ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,826 έως 12,840 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #470859

    Μπραβο σε ολους ρε μαγκες.

    Μια πολυ ομορφη εξοδος και απο μενα παρεα με εναν παλιο και καλο φιλο.
    Εγω σταθηκα λιγο πιο τυχερος απο το φιλαρακι, αφου την ακουσα πρωτα, και μετα την ειδα και την χαιρετησα με δυο τουφεκιες στα κλασματα του δευτερολεπτου που μου εκανε την τιμη να εμφανιστει.
    Και ας μην τη χουφτωσα, αυτη η στιγμιαια συναντηση μας, γεμισε τις μπαταριες και σε μενα και στο σκυλι.

    Για την ιστορια, δυο σηκωματα, και μια ντροπαλη που εφυγε μονη της μακρυα και αθορυβα.


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #470862

    Μπράβο ρε Παναγιώτη ,η θετικότητά σου θα σε ανταμείψει ανάλογα :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #470867

    καλησπερα και απο εμενα
    Μπράβο στον μανιακό και στον Ηλία και σε ολα τα παιδια και στον Παναη απο την Ευβοια εμενα εχτες το βραδυ μου την καρφωσε να παω σημερα και λογω καιρου αλλα ελεγα να παω πρωτα για καμια φασα και μετα στο ψαξιμο για καμια ξυλοκοτα γαι φασα δεν μας εκανε την χαρη γιατι εκει που την κυνηγαω ειναι αρκετα ψηλα και ειχε ομιχλη ετσι αποφασισα να ξεκινησω το ψαξιμο στο πρωτο μισαωρο ενω το μερος ηταν ιδανικο δεν πηρα ουτε μυρωδια και ξαφνικα μολις περασα ενα ξεφωτο ακουω το μπιπερ να χτυπαει 3 4 φορες και να σταματαει παω προ το σκυλι και το ξανακουω τωρα σταθερα προλαβα και πλησιασα αρκετα και στην στιγμη ακουω την κυρια και ρην βλεοω μπροστα μου να σηκωνεται αλλα η ερημη δεν προλαβε να κανει ρουπι ταβλιαστκε τα ανασκελα και στο δευτερολεπτο ακουω δευτερη 4 5 μετρα πιο αριστερα απο την πρωτη ευτυχως τα δεντρα ειχαν ριξει τα φυλλα και ετσι την πηρα και αυτην μιλαμε ειχα ψηλωσει μισο μετρο ακομα και σαν να μην εφτανε αυτο αλαζω μερος και παω σε ενα ρεμα που τα δεντρα ηταν ακομα πιο καθαρα και στην ωρα απανω ερχεται και η τριτη η οποια δεν δεχτηκε και πολυ ευχαριστα την φερμα της bela αλλα ηταν ατυχη επειδη ειχα αρκετα καλο οπτικο πεδιο τωρα που μυαλο για χορτα και χελωνες :yahoo: που λενε κατι φιλαρακια
    το πολυ καλο σε ολη την υποθεση ηταν η bela που και μπλοκαρισε και φερμαρε αλλα το σημαντικοτερο απορταρησε κατοπιν των υποδειξεων του κυριου Γιαννη καλιστρον :good: :good: και μερικων φιλων που βοηθησαν αρκετα

    Ειναι αλλη κ@υλ@ η ρουφιανα :good: :good: :good: :good: :good:

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #470872

    αυριο θα ανεβω παλι να δω τι φρεσκο μπηκε με το κρυο τωρα… υπομονη :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #470873

    να που ήρθαν λοιπόν,
    μπράβο στα παιδιά για τις επιτυχίες τους και σε όσους δεν στάθηκαν τυχεροί,
    κοντα είναι ο καιρός που θα σταθούν :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470875

    Καλησπερα παρεα. Ηλια,καλη αρχη φιλε. Προσεχε μονο γιατι οι βασιλισσες ειναι “ξελογιαστρες”,δε θελει πολυ να σου παρει το μαυλο χαχαχα. Μπραβο Μανο,ο ντουμπλες στις μπεκατσες με δικανο απαιτει,τουλαχιστον,μεγαλη ψυχραιμια, σας ευχομαι αναλογη συνεχεια. Τα δικα μου τα σημερινα θα τα γραψω μετα. Εις το επανειδην.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #470877

    Mπραβο ρε μανο,ο ντουμπλες σε ζευγαρι ειναι η τοπ ηδονη στην μπεκατσα χα χα
    γιαννη το μυαλο μου το πηραν πριν πολλα χρονια φιλε
    τωρα ειμαι σε φαση μακροβιου ερωτος χα χα,περημενουμε να ακουσουμε τα νεα σου
    βικ πιστευω οτι κατι θα βρεις φιλαρακι μου
    καλες χελωνες σε ολους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #470890

    Δεν ξέρω αν ήταν σύμπτωση αλλά η περιγραφή του ΜΑΝΟΥ γιά δύο πουλιά μαζί
    ταιριάζει απόλυτα με την περιγραφή του φίλου μου από το χωριό πάλι γιά
    δύο πουλιά στο ίδιο σημείο.
    Δηλαδή εκεί που δεν βρίσκαμε κανένα,τώρα εμφανίστηκαν ανά ζεύγη. :yahoo:
    Θα μας τρελάνουν οι άτιμες. 😉

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470895

    Καλησπερα στην παρεα. Ηθελα να σας ευχαρηστησω για τα καλα σας λογια κ σας τα ανταποδιδω…
    μπραβο ρε λιακο να τις 100στισεις :good:…
    μαικ φιλε σε κλαρι τις βρικα τις κυριες…. το μικρο μου ειναι λαμπρος..
    μανο ασε τα χορτα κ τις μαλακ…. κ βαρα καμια μπεκατσα,χαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #470896

    καλα ειπα ρε Μανο χελωνες χωρις καβουκια εφερες
    Μπραβο ρε παντα τετοια :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470898

    καλησπερα και απο μενα , αρκετα πουλια εδω στο νησι εδω και 4 μερες ολοι σηκωνουν πουλια αλλα μονο στα ψιλα 800-1000 μετρα , εγω κυριακη μπορεσα να παω σε 2,30 ωρες σηκωσα 5 διαφορετικα πουλια σε ανοιχτα μεροι αν και ευκολα πουλια και πολυ ωρα στην φερμα 2 μπορεσα και κρατησα και μια που πηρε σκαγια αλλα εφυγε και επεσε σε 300 μετρα μακρια και ουτε ασχοληθηκα μαζι της, σημερα 2 φιλοι σηκωσαν 6 και πηραν τα 4 και παλι ψιλα ομως
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    </div>

    μπραβο βικ.. :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #470899

    Μπράβο Μανιακέ για την ακόμα 1 επιτυχία σου και καλές περπατησιές με το νέο εργαλείο!!
    Ηλία καλή αρχή ρε παλικάρι και καλή συνέχεια σε όλους!! :good: :good:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    </div>

    εσενα θα σε στειλω κ bvb.. χαχαχα
    ευχαρηστω φιλε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #470901

    Βρε βρε βρε μεχρι χτες κλεγατε σαν τις χηρες στο κρεβατι 😥 , σημερα πρεπει να ανυσηχουμε μην τυχον και μας παθετε τιποτα απο την πολυ χαρα :yahoo: .Εγω σας τα ελεγα οτι πισω του τα εχει το γουρουνι :yes: .Αντε τωρα που τις βρηκατε βαρατε :good: .Ενα πραγμα μονο ρε παιδια αφηστε μια, μα μονο μια, και για μενα που παω μονο Κυριακη. :yes:

    ΥΣ.Ερωτηση:Δεν μου λες φιλε μανιακε (ρε φιλε δεν μας λες και ενα ονοματακι) τα αρβυλακια που πηρες ειναι απο αυτα που σε οδηγουν πανω στα πουλια;;;; :unsure: Αν ναι να μου πεις απο που τα αγορασες ρε φιλε…..ξερεις γιατι….;;;; 😉 Καλοφορετα και με πολλα μπερεκετια… :good:

    Βασιλης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #470903

    Ρε ,θα σας κάνουν κάτι εκπλήξεις τα πουλιά σε λίγες μέρες :yes: που θα τα ξεχάσετε όλα!! :yahoo:
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    ¨Μη ψάχνεις την ευτυχία,γιατί είναι πάντα μέσα σου!!¨
    Σπύρος – Αιγάλεω

    </div>

    Κάτι μυρίστηκα εγώ πάντως ,αλλά τυχερά παιχνίδια δεν παίζω!! B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    341
    @gianniscorfu στις #470909

    Καλησπερα παρεα. Σημερα ηταν μια κακη μερα (μακρια απο ολους μας). Στο πρωινο κυνηγι κατα τις 11:00 και ενω ημουν 15-20 απ’το αμαξι,η Ηρα,η σετερινα μου φερμαρει ενα πουλι στο καθαρο,σαστησα και καθηστερησα να παω κοντα,το πουλι σηκωνεται και πιανει στα 30 μετρα περιπου απο πανω (χαμηλο πουρναρι αλλα με πολλη πετρα), φευγει η σκυλιτσα και παει και την ξαναφερμαρει, εγω απο κατω βλεπω ολη τη φαση,ξαφνικα σηκωνεται και η σκυλιτσα την παιρνει στο κυνηγι,η μπεκατσα πηγαινε σιγα 5-6 μπροστα, μολις τη χανω απο τα ματια μου ακουω τηνΗρα να ουρλιαζει και να κλαιει,παγωσα,την φωναζω αλκα τιποτα,μπαινω στο πυκνο πανικοβλητος και ανεβαινω πανω,φοβηθηκα για πηγαδι,φτανω και βλεπω την σκυλα επανω σε κατι πετρες,ειχε πεσει στο κενο απο 2 μετρα υψος με φορα,την βγαζω αγκαλια κατω. Δεν μπορουσε να πατησει τα μπροστινα ποδια. Να μην σας κουραζω,την γλυτωσε με μια μικρη κακωση στο δεξι ποδι και ενα πρηξιμο στο αριστερο. Το διαστημα μεχρι να φτασω στο σκυλο,μου ειχαν κοπει τα ποδια. Ευχομαι να μην συμβει σε κανεναν,αυτο το συναισθημα δεν υποφερεται. Συγνωμη αν σας κουρασα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 12,826 έως 12,840 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων