ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,126 έως 7,140 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #401899

    ρε παιδια να ρωτησω και εγω κατι?αυτα τα φυσιγγια μηπως ειναι λιγο επικινδυνα με τετοιες πιεσεις? //

    δεν ξερω αν ειναι επικινδυνα ισως σε καποια δικανα η benelli παντως τα παει τρελα να δεις τα πρασινια πως πεφτουν

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    venetatos στις #401904

    aris_kalamata wroteεγω παντος τα τελευταια 4 που ανοιξα ηταν 1,80-185 το πολυ, με 688 ισος ηταν διαφορετικης προοδευτικοτητας τεκνα παντος το 1,90-195 /36 ειναι πολυ καλο   για καποιον που γεμιζει για παπια, ακους αρη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #401906

    Παιδια σημερα παραγγειλα 3 κουτακια μαγκνουμ .410 απο τον Τσακιρτζη στο σταυρο της Αγ Παρασκευης.Εχει ριξει κανενας αυτα τα 36αρια στα 20 γρμ ?Κανουν καλες κατανομες στο χαρτι αν τα εχει ριξει καποιος ?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    261
    thor600 στις #401965

    ΦΊΛΟΙ ΚΥΝΗΓΟΊ ΚΑΛΗΣΠΈΡΑ ΘΑ ΉΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΊΤΕ ΤΗ ΓΝΏΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΦΟΥΣΕΚΙ:MB WINTER 38GR No.4 ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΉΣΩ ΣΕ ΠΑΠΙΟΚΥΝΗΓΙ ΣΤΙΣ 12+13/01/2013 .ΤΟ ΌΠΛΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΊΝΑΙ ΜΙΑ BROWNING GOLD ME ΆΥΛΟ 18.7 ΤΣΟΚ INVECTOR PLUS KAI ΧΡΩΜΙΟΜΕΝΗ ΚΆΝΝΗ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΌΨΕΙΣ ΣΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #402004

    εχθες δοκιμασα τα federal prairie storm

    τα πηρα για τον λαγο ενα κουτι 4αρια 35,5γρ

    φοβερη διατρηση στα 40 μετρα  καλα για τα 25 δεν λεω καν

    φοβερη ταχυτητα

    ΑΛΛΑ απο ανακρουση νομιζα οτι εριξα σουπερ μαγκνουμ μου εφυγε το οπλο απο τα χερια

    ποιο σκληρο και με τετοια ανακρουση φυσιγγι  και τοσα λιγα γρ δεν ξαναριξα

    τα πηγα πισω αμεσως και πηρα ενα 40γρ souper kill και ενα 40γρ champion τα οποια δεν τα εχω δικιμασει

    και αν τα ξερετε θα ηθελα γνωμες

    να πω παντως πως με την φαμπαρμ που τα εριξα τα φεντεραλ wolf semi,B&P winter,supreme,super caccia και οτι αλλο εχω βαλει

    τα ριχνει ολα σαν χαπακια αλλα με αυτο το φυσιγγι τρελαθηκα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #402018

    εχθες δοκιμασα τα federal prairie storm τα πηρα για τον λαγο ενα κουτι 4αρια 35,5γρ φοβερη διατρηση στα 40 μετρα καλα για τα 25 δεν λεω καν φοβερη ταχυτητα ΑΛΛΑ απο ανακρουση νομιζα οτι εριξα σουπερ μαγκνουμ μου εφυγε το οπλο απο τα χερια ποιο σκληρο και με τετοια ανακρουση φυσιγγι και τοσα λιγα γρ δεν ξαναριξα τα πηγα πισω αμεσως και πηρα ενα 40γρ souper kill και ενα 40γρ champion τα οποια δεν τα εχω δικιμασει και αν τα ξερετε θα ηθελα γνωμες να πω παντως πως με την φαμπαρμ που τα εριξα τα φεντεραλ wolf semi,B&P winter,supreme,super caccia και οτι αλλο εχω βαλει τα ριχνει ολα σαν χαπακια αλλα με αυτο το φυσιγγι τρελαθηκα

    τα super kill 42 γρ σε γκρι κουτι ειναι και τα ειχε παρει φιλος μου απο διατρηση χαλια τα πουλαει γιατι δεν του καναν αν εσενα σου κανουν τα λεμε ξανα 🙂

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #402048

    Ρε παιδια τι να το κανω οταν ενα φυσιγγι ριχνει με 50-60 μετρα το δευτ παραπανω ? Δεν ειναι τρελλη διαφορα υποψιν οτι οσο μεγαλυτερη η αρχικη τοση μεγαλυτερη η αντισταση του αερα αρα και πολυ μεγαλυτερη η επιβραδυνση του σκαγιου που ειναι πολυ ελαφρυ.

    Αρα η διαφορα αυτη δεν ειναι τραγικη για το χαμηλοτερης ταχυτητας φυσιγγι.

    Παντως εγω αν δω οτι κλωτσαει ενα φυσιγγι οχι να ειναι τετοιας εντασης οσο αυτο δεν ξαναμπαινει στο οπλο παρα μονο απο αλλο ιδιοκτητη αν πουληθει.Εχουν βρει τους κυνηγους που εκμεταλευονται την ημιμαθεια τους γυρω απο τα φυσιγγια και τους παραμυθιαζουν οτι ειναι <δυνατο> και κανει τα πουλια να πεφτουν απο εμφραγμα πριν το παρει η τουφεκια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #402066

    pennas wrote:
    εχθες δοκιμασα τα federal prairie storm τα πηρα για τον λαγο ενα κουτι 4αρια 35,5γρ φοβερη διατρηση στα 40 μετρα καλα για τα 25 δεν λεω καν φοβερη ταχυτητα ΑΛΛΑ απο ανακρουση νομιζα οτι εριξα σουπερ μαγκνουμ μου εφυγε το οπλο απο τα χερια ποιο σκληρο και με τετοια ανακρουση φυσιγγι και τοσα λιγα γρ δεν ξαναριξα τα πηγα πισω αμεσως και πηρα ενα 40γρ souper kill και ενα 40γρ champion τα οποια δεν τα εχω δικιμασει και αν τα ξερετε θα ηθελα γνωμες να πω παντως πως με την φαμπαρμ που τα εριξα τα φεντεραλ wolf semi,B&P winter,supreme,super caccia και οτι αλλο εχω βαλει τα ριχνει ολα σαν χαπακια αλλα με αυτο το φυσιγγι τρελαθηκα

    τα super kill 42 γρ σε γκρι κουτι ειναι και τα ειχε παρει φιλος μου απο διατρηση χαλια τα πουλαει γιατι δεν του καναν αν εσενα σου κανουν τα λεμε ξανα

    ναι αυτα ειναι στο γκρι κουτι

    τοσο χαλια ειναι απο διατρηση?μαλλον στο super caccia θα καταληξω παλι κλασικη συνταγη

    κανενα αλλο σεμι καλο για παπακια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    τζο στις #402071

    τζο wrote:

    pennas wrote:
    εχθες δοκιμασα τα federal prairie storm τα πηρα για τον λαγο ενα κουτι 4αρια 35,5γρ φοβερη διατρηση στα 40 μετρα καλα για τα 25 δεν λεω καν φοβερη ταχυτητα ΑΛΛΑ απο ανακρουση νομιζα οτι εριξα σουπερ μαγκνουμ μου εφυγε το οπλο απο τα χερια ποιο σκληρο και με τετοια ανακρουση φυσιγγι και τοσα λιγα γρ δεν ξαναριξα τα πηγα πισω αμεσως και πηρα ενα 40γρ souper kill και ενα 40γρ champion τα οποια δεν τα εχω δικιμασει και αν τα ξερετε θα ηθελα γνωμες να πω παντως πως με την φαμπαρμ που τα εριξα τα φεντεραλ wolf semi,B&P winter,supreme,super caccia και οτι αλλο εχω βαλει τα ριχνει ολα σαν χαπακια αλλα με αυτο το φυσιγγι τρελαθηκα

    τα super kill 42 γρ σε γκρι κουτι ειναι και τα ειχε παρει φιλος μου απο διατρηση χαλια τα πουλαει γιατι δεν του καναν αν εσενα σου κανουν τα λεμε ξανα

    ναι αυτα ειναι στο γκρι κουτι τοσο χαλια ειναι απο διατρηση?μαλλον στο super caccia θα καταληξω παλι κλασικη συνταγη κανενα αλλο σεμι καλο για παπακια?

    demi lambro απο τα αριστα 40αρια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    benelli-crioevo στις #402155

    kalimera se oloys.mipos xeretai na moy pite ti gnomi sas gia ta fisiggia ta f2 se 34 gr? noymero 6. opoios to exei doylepsi as pei tin gnomi toy.eyxaristo.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #402156

    kalimera se oloys.mipos xeretai na moy pite ti gnomi sas gia ta fisiggia ta f2 se 34 gr? noymero 6. opoios to exei doylepsi as pei tin gnomi toy.eyxaristo.

    ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΤΑ ΕΡΙΞΑ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΠΑΠΙΑ ΣΕ 7 ΝΟΥΜΕΡΟ Κ ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ… ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΤΑΝΟΜΕΣ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΔΙΑΤΡΗΣΗ, ΜΕΧΡΙ ΤΑ 30-35 ΜΕΤΡΑ  ΜΕ ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΟ ΚΥΛΙΝΔΡΟ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΠΗΡΑ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΨΑΛΙΔΙ ΚΟΨΟΦΤΕΡΟ, ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΠΟΥΛΙΑ ΞΕΡΑ…Κ ΕΡΙΞΑ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ… 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #402167

    kalimera se oloys.mipos xeretai na moy pite ti gnomi sas gia ta fisiggia ta f2 se 34 gr? noymero 6. opoios to exei doylepsi as pei tin gnomi toy.eyxaristo.

    Ωραίο και ισορροπημένο φυσίγγι. Το χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια και το έχω δουλέψει αρκετά και στα παπιά με ήπιο καιρό. Φέτος έριξα 14 κουτιά σε νο 5 (θα προτιμούσα πιο ψιλό σκάγι λόγω κολλημένου τσοκ 3* σε δανεικό όπλο) σε κυνήγι παπιού στο εξωτερικό, και δούλεψαν υποδειγματικά, εκτός από μία μέρα με υψηλή σχετικά θερμοκρασία και πάρα πολλή υγρασία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #402182

    benelli-crioevo wrote:
    kalimera se oloys.mipos xeretai na moy pite ti gnomi sas gia ta fisiggia ta f2 se 34 gr? noymero 6. opoios to exei doylepsi as pei tin gnomi toy.eyxaristo.

    Ωραίο και ισορροπημένο φυσίγγι. Το χρησιμοποιώ αρκετά χρόνια και το έχω δουλέψει αρκετά και στα παπιά με ήπιο καιρό. Φέτος έριξα 14 κουτιά σε νο 5 (θα προτιμούσα πιο ψιλό σκάγι λόγω κολλημένου τσοκ 3* σε δανεικό όπλο) σε κυνήγι παπιού στο εξωτερικό, και δούλεψαν υποδειγματικά, εκτός από μία μέρα με υψηλή σχετικά θερμοκρασία και πάρα πολλή υγρασία.

    Σε θερμοκρασίες κάτω του μηδέν θα δουλεύουν το ίδιο; Το ίδιο θα ήθελα να ρωτήσω για τα beretta special με την CSB1 τα οποία με ήπιο καιρό φάνηκε ότι  τα πήγαιναν εξαιρετικά στο παπί. Με πολύ κρύο όμως τα έχει δουλέψει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/06/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    147
    benelli-crioevo στις #402202

    eyxaristo poli oloys.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    514
    tasosmp στις #402274

    ΟΜΟΡΦΟΠΑΙΔΟ ΤΗΝ ΙΔΙΟΓΟΜΩΣΗ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΕΛΕΙΨΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΙΞΕΣ ΣΤΑ ΕΤΟΙΜΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ. ΠΟΥΛΑΣ  ΤΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ 😆

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,126 έως 7,140 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων