GAMBA, PERAZZI ή SALVINELLI

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 90 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #279420

    Φυσικα υπαρχει και καλος υπαρχει για κατι που εχει αποδηξει την αξια του διαχρονικα.

    Ανδρεα για να μην παρεξηγηθω,εγω ειμαι κατοχος περαζζι(μχ12) και δεν υποστηριζω οτι τα οπλα δεν ειναι καλα.Αντιθετως ειναι αριστα γι'αυτο κια το πηρα.Οταν το πηρα ημουν αναμεσα σε ρενατο γκαμπα ντειτονα και περαζι μχ 12.Προτιμησα να πληρωσω 1000 ευρωπουλα παραπανω ξεροντας οτι το γκαμπα ειναι τουλαχιστον εφαμμιλο αν οχι και λιγο ανωτερο αλλα το περαζι ειναι ενα οπλο που κεφαλαιωνει τα εξτρα λεφτα του με την διαχρονικη ζητηση του και μεταπωλητικη του αξια σαν μεταχειρισμενο.Παρολα αυτα ξερω οτι και το γκαμπα ειναι οπλο τεφαρικι που αξιζει μεχρι τελευταιο ευρω τα λεφτα που δινει καποιος.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #279394

    Ανδρεα για να μην παρεξηγηθω,εγω ειμαι κατοχος περαζζι(μχ12) και δεν υποστηριζω οτι τα οπλα δεν ειναι καλα.Αντιθετως ειναι αριστα γι'αυτο κια το πηρα.Οταν το πηρα ημουν αναμεσα σε ρενατο γκαμπα ντειτονα και περαζι μχ 12.Προτιμησα να πληρωσω 1000 ευρωπουλα παραπανω ξεροντας οτι το γκαμπα ειναι τουλαχιστον εφαμμιλο αν οχι και λιγο ανωτερο αλλα το περαζι ειναι ενα οπλο που κεφαλαιωνει τα εξτρα λεφτα του με την διαχρονικη ζητηση του και μεταπωλητικη του αξια σαν μεταχειρισμενο.Παρολα αυτα ξερω οτι και το γκαμπα ειναι οπλο τεφαρικι που αξιζει μεχρι τελευταιο ευρω τα λεφτα που δινει καποιος.

    Συμφωνω απολυτα. Για σκοπευτικη χρηση καθαρα το πηρες η κυνηγας επισης?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #182502

    Νομίζω ότι πάλι ξέφυγε το θέμα από το topic και από poll έγινε αν αξίζει το PERAZZI τα λεφτά του.Εξαιρώ τους παγκόσμιους πρωταθλητές που τα Ολυμπιακά μετάλλια τα έχουν πάρει και με ρώσικα και με κινέζικα για να μην ξεχνιόμαστε και πάμε στον πολύ τον κόσμο που κάνει χόμπυ.Όσο πωλείται τα αξίζει τα λεφτά του.Ο Ιταλός τους περίμενε όλους στη γωνία και με πραγματικά καλή δουλειά και marketing τους πήδηξε.Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.Δεν είναι κακό να έχεις κέρδη.Ούτε είναι και κακό να δημιουργείς ζήτηση ελεγχοντας την προσφορά.Εξάλλου όταν ο κάθε νεόπλουτος γιατρός η δικηγόρος η οτιδήποτε άλλο αποφασίσει ένα πρωί να ασχοληθεί με το ακριβό αυτό χόμπυ χωρίς να έχει ιδέα από αυλούς κοντάκια σκανδάλες και οτιδήποτε άλλο παίρνει ένα PERAZZI και ενα δάσκαλο και μπαίνει στην υψηλή κάστα.Ε αυτό πληρώνεται.Με το ότι πληρώνεις παίρνεις και αυτό εννοούμε.Γιατί αλλιώς δηλ. αν ένα PERAZZI των 10,000 το τιμολογούσαν αύριο για λόγους marketing είχε 8,000 θα ήταν χειρότερο όπλο η αν είχε 12,000 θα ήταν καλύτερο;Όταν ήμουν νεαρός εργαζόμουν ως πωλητής σε ένα κατάστημα με εργαλεία στην οδό Αθηνάς.Όταν κάποιο εργαλείο μεσαίας τάξης ας πούμε δεν τσούλαγε το αφεντικό το μοστράριζε πρώτη μούρη και του ανέβαζε ψηλά την τιμή.Το σλόγκαν που μας είχε πει να λέμε στους πελάτες ήταν πως ότι πληρώνεις παίρνεις και πραγματικά το ξεστοκάραμε σε χρόνο ρεκόρ.Από τότε λέω πως στην Ελλάδα δεν ισχύουν αυτές οι παπαριές.Πάντως δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης στο παράδειγμα μου και σε ένα παγκόσμια καθημερινά δοκιμαζόμενο PERAZZI.Και για να μην ξεχνιόμαστε μεταξύ των τριων ψηφίζω PERAZZI.Αν το POST ήταν :έχεις 15,000 που πρέπει να τα διαθέσεις για όπλο τι θα αγόραζες;Θα έλεγα MERKEL.(εννοώντας ξερά και μόνο κόστος με ποιότητα)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #279371

    Συμφωνω απολυτα. Για σκοπευτικη χρηση καθαρα το πηρες η κυνηγας επισης?

    Οχι δεν εχω παει σκοπευτηριο παρα μερικες φορες οταν λειτουργουσε εδω ενα ιδιωτικο.Δεν εχω παρα μικρη γνωση απο σκοποβολη και δεν με εχει τραβηξει και πολυ λογο κοστους που χρειαζεται για να ασχοληθεις σοβαρα.Μονο φανατικος τσιχλας ειμαι και μαλιστα μονο σε καρτερι,η ειδικοτητα μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #279370

    Νομίζω ότι πάλι ξέφυγε το θέμα από το topic και από poll έγινε αν αξίζει το PERAZZI τα λεφτά του.Εξαιρώ τους παγκόσμιους πρωταθλητές που τα Ολυμπιακά μετάλλια τα έχουν πάρει και με ρώσικα και με κινέζικα για να μην ξεχνιόμαστε και πάμε στον πολύ τον κόσμο που κάνει χόμπυ.Όσο πωλείται τα αξίζει τα λεφτά του.Ο Ιταλός τους περίμενε όλους στη γωνία και με πραγματικά καλή δουλειά και marketing τους πήδηξε.Το ένα δεν αναιρεί το άλλο.Δεν είναι κακό να έχεις κέρδη.Ούτε είναι και κακό να δημιουργείς ζήτηση ελεγχοντας την προσφορά.Εξάλλου όταν ο κάθε νεόπλουτος γιατρός η δικηγόρος η οτιδήποτε άλλο αποφασίσει ένα πρωί να ασχοληθεί με το ακριβό αυτό χόμπυ χωρίς να έχει ιδέα από αυλούς κοντάκια σκανδάλες και οτιδήποτε άλλο παίρνει ένα PERAZZI και ενα δάσκαλο και μπαίνει στην υψηλή κάστα.Ε αυτό πληρώνεται.Με το ότι πληρώνεις παίρνεις και αυτό εννοούμε.Γιατί αλλιώς δηλ. αν ένα PERAZZI των 10,000 το τιμολογούσαν αύριο για λόγους marketing είχε 8,000 θα ήταν χειρότερο όπλο η αν είχε 12,000 θα ήταν καλύτερο;Όταν ήμουν νεαρός εργαζόμουν ως πωλητής σε ένα κατάστημα με εργαλεία στην οδό Αθηνάς.Όταν κάποιο εργαλείο μεσαίας τάξης ας πούμε δεν τσούλαγε το αφεντικό το μοστράριζε πρώτη μούρη και του ανέβαζε ψηλά την τιμή.Το σλόγκαν που μας είχε πει να λέμε στους πελάτες ήταν πως ότι πληρώνεις παίρνεις και πραγματικά το ξεστοκάραμε σε χρόνο ρεκόρ.Από τότε λέω πως στην Ελλάδα δεν ισχύουν αυτές οι παπαριές.Πάντως δεν υπάρχει μέτρο σύγκρισης στο παράδειγμα μου και σε ένα παγκόσμια καθημερινά δοκιμαζόμενο PERAZZI.Και για να μην ξεχνιόμαστε μεταξύ των τριων ψηφίζω PERAZZI.Αν το POST ήταν :έχεις 15,000 που πρέπει να τα διαθέσεις για όπλο τι θα αγόραζες;Θα έλεγα MERKEL.(εννοώντας ξερά και μόνο κόστος με ποιότητα)

    Εγω θα επαιρνα ενα Krieghoff ετσι για αλλαγη στα συνηθισμενα,λιγο ασχημο αλλα απο ποιοτητα,στοιβαροτητα,αξιοπιστια και αξα μεταπωλησης δεν συγκρινεται νομιζω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #279357

    Αν το POST ήταν :έχεις 15,000 που πρέπει να τα διαθέσεις για όπλο τι θα αγόραζες;Θα έλεγα MERKEL.(εννοώντας ξερά και μόνο κόστος με ποιότητα)

    σωστος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #279356

    Εγω θα επαιρνα ενα Krieghoff ετσι για αλλαγη στα συνηθισμενα,λιγο ασχημο αλλα απο ποιοτητα,στοιβαροτητα,αξιοπιστια και αξα μεταπωλησης δεν συγκρινεται νομιζω.

    απο φωτογραφιες δεν θα τα ελεγα και ασχημα

    απο κοντα δεν εχω πιασει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #279323

    Οχι δεν εχω παει σκοπευτηριο παρα μερικες φορες οταν λειτουργουσε εδω ενα ιδιωτικο.Δεν εχω παρα μικρη γνωση απο σκοποβολη και δεν με εχει τραβηξει και πολυ λογο κοστους που χρειαζεται για να ασχοληθεις σοβαρα.Μονο φανατικος τσιχλας ειμαι και μαλιστα μονο σε καρτερι,η ειδικοτητα μου.

    Μια χαρα ειναι και οι τσιχλες. Υποθετω το πηρες καθαρα λογω καυ^%ας. Δυστυχως μερικοι εχουμε πολλες. αχαχαχχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    180
    VasilisX στις #182876

    Tο πιο φτηνό… χωρίς δεύτερη σκέψη! Κρίση λέμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #182878

    Άρα PERAZZI[/size] κατά κράτος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #278578

    [size=2]Άρα[/size] [font=”Garamond”][color=”#FF0000″][size=4][font=”Microsoft Sans Serif”][font=”Garamond”]PERAZZI[/font][/font][/size][/color][/font] [size=2]κατά κράτος[/size].

    Και μόλις το πάρεις έχω λίγα απ' τα καλά να σου δώσω………… ξέρεις εσύ :unsure: ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #278575

    [b][size=3]Και μόλις το πάρεις έχω λίγα απ' τα καλά να σου δώσω………… ξέρεις εσύ :unsure: ;) [/size][/b]

    Ακόμα τα έχεις ? ………………………… δεν λήξανε?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #256648

    Ετοιμάζομαι να την κάνω την κουτουράδα… ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    739
    accuracy lover στις #256642

    Ετοιμάζομαι να την κάνω την κουτουράδα… ;)

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/687/london02big.jpg/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img687.imageshack.us/img687/9052/london02big.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D

    JUST DO IT! :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #256640

    Ετοιμάζομαι να την κάνω την κουτουράδα… ;)

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/687/london02big.jpg/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img687.imageshack.us/img687/9052/london02big.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D

    Λεωνίδα είναι καλό;; γιατί δεν βλέπω να κυκλοφορούν πολλά :D

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 90 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων