Σχιστο VS Μαλακασα VS Παρνηθα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 89 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #240132

    1. ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ "ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΑ"? ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ?

    Βίκτωρα δεν μπορώ να πω ότι διαφωνώ με όσα είπες, απλά τονίζω και κάποιες άλλες παραμέτρους από αυτές που τονίζεις εσύ.
    Νομίζω και οι δύο δώσαμε να εννοηθεί τι σκεπτόμαστε. Σου απαντάω επειδή ρώτησες λοιπόν, δεν έχω κάποια διάθεση να το συνεχίσω ή να αντιπαρατεθώ.

    Θα σου αναφέρω 2-3 παραδείγματα που έχουν γίνει.

    Πρώτο συμβάν:
    Ερώτηση κάποιου από το σκοπευτήριο: Είσαι σκοπευτής;
    Απάντηση κυνηγού: Όχι, αλλά έχω ενημερωθεί ότι για το σπόρτινγκ επιτρέπεται και χωρίς δελτίου σκοπευτού.
    Σκοπ: Κανονικά δεν θα έπρεπε να επιτρέπεται, αλλά επειδή δεν είναι Ολυμπιακό άθλημα κάνουμε τα στραβά μάτια.
    Κυνηγός: σκέφτεται από μέσα του «ευχαριστούμε μεγάλε Αγά. Εισαι πολύ φιλεύσπλαχνος»

    Δεύτερο συμβάν:
    Σκοπευτής: Άμα θέλεις να μάθεις να χρησιμοποιείς όπλο και όχι να ρίχνεις λες και είναι σωλήνας πρέπει να γραφτείς σε σωματείο και να κάνεις κάποια μαθήματα
    Κυνηγός: Είπε: Ναι δίκιο έχεις. Σκέφτηκε: Ναι μεγάλε αφέντη θα γραφτώ σε σωματείο αλλιώς είμαι χαϊβάνι που ρίχνει με σωλήνα και κανένας δε θα δεχτεί να μου κάνει ούτε μαθήματα.

    Τρίτο συμβάν:

    Σκοπευτής: Ρίχνε πιο ήρεμα, δεν μπορώ να συγκεντρωθώ.
    Κυνηγός: Δε μιλάει, σκέφτηκε μόνο: Δεν το ήξερα ότι ενοχλώ, θα βάλω σιγαστήρα την επόμενη φορά. (τα φυσίγγια ήταν 28γρ. αγορασμένα από το σκοπευτήριο)


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #198846

    Διαγραφή – Λάθος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    dgiannar στις #240125

    1. ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΟΤΙ "ΦΕΡΟΝΤΑΙ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΑ"? ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ?

    Παράδειγμα υποτιμητικού φερσίματος.

    Πλησιάζοντας το πεδίο του skeet μόνος μου με το όπλο στην βαλίτσα ένα παλληκάρι μου είπε ότι απαγορεύεται να παίξω skeet με καραμπίνα. Το όπλο βέβαια είναι super pose , και όπως προείπα ήταν μέσα στην θήκη του.

    Αμέσως επόμενη αντίδραση ήταν ότι χρειάζεται δελτίο σκοπευτή για να ρίξω skeet. Διαβεβαίωσα ότι έχω δελτίο σκοπευτή και αυτό είχα δώσει στην γραμμάτια για να πάρω την κάρτα με τις πούλες.

    Σε εκείνο το σημείο “ψάρωσα” γιατί υπέθεσα ότι ο άσχημος τρόπος του αθλητή είχε να κάνει πιθανών γιατί θα τους χάλαγα την προπόνηση και πρότεινα να συνεχίσουν και να μπω στο πεδίο όταν τελειώσουν.

    Έκατσα λοιπών έξω και περίμενα να δω αυτούς τους αθλητές (είχαν όλοι γιλέκα με ονόματα επάνω τους) στην προπόνηση τους. Τελικά παρακολούθησα έναν γύρο όπου σχεδόν όλοι τα χαβαλέδιασαν και το ψιλομ@λ@κισαν.

    Θέλω να πω ότι μπορώ να καταλάβω ότι ένας αθλητής όταν κάνει προπόνηση πρέπει να έχει μια σειρά και μια ησυχία. Πιθανών ένας κυνηγός σκοπευτής με την άγνοια του για μερικά πράγματα να δημιουργεί “φασαρία” σε ένα πεδίο αλλά θα πρέπει να καταλάβουν και οι αθλητές μας ότι αν θέλουν να πάει μπροστά το άθλημα τους θα πρέπει να τραβήξουν κόσμο κοντά σε αυτό. Οι Έλληνες κυνηγοί είναι σίγουρα οι πρώτοι που θα υποστηρίξουν αυτά τα αθλήματα και είναι και από τους λίγους που μπορούν να αξιολογήσουν και να θαυμάσουν τις επιδόσεις τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #198850

    Αχχχχ, ο αιώνιος ρατσισμός. Κι απ' τους μεν κι απ' τους δε. Αμοιβαίες υποχωρήσεις θέλει βρε παιδιά. Κοινή λογική και καλές προθέσεις, κι όλα γίνονται πιο εύκολα. Αν εσείς έχετε από δυο τρία παραδείγματα, εγώ που είμαι περισσότερες ώρες στο σκοπευτήριο παρά στο σπίτι, τι θα έπρεπε να γράψω; Δεν χρειάζεται σε ότι συζητάμε να διαλέγουμε πλευρές και στρατόπεδα. Η αλήθεια βρίσκεται πάντα κάπου στη μέση. Οι σκοπευτές πρέπει να θυμηθούν την εποχή που δεν ήξεραν από πού να πιάσουν το όπλο (οι μισοί από όσους σνομπάρουν τους "αρχάριους" ακόμα δεν ξέρουν) και οι αρχάριοι πρέπει να κατανοήσουν ότι εισέρχονται σε έναν χώρο, όπου ακόμα και η εκμάθηση του κώδικα συμπεριφοράς, έχει κι αυτή τη γοητεία της.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #198852

    Παιδια το σκοπευτηριο ειναι μια μικρογραφια της κοινωνιας μας,,δηλαδη οπως παντου ετσι και στο σκοπευτηριο υπαρχουν,,
    οι ξερολες,οι κουτσομπολιδες,οι νεκροθαφτες γενικου τυπου, η σνομπαριες με τα χοντρα φραγκα, που σε βλεπουν σαν υποδιεστερο ειδος γενικα,
    ειτε εισαι κυνηγος που πας για την πλακα σου,ητε εισαι σκοπευτης για αυτους εισαι πιο κατω,,[σε κατι τετοιους στην μαλακασα οταν περναγα διπλα τους
    εξινα τα αρχιδια μου] και γενικα υπαρχη οτι υπαρχη και γυρω μας,,αλλα υπαρχουν και ανθρωποι που θελουν να σε βοηθησουν πραγματικα
    σαν νεος που εισαι,,υπαρχουν ανθρωποι που θα σου δωσουν συμβουλες χωρις τουπε,,και γενικα υπαρχουν και ωραια ατομα στα σκοπευτηρια
    αυτους να ψαξετε να βρειτε και να λετε μια κουβεντα η να κανετε και παρεα μαζι τους,,τους αλλους αφηστε τους στον κοσμο τους

    το μονο που εχει ο καθενας υποχρεωση οταν παει στο σκοπευτηριο ειναι να σεβεται τους κανονες του σκποπευτηριου
    που ειναι γνωστοι σε ολους μας,,εγω οσο ασχοληθηκα στην ζωη μου με το σκοπευτηριο περασα πολυ καλα,,γνωρισα ωραιο κοσμο
    και εκανα πολους φιλους εκει μεσα,,μιλαω για μαλακασα εποχη κωτσικου,,που ηταν και ο αγαπημενος μου σκοπευτης εβερ,,
    και πριν παω στο σκοπευτηριο ημουν καλο τουφεκι,αλλα εκει εμαθα πολλα πραγματα που με βοηθησαν πολυ στο κυνηγι
    και ακομα τα κουβαλαω παντα στο μυαλο μου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #240102

    Βίκτωρα δεν μπορώ να πω ότι διαφωνώ με όσα είπες, απλά τονίζω και κάποιες άλλες παραμέτρους από αυτές που τονίζεις εσύ.
    Νομίζω και οι δύο δώσαμε να εννοηθεί τι σκεπτόμαστε. Σου απαντάω επειδή ρώτησες λοιπόν, δεν έχω κάποια διάθεση να το συνεχίσω ή να αντιπαρατεθώ.

    Θα σου αναφέρω 2-3 παραδείγματα που έχουν γίνει.

    Πρώτο συμβάν:
    Ερώτηση κάποιου από το σκοπευτήριο: Είσαι σκοπευτής;
    Απάντηση κυνηγού: Όχι, αλλά έχω ενημερωθεί ότι για το σπόρτινγκ επιτρέπεται και χωρίς δελτίου σκοπευτού.
    Σκοπ: Κανονικά δεν θα έπρεπε να επιτρέπεται, αλλά επειδή δεν είναι Ολυμπιακό άθλημα κάνουμε τα στραβά μάτια.
    Κυνηγός: σκέφτεται από μέσα του «ευχαριστούμε μεγάλε Αγά. Εισαι πολύ φιλεύσπλαχνος»

    Δεύτερο συμβάν:
    Σκοπευτής: Άμα θέλεις να μάθεις να χρησιμοποιείς όπλο και όχι να ρίχνεις λες και είναι σωλήνας πρέπει να γραφτείς σε σωματείο και να κάνεις κάποια μαθήματα
    Κυνηγός: Είπε: Ναι δίκιο έχεις. Σκέφτηκε: Ναι μεγάλε αφέντη θα γραφτώ σε σωματείο αλλιώς είμαι χαϊβάνι που ρίχνει με σωλήνα και κανένας δε θα δεχτεί να μου κάνει ούτε μαθήματα.

    Τρίτο συμβάν:

    Σκοπευτής: Ρίχνε πιο ήρεμα, δεν μπορώ να συγκεντρωθώ.
    Κυνηγός: Δε μιλάει, σκέφτηκε μόνο: Δεν το ήξερα ότι ενοχλώ, θα βάλω σιγαστήρα την επόμενη φορά. (τα φυσίγγια ήταν 28γρ. αγορασμένα από το σκοπευτήριο)

    Που εγιναν αυτα? Ειναι αλήθινα περιστατικα? Το 25 αρι το εβγαλε αυτος που σου το ειπε? Γιατι εσυ πηγες εκει να διασκεδασεις αν μιλαμε για σπορτιγκ, αυτος κρινεται απο αυτο. Του απαντησες ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    valas στις #198854

    λεω Πάρνηθα γιατί έχει πολύ ωραία θέα και τα πάντα είναι τακτοποιημένα και περιποιημένα, λέω όχι στο Σχιστό γιατί η ταβέρνα είναι πολύ κοντά στον αγωνιστικό χώρο και ενοχλεί και τέλος λέω όχι στη Μαλακάσα γιατί παρουσιάζει σημάδια εγκατάληψης (πορτες που κρέμονται από ένα μεντεσέ κ.α),

    Οφείλω μεν να ομολογήσω ότι το Σχιστό έχει τη μεγαλύτερη ποικιλία δίσκων και έτσι έρχεται δεύτερο στις προτιμήσεις μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    609
    Krateros στις #240074

    Που εγιναν αυτα?

    Δε θέλω να πω φίλε Ανδρέα.

    Ειναι αλήθινα περιστατικα?

    Ναι είναι τελείως αληθινά.

    Το 25 αρι το εβγαλε αυτος που σου το ειπε? Γιατι εσυ πηγες εκει να διασκεδασεις αν μιλαμε για σπορτιγκ, αυτος κρινεται απο αυτο. Του απαντησες ?

    Δεν ξέρω τι έκανε Ανδρέα, δεν πήγα να παρακολουθήσω. Τελείωσα τους βατήρες μου και έφυγα αμέσως, δε μου αρέσει να ενοχλώ.
    Δεν μου καίγεται καρφί που κρίνεται και δεν το σέβομαι. Σε σκοπευτήριο ήμουν, τουφεκιές στα πιάτα έριχνα. Δεν δικαιούται να ενοχλείται από αυτές, και αν ενοχλείτε αδιαφορώ.
    Αν ενοχλούσα με οπουδήποτε άλλο τρόπο, να φωνάζω, να γελάω ή δε ξέρω εγώ, εντάξει θα είχε δίκιο, αλλά να τον ενοχλεί ο δίπλα που παίζει σπόρτινγκ είναι δικό του πρόβλημα.
    Όχι δεν του απάντησα σε αυτό που είπε. Του είπα τελειώνω και του ευχήθηκα καλή επιτυχία. Ούτε ευχαριστώ δεν είπε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #240055

    Δε θέλω να πω φίλε Ανδρέα.

    Ναι είναι τελείως αληθινά.

    Δεν ξέρω τι έκανε Ανδρέα, δεν πήγα να παρακολουθήσω. Τελείωσα τους βατήρες μου και έφυγα αμέσως, δε μου αρέσει να ενοχλώ.
    Δεν μου καίγεται καρφί που κρίνεται και δεν το σέβομαι. Σε σκοπευτήριο ήμουν, τουφεκιές στα πιάτα έριχνα. Δεν δικαιούται να ενοχλείται από αυτές, και αν ενοχλείτε αδιαφορώ.
    Αν ενοχλούσα με οπουδήποτε άλλο τρόπο, να φωνάζω, να γελάω ή δε ξέρω εγώ, εντάξει θα είχε δίκιο, αλλά να τον ενοχλεί ο δίπλα που παίζει σπόρτινγκ είναι δικό του πρόβλημα.
    Όχι δεν του απάντησα σε αυτό που είπε. Του είπα τελειώνω και του ευχήθηκα καλή επιτυχία. Ούτε ευχαριστώ δεν είπε.

    Διαφωνω. Ο τυπος ηταν οχι μονο αγενης και αναγωγος αλλα και για τα σιδερα (παλαβος) . Ακου λεει τον ενοχλουν οι ντουφεκιες απο το διπλα τεραιν. Χαρα στην ψυχραιμια σου. Λες και εσυ στου πατερα του το τεραιν εριχνες και μαλιστα τζαμπα

    Γιατι δεν ονοματιζεις? Αν ειναι ετσι οπως τα λες εσυ εισαι καθ'ολα εν ταξει και κυριος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #198868

    ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #240019

    Για το Σάββατο είχαμε πει να πάμε Μαλακάσα έτσι για το κάτι διαφορετικό.
    Ο Rallos μας ενημέρωσε ότι θα είχε αγώνα Α' κατηγορίας.
    Αυτό τι σημαίνει?
    Ότι δεν μπορούμε εμείς να τουφεκάμε ανεξέλεγκτα και δίπλα να προσπαθούν να συγκεντρωθούν για να ρίξουν.

    Κάθονται ακίνητοι και συγκεντρωμένοι και περιμένουν το δίσκο ο οποίος ακολουθείται και από το γκλάνκ της μηχανής.
    Αν ακούσουν έντονο θόρυβο χωρίς να εντοπίζουν και τον δίσκο στον αέρα ταράζονται. Οποιοσδήποτε άλλος θόρυβος τους βγάζει εκτός.
    Στο παρακάτω video κοιτάχτε τι συμβαίνει σε συνάδελφο πρωταθλητή και σοβαρό κυνηγό όταν στο 2:56 Visit My Website ακριβώς ακούγεται ένας περίεργος θόρυβος και τον κάνει να ξεσυντονιστεί (ο συγκεκριμένος είναι ευγενέστατος και δεν πρόκειται ποτέ να σας αρνηθεί βοήθεια).
    Σίγουρα ακούγονται οι τουφεκιές και από άλλα terrain που γίνεται ο αγώνας αλλά αν ο ήχος συμπέσει με το κάλεσμα του σκοπευτή τότε είναι ενόχληση.

    Τώρα θα μου πείτε σιγά τα λάχανα.

    Όταν παίζει 10 πούλες ημερησίως για ολόκληρες εβδομάδες περιμένωντας με αγωνία τον αγώνα όπου πρέπει να καταφέρει ότι και στην προπόνηση για να είναι στην κορυφή και να μπει στην Εθνική ομάδα και να γυρίσει όλο τον κόσμο σαν αγωνιζόμενος με την Εθνική, ε είναι κάπως να χάσεις από εξωγενείς παράγοντες.
    Είναι σαν να πάτε 4 ώρες ταξίδι για φάσσες και ενώ έχετε τέλεια κάλυψη ο δίπλα ή ο απέναντι να έχει πιάσει την πάρλα ή να τουφεκάει τσίχλες. Θα του τα ρίχνατε τα μπινελίκια του ή όχι? Σου καταστρέφει το όνειρο και τα υπερβολικά έξοδα για ένα καλό κυνήγι?

    Θα έπρεπε να κλείνη το σκοπευτήριο όταν έχει τέτοιυς αγώνες.

    Γι΄αυτό και ζήτησα από τα παιδιά το Σάββατο να μην πάμε Μαλακάσα γιατί δεν θα μας άφηναν (οι αρμόδιοι) εμείς να ρίχνουμε sporting και δίπλα να κρίνονται οι θέσεις για Εθνική ομάδα ή δεν ξέρω και 'γω τι άλλο και αν έχεις συμμετάσχει έστω στο πρωταθληματάκι ή τουρνουά (πεστε το όπως θέλετε) του σκοπευτήριου θα καταλάβαινες την σημασία της ησυχίας την κατάλληλη στιγμή.

    Ποιο πάνω ο Louis είπε ακριβώς αυτό που πρέπει.
    Βρείτε κάποιον όταν πάτε σκοπευτήριο και ρωτήστε.
    Μην πάτε ψάχνοντας και σαν να μην τρέχει τίποτα και οτι τα ξέρετε όλα ή στα αρίδια σας για να το πω διαφορετικά.
    Αν σου πέσει το όπλο και εκπυρσοκροτήσει υπάρχει κόσμος παντού δεν είναι σαν το κυνήγι που θα τη φάνε τα δέντρα.
    Τσακώθηκα άσχημα με 60άρη που επέμενε να γυρίζει με το όπλο γεμάτο προς τα πίσω και στράβωσε που του έκαναν και παρατήρηση.
    Εγώ μαλάκας ήμουν που όταν έκανα την πρώτη μαλακία μου την είπαν και αναγνώρισα το λάθος μου και δεν το ξαναέκανα?

    Εδώ μέσα είμαστε κάμποσοι που ασχολούμαστε ζητήστε βοήθεια.
    Σίγουρα κάπιοι είναι αγενείς αλλά είναι μειοψηφία.
    Και σίγουρα ότι κάποιος σε παίρνει από το χέρι και σου δείχνη τι πρέπει να κάνεις για να είσαι ασφαλείς εσύ και οι γύρω σου αλλά και για να αποκτήσεις τον αέρα που πρέπει δεν σημαίνει ότι θέλει να γίνει και κολλητό σου και του ζαλίζεις τ' αρχίδια όλη μέρα ;) .

    Θυσιάζει και αυτός κάποια χρήματα από το υστέρημά του για να ρίξει δύο πούλες ήρεμος και συγκεντρωμένος και να κάνει 5 πράγματα που τα υπολογίζει μέρες τώρα για να γίνει καλυτερος.

    Οι χειρότερές μου στιγμές ήταν όταν ήρθαν φίλοι μου σε αγώνες. Έριξα σκατά και αυτό γιατί δεν έμπαινα συγκεντρωμένος από την πολύ κουβέντα και δεν έκανα αυτά που είχα προγραμματίσει.

    Πόσες φορές δεν μας λένε ούτε καλημέρα στο κυνήγι ή την λένε μέσα από τα δόντια?

    Πρότασή μου: Πηγαίνετε ενημερωμένοι, δεν θέλετε με τον οποιονδήποτε, πείτε του Λεωνίδα "θέλω να έρθω πρώτη φορά τι να κάνω" και αυτός θα σας πει :D

    Θα βαρεθήκατε να τα διαβάσετε αλλά ίσως καταλάβετε κάποια πράγματα που σας φαίνονται ανεξήγητα, περίεργα και παρεξηγήσιμα.

    Από τον ποιο πλούσιο μέχρι τον ποιο φτωχό που πηγαίνει σκοπευτήριο η στιγμή γι' αυτόν είναι εξίσου σημαντική και δεν θυσιάζεται εύκολα.

    Πηγαίνε τε πρώτα για καφέ, δείτε πως λειτουργεί το πράγμα, ρωτήστε με ειλικρίνια παραδεχόμενοι ότι είστε άσχετοι με τον χώρο και σίγουρα θα σας βοηθήσουν :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #198880

    ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #239907

    Αχχχχ, ο αιώνιος ρατσισμός. Κι απ' τους μεν κι απ' τους δε. Αμοιβαίες υποχωρήσεις θέλει βρε παιδιά. Κοινή λογική και καλές προθέσεις, κι όλα γίνονται πιο εύκολα. Αν εσείς έχετε από δυο τρία παραδείγματα, εγώ που είμαι περισσότερες ώρες στο σκοπευτήριο παρά στο σπίτι, τι θα έπρεπε να γράψω; Δεν χρειάζεται σε ότι συζητάμε να διαλέγουμε πλευρές και στρατόπεδα. Η αλήθεια βρίσκεται πάντα κάπου στη μέση. Οι σκοπευτές πρέπει να θυμηθούν την εποχή που δεν ήξεραν από πού να πιάσουν το όπλο (οι μισοί από όσους σνομπάρουν τους "αρχάριους" ακόμα δεν ξέρουν) και οι αρχάριοι πρέπει να κατανοήσουν ότι εισέρχονται σε έναν χώρο, όπου ακόμα και η εκμάθηση του κώδικα συμπεριφοράς, έχει κι αυτή τη γοητεία της.

    ΛΕΩΝΙΔΑ ΑΠΑΝΤΩ ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΕΜΕΝΑ….ΓΙΑ ΡΑΤΣΙΣΜΟ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΚΑΝ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ, ΟΤΙ ΓΡΑΦΩ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΛΗ ΚΑΙ ΣΩΣΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΠΑΡΧΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΟΜΟΡΦΑ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΟΜΩΣ ΝΑ ΔΕΧΤΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ "ΚΥΝΗΓΟΥΣ" ΚΑΙ "ΣΚΟΠΕΥΤΕΣ" ΓΙΑ 2 ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ

    1. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΣΤΑ ΑΤΟΜΑ ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ STAND (SPORTING-SKEET, TRAP).

    2. ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΔΩ ΧΛΕΥΑΣΜΟ Ή ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΑΤΟΜΩΝ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ SKEET 'H TO TRAP ΠΡΟΣ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ SPORTING, ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΣΑ ΜΕΣΑ ΣΤA STAND, ΣΤΟ ΚΥΛΙΚΕΙΟ, ΣΤΑ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η ΕΝΤΑΣΗ ΕΧΕΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ 1o STAND ΤΗΣ ΜΑΛΑΚΑΣΑΣ ΟΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΓΙΑ SPORTING KAI DOUBLE TRAP ΚΑΙ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΕ ΕΠΕΙΔΗ ΟΣΟΙ ΕΡΙΧΝΑΝ SPORTING HTAN ΣΥΝΗΘΩΣ 4ΠΛΑΣΙΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥ DOUBLE TRAP KAI ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ 30 ΑΤΟΜΑ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ SPORTING ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙ DOUBLE TRAP, YΠΗΡΧΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΝΙΜΑ ΜΙΑ ΔΥΣΦΟΡΙΑ ΟΤΑΝ 20 ΑΤΟΜΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ 1 ΑΤΟΜΟ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗ ΠΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΤΟ DOUBLE TRAP, EΠΕΙΔΗ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΡΙΧΝΑΝ SPORTING ΑΠΛΑ ΕΛΕΓΕ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ "ΟΤΙ ΕΦΟΣΟΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΙΞΩ DOUBLE TRAP ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟΣ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝ"

    ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ Η "ΚΟΝΤΡΑ".

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    242
    volonero στις #198919

    Μαλακασα [ 16 ] [41.03%]
    Παρνηθα [ 11 ] [28.21%]
    Σχιστο [ 12 ] [30.77%]

    Σύμφωνα με τα αποτελέσματα,μέχρι στιγμής "κερδίζει" η Μαλακάσα.

    Αν υποθέσουμε πως αυτοί που ψήφισαν, αποτελούν ένα "ικανό" (στατιστικά) δείγμα χρηστών, επισκεπτών σκοπευτηρίου,
    φαντάζομαι πως στη Μαλακάσα το Σαββατοκύριακο θα έγινε το αδιαχώρητο. Είχε και αγώνα, δηλαδή άλλος ένας λόγος που αυξάνει το ενδιαφέρον(παίζουμε εμείς sporting,βλέπουμε και τα Τσαμπιόνια να τους αντιγράψουμε καμμιά επώμιση). Ε;;; Έτσι δεν ήταν;;; Όχι, το λέω γιατί στο Σχιστό, το Σάββατο το πρωί ,δεν είχε πού να παρκάρω!

    Υ.Γ.1 Μήπως και εδώ ισχύει αυτό που κάνουμε με τους πολιτικούς (έλα μωρέ όλοι ίδιοι είναι- δεν μου κοβόταν το χέρι καλύτερα κτλ) αλλά όταν έρθει η ώρα ,ψηφίζουμε άλλα αντί άλλων;

    Υ.Γ2 Τι αγώνα είχε στη Μαλακάσα; Κάποιος μου είπε για Skeet Α' Κατηγορίας.Ισχύει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #239875

    Μαλακασα [ 16 ] [41.03%]
    Παρνηθα [ 11 ] [28.21%]
    Σχιστο [ 12 ] [30.77%]

    [font=”Comic Sans MS”][size=3]Σύμφωνα με τα αποτελέσματα,μέχρι στιγμής "κερδίζει" η Μαλακάσα.

    Αν υποθέσουμε πως αυτοί που ψήφισαν, αποτελούν ένα "ικανό" (στατιστικά) δείγμα χρηστών, επισκεπτών σκοπευτηρίου,
    φαντάζομαι πως στη Μαλακάσα το Σαββατοκύριακο θα έγινε το αδιαχώρητο. Είχε και αγώνα, δηλαδή άλλος ένας λόγος που αυξάνει το ενδιαφέρον(παίζουμε εμείς sporting,βλέπουμε και τα Τσαμπιόνια να τους αντιγράψουμε καμμιά επώμιση). Ε;;; Έτσι δεν ήταν;;; Όχι, το λέω γιατί στο Σχιστό, το Σάββατο το πρωί ,δεν είχε πού να παρκάρω![/size][/font]

    Υ.Γ.1 Μήπως [u]και [/u] εδώ ισχύει αυτό που κάνουμε με τους πολιτικούς (έλα μωρέ όλοι ίδιοι είναι- δεν μου κοβόταν το χέρι καλύτερα κτλ) αλλά όταν έρθει η ώρα ,ψηφίζουμε άλλα αντί άλλων;

    Υ.Γ2 Τι αγώνα είχε στη Μαλακάσα; Κάποιος μου είπε για Skeet Α' Κατηγορίας.Ισχύει;

    ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΨΗΦΟ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ Η ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ :D 33 ΑΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 89 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων