GAMBA, PERAZZI ή SALVINELLI

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 90 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #246732

    Αυλός 18,37 για να μπούνε τα συγκεκριμένα τσοκάκια.

    ).push({});

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #196274

    Λεο εισαι ωραιος εισαι μερακλης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #196288

    Πολυ ομορφο. Προφανως εχεις βαλει οτι γουσταρεις οποτε θα το καταχαρεις. Να το φερεις στη χωρα εχει αλαξει το καθεστως η ειναι ακομα ζορικο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #246700

    Καλοριζικο το οπλο Λεωνιδα , και εχω την υποψια με θαλαμες 70 χιλ

    Εννοείται. Όλα μου τα όπλα έχουν 70άρες θαλάμες, εκτός από τις καραμπίνες μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #246697

    Kαλορίζικο Λεωνίδα , καλό λιώσιμο.. :D
    Τι το ιδιαίτερο έχουν αυτά τα τσοκάκια ???

    Τίποτα το ιδιαίτερο. Τα τσοκάκια που βάζει η εταιρεία είναι, Inox, τύπου thinwall. Ότι χρησιμοποιεί και η Cosmi. Απλά έχουν φούστα 18,4 και πρέπει ο αυλός να είναι λίγο στενότερος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #246695

    Πολυ ομορφο. Προφανως εχεις βαλει οτι γουσταρεις οποτε θα το καταχαρεις. Να το φερεις στη χωρα εχει αλαξει το καθεστως η ειναι ακομα ζορικο?

    Τα ίδια είναι. Απλώς τα χαρτιά πλέον τα πας στο τμήμα ασφαλείας της γειτονιάς σου αντί στη ΓΑΔΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #246694

    Τίποτα το ιδιαίτερο. Τα τσοκάκια που βάζει η εταιρεία είναι, Inox, τύπου thinwall. Ότι χρησιμοποιεί και η Cosmi. Απλά έχουν φούστα 18,4 και πρέπει ο αυλός να είναι λίγο στενότερος.

    Φουστα 18,4 ? εχω μετρησει ολα τα τσοκ απο ολες τις εταιριες ,δεν υπαρχει σε κανενα τσοκ αυτη η διαμετρος και μονο ετσι δουλευει σωστα αφου δεν κανει σκαλοπατι ,ειχα ακουσει για καποια βιοτεχνια στην Ιταλια που φτιαχνει custom τσοκ αναλογα τον αυλο του οπλου αλλα πηγαινοντας το οπλο εκει , δεν θυμαμαι ονομα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #246686

    Φουστα 18,4 ? εχω μετρησει ολα τα τσοκ απο ολες τις εταιριες ,δεν υπαρχει σε κανενα τσοκ αυτη η διαμετρος και μονο ετσι δουλευει σωστα αφου δεν κανει σκαλοπατι ,ειχα ακουσει για καποια βιοτεχνια στην Ιταλια που φτιαχνει custom τσοκ αναλογα τον αυλο του οπλου αλλα πηγαινοντας το οπλο εκει , δεν θυμαμαι ονομα

    Τι να σου πω ρε Δημήτρη… Έτσι μου είπε ο κατασκευαστής. Μου είπε "οι κάννες σου θα γράφουν επάνω 18,4 αλλά να ξέρεις ότι θα είναι 18,37 και οι δύο. Τόσο πρέπει να γίνουν για να συνεργαστούν σωστά με τα τσοκάκια".

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #246651

    Τι να σου πω ρε Δημήτρη… Έτσι μου είπε ο κατασκευαστής. Μου είπε "οι κάννες σου θα γράφουν επάνω 18,4 αλλά να ξέρεις ότι θα είναι 18,37 και οι δύο. Τόσο πρέπει να γίνουν για να συνεργαστούν σωστά με τα τσοκάκια".

    Λεωνιδα το τουφεκι εχει και σετ για ανακατασκευη οπως τα περαζζι ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #246650

    Λεωνιδα το τουφεκι εχει και σετ για ανακατασκευη οπως τα περαζζι ?

    Εννοείς το σετάκι με τα δύο ελατήρια, τις δύο βελόνες και το κλειδάκι. Όχι, δεν έχει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #246643

    Εννοείς το σετάκι με τα δύο ελατήρια, τις δύο βελόνες και το κλειδάκι. Όχι, δεν έχει.

    Οχι εννοω τασελο-πιρους κτλ για rebuilding του οπλου σε περιπτωση(μετα απο 7 γενιες) που κουνησει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #246629

    Οχι εννοω τασελο-πιρους κτλ για rebuilding του οπλου σε περιπτωση(μετα απο 7 γενιες) που κουνησει.

    Αν κάποιος κατασκευαστής το δίνει δώρο αυτό με το όπλο, τότε ευπρόσδεκτο. Να το πληρώσω με την αγορά του όπλου και να το χρησιμοποιήσω μετά από 15-20 χρόνια, δεν μου λέει τίποτα. Εξάλλου ότι χρειαστεί αντικατάσταση, ένα τηλεφωνάκι στην Ιταλία και σε 2-3 μέρες είναι εδώ με ένα κούριερ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #246602

    Αν κάποιος κατασκευαστής το δίνει δώρο αυτό με το όπλο, τότε ευπρόσδεκτο. Να το πληρώσω με την αγορά του όπλου και να το χρησιμοποιήσω μετά από 15-20 χρόνια, δεν μου λέει τίποτα. Εξάλλου ότι χρειαστεί αντικατάσταση, ένα τηλεφωνάκι στην Ιταλία και σε 2-3 μέρες είναι εδώ με ένα κούριερ.

    Οχι Λεο δεν με καταλαβες,κανενας δεν δινει τετοια δωρα ,απλα για τα περαζζι η εταιρεια παρεχει μεχρι και 11 σετ ανακατασκευης αναλογα με το τι φθορα εχει το οπλο στα σημεια τριβης,πραγμα που το κανει ανακαινησιμο επ'απειρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #196372

    Λιτο οσο πρεπει να ειναι ενα σκοπευτικο οπλο
    και γιαυτο πανεμορφο.

    Εξαιρετικες οι επιλογες σου στις κατασκευαστικες
    λεπτομεριες,δεν περιμεναμε αλλωστε και τιποτα αλλο.
    Προσωπικα ισως προβληματιζομουνα να μην του
    βαλω ενδιαμεσες ριγες.
    Καλοντουφεκισμενο και παντα διακρισεις!!!
    Πριν καμμια δεκαρια χρονια ο τεχνικος συμβουλος
    του Sporting Gun μονο καλα λογια εγραψε για
    το συγκεκριμμενο ντουφεκι σε τρισελιδη παρουσιαση.
    Και να μην ξεχναμε οτι ειναι το καλυτερο περιοδικο
    του ειδους στην Αγγλια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #246497

    [u]Λιτο οσο πρεπει να ειναι ενα σκοπευτικο οπλο
    και γιαυτο πανεμορφο.[/u]
    Εξαιρετικες οι επιλογες σου στις κατασκευαστικες
    λεπτομεριες,δεν περιμεναμε αλλωστε και τιποτα αλλο.
    Προσωπικα ισως προβληματιζομουνα να μην του
    βαλω ενδιαμεσες ριγες.
    [u]Καλοντουφεκισμενο και παντα διακρισεις!!![/u]
    Πριν καμμια δεκαρια χρονια ο τεχνικος συμβουλος
    του Sporting Gun μονο καλα λογια εγραψε για
    το συγκεκριμμενο ντουφεκι σε τρισελιδη παρουσιαση.
    Και να μην ξεχναμε οτι ειναι το καλυτερο περιοδικο
    του ειδους στην Αγγλια.

    Να 'σαι καλά φίλε. Εφ' όσον η εταιρεία έχει αποδείξει ότι με τα μέταλλα που χρησιμοποιεί, μπορεί να φτιάξει το όπλο με τα βάρη ανά μέρος που πρέπει, τότε δεν είναι πρόβλημα η ενδιάμεση ρίγα. Όπως το λες είναι. Το να ξέρεις τι ζητάς, είναι το σημαντικότερο πράγμα. Θα βρεθεί αυτός που θα το κατασκευάσει.

    Και όσον αφορά τα άρθρα, τα είχα διαβάσει όλα εδώ και χρόνια. Και όταν έπεσε και ένα Monza στα χέρια μου και το δοκίμασα, υποσχέθηκα κάποια στιγμή να φτιάξω κι εγώ ένα στα γούστα μου. Απλά είναι κάτι που πρέπει να γίνει ιδανικά με ταξίδι εκεί. Στέλνοντας μέτρα και με συνεννόηση απ' το τηλέφωνο, ρισκάρεις να γίνει πατάτα. Σ' αυτό είμαι κάθετος. Αν δεν είσαι σίγουρος για το τι θέλεις κι αν δεν είσαι σίγουρος για το αν μπορούν να στο φτιάξουν, καλύτερα πάρε ένα έτοιμο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 90 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων