ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,171 έως 7,185 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #403388

    Chris-Kaz wrote:

    alex 1912 wrote:
    Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους και καλή χρονιά. Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά ΄το νέο φυσίγγι της ΕΛΒΙΟΦΥΣ το Champion Guarantee. 38 γρ. και Μ92ς. Το χρησιμοποίησα επειδή στις προδιαγραφές είναι παρόμοιο με αυτό που χρησιμοποιώ για δεκαετίες στο κυνήγι της πάπιας το Semi Magnum του Υψηλού. Αποτελέσματα εκπληκτικά τιμή ανεπανάληπτη. (Μου τα έφερε Δραμινός φίλος 7,5 ευρώ το κουτί των 25). Το προτείνω ανεπιφύλακτα στους δύσκολους καιρούς που βιώνουμε. Παράκληση για μη παρεξήγηση προώθησης προϊόντος, καθόσον ουδεμία σχέση έχω με τον κατασκευαστή.

    Alex με τι όπλο τα έριξες και σε ποιες καιρικές συνθήκες; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Kαλησπέρα Χρήστο. Οπλο Βeretta 391 Extreme-2. Επειδή είμαστε γείτονες (ΞΑΝΘΗ) σήμερα το πρωϊ 3 βαθ C.

    Έχεις κάννη optima (με αυλό 18,6); Πάντως γαι τα champion έχω σχηματίσει καλή εικόνα αλλά αυτά που γράφεις δεν τα έχω δοκιμάσει…


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    alex 1912 στις #403399

    alex 1912 wrote:

    Chris-Kaz wrote:

    alex 1912 wrote:
    Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους και καλή χρονιά. Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά ΄το νέο φυσίγγι της ΕΛΒΙΟΦΥΣ το Champion Guarantee. 38 γρ. και Μ92ς. Το χρησιμοποίησα επειδή στις προδιαγραφές είναι παρόμοιο με αυτό που χρησιμοποιώ για δεκαετίες στο κυνήγι της πάπιας το Semi Magnum του Υψηλού. Αποτελέσματα εκπληκτικά τιμή ανεπανάληπτη. (Μου τα έφερε Δραμινός φίλος 7,5 ευρώ το κουτί των 25). Το προτείνω ανεπιφύλακτα στους δύσκολους καιρούς που βιώνουμε. Παράκληση για μη παρεξήγηση προώθησης προϊόντος, καθόσον ουδεμία σχέση έχω με τον κατασκευαστή.

    Alex με τι όπλο τα έριξες και σε ποιες καιρικές συνθήκες; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Kαλησπέρα Χρήστο. Οπλο Βeretta 391 Extreme-2. Επειδή είμαστε γείτονες (ΞΑΝΘΗ) σήμερα το πρωϊ 3 βαθ C.

    Έχεις κάννη optima (με αυλό 18,6); Πάντως γαι τα champion έχω σχηματίσει καλή εικόνα αλλά αυτά που γράφεις δεν τα έχω δοκιμάσει…

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Αυτή ακριβώς. Προσωπική και χωρίς παρεξήγηση άποψη ο ορισμός του όπλου για υδρόβια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #403402

    Chris-Kaz wrote:

    alex 1912 wrote:

    Chris-Kaz wrote:

    alex 1912 wrote:
    Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους και καλή χρονιά. Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά ΄το νέο φυσίγγι της ΕΛΒΙΟΦΥΣ το Champion Guarantee. 38 γρ. και Μ92ς. Το χρησιμοποίησα επειδή στις προδιαγραφές είναι παρόμοιο με αυτό που χρησιμοποιώ για δεκαετίες στο κυνήγι της πάπιας το Semi Magnum του Υψηλού. Αποτελέσματα εκπληκτικά τιμή ανεπανάληπτη. (Μου τα έφερε Δραμινός φίλος 7,5 ευρώ το κουτί των 25). Το προτείνω ανεπιφύλακτα στους δύσκολους καιρούς που βιώνουμε. Παράκληση για μη παρεξήγηση προώθησης προϊόντος, καθόσον ουδεμία σχέση έχω με τον κατασκευαστή.

    Alex με τι όπλο τα έριξες και σε ποιες καιρικές συνθήκες; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Kαλησπέρα Χρήστο. Οπλο Βeretta 391 Extreme-2. Επειδή είμαστε γείτονες (ΞΑΝΘΗ) σήμερα το πρωϊ 3 βαθ C.

    Έχεις κάννη optima (με αυλό 18,6); Πάντως γαι τα champion έχω σχηματίσει καλή εικόνα αλλά αυτά που γράφεις δεν τα έχω δοκιμάσει… Χρήστος
    Κομοτηνή

    Αυτή ακριβώς. Προσωπική και χωρίς παρεξήγηση άποψη ο ορισμός του όπλου για υδρόβια.

    Να είσαι καλά Άλεξ. Θα τα δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία. Έχω την AL 391 Urika με την ίδια κάννη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    nasos13 στις #403410

    Παίδες καλησπέρα και από μένα. Θα ήθελα την γνώμη σας για το συγκεκριμένο

    φυσίγγι gorilla tecna edition 36 dispersande . οποίος τα δουλεύει ας απατήσει……  

    Ευχαριστώ, εκ των προτέρων.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #403438

    Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους και καλή χρονιά. Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά ΄το νέο φυσίγγι της ΕΛΒΙΟΦΥΣ το Champion Guarantee. 38 γρ. και Μ92ς. Το χρησιμοποίησα επειδή στις προδιαγραφές είναι παρόμοιο με αυτό που χρησιμοποιώ για δεκαετίες στο κυνήγι της πάπιας το Semi Magnum του Υψηλού. Αποτελέσματα εκπληκτικά τιμή ανεπανάληπτη. (Μου τα έφερε Δραμινός φίλος 7,5 ευρώ το κουτί των 25). Το προτείνω ανεπιφύλακτα στους δύσκολους καιρούς που βιώνουμε. Παράκληση για μη παρεξήγηση προώθησης προϊόντος, καθόσον ουδεμία σχέση έχω με τον κατασκευαστή.

    Πολύ καλά έκανες και το ανέφερες. Μπορείς να δώσεις στοιχεία επικοινωνίας με την εταιρία (τηλέφωνο, όνομα κτλ ); Μια γρήγορη ματιά που έκανα στο Google δεν έβγαλε κάτι. Φαντάζομαι είναι της ίδιας εταιρίας με τα Champion που έχουν αναφερθεί ξανά σε 34 και 36γρ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/03/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    276
    giannis222 στις #403439

    alex 1912 wrote:
    Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους και καλή χρονιά. Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά ΄το νέο φυσίγγι της ΕΛΒΙΟΦΥΣ το Champion Guarantee. 38 γρ. και Μ92ς. Το χρησιμοποίησα επειδή στις προδιαγραφές είναι παρόμοιο με αυτό που χρησιμοποιώ για δεκαετίες στο κυνήγι της πάπιας το Semi Magnum του Υψηλού. Αποτελέσματα εκπληκτικά τιμή ανεπανάληπτη. (Μου τα έφερε Δραμινός φίλος 7,5 ευρώ το κουτί των 25). Το προτείνω ανεπιφύλακτα στους δύσκολους καιρούς που βιώνουμε. Παράκληση για μη παρεξήγηση προώθησης προϊόντος, καθόσον ουδεμία σχέση έχω με τον κατασκευαστή.

    Πολύ καλά έκανες και το ανέφερες. Μπορείς να δώσεις στοιχεία επικοινωνίας με την εταιρία (τηλέφωνο, όνομα κτλ ); Μια γρήγορη ματιά που έκανα στο Google δεν έβγαλε κάτι. Φαντάζομαι είναι της ίδιας εταιρίας με τα Champion που έχουν αναφερθεί ξανά σε 34 και 36γρ.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    επειδη δε ξερω να βαζω link πατας στο google φυσιγγια champion και επιλεγεις το πρωτο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #403440

    http://www.champions.4ty.gr/

    Βοηθαει αυτο;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #403445

    ΟΚ, παίδες ευχαριστώ ! Για να δούμε αν στέλνει Αθήνα … 🙄

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #403453

    http://www.champions.4ty.gr/

     

    Βοηθαει αυτο;

    Α ρε αδελφε, γιατι βιαστηκες τοσο να φυγεις; Σου ευχομαι ηρεμα νερα και καλες ψαριες.

    Και εγώ είναι το μοναδικό που βρήκα

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    alex 1912 στις #403484

    alex 1912 wrote:

    Chris-Kaz wrote:

    alex 1912 wrote:

    Chris-Kaz wrote:

    alex 1912 wrote:
    Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους και καλή χρονιά. Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά ΄το νέο φυσίγγι της ΕΛΒΙΟΦΥΣ το Champion Guarantee. 38 γρ. και Μ92ς. Το χρησιμοποίησα επειδή στις προδιαγραφές είναι παρόμοιο με αυτό που χρησιμοποιώ για δεκαετίες στο κυνήγι της πάπιας το Semi Magnum του Υψηλού. Αποτελέσματα εκπληκτικά τιμή ανεπανάληπτη. (Μου τα έφερε Δραμινός φίλος 7,5 ευρώ το κουτί των 25). Το προτείνω ανεπιφύλακτα στους δύσκολους καιρούς που βιώνουμε. Παράκληση για μη παρεξήγηση προώθησης προϊόντος, καθόσον ουδεμία σχέση έχω με τον κατασκευαστή.

    Alex με τι όπλο τα έριξες και σε ποιες καιρικές συνθήκες; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Kαλησπέρα Χρήστο. Οπλο Βeretta 391 Extreme-2. Επειδή είμαστε γείτονες (ΞΑΝΘΗ) σήμερα το πρωϊ 3 βαθ C.

    Έχεις κάννη optima (με αυλό 18,6); Πάντως γαι τα champion έχω σχηματίσει καλή εικόνα αλλά αυτά που γράφεις δεν τα έχω δοκιμάσει… Χρήστος
    Κομοτηνή

    Αυτή ακριβώς. Προσωπική και χωρίς παρεξήγηση άποψη ο ορισμός του όπλου για υδρόβια.

    Να είσαι καλά Άλεξ. Θα τα δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία. Έχω την AL 391 Urika με την ίδια κάννη.

    Χρήστος
    Κομοτηνή

    Οπότε φίλε Χρήστο μπορείς να καταλάβεις για τι όπλο μιλάμαι. Επειδή είμαστε και κάποιας ηλικίας δεν μας ενδιαφέρει η ποσότητα αλλά η ποιότητα. Είνια το όπλο που σε συνδυασμό με τα φυσίγγια που προανέφερα (Υψηλός και Champion) μου έχουν χαρίσει τουφεκιές (όχι τυχαίες, φαίνεται άλλωστε και στο ξεπουπούλιασμα του πουλιού) σε αποστάσεις, στις οποίες εμείς οι κυνηγοί χαρακτηριζόμαστε ψεύτες. Τέλος θέλω να εκφέρω την άποψή μου ότι με λίγο ψάξιμο, τα Ελληνικά φυσίγγια δεν συγκρίνονται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    alex 1912 στις #403485

    alex 1912 wrote:
    Καλησπέρα σε όλους τους συναδέλφους και καλή χρονιά. Σήμερα δοκίμασα για πρώτη φορά ΄το νέο φυσίγγι της ΕΛΒΙΟΦΥΣ το Champion Guarantee. 38 γρ. και Μ92ς. Το χρησιμοποίησα επειδή στις προδιαγραφές είναι παρόμοιο με αυτό που χρησιμοποιώ για δεκαετίες στο κυνήγι της πάπιας το Semi Magnum του Υψηλού. Αποτελέσματα εκπληκτικά τιμή ανεπανάληπτη. (Μου τα έφερε Δραμινός φίλος 7,5 ευρώ το κουτί των 25). Το προτείνω ανεπιφύλακτα στους δύσκολους καιρούς που βιώνουμε. Παράκληση για μη παρεξήγηση προώθησης προϊόντος, καθόσον ουδεμία σχέση έχω με τον κατασκευαστή.

    Πολύ καλά έκανες και το ανέφερες. Μπορείς να δώσεις στοιχεία επικοινωνίας με την εταιρία (τηλέφωνο, όνομα κτλ ); Μια γρήγορη ματιά που έκανα στο Google δεν έβγαλε κάτι. Φαντάζομαι είναι της ίδιας εταιρίας με τα Champion που έχουν αναφερθεί ξανά σε 34 και 36γρ.

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Χαίρομαι για την πρώτη διαλογική μας επαφή. Το μόνο που μπορώ να σου πω επιπλέον από το site στο διαδίκτυο, είναι ότι η βιοτεχνία βρίσκεται λίγο έξω από το χωριό Νικοτσάρας του ν, Δράμας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #403500

    Αν μπορεί ή γνωρίζει κάποιος να αναφέρει χαρακτηριστικά των φυσιγγιών του Υψηλού ας γράψει δυο γραμμές ή ας παραθέσει κάποιο λινκ.

    Νομίζω τα κουτιά του πάνω γράφουν μόνο νούμερο φυσιγγιού και τίποτα άλλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    76
    stenema στις #403550

    Τα champion τα ειχα δοκιμασει καλοκαιρι και δεν μου αρεσαν και παρολο που τα βρισκω οποτε θελω δεν τα χρησιμοποιω.Με βαλατε ομως στην περιεργεια και λεω να τα δοκιμασω,οποιος τα ψαχνει και δεν τα βρισκει θεσσαλονικη και περιξ υπαρχουν εδω http://www.xo.gr/profile/profile-905964779/el/ και εδω για υπολοιπη ελλαδα  http://www.vrisko.gr/details/116e4id6d1_j_77b224b_543515ja1d7?what=%CE%8C%CF%80%CE%BB%CE%B1%20%CE%9A%CF%85%CE%BD%CE%B7%CE%B3%CE%B9%CE%BF%CF%8D%20%CE%95%CE%AF%CE%B4%CE%B7&where=%CE%94%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%B1

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    40
    alex 1912 στις #403590

    Αν μπορεί ή γνωρίζει κάποιος να αναφέρει χαρακτηριστικά των φυσιγγιών του Υψηλού ας γράψει δυο γραμμές ή ας παραθέσει κάποιο λινκ. Νομίζω τα κουτιά του πάνω γράφουν μόνο νούμερο φυσιγγιού και τίποτα άλλο.

    Eχεις δίκιο για τη μη αναγραφή τεχνικών χαρακτηριστικών. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ πάνω από 20 χρόνια το semi magnum με εκπληκτικά αποτελέσματα στο κυνήγι των υδροβίων. Cheditte κάλυκας, πυρίτιδα Μ92ς σε εναλλαγή με ΜΒ 36 και 38 γρ σκάγια. Τελευταία έκδοση κάλυκας Fiochi με Μ92ς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #403624

    Tasos75 wrote:
    Αν μπορεί ή γνωρίζει κάποιος να αναφέρει χαρακτηριστικά των φυσιγγιών του Υψηλού ας γράψει δυο γραμμές ή ας παραθέσει κάποιο λινκ. Νομίζω τα κουτιά του πάνω γράφουν μόνο νούμερο φυσιγγιού και τίποτα άλλο.

    Eχεις δίκιο για τη μη αναγραφή τεχνικών χαρακτηριστικών. Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ πάνω από 20 χρόνια το semi magnum με εκπληκτικά αποτελέσματα στο κυνήγι των υδροβίων. Cheditte κάλυκας, πυρίτιδα Μ92ς σε εναλλαγή με ΜΒ 36 και 38 γρ σκάγια. Τελευταία έκδοση κάλυκας Fiochi με Μ92ς.

    Να σαι καλά Alex. Έχω μείνει με την εντύπωση ότι τα φυυσίγγια του Υψηλού βγάζουν σχετικά υψηλές πιέσεις. Ένα διασποράς που είχα χρησιμοποιήσει στην έναρξη στο παπί μου είχε ταράξει τον ώμο. Μάλλον τους ταιριάζει το πολύ κρύο.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,171 έως 7,185 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων