Σχιστο VS Μαλακασα VS Παρνηθα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 89 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #198668

    Εγω ψηφισα μαλακασα καθαρα για συναισθηματικους λογους,,οσοι πηγενανε παλια πριν καει θα ξερουν και το γιατι
    τοτε που ζουσε και ο μπαρμπα γιωργης και πηγενανε ολα ρολοι στο σκοπευτηριο,,παλιες καλες εποχες,,
    παντος τα πευκακια μεγαλωσαν ξανα και αρχιζει το μερος να περνει κατι απο την παλια του μορφη
    στην μαλακασα ξεφευγεις και λιγο απο τον μπουχο της αθηνας με το δασος που εχει γυρω της


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #240737

    Εγω ψηφισα μαλακασα καθαρα για συναισθηματικους λογους,,οσοι πηγενανε παλια πριν καει θα ξερουν και το γιατι
    τοτε που ζουσε και ο μπαρμπα γιωργης και πηγενανε ολα ρολοι στο σκοπευτηριο,,παλιες καλες εποχες,,
    παντος τα πευκακια μεγαλωσαν ξανα και αρχιζει το μερος να περνει κατι απο την παλια του μορφη
    στην μαλακασα ξεφευγεις και λιγο απο τον μπουχο της αθηνας με το δασος που εχει γυρω της

    MEΓΑΛΗ Η ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΟΥ ΣΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΩΝ ΕΙΔΙΚΑ ΧΡΟΝΩΝ ΤΟΥ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟΥ, ΑΦΟΥ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΛΕΙΤΥΡΓΟΥΣΑΝ ΟΙ ΜΗΧΑΝΕΣ ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #240602

    Εγω ψηφισα μαλακασα καθαρα για συναισθηματικους λογους,,οσοι πηγενανε παλια πριν καει θα ξερουν και το γιατι
    τοτε που ζουσε και ο μπαρμπα γιωργης και πηγενανε ολα ρολοι στο σκοπευτηριο,,παλιες καλες εποχες,,
    παντος τα πευκακια μεγαλωσαν ξανα και αρχιζει το μερος να περνει κατι απο την παλια του μορφη
    στην μαλακασα ξεφευγεις και λιγο απο τον μπουχο της αθηνας με το δασος που εχει γυρω της

    Ακριβως για αυτο πηγαινα και εγω (και θα συνεχισω), αλλα πλεον απευθυνεται σχεδον αποκλειστικα σε σκοπευτες αθλητες και λιγοτερο σε σκοπευτες κυνηγους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #240588

    Ακριβως για αυτο πηγαινα και εγω (και θα συνεχισω), αλλα πλεον [color=”#FF0000″]απευθυνεται σχεδον αποκλειστικα σε σκοπευτες αθλητες και λιγοτερο σε σκοπευτες[/color] [color=”#FF0000″]κυνηγους[/color]

    Συμφωνώ, όταν σε διώχνουν από το Sporting για να ρίξουν skeet δείχνουν ξεκάθαρα ότι γι' αυτούς δεν υπάρχει το sporting αλλά και εσύ μαζί.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #198716

    ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #240551

    λείπαμε που το λέω αλλά ούτε καν περναει από το μυαλό τους ότι όσοι ρίχνουν Σπόρτιγκ θέλουν να λέγονται και σκοπευτές

    Μη λυπάσαι φίλε Καπνά, ούτε από τους κυνηγούς περνάει από το μυαλό τους ότι είναι σκοπευτές.
    Τέτοιο ξεπεσμό κανένας κυνηγός δε θα δεχόταν. Ο κυνηγός είναι πολλά παραπάνω.

    Αυτό που λείπει κατά τη γνώμη μου είναι τα σκοπευτήρια και όχι τα βαρετά πρωταθλήματα.

    Ας είχαμε ακόμα 3-4 σκοπευτήρια στην Αττική, και όσα χρειάζονται στην υπόλοιπη Ελλάδα και δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα με κυνηγούς, σκοπευτές, ή τίποτα από τα δύο, απλό κόσμο που θα ήθελε να αθληθεί σε κάποιο σκοπευτήριο για λίγες ώρες το Σαββατοκύριακο.

    Και είναι χαζό να έχουμε τέτοιους νόμους και τέτοια κακομοιριά και να μη μπορούμε να έχουμε υπέροχα σκοπευτήρια για σπόρτινγκ. Στα πρότυπα του εξωτερικού και καλύτερα. Με τόσα δάση που έχει η χώρα μας, και τόσα λίγα έξοδα που θέλει για να στηθεί ένα σκοπευτήριο είναι πραγματικά κρίμα.

    Τι ωραία που θα ήταν κάπου στο δάσος του Καπανδριτίου ή στην Πάρνηθα να υπήρχαν καμιά 20αριά στρέμματα για γήπεδο σπόρτινγκ. Να περπατάς μέσα στη φύση για να πας από το ένα μηχάνημα στο άλλο. Θα πήγαιναν μπαμπάδες με τους υιούς τους, θα εξοικειώνονταν στα όπλα οι πολίτες και δεν θα υπήρχε αυτή η οπλοφοβία στην κοινωνία, θα μαθαίνανε όλοι να σέβονται τους κανόνες ασφάλειας από μικροί.

    Ξέρω, ακούγονται ουτοπικά, αλλά είναι τόσο εύκολα να γίνουν.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #240548

    Μη λυπάσαι φίλε Καπνά, ούτε από τους κυνηγούς περνάει από το μυαλό τους ότι είναι σκοπευτές.
    Τέτοιο ξεπεσμό κανένας κυνηγός δε θα δεχόταν. Ο κυνηγός είναι πολλά παραπάνω.

    Αυτό που λείπει κατά τη γνώμη μου είναι τα σκοπευτήρια και όχι τα βαρετά πρωταθλήματα.

    Ας είχαμε ακόμα 3-4 σκοπευτήρια στην Αττική, και όσα χρειάζονται στην υπόλοιπη Ελλάδα και δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα με κυνηγούς, σκοπευτές, ή τίποτα από τα δύο, απλό κόσμο που θα ήθελε να αθληθεί σε κάποιο σκοπευτήριο για λίγες ώρες το Σαββατοκύριακο.

    Και είναι χαζό να έχουμε τέτοιους νόμους και τέτοια κακομοιριά και να μη μπορούμε να έχουμε υπέροχα σκοπευτήρια για σπόρτινγκ. Στα πρότυπα του εξωτερικού και καλύτερα. Με τόσα δάση που έχει η χώρα μας, και τόσα λίγα έξοδα που θέλει για να στηθεί ένα σκοπευτήριο είναι πραγματικά κρίμα.

    Τι ωραία που θα ήταν κάπου στο δάσος του Καπανδριτίου ή στην Πάρνηθα να υπήρχαν καμιά 20αριά στρέμματα για γήπεδο σπόρτινγκ. Να περπατάς μέσα στη φύση για να πας από το ένα μηχάνημα στο άλλο. Θα πήγαιναν μπαμπάδες με τους υιούς τους, θα εξοικειώνονταν στα όπλα οι πολίτες και δεν θα υπήρχε αυτή η οπλοφοβία στην κοινωνία, θα μαθαίνανε όλοι να σέβονται τους κανόνες ασφάλειας από μικροί.

    Ξέρω, ακούγονται ουτοπικά, αλλά είναι τόσο εύκολα να γίνουν.

    [/quo+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    +
    +++++++ ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #240544

    Είναι και λίγο πιο αυστηρά στο άλλο, ξέρεις τώρα χαβαλές να γίνεται. Που να τρέχεις κιόλας… φωνάζουν εκεί θέλουν δελτία…. ανήκουστα πράγματα!

    Απο οτι ξερω στην Μαλακασα στο σπορτινκ χρειαζεσαι μονο δελτιο κατοχης οπλου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #198718

    ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #240541

    Απο οτι ξερω στην Μαλακασα στο σπορτινκ χρειαζεσαι μονο δελτιο κατοχης οπλου

    Και πολύ υπομονή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #240540

    [color=”#000000″][size=2]Για αποφυγή παρεξηγήσεων αυτό που είπα είναι αυτό που βλέπω δεν σημαίνει ότι το ασπάζομαι κιόλας …μην τρελαθούμε εντελώς. [/size][/color]

    Το ξέρω φίλε Καπνάς, και ευχαριστώ πολύ που δίνεις τόσες χρήσιμες και ακριβείς πληροφορίες κάθε φορά στα σκοπευτικά θέματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #240538

    Μη λυπάσαι φίλε Καπνά, ούτε από τους κυνηγούς περνάει από το μυαλό τους ότι είναι σκοπευτές.
    Τέτοιο ξεπεσμό κανένας κυνηγός δε θα δεχόταν. Ο κυνηγός είναι πολλά παραπάνω.

    Αυτό που λείπει κατά τη γνώμη μου είναι τα σκοπευτήρια και όχι τα βαρετά πρωταθλήματα.

    Ας είχαμε ακόμα 3-4 σκοπευτήρια στην Αττική, και όσα χρειάζονται στην υπόλοιπη Ελλάδα και δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα με κυνηγούς, σκοπευτές, ή τίποτα από τα δύο, απλό κόσμο που θα ήθελε να αθληθεί σε κάποιο σκοπευτήριο για λίγες ώρες το Σαββατοκύριακο.

    Και είναι χαζό να έχουμε τέτοιους νόμους και τέτοια κακομοιριά και να μη μπορούμε να έχουμε υπέροχα σκοπευτήρια για σπόρτινγκ. Στα πρότυπα του εξωτερικού και καλύτερα. Με τόσα δάση που έχει η χώρα μας, και τόσα λίγα έξοδα που θέλει για να στηθεί ένα σκοπευτήριο είναι πραγματικά κρίμα.

    Τι ωραία που θα ήταν κάπου στο δάσος του Καπανδριτίου ή στην Πάρνηθα να υπήρχαν καμιά 20αριά στρέμματα για γήπεδο σπόρτινγκ. Να περπατάς μέσα στη φύση για να πας από το ένα μηχάνημα στο άλλο. Θα πήγαιναν μπαμπάδες με τους υιούς τους, θα εξοικειώνονταν στα όπλα οι πολίτες και δεν θα υπήρχε αυτή η οπλοφοβία στην κοινωνία, θα μαθαίνανε όλοι να σέβονται τους κανόνες ασφάλειας από μικροί.

    Ξέρω, ακούγονται ουτοπικά, αλλά είναι τόσο εύκολα να γίνουν.

    ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΥΤΟΠΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #240535

    ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΘΕΩΡΟΥΝΤΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΑ ΝΑ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΟΥΤΟΠΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΣΥΝΤΟΜΑ ;)

    Στη Αγγλια ετσι ειναι τα σκοπευτηρια, και οσοι ριχνουν σπορτιγκ αντιμετωπιζωντε ως ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #240516

    Στη Αγγλια ετσι ειναι τα σκοπευτηρια, και οσοι ριχνουν σπορτιγκ αντιμετωπιζωντε ως ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ.

    Αναρωτιέμαι, αν πάω στην Αγγλία σε ένα σκοπευτήριο μπορώ να ενοικιάσω ένα όπλο και να κάνω σπόρτινγκ;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #240296

    Αναρωτιέμαι, αν πάω στην Αγγλία σε ένα σκοπευτήριο μπορώ να ενοικιάσω ένα όπλο και να κάνω σπόρτινγκ;

    Επίσημα, όχι.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 89 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων