 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #413978

    apopsis wrote:
    Κάτσε τώρα, για να καταλάβω. -Μιλάς για για 33γρ , με πειραγμένο συγκεντρωτήρα για διεύρυνση της τουφεκιάς σε βολές στα 15μ.(είναι μια κάποια λύσις….) Πόσο πιά σου ανοίγει την τουφεκιά στα 15μ; 80-90εκατοστά; -Μιλάς για επαρκή διάτρηση στα 15μ με #9,5 (γιατι το λές , το #9,5 κόβει στα 35μ επαρκώς!!!!!!) Οι χρόνοι δέν έχουν κάποια ιδιαίτερη σημασία . Αρκεί η βολή να γίνει σωστά και όχι βεβιασμένη με άγχος. Να ρωτήσω και κάτι ακόμα, Γιατί δέν χρησιμοποιείς 24γρ φυσίγγι σκήτ με 9,5 με το όπλο σου; Μέχρι τα 30μ (άν είσαι περπατητός) δέν θέλεις κάτι παραπάνω με κύλινδρο ως βελτιωμένο κύλινδρο. Γιατί πάς στα 33γρ; Μήπως η κάνη σου δέν είναι καλή; Ή μήπως είναι καραμπίνα οπότε δέν μπορείς να κατέβεις σε γραμμάρια….(εγώ αυτόν τον περιορισμό τον σταμάτησα με τη χρήση χράπα-χρούπα.)

    Επειδή σε λίγο θα βγούμε off topic , γιατί εδώ συζητήσαμε για προσκοπευση και όχι για φυσίγγια , και για να το κλείσω το θεμα θέλω να παρατηρήσω τα παρακάτω Το 24 gr με το 33 gr σημαίνει 24/33 = 72 άρα 28% αραιότερη κατανομή
    33-24=9 gr λιγότερα και 9*25=225 gr στο κουτί χ 3 εύρο το κιλό τα σκαγια = 0,675 εύρο…. !!!!! Εδώ πληρώνω βενζίνες, διόδια , λάδια , τυρόπιτες , ψωμιά , φέτες , προβατίνες , πρόσθετες συντηρήσεις στο αμάξι λογω χιλιόμετρων, την γρίνια της συζύγου που της φέρνω ρούχα μες την λάσπη και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς … τα 70 λεπτά στο κουτί θα με πειράξουμε ???
    Φυσικά και βγάζω το καπέλο σε όποιον με σκοπευτικά των 24 γραμμάριων ( δηλαδή με 28% λιγότερο πυκνή κατανομή ) καταφέρνει και κυνηγάει αποτελεσματικά γιατί απαιτεί μεγαλύτερη ακρίβεια και πιο προσεγμένη συνολική προσπάθεια. Εγώ όμως το πουλί θέλω να φέρω σπίτι , δεν θέλω να αποδείξω στον εαυτό μου ότι σκοπεύω καλά.. Αν ήθελα κάτι τέτοιο θα ασχολιόμουν με την σκοποβολή, αλλά επειδή αυτό άθλημα είναι ζόρικο σε πολλαπλά επίπεδα και με ιδιαίτερες απαιτήσεις … το αποφεύγω συνειδητά γιατί δεν θέλω να γελάει ο κόσμος στο σκοπευτήριο ….
    Με το συγκριμένο φυσίγγι είμαι δεμένος συναισθηματικά , το πιστεύεις δεν το πιστεύεις .Ξεκίνησα την ιδιογομωση , διαβάζοντας τα ποστ των φίλων που γράφουν εδώ , και είναι το πρώτο αξιοπρεπές φυσίγγι , για την συγκεκριμένη δουλεία, που έφτιαξα συνδυάζοντας διαφορές πληροφορίες από το forum ..Το έχω μάθει , ξέρω τις παραξενιές του, αν έχει υγρασία αλλάζω την Α1 με ΜΒ32 ..γενικά το ελέγχω
    Τώρα γιατί εγώ το αισθάνομαι πιο μαλακό σε σχέση με τα σκοπευτικά , αυτό μπορεί να είναι από αυτα που έγραψα πριν, δηλαδή να είναι άλλη η αίτια και να το αποδίδω εγώ εκεί .. αλλά έτσι το αισθάνομαι Κλείνοντας , θα ήθελα να ξαναπώ , ότι επειδή η κυνηγητική σκοποβολή , είναι εξάρτηση άπειρων παραγόντων , και το τελικό αποτέλεσμα ( που είναι η καταβολή του θηράματος ) μπορεί να γίνει με δεκάδες διαφορετικούς συνδυασμούς , που τελικά επιφέρουν το ίδιο ακριβώς αποτέλεσμα … αυτό που παράθεσα είναι ένας συνδυασμός παραγόντων που προκαλεί το επιθυμητό αποτέλεσμα δηλ. πώς να πέσει μια τσίχλα στο περπατητό. Σίγουρα μπορείς να ακούσεις άλλες 4000 διαφορετικές εκδοχές , οι οποίες έχουν το ίδιο βάρος αλλά και την ιδία αποτελεσματικότητα , διότι όλοι , και οι 4000 , θα σου δείξουν μια τσίχλα που έπεσε σε περπατητό , με τον δικό τους τρόπο ,και το βασικό και οι 4000 τσίχλες είναι όλες νεκρές εξαιτίας του εκάστοτε τρόπου …

    Φίλε KIKLADES σε παρακολουθώ στα μηνύματά σου που γενικά αφήνουν καλή εντύπωση με την ποιότητα που έχεις και εκφράζεσαι. Εγώ αναφέρθηκα στις δικές μου προτιμήσεις σε γραμμάρια (κυρίως εξ ανάγκης) που όμως είδα την αποτελεσματικότητά τους και στο χαρτί αλλά και στις τσίχλες που μάδησα. Να προσθέσω και κάτι για τον παράγοντα “κάννη” που  παίζει καθοριστικό ρόλο στις ελαφρές γομώσεις λέγοντας ότι όλες οι κάννες δέν είναι ίδιες για τα ίδια βάρη σκαγιών, αλλά και η ίδια κάννη που μπορεί να έχουμε υπάρχει η δυνατότητα να μεταμορφωθεί σε πάρα πολύ καλή , αλλά δέν θα αναφερθώ καθόλου γι`αυτό προς το παρόν, εξάλλου ήδη βγήκαμε εκτός όπως σωστά επισημαίνεις.

    Συμφωνώ ότι 4000 τρόποι γόμωσης μπορεί να φέρουν το ποθητό αποτέλεσμα. Το δοκίμασα εξάλου σε πολλές γομώσεις. Αλλά εγώ αυτό που θα ήθελα πολύ να τονίσω, είναι το πώς κάνουμε ένα συνδυασμό όπλου-φυσιγγιού κατάλληλο για το κυνήγι μας. Αναφέρθηκα , και όχι μόνο στο συγκεκριμένο τόπικ για φυσίγγια 24 και 26γρ που μετά απο μελέτη και πρακτική στα ιπτάμενα πουλιά διαπίστωσα ότι με όριο το #9 έχω αποτέλεσμα.  Οι παράγοντες για ένα πετυχημένο κυνήγι με επαρκή κάρπωση είναι επίσης άπειροι!  Αλλά ίσως ο σημαντικότερος είναι η σύζυγος που  θα παραπονεθεί για τις λάσπες, και επίσης για κάποια πούπουλα που ξέφυγαν …..(τα βιώνω..)

    Επειδή η σκόπευση είναι το θέμα (όχι εδώ, αλλά παντού.!!!) για καρτέρι τσίχλας πολύ καλή κάννη και λογικά βάρη σκαγιών με βολές επαρκούς προσκόπευσης θα δώσουν τη χαρά της επιτυχίας.

    Αν στην υπόθεση μπεί ο παράγοντας “κάρπωση” το χάσαμε το παιχνίδι.  Εγώ είμαι υπέρ της ποιότητας που έχει να κάνει και με τη αφαιρετικότητα σε πολλά πράγματα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    119
    mixalis77 στις #416271

    γεια σας παιδιά!παρακολουθώντας την κυριακή το βράδυ μία εκπομπή στην ΝΕΤ  με θέμα ” ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ”  ήταν σαν να ακούω τον λεωνίδα και άλλους δασκάλους σκοποβολής να μιλάνε για το υποσυνειδητο. με αφορμή αυτό θα ήθελα να ρωτήσω τον λεωνίδα και όποιον άλλον ξέρει να με βοηθήσει σε μερικές απορίες όπως :

    τώρα καταλαβαίνω την σημασία της ξηράς προπόνησης και ότι ουσιαστηκά προγραμματίζει τον εγκέφαλο μου ,όμως πότε είναι η κατάλληλες συνθήκες για αυτόν τον ” προγραμματισμό “?δηλαδή το βράδυ που χαλαρώνω ή το πρωί πριν πάω στην δουλειά ?υπάρχουν κάποια μυστικά για την καλύτερη προπόνηση του υποσυνείδητου?

    κάποτε στην πάρνηθα άκουσα τον κ. Λοβέρδο  να λέει ότι μια τέλεια βολή πριν την πραγματοποιήσουμε πρέπει να την οραματιστούμε .οπότε το υποσυνείδητο προγραμματίζεται και με την έντονη σκέψη?

     

    εγώ κάνω ένα λάθος στην επώμιση που είναι ριζομένο μέσα μου τα τελευταία  χρόνια .αυτό το “κακό ” υποσυνείδητο πως μπορώ να το διαγράψω και να κτίσω το σωστό ??

    ευχαριστώ και συγνώμη που ρωτάω ξερκάφωτα αυτό το θέμα .

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #416583

    γεια σας παιδιά!παρακολουθώντας την κυριακή το βράδυ μία εκπομπή στην ΝΕΤ με θέμα » ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ» ήταν σαν να ακούω τον λεωνίδα και άλλους δασκάλους σκοποβολής να μιλάνε για το υποσυνειδητο. με αφορμή αυτό θα ήθελα να ρωτήσω τον λεωνίδα και όποιον άλλον ξέρει να με βοηθήσει σε μερικές απορίες όπως : τώρα καταλαβαίνω την σημασία της ξηράς προπόνησης και ότι ουσιαστηκά προγραμματίζει τον εγκέφαλο μου ,όμως πότε είναι η κατάλληλες συνθήκες για αυτόν τον » προγραμματισμό «?δηλαδή το βράδυ που χαλαρώνω ή το πρωί πριν πάω στην δουλειά ?υπάρχουν κάποια μυστικά για την καλύτερη προπόνηση του υποσυνείδητου? κάποτε στην πάρνηθα άκουσα τον κ. Λοβέρδο να λέει ότι μια τέλεια βολή πριν την πραγματοποιήσουμε πρέπει να την οραματιστούμε .οπότε το υποσυνείδητο προγραμματίζεται και με την έντονη σκέψη? εγώ κάνω ένα λάθος στην επώμιση που είναι ριζομένο μέσα μου τα τελευταία χρόνια .αυτό το «κακό » υποσυνείδητο πως μπορώ να το διαγράψω και να κτίσω το σωστό ?? ευχαριστώ και συγνώμη που ρωτάω ξερκάφωτα αυτό το θέμα .

    Η ξηρή προπόνηση εξασκεί τους εμπλεκόμενους μύες του σώματος. Δέν προγραμματίζει τον εγκέφαλο. Βέβαια η κάθε προπόνηση σε οτιδήποτε έχει σημαντική εγκεφαλική συμμετοχή.

    Νομίζω ότι κάθε μέθοδος προπόνησης ή δράσης, έχει σαν βασικά χαρακτηριστικά την επίγνωση της απόστασης και της ταχύτητας.

    Ο οραματισμός της βολής είναι μεγάλο στοιχείο βέβαια, αλλά νομίζω ότι ο οραματισμός της ταχύτητας και της απόστασης είναι απο τα μεγαλύτερα ατού.

    Τη βολή την κάνουμε με το μάτι. Άν το μάτι έχει ήδη την εικόνα της επιτυχίας ,τότε μάλλον πρέπει να το συμβουλευόμαστε τακτικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #416584

    Ενας φιλος, μου ειπε σε καποια στιγμη του παρελθοντος:

    “Το σωστο οπλο (λειοκανο),στριβει με την σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #417431

    Ενας φιλος, μου ειπε σε καποια στιγμη του παρελθοντος: «Το σωστο οπλο (λειοκανο),στριβει με την σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα».

    http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    “Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα”.

    Καμμία αμφιβολία!

    Πόσοι όμως έχουν σκέψη και βλέμμα;

    Μετά απο κάποιο καιρό παρατήρησα ότι όλοι έχουν σκέψη.

    Βλέμμα όμως ελάχιστοι.

    Το τι είναι όμως το βλέμμα αυτό αποτελεί ξεχωριστό τομέα  που αποτελεί παράγοντα όρασης.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #417438

    Μετά απο κάποιο καιρό παρατήρησα ότι όλοι έχουν σκέψη. Βλέμμα όμως ελάχιστοι. Το τι είναι όμως το βλέμμα αυτό αποτελεί ξεχωριστό τομέα που αποτελεί παράγοντα όρασης.

    Είσαι προπονητής σκοποβολής; Αν δεν είσαι προπονητής σκοποβολής, πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #419291

    apopsis wrote:
    Μετά απο κάποιο καιρό παρατήρησα ότι όλοι έχουν σκέψη. Βλέμμα όμως ελάχιστοι. Το τι είναι όμως το βλέμμα αυτό αποτελεί ξεχωριστό τομέα που αποτελεί παράγοντα όρασης.

    Είσαι προπονητής σκοποβολής; Αν δεν είσαι προπονητής σκοποβολής, πως έβγαλες αυτό το συμπέρασμα;

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Εσύ “λαγός” είσαι ή κυνηγός;  Τελικά με τί αντιτίθεσαι; Με την σκοπευτική τεχνική, ή με την προσκόπευση;

    Κάπως δέ μας τα λές καλά φίλε. Μήπως είσαι πολύ καλός κυνηγός και σε παρεξήγησα;

    Τότε άσε όλα τα άλλα και μπές στην δύσκολη οδό να μας εξηγήσεις ποιά μέθοδο χρησιμοποίησες σε κάθε βολή, ή τουλάχιστον πώς σκέφτεσαι ή τι βλέπεις όταν σηκώνεις όπλο.

    Μήπως τελικά είσαι και σύ φιλόσοφος της προσκόπευσης και δέν το ξέρεις……..

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #419327

    Καμμία αμφιβολία! Πόσοι όμως έχουν σκέψη και βλέμμα; Μετά απο κάποιο καιρό παρατήρησα ότι όλοι έχουν σκέψη. Βλέμμα όμως ελάχιστοι. Το τι είναι όμως το βλέμμα αυτό αποτελεί ξεχωριστό τομέα που αποτελεί παράγοντα όρασης.

    Μην πετάς την μπάλα στην εξέδρα και πες μας, είσαι προπονητής και δάσκαλος σκοποβολής; Ναι ή όχι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #419350

    Sniper645 wrote:
    Ενας φιλος, μου ειπε σε καποια στιγμη του παρελθοντος: «Το σωστο οπλο (λειοκανο),στριβει με την σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα». http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html
    «Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα».

    Καμμία αμφιβολία! Πόσοι όμως έχουν σκέψη και βλέμμα; Μετά απο κάποιο καιρό παρατήρησα ότι όλοι έχουν σκέψη. Βλέμμα όμως ελάχιστοι. Το τι είναι όμως το βλέμμα αυτό αποτελεί ξεχωριστό τομέα που αποτελεί παράγοντα όρασης.

    ολο το εργο τελικα φιλε Χρηστο ειναι στα ματια , και οταν λεμε βλεμμα , λεμε λειζερ επανω στο στοχο πουλι , ακουγεται λιγο παραδοξο αλλα τελικα μονο ετσι σπαει το πιατο ειδικα σε πολυ γρηγορες ντουφεκιες , φυσικα δασκαλος σκοποβολης δεν ειμαι , ουτε προκειται να γινω , αλλα με τα λιγα πραγματα που γνωριζω αλα και καθε μερα μαθαινω , καταλαβα οτι ολο το παιχνιδι ειναι στα ματια και οπως χαρακτηριστικα εγραψε καποιος πολυ φιλος , πως θα εκπαιδευσουμε το μυαλο και το σωμα να τα υπηρετουν

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #419376

    $+?=Tριτογενοποιηση……..

    ,,,,,,,,,,,,,,, ΟΣΟ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΜΑΙΜΟΥ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ Ο Κ@ΛΟΣ ΤΗΣ……..
    ——————————————————————————————————————————————————————— .

    Ο,τι να ναι….   🙁

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #419647

    $+?=Tριτογενοποιηση……..

    ……….Ο ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΑΙΣΘΗΤΙΚΟ ΠΟΥ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΗΣ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑΣ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
    ——————————————————————————————————————————————————————— .

    Εδώ μέσα, τρομάζουμε σε μερικές περιπτώσεις να προσδιορίσουμε τον “πρωτογενή” παράγοντα πίσω από τα username και συ έφτασες κι’όλας στην τριτογενοποίηση …; 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #438407

    Ο κόλος της Μαϊμούς είναι ορατός πάντα.
    Τα αόρατα user names είναι ορατά μόνο απο μαϊμούδες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #438408

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>apopsis wrote:</div>

    Sniper645 wrote:<br>
    Ενας φιλος, μου ειπε σε καποια στιγμη του παρελθοντος: «Το σωστο οπλο (λειοκανο),στριβει με την σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα». http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html<br>
    «Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα».

    Καμμία αμφιβολία! Πόσοι όμως έχουν σκέψη και βλέμμα; Μετά απο κάποιο καιρό παρατήρησα ότι όλοι έχουν σκέψη. Βλέμμα όμως ελάχιστοι. Το τι είναι όμως το βλέμμα αυτό αποτελεί ξεχωριστό τομέα που αποτελεί παράγοντα όρασης.

    ολο το εργο τελικα φιλε Χρηστο ειναι στα ματια , και οταν λεμε βλεμμα , λεμε λειζερ επανω στο στοχο πουλι , ακουγεται λιγο παραδοξο αλλα τελικα μονο ετσι σπαει το πιατο ειδικα σε πολυ γρηγορες ντουφεκιες , φυσικα δασκαλος σκοποβολης δεν ειμαι , ουτε προκειται να γινω , αλλα με τα λιγα πραγματα που γνωριζω αλα και καθε μερα μαθαινω , καταλαβα οτι ολο το παιχνιδι ειναι στα ματια και οπως χαρακτηριστικα εγραψε καποιος πολυ φιλος , πως θα εκπαιδευσουμε το μυαλο και το σωμα να τα υπηρετουν

    Ευχαριστώ για την καλή προσέγγιση και ανταπόκριση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    726
    apopsis στις #438409

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Δημητρης Benelli wrote:</div>

    <div class=»d4p-bbt-quote-title»>apopsis wrote:</div>

    Sniper645 wrote:<br><br>
    Ενας φιλος, μου ειπε σε καποια στιγμη του παρελθοντος: «Το σωστο οπλο (λειοκανο),στριβει με την σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα». http://s259.beta.photobucket.com/user/sniper645/media/FILE0029_zpsb5a9f4b2.mp4.html<br><br>
    «Το σωστο οπλο,στριβει με τη σκεψη και σκοτωνει με το βλεμμα».

    Καμμία αμφιβολία! Πόσοι όμως έχουν σκέψη και βλέμμα; Μετά απο κάποιο καιρό παρατήρησα ότι όλοι έχουν σκέψη. Βλέμμα όμως ελάχιστοι. Το τι είναι όμως το βλέμμα αυτό αποτελεί ξεχωριστό τομέα που αποτελεί παράγοντα όρασης.

    ολο το εργο τελικα φιλε Χρηστο ειναι στα ματια , και οταν λεμε βλεμμα , λεμε λειζερ επανω στο στοχο πουλι , ακουγεται λιγο παραδοξο αλλα τελικα μονο ετσι σπαει το πιατο ειδικα σε πολυ γρηγορες ντουφεκιες , φυσικα δασκαλος σκοποβολης δεν ειμαι , ουτε προκειται να γινω , αλλα με τα λιγα πραγματα που γνωριζω αλα και καθε μερα μαθαινω , καταλαβα οτι ολο το παιχνιδι ειναι στα ματια και οπως χαρακτηριστικα εγραψε καποιος πολυ φιλος , πως θα εκπαιδευσουμε το μυαλο και το σωμα να τα υπηρετουν

    Ευχαριστώ για την καλή προσέγγιση και ανταπόκριση.

    Το να εκπαιδεύσει κάποιος τα μέλη του σώματος να υπηρετούν κάποια κίνηση είναι μία ενέργεια μετά απο την μητέρα που μας οδήγησε χέρια και πόδια όταν ήμασταν μηνών….
    Είναι όμως και κάποια επιμέρους περισσότερα.
    Το κυριότερο απο όλα αυτά είναι η ελευθερία.
    Η ελευθερία είναι ο πιό δόκιμος όρος που θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω αναφερόμενος σε εγκεφαλικές και κινησιολογικές εγαρμογές. Ξέρω πως ότι καλό έπραξε ο άνθρωπος , το έπραξε σε κατάσταση ελευθερίας.
    Την ελευθερία αν θέλετε μπορούμε να την εκφράσουμε σε πατατιές της φωνής της Βουγιουκλάκη σε συνθέσεις του Χατζηδάκη.
    Τις ακούμε ευχάριστα αλλά η Βουγιουκλάκη δέν ήταν ποτέ τραγουδίστρια.
    Ο Χατζιδάκις όμως ήταν μουσικός!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #438576

    μερικα βιντεακια που ισως φανουν χρησημα σε καποιους…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 496 έως 510 (από 571 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων