ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,371 έως 20,385 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #382451

    ΣΤΗΝ ΒΑΡΕΤΑΔΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΡΙΝΙΟ ΤΡΕΛΟ ΤΟΥΦΕΚΙΔΙ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΜΠΑΣΙΜΟ!ΠΗΡΑ 10 ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ 2 ΧΑΜΕΝΑ ΣΤΟ ΠΥΚΝΟ!ΚΑΜΜΙΑ 50αρια ΦΑΣΕΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ ΟΡΙΑΚΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΝΙΑΡΙΑ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΜΗ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΝΑ ΤΙΣ ΧΑΖΕΥΩ

    έχουμε καμια ενημέρωση για Λυσιμαχία;


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    13
    mpekatsas mytonis στις #382464

    Σήμερα ευβοια είχε κάτι πουλια αλλα όχι σαν χτες απο 20-25 κάναμε μέσο όρο  η παρέα ν

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #382472

    ssbk23 wrote:
    Το να προστατεύεις έννομα τον τρόπο ζωής σου , μόνο ρουφιανιά δεν είναι.

    Ακριβώς αυτό. Εμείς οι Ελληνες πάντα είχαμε μπερδεμένη την ρουφιανιά με την απαίτηση να συμμορφώνονται όλοι με τους νόμους. Αυτός που παρανομεί και λειτουργεί εις βάρος των υπολοίπων είναι μάγκας και ζόρικος ενω αυτός που κάνει το αυτονόητο δηλαδή να ενημερώσει τους αρμόδιους για την παρανομία είναι καρφί και ρουφιάνος.Δυστυχώς και εγω δυσκολεύομαι να σηκώσω το τηλέφωνο γιατί μεγάλωσα με αυτή την τελείως λάθος νοοτροπία.Στο εξωτερικό δεν υπάρχει η λέξη ρουφιανιά.Εξυπακούεται ότι όταν παρανομείς θα βρείς απέναντι σου πρώτα τον πολίτη με τον νόμιμο τρόπο που δεν είναι αλλος απο την καταγγελία .

    Εννοείται ότι μ’ εκφράζετε απόλυτα …………………… και όποιος συμφωνεί με τέτοιες απόψεις θα πρέπει να το λέει ανοιχτά για να δουν μερικοί ότι δεν είμαστε λίγοι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ktz561 στις #382474

    ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΣΚΡΗ (ΠΑΛΙΟΠΑΝΑΓΙΑ ) ΤΡΙΑ ΑΤΟΜΑ ΤΡΕΙΣ (3) ΤΣΙΧΛΕΣ.

    ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑΜΕ ΣΤΟ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΔΟ ΙΣΧΥΡΣΘΗΚΑΝ ΟΤΙ ΒΡΗΚΑΝ ΠΟΥΛΙΑ ΣΤΑ ΒΑΓΙΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #382476

    καλησπερα σε ολους.σημερα ειχε καρτερι με θεα το αιγαιο στην ανατολικη πλευρα της ευβοιας.μεχρι τις 9 τα πουλια εμπαιναν παλι ψηλα και κοψανε.αλλα απο τις 9μιση και για μια ωρα ξαναμπηκανε ,κυριως κοτσυφια,σε χαμηλο υψος και κρεμασαμε καμια δεκαρια ο καθενας . μας κουτσουλισαν και 3 φασσες σε ανυποπτη στιγμη. ωραια ηταν παντως.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    pointeras77 στις #382492

    καλησπερα παιδια πηγε κανενας καπανδριτι ειχε κανενα μπασιμο καλο?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #382495

    καλησπερα παιδια. περιοχη ορωπου σημερα μεσαιο μπασιμο μεχρι τις 10.επιασα το μισο οριο και 4 χαμενες στα πυκνα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    91
    Ανώνυμος στις #382501

    Περιοχη ωρωπου χθες και σημερα ειχε πολες τσιχλες,εδικα εχθες εβαλε πολυ πραμα

    εγω για φασσα καθησα και τελικα ποναει ο ομως μου απο το τουφεκιδη, αφου με φαγανε τα τσιχλακια

    πηγα σπιτι [ ειμαι 5 λεπτα απο το καρτερι] πηρα ψιλα σκαγια και επεσε ο γραμος απο το τουφεκιδη

    καλη εξασκιση το τσιχλακι,,τωρα ειμαι ετοιμος για ολ τα πετουμενα αφου ξεκαπνισαμε καλα με τις τσιχλες

    το μαδημα με χαλασε αλλα χαλαλι τους ειναι και καλος μεζες για να κρασακι των χειμωνα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    VICTOROS στις #382504

    πρεπει ολοι να γινουμε Αρτεμης Ματσας δεν γινεται αλοιως αφου δεν καταλαβαινουν τιποτα ειναι κατι που δεν το εχω κανει ποτε στην ζωη μου αλλα τωρα θα το κανω

    Aν εννοεις οτι γινεσαι Αρτεμης εμποδιζοντας τη παρανομια τοτε αν στο σχολειο των παιδιων σου πουλανε κοκα και τους δεις μη τους καταγγειλεις αλλα καλεσε τους για καφε 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    108
    NAGGEL13 στις #382525

    φιλε μου το κυνηγι ειναι χομπυ που παμε για να ευχαριστηθουμε το βουνο να ριξουμε πεντε ντουφεκιες και να γυρισουμε σπιτι και αυτη την απολαυση υπαρχουν ανθρωποι που στην χαλανε αλλα να βαζουμε στην ιδια ζυγαρια τα παιδια με τα πουλια ειναι ατυχες παραδειγμα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #382526

    Sniper645 wrote:

    manos65 wrote:

    Sniper645 wrote:
    Πραγματι,σημερα ηταν μια καλη μερα για τους κυνηγους. Το πουλια πεταριζαν μεχρι τις 10.3ο. Δεκα επτα στο χερι!!!!! και μια κουρουνα. Τα δε ιδιογομωτικα φυσιγκια μου,απλα ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΑ !!!!!!! υσ.σχετικο βιντεακι,το απογευμα.

    με τι τις πελέκαγες γόμωση ενοώ

    Το πρωι με S4,μετα με GP και GM3 ρελιαστα και αστερι με 29 και 30 γρ.

    τελικα δουλευει καλα στα 30 γρ η Gm3 Kωστα ετσι ?

     

    Ναι Δημητρη,παρα πολυ καλα!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    lefteris.k στις #382531

    παρα μα παρα πολλες τσιχλες περασαν σημερα μεχρι της 12 που φυγαμε περνουσαν ακομα.

    εχει χαρη που ειχε φασσες αλλιως θα καναμε τρελο παιχνιδι, χωρις πλακα παιδια σε 10 λεπτα εκανες ανετα το οριο.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #382543

    Για ποια περιοχη μιλας;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    359
    milou στις #382566

    καλησπερα σε ολους.σημερα ειχε καρτερι με θεα το αιγαιο στην ανατολικη πλευρα της ευβοιας.μεχρι τις 9 τα πουλια εμπαιναν παλι ψηλα και κοψανε.αλλα απο τις 9μιση και για μια ωρα ξαναμπηκανε ,κυριως κοτσυφια,σε χαμηλο υψος και κρεμασαμε καμια δεκαρια ο καθενας . μας κουτσουλισαν και 3 φασσες σε ανυποπτη στιγμη. ωραια ηταν παντως.

    Αυτο μου εκανε εντυπωση και μενα σημερα!Οι τσιχλες περναγαν μεχρι αργα παρολο την ζεστη και επισης κατα τις 10 γεμισε ο τοπος κοτσυφια τα οποια μπαιναν απο παντου!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4070
    ksap στις #382567

    πρεπει ολοι να εχουμε στα κινητα μας τα τηλεφωνα θυροφυλακων και δασαρχειων και οπου βλεπουμε παρανομια να περνουμε αμεσως. το κακο εχει παραγινει

    πρεπει ολοι να γινουμε Αρτεμης Ματσας δεν γινεται αλοιως αφου δεν καταλαβαινουν τιποτα ειναι κατι που δεν το εχω κανει ποτε στην ζωη μου αλλα τωρα θα το κανω

    Εγώ πάντως σήμερα άσχετα με το πόσα πουλιά είχε ή έκανα αντιμετώπισα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με δυό κασετοφωνιάδες κι έναν πονηρό που έκατσε ακριβώς μπροστά μου στα 10 μέτρα (χωρίς καμιά υπερβολή).

    Αφού του είπα ευγενικά να πάει πιό αριστερά η δεξιά γιατί δεν κάθετε καλά μου απάντησε ότι αν ενοχλούμε να φύγω εγώ. Δεν τον έβρισα, ούτε και του μίλησα άσχημα, παρά τον τρόπο του, αλλά πήρα την κάμερα, πήγα ακριβώς δίπλα του καταγράφοντας το σκηνικό και μόλις με ρώτησε τι θέλω, χαμογέλασα και του είπα:

    -Τίποτα απλά θέλω να σε κάνω διάσημο.

    κι έφυγα να τραβήξω και τον άλλο τυπάκο με την κοτσίδα που είχε τον “Νταλάρα”.

    Σκέφτηκα να ανοίξω ένα καινούριο τόπικ με τίτλο Διάσημοι Λαθροθήρες και Μαλάκες και να κοτσάρω εκεί το βιντεάκι αλλά και κάτι φωτογραφίες που είχα βγάλει τους αριθμούς των αυτοκινήτων από κάποιους άλλους ομοίους τους πέρυσι αλλά δυστυχώς με πρόδωσε η τεχνολογία (Μπαταρίες) κι έμεινα με τη χαρά της αποκάλυψης.

    Πέρα από τις καταγγελίες που είμαι απόλυτα σύμφωνος, νομίζω πως και μια δημόσια διαπόμπευση θα ήταν γερή γροθιά στο στομάχι του κάθε μαλάκα.

    Για την ιστορία αυτός που καθότανε μπροστά μου λεγόταν Γιάννης και τον έφερε εκεί το φιλαράκι του ο Σταύρος από την Νέα Ερυθραία που αποδείχτηκε φοβερός στο απόρτ αφού χτές απορτάρησε χωρίς να τον πάρουμε χαμπάρι μια φάσα του vagosbenelli1 αλλά και κάμποσα τσιχλάκια δικά μου και του sniper645.

    Αν τύχει και είναι αναγνώστες του forum να ξέρουν πως την άλλη φορά που θα τους συναντήσω θα τους κάνω διάσημους έστω και ετεροχρονισμένα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 20,371 έως 20,385 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων