DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,476 έως 5,490 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #395720

    Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα… ο καθείς πράττει αυτό που γουστάρει εφόσων μπορεί…

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #395722

    Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα… ο καθείς πράττει αυτό που γουστάρει εφόσων μπορεί…

     

     

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    ΣΩΣΤΑ…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #395729

    Διονύση όλα ωραία αλλά γιατί με τη γυναίκα;;;

    Γιατί την ώρα που τα έγραφα παίρναγε συνέχεια απο πίσω μου και έβλεπε τι έγραφα 😆 😆

     

    υγ Εξυπακούεται ότι ο καθένας κάνει ότι θέλει με τα λεφτά του.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #395779

    Παιδιά, αν δεν κάνω λάθος, το θέμα των θηραμάτων δεν έχει να κάνει με τους διοργανωτές αλλά με ευρωπαικό νόμο ο οποίος απαγορεύει την ιδιωτική είσοδο γενικά κρέατος από χώρες εκτός Ευρωπαικής Ένωσης και αναφέρεται σε υγειονομικούς λόγους.

    Να σας πω την αλήθεια, προσωπικά το τελευταίο που θα με ενοχλούσε είναι να μην φέρω τα θηράματα πίσω. Ειδικά για S.Africa που έχω ακούσει ότι τα μαυράκια κάθονται στην σειρά για να πάρουν μερικά πουλιά για τα σπίτια τους …  😐 .

    Όσο για κάποια σχόλια που έχω διαβάσει στο παρελθόν περί σκοποβολής σε ζωντανούς στόχους, αυτό παιδιά ειδικά για το παπί δεν ισχύει. Είναι τέτοιες οι συνθήκες και οι ιδιαιτερότητες του κυνηγιού αυτού που όσα πουλιά και να έχει, ποτέ δεν θα το κάνει να μοιάζει με σκοποβολή.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #395860

    Γιωργο σαφως και δεν ειναι καθαρα σκοποβολη σε ζωντανο στοχο οπως και δεν ειναι  και  αμιγως κυνηγι. Κυνηγι (οπως αλωστε το λεει και η λεξη)σημαινει  κανω τα κουμαντα μου (καιρος, πληροφορηση κτλ) και αν βρω βρηκα. Οταν ειναι σιγουρο οτι θα βαρεσεις λογω πληθωρας θηραματος μονο σαν ιδιοτυπο sporting  Αγγλικου τυπου (μηχανηματα μεσα σε δασικη εκταση προσομοιαζωντας κυνηγι) μπορω να το δω. Προσωπικη αποψη παντα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #395875

    Το ότι δεν βρίσκεις πουλιά είναι στην ομορφιά του κυνηγού, οι συνθήκες διαβίωσης σε αυτές τις χώρες δυστυχώς έχουν μείνει σε άλλες εποχές (αυτό έχει και την ομορφιά του). Γενικά, το μόνο που θα με πείραζε θα ήταν το όπλο να μην λειτουργούσε σωστά και τα φυσίγγια να ήταν απαράδεχτα, μπορεί να μην γίνεται να αγοραστεί καινούργιο αλλά έστω μια ελαφριά συντήρηση… Δεν ξέρω βέβαια πως είναι οι συνθήκες εκεί κτλ κτλ…

    Η αδιαφορία από τους διοργανωτές εφόσον υφίσταται είναι απαράδεχτη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #395905

    DIMAR βαλε κανενα πρασινο εδω μονο καστανιες εχει 😛

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #395949

    DIMAR βαλε κανενα πρασινο εδω μονο καστανιες εχει [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Πολλούς  πάπιους     χήρους έχει αφήσει ο Τζό… :p

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #396028

    τζο wrote:
    DIMAR βαλε κανενα πρασινο εδω μονο καστανιες εχει [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Πολλούς πάπιους χήρους έχει αφήσει ο Τζό… :p

    Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    πολλες καστανιες εχει φετος

    τωρα εχω βρει και τα μικρα 😀

    αρχιζουν να παιζουν σε απογευματινο

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/06/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    victfalcon στις #396030

    PANOUTSOS wrote:

    τζο wrote:
    DIMAR βαλε κανενα πρασινο εδω μονο καστανιες εχει [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Πολλούς πάπιους χήρους έχει αφήσει ο Τζό… :p Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    πολλες καστανιες εχει φετος τωρα εχω βρει και τα μικρα αρχιζουν να παιζουν σε απογευματινο [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    \

    μη βαρας αλλες καστανιες γιατι τουχρονου δεν θα εχει καθαρα….

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #396034

    τζο wrote:

    PANOUTSOS wrote:

    τζο wrote:
    DIMAR βαλε κανενα πρασινο εδω μονο καστανιες εχει [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    Πολλούς πάπιους χήρους έχει αφήσει ο Τζό… :p Beretta A 301
    Beretta AL 391 light
    Benelli Vinci

    πολλες καστανιες εχει φετος τωρα εχω βρει και τα μικρα αρχιζουν να παιζουν σε απογευματινο [/URL] Uploaded with ImageShack.us

    \ μη βαρας αλλες καστανιες γιατι τουχρονου δεν θα εχει καθαρα….

    εχει αρκετα μικρα σε καλο μερος δες την αλλη φορα να ερθεις θα ειναι και ο τενεκες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #396074

    Γεια σου Τζο!!!!!!!!Εισαι ο καλυτερος παιχτης φετος.Τα εχεις πελεκισει!!!!!!

    Απο πλευρας μου φετος δεν υπαρχει ουτε χρονος ουτε χρημα!!Οι εξοδοι που εχω κανει στον βαλτο ειναι ελαχιστοι.

    Αλλα και τις λιγες φορες που πηγα τα αποτελεσματα δεν ηταν τα αναμενομενα.Παντως θα κανω στην συνεχεια

    μια καλη προσπαθεια μηπως και ¨ζευγαρωσω¨τις καστανιες σου!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    353
    duck_nik στις #396088

    ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΤΣΕ ΣΤΑ ΑΥΓΑ ΣΟΥ

    ΣΑΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑΤΙΚΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΕΣΑ ΜΕ ΑΠΕΙΡΗ ΒΡΟΧΗ ΜΟΝΟ 2 ΚΟΥΤΑΛΑΔΕΣ

    ΔΕΝ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΚΟΛΟΠΟΥΛΑ ΔΕΝ ΖΗΤΑΝΕ ΜΕΣΑ

    ΠΑΡΑ ΤΗΝ ΒΡΟΧΗ ΜΕΡΙΚΑ ΚΟΠΑΔΙΑ ΣΤΑ ΟΥΡΑΝΙΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΑΥΤΑ ΚΙΝΗΘΗΚΑΝ

    ΣΤΗΝ  ΚΑΛΥΒΑ ΩΜΩΣ ΕΙΧΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΤΣΙΠΟΥΡΟ ΠΟΛΥ  ΦΑΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ

    (ΜΙΧΑΛΗΣ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ-ΦΙΛΛΙΠΑΣ) 😆

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #396098

    Χήνες υπάρχουν πάντως!

    Κλικ στην εικόνα για περισσότερες φωτογραφίες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    420
    gianniskavala στις #396252

    θα σημφωνησω με το προτελευταιο ποστ. εδω ο βαλτος απο μερες σε μερες βαζει πουλια σηνεχως. καθε μερα ο πλυθησμος μεγαλωνει. το θεμα ειναι πως τα πρασινα δεν τα πιανεις ευκολα. μπενουν αργα το βραδυ και φευγουν νωρις το πρωι. και οταν εχει αερα πανε και τρυπωνουν μεσα στα καναλια με τα σαζια.

    το φιου δεν κουνιουντε τα μαμημενα. κολλανε στο κεντρο του βαλτου και μας κανουν χαζη. μονο τα σαρσελια μας κανουν παιχνιδι και η ταδορνες που περνανε προκλητικα πανω απο τα κεφαλια μας.

     

    πουλια εχει αλλα ακομα αποτι συζηταω και με παιδια που ειναι απο ποιο ψηλα απο εμενα, δεν εχουν κατεβει ποιο κατω και μαληστα ακομα δεν εχει μπει ο αναμενομενος αριθμος. αλλα τα εισερχομενα ακομα δουλευουν. οποτε υπομονη παιδια. παντα το 20ημερο 20 δεκεμβρη και 10 γεναρη ηταν το καλυτερο. που θα παει..  θαρθουν οι παγωνιες και τα χιονακια. και τοτε να δουμε ποιος θα κοροιδεψει ποιον. οι παπιες εμας, οι εμεις αυτες. την κυριακη πηρα 7 πουλια και συνολο 16 πουλια 3 ατομα. αριθμος απογουτευτικος για τον καιρο που ειχε βγαλει και για τα πουλια που ειχε μεσα..

     

    σημερα με μια βολτα ανγνωριστικη που εκανα, ειδα πολλα περισοτερα πουλια στον βαλτο αποτι την κυριακη. οποτε κιαλλα πουλια μπηκαν σημερα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 5,476 έως 5,490 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων