beretta 682!!

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 121 έως 130 (από 130 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    171
    ALEXTRAP στις #117716

    ΑΣ ΜΙΛΗΣΕΙ Κ ΕΝΑΣ ΠΑΛΙΟΣ-ΛΟΙΠΟΝ ΠΑΙΔΙΑ ΕΝΑ Κ ΕΝΑ ΚΑΝΟΥΝ 2.ΤΟ 682 ΤΗΣ ΒΕRETTA TO ΠΡΩΤΟ ΣΕ ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΥΚΗ ΜΠΑΣΚΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ
    ΣΚΗΤΟΝΤΟΥΦΕΚΟ ΘΡΥΛΟΣ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ Κ ΠΕΡΑ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΑΡΑΛΑΓΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΓΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥΣ ΣΚΟΠΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΔΙΑΦΟΡΕΣ Κ ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΣΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ
    ΜΕ ΤΗΝ ΜΟΝΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ΟΤΙ ΤΑ ΜΕΤΑΛΛΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΝΤΟΧΗ Κ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ.ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΣΕ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ Κ
    ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #118004

    LEO TO 682 TO SKEET TO EXEIS; AYTO POY PERASE APO MENA STON MAKH KAI APO OTI EMATHA SE ESENA,H BASH TOY EINAI APO SPORTING ALAZONTAS MONO TA AYTIA TON KANNON OI KANNES ERXONTAI STO EIDIO SHMEIO ME TIS PROHGOYMENES AYTO TO ANAFERO GIA PROLALHSANTES GIA TO SYGEGRIMENO THEMA.TORA OSO GIA TO SYGEGRIMENO OPLO TO THEORO ENA APO TA KALYTERA KAI PIO EMPORIKA OPLA TON SKOPEFTHRION ME TO ASHMENIO TO KALYTERO SE POIOTHTA KATASKEYHS ALLA KAI TO E NA MHN YSTEREI SE TIPOTA APLA NA EIXAME NA LEGAME,VEVAIA OLA TA 682 YSTEROYN SE KONTAKIA TA OPOIA SHMERA EPOXH KAI AYTO LYNETAI ME 600+ EYRO

    AKIS.1 THRAX PELT.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #356942

    Δεν το έχω Άκη, το πούλησα κι εγώ. Το πήρε μέλος του φόρουμ τουλάχιστον, οπότε υπό μία έννοια, μένει στην "οικογένεια"! :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    53
    Τριαντάφυλλος στις #118156

    Και οι διαφορές από το 686 Ε?? Τα 700 € παραπάνω, το αξίζουν??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #118159

    Νομιζω εχουν διαφορετικο ζυγισμα , και το 686ε δεν εχει εναλλασομενους ωμους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    136
    AKIS.1 στις #118163

    OI BASH TOY 682 EINAI PIO ENISXYMENH KAI GIA AYTO YPARXEI DIAFORA BAROYS, DEN EXEI KAMMIA SXESH TO ENA OPLO ME TO ALLO MONO OPTIKA TAIRIAZOYN,PISTEYO OTI AXIZOYN TA 700 EURO,MHN XEHNATE KAI THN RYTHMIZOMENH SKANDALH POY EXEI TO 682 KAI TA KALYTERA FYSIKA XYLA.
    KAI KATI AKOMA ,TO KALOKAIRI POY OI ZESTES EINAI ANYPOFORES KAI ME TIS SYNEXOMENES VOLES OTAN TO OPLO ANABEI THA DIAPISTOSETE POSO EYKOLA TO 686 GYNETAI KYLOTA ENO TO 682 ANOIGEI KAI KLEINH TO IDIO.

    AKIS.1 THRAX PELT.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    160
    gnikola στις #118223

    Εγώ πιστεύω ότι τα ελατωματικά 682 που βγαίνουν από την γραμμή παραγωγής τα βαφτίζει η εταιρία 686. Και όταν λέω ελατωματικά δέν το εννοώ στην κυριολεξία, αλλά εννοώ ότι ίσως έχουν κάποια ψιλοελατωματάκια, που άλλα φαίνονται με το μάτι και άλλα μόνο με ειδικά μικρόμετρα.
    Πχ το δικό μου 686 τραποτούφεκο έχει μια μικρή σκουριά σε μέγεθος ενός τετραγωνικού χιλιοστού περίπου στο πλάι του μονομπλόκ των καννών. Εχει και μια εκδορά στην έξοδο της πάνω κάννης μετά το τσοκ. Εχει και μια μικρή ατέλεια φινιρίσματος στο πλάι στην βάση. Ισως κάποια στιγμή βάλω κάποιες φώτογραφίες. Κατα τα άλλα δεν έχω παρατηρήσει διαφοροποίηση της συμπεριφοράς του όπλου με τις θερμοκρασίες παρ όλον που αρκετές φορές το έχω κανει να ανάψει άσχημα.
    Διαφορά βάρους δέν έχω παρατηρήσει απο τα 682 που έχω πιάσει στα σκοπευτήρια. Οι βάσεις τους μετά από εκτεταμένο εξονυχιστικό έλεγχο με μικρομετρικά όργανα δεν έχουν καμία διαφορά. Δαφορά σκληρότητας στις βάσεις και στις κάννες δεν έχω μετρήσει. Αξιοσημείωτο είναι να πούμε ότι μπορεί κάποιος να μοντάρει σε βάση 682 κάννες απο 686 και το αντίθετο και το όπλο να λειτουργεί και να ρίχνει κανονικά. Δεν συζητάμε βέβαια για τον μηχανισμό. Είναι ακριβώς ο ίδιος. Οσον αφορά τώρα τα ξύλα εκεί υπάρχει κάποια διαφορά που μερικές φορές οπτικά είναι μικρή, όμως ποιοτικά, (πυκνότητα και ποιότητα ξύλου) είναι αρκετά μεγαλύτερη.
    Αυτά λοιπόν έχω παρατηρήσει εγώ όσον αφορά τα τραποτούφεκα της εταιρίας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #118648

    Λεωνιδα συγχαρητηρια για την ταινια στο περιοδικο,εισουν κατατοπιστικοτατος.Επισεις θεαματικοτατος ο Πρωταθλητης μας Μαυροματης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    stamatis123 στις #452922

    Γεια σας ειμαι νεο μελος στο φορουμ, ασχολουμε καποια χρονια με το κυνηγι και προσφατα ξεκινησα και το σκοπευτηριο…στο παρελθον ειχα στο νου μου την αγορα μιας καραμπινας αλλα στο σκοπυτεριο μου αλλαξαν γνωμη και με επεισαν να αγορασω ενα δικαννο beretta το δικαννο το θελω και για το σκοπευτηριο και για το κυνηγι τσιχλας θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για την berreta 682 η για καποιο αλλο οπλο. Επισης ξεχασα να σας πω οτι ειμαι αριστεροχειρας.Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #452923

    Για το συγκεκριμενο οπλο κακη κουβεντα δε θα ακουσεις. Επισης να εχεις υποψιν οτι τωρα με τη κριση, θα βρεις καποια μεταχειρισμενα σε τιμες που προ κρισης δεν αγοραζες ουτε το “μισο”. Οντας κατοχος ενος 687 S.P. III Sporting, μπορω να σου πω οτι και το σκοπευτηριο αλλα και το κυνηγι της τσιχλας, ειδικα στο καρτερι, ειναι απολαυση. Δυστυχως ειμαι ομοιοπαθης δηλαδη επωμιζω αριστερα, και το κοντακι του προηγουμενου ηταν δεξιο, παρολα αυτα, μπορω να πω οτι εχω καποιες επιτυχιες, αλλα η συχνοτερη επαφη μου με το σκοπευτηριο, με εβαλε στο τριπακι της κατασκευης ενος νεου κοντακιου.

    Παντως μην γελαστεις να πιστεψεις οτι ενα καλο οπλο, θα σε κανει και αυτοματα καλυτερο σκοπευτη. Θελει οπως και ολα τα πραγματα το χρονο του να το συνηθισεις, να μαθεις τα χουγια του, και να το ριξεις.

    Eυχομαι να βρεις κατι να σ’αρεσει, και να το ευχαριστηθεις.

Επισκόπηση 10 δημοσιεύσεων - 121 έως 130 (από 130 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων