Καρτερι μπεκατσας

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 110 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #68906

    ΕΝΟΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΝΙΚΟ , ΤΟ ΟΤΙ ΜΙΛΑΜΕ ΦΙΛΙΚΑ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΤΟΝΙΣΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΙΛΑΜΕ ΣΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ. ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ.  ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ POST ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ ΟΤΙ …….” ΜΕ ΤΙΣ 2 ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΤΡΑΒΗΞΕ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ…….”  ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΦΕΡΟΜΟΥΝ ΣΤΟ ΞΗΜΕΡΩΜΑ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΠΟΥΛΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΨΑΞΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΥΚΝΟ, ΥΠΕΝΘΥΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΞΕΚΙΝΑΩ ΜΕ ΚΟΥΤΑΒΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΤΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΑΣ. 

    ΟΜΩΣ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ  ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΝΤΙΘΕΣΕΙΣ ΜΟΥ……..Οσοι κυνηγοί δεν περπατάνε δεν έχουν το δικαίωμα να φάνε μπεκάτσες, όπως ακριβώς δεν έχουν αυτό το δικαίωμα και οι υπόλοιποι 11 εκατομμύρια Ελληνες που δεν είναι κυνηγοί.  ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΕΙΔΙΚΕΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ….??? 

    …….Προσωπικά δεν έχω καταφέρει να φτάσω τα όρια σε κανένα θήραμα….. ΕΙΣΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΧΩΡΙΣ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΕ ΑΜΦΙΣΒΗΤΩ  ΠΟΥ ΚΥΝΗΓΑΕΙ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΙΑΣΕΙ ΤΟ ΟΡΙΟ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΣΙΧΛΟΧΡΟΝΙΕΣ ΚΑΘΟΤΙ ΚΥΝΗΓΑΣ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΤΣΙΧΛΟΚΟΤΣΥΦΑ, ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΛΛΩΣΤΕ. 

    …….κάνει σαφέστατη διάκριση για τη μπεκάτσα και απαγορεύει ρητά το κυνήγι της με καρτέρι το πρωϊ και το βράδυ. ……… ΤΟΣΟ ΣΑΦΕΣΤΑΤΗ ΩΣΤΕ ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΧΡΟΝΙΚΑ ΟΡΙΑ …..????.

    ……..Αλλωστε τα όρια είναι αρκετά μεγάλα, αν πάρεις 4 πέρδικες ή 10 μπεκάτσες ή 25 τσίχλες, ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΥΜΦΩΝΟΣ ΜΕ ΤΑ ΟΡΙΑ . ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΣΕ 20 ΕΞΟΡΜΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ 500 ΠΟΥΛΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΟΜΟ, 200 ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ. ΤΙ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΑΝ ΒΑΡΕΣΩ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ 10 ΤΣΙΧΛΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ 35 ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ή 5 ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΜΕ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ 5 ΣΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΑΦΟΥ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ……???

    Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ …..ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΕΝΔΗΜΙΚΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ Η ΣΩΣΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΤΟΥ ΘΗΡΑΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΣΤΑ ΑΠΟΔΗΜΗΤΙΚΑ ΟΠΟΥ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΣΤΟΝ ΠΛΥΘΗΣΜΟ ΤΟΥΣ.

    ΤΕΛΟΣ ΑΠΟ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟ 2 ΣΕ 1  ΣΦΥΡΙΖΕΤΑΙ ΦΑΟΥΛ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ…………., ΤΟ 2 ΣΕ 1  ΣΕ ΕΝΑΝ ΚΑΥΓΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΝΔΡΟ………., ΓΙΑΤΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ 2 ΣΕ 1  ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ( ΣΚΥΛΟΣ-ΚΥΝΗΓΟΣ )ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΞΙΟ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ …..???

    ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΩΡΓΟΣ

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    gsalous στις #341786

    Τώρα με βάζετε σε πειρασμό και μιά και δεν είμαι δικηγόρος του διαβόλου αλλά ο ίδιος ο διάβολος – κατά μερικούς – ξεναλέω οτι ΔΕΝ έχω δει ΕΓΩ προσωπικά σε 30 χρόνια σε οποιοδήποτε κυνήγι κυνηγό να τηρεί τα όρια της κάρπωσης ή τα χρονικά.

    Παραδείγματα Εβρος υδρόβοια 1 ημέρα 4 άτομα (από άλλη καλύβα) 160 παπιά μέσα σε αυτά και απαγορευμένα . Εμείς κάναμε το ίδιο βράδυ το λεγόμενο ‘νυχτερινό’ που σε άλλες χώρες είναι νόμιμο.

    Κρήτη πέρδικες 2 άτομα 15 πουλιά σε μια μέρα και μάλιστα τα περισσότερα μικρά γιατί λόγο υψομέτρου ανοιγουν τα αυγά αργότερα

    Κρήτη μπεκάτσες 3 άτομα 41 πουλιά σε μία μέρα

    Καβάλα 16 άτομα 5 γουρούνια σε ένα κυνήγι

    Βαριέμε να γράφω για τσίχλες κλπ

    Σε όλα αυτά θηροφυλακή πουθενά !!!

    Φιλε Νίκο πραγματικά πιστεύω ότι είσε παράδειγμα αλλά ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη.

    Για όλα αυτά δεν φταίνε ούτε οι κυνηγοί ούτε η θηροφυλακή απλά φταίνε οι οργανώσεις που ενώ πληρώνω σαν π… δεν εμπλουτίζουν δεν καταγράφουν δεν παρατηρούν δεν βοηθούν πχ Γαλλία , Βουλγαρία κλπ που καί κυνήγι έχουν άφθονο και θησαυρίζουν από αυτό.

    Οσο για το άν έχει κάπιος δικάιωμα να φάει ή όχι μπεκάτσα δικάιωμα είναι του καθ’ ενός.

    Τι κάνουν οι οργανώσεις για να αλλάξουν οι λάθος νόμοι που υπάρχουν; (πχ κυνήγι γουρουνιού με δράμια απαγορέυεται στις περισσότερες χώρες επιτρέπεται μόνο με μονόβολο και ραβδωτά)

    Ο νόμος θα πρέπει να κάνει σαφή διάκριση του κατά περίσταση λαθροθήρα και του επαγγελματία.

    —————————–

    Γρηγόρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #68912

     Το θεμα λαθροθηρια ειναι μεγαλο και ατελειωτο, και βασικα ξεκιναει απο την ταση του καθενος, να ερμηνευει το νομο οπως τον συμφερει. Παιρνοντας παραδειγμα αυτο του Γιωργου, να πω οτι ολοι ξερουμε οτι η εξοδος ειναι 25 τσιχλες. Αν πας τη μια μερα και κανεις 20, την αλλη δεν εχεις δικαιωμα για 30. Φυσικα το δαιμονιο του Ελληνα, βρηκε λυση στο προβλημα, προβαλλοντας τον ιδιο αριθμο συνολικης καρπωσης, αρα πιεσης στην περιοχη. Εν μερει σωστο, αλλα οχι με βαση το νομο. Το ιδιο θα ισχυριζοταν κανεις, και για τη καρπωση μιας μπεκατσας με σκυλο, μιας χωρις και μιας στο καρτερι. 1 πουλι σκοτωνεις ετσι και αλλιως. Εδω ομως μπαινει το θεμα της ηθικης στο κυνηγι. Οπως το καρτερι στο νερο απαγορευεται, γιατι το πουλι ειναι ανυπερασπιστο (ολοι ξερουμε τι ζεστη κανει στα περδικοτοπια των νησιων και της Κρητης στην εναρξη), ετσι απαγορευεται και το καρτερι της μπεκατσας, ή το καρτερι και ο πυροβολισμος σε καθιστο θηραμα, και φυσικα η χρηση των ηλεκτρονικων μεσων. Το καρτερι στα τρυγονια αναμεσα στις ελιες, ή στις βραδυνες τσιχλες καθε αλλο παρα ανηθικο το θεωρω, καθως πολυ περισσοτερα ειναι αυτα που φευγουν απο κεινα που κρατας, και εν πασει περιπτωσει το θηραμα εχει τροπο διαφυγης. Καλο θα ηταν ο καθενας μας, αν ειναι φυσικα δυνατον, πρωτιστως να προσπαθησει να βελτιωθει σαν κυνηγος, να καταλαβουμε οτι το πολυ δεν ειναι απαραιτητα και το επιθυμητο, οτι υπαρχει ενα προσωπικο οριο στη καρπωση, και οτι το θηραμα δεν ειναι αριθμος.

     Η διαφορα μας δηλαδη, δεν ειναι στα ποσα, αλλα στο πως. Και δεν πιστευω οτι τη χαρα που σου δινει η θηρευση ενος θηραματος με σωστο τροπο, στη δινει οταν το σκοτωσεις βραδυ, ή καθιστο ή στο νερο.

     Οσο για τη θηροφυλακη, εχω ξαναπει οτι ειναι σωστο μετρο αλλα ειναι λιγοι. Εμεις θελουμε ενα αστυφυλακα ο καθενας, για οτιδηποτε κανουμε. Εφοσον δεν το βλεπουμε γυρω, θεωρουμε οτι μπορουμε να κανουμε οτιδηποτε. Ας αλλαξουμε πρωτα λιγο αυτη τη νοοτροπια μας σα λαος, και μετα μιλαμε για αναπτυξη κυνηγετικη η γενικοτερη  

     Γρηγορη, τελικα δεν μας ειπες απο ποια περιοχη εισαι….;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    gsalous στις #68915

    Βίκτωρα είμαι από τη Κρήτη (Ορεινό Μυλοπόταμο) αλλά λόγο χρόνου μπορώ να κυνηγάω σε όλη την Ελλάδα.

    ——————————–

    Γρηγόρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #341787

    Kοντο-συντοπιτες. Εγω ειμαι απο Χανια. Παντως κακα τα ψεμματα, η περιοχη μας καλο ονομα δεν εχει…και δε φταινε μονο οι κυνηγοι σ’αυτο.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2602
    redwired στις #68925


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από victz στίς 15 Δεκέμβριος 2005


    , και φυσικα η χρηση των ηλεκτρονικων μεσων…ΦΥΣΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΙΠΕΡΑΚΙΑ ΦΙΛΕ ΒΙΚΤΩΡΑ …….……ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ…..???  ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΠΙΜΠΕΡΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΓΕΡΑΚΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΘΗΛΩΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ ……..!!!!! ΑΦΗΝΕΙ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΩΘΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ

    Η διαφορα μας δηλαδη, δεν ειναι στα ποσα, αλλα στο πως. Και δεν πιστευω οτι τη χαρα που σου δινει η θηρευση ενος θηραματος με σωστο τροπο, στη δινει οταν το σκοτωσεις βραδυ, ή καθιστο ή στο νερο. ………ΤΟ ΠΙΟ ΣΩΣΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ

     

    ΓΙΩΡΓΟΣ


    [/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    18
    gsalous στις #68927

    Βίκτωρα αυτό που γίνεται στα Χανιά με τους βοσκούς και τις περιφράξεις δεν το έχω δεί πουθενά στην Ελλάδα.

    Εχω τσακωστεί πολλές φορές με βοσκούς στα Χανιά

    —————————

    Γρηγόρης

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #68931

    Γενικά στην Κρήτη γίνονται πολλά και σε πολλά σημεία με τον τσαμπουκά σου απαγορεύουν να πάς για ευνόητους λόγους

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    441
    mesonas στις #341789

    Τελικά εγώ πως θα κυνηγήσω, βάση με την ώρα πού αναγράφεται στο ημερολόγιο ή πρέπει να υπολογίσω την απόκλιση τού Γ.Π.σε μοίρες καί από πού από τον κάθετο της Αθήνας;

      Είμαι καί ‘γώ από αυτούς πού δεν έχουν φτάσει το όριο κάρπωσης στίς τσίχλες ούτε μία φορά στα 25 χρόνια πού κυνηγάω καθότι τουφεκαλεύρης με μεσω όρο επιτυχίας 1πρός 3.Στην δε μπεκάτσα τον αριθμό 10 δεν τον έχω κανει καμμία χρονιά όχι σε έξοδο αλλά ούτε σε ολόκληρη κυνηγετική περίοδο συνυπολογίζοντας καί το καρτέρι όταν κυνηγούσα.Λαγό έχω δεί έναν καί μοναδικό πού μού πόζαρε στα 20 μέτρα αλλά επειδή ανήκε σε άλλον τον άφησα.Βέβαια δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με λαγοκυνήγι.

     Καί ας μην κατηγορούμε την Κρήτη αυτά γίνονται δυστυχώς παντού καί δεν χρειάζεται να είσαι από τον Εβρο γιά να σού σκάσουν τα λάστιχα στην Κρήτη εδώ πρίν λίγες μέρες κυνηγός από την πόλη της Κέρκυρας βρέθηκε με σκασμένα λάστιχα στο χωριό Αγ.Ματθαίος μόλις 20 χλμ μακριά, βέβαια είναι Ηπειρώτης στην καταγωγή αν αυτό τούς ενόχλησε.Οταν αυτό τού συμβαίνει από συντοπίτες τι να περιμένει αν πάει να κυνηγήσει σε οποιαδήποτε Κρήτη;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #68943


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από redwired στίς 15 Δεκέμβριος 2005



    [indent]

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΠΙΜΠΕΡΑΚΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΤΟΥ ΓΕΡΑΚΙΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΚΑΘΗΛΩΝΕΙ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΕΔΑΦΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΚΥΛΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ ……..!!!!! ΑΦΗΝΕΙ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΝΑ ΨΑΧΝΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΩΘΕΙ ΤΟ ΣΗΜΑ ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΘΕΣΗ

     

     Αυτο με βρισκει 100% συμφωνο. Ειπαμε να εχουμε καποια υπερ μας, οπως ειναι ο εξοπλισμος, αλλα η χρηση πραγματων που καθιστουν το θηραμα παντελως ανισχυρο να φυγει με βρισκει αντιθετο. Δεν κατακρινω οσους το χρησιμοποιουν εφοσον δεν ειναι (ακομα) παρανομο, αλλα αν εγω κυνηγουσα μπεκατσες, με τετοιο δε θα τις κυνηγουσα. Δεν ξερω, ειναι αντιθετο στην αισθητικη μου.

     Δυστυχως Γρηγορη αυτο ειναι μεγαλο προβλημα. Βεβαια και καποιοι κυνηγοι κανουν ζημιες, ειτε απο απροσεξια, ειτε επιτηδες καμμια φορα, αλλα τοσες περιφραξεις πια, και σε μερη που ειναι βουνο και δεν εχει καλλιεργεια απο τιποτα, δεν εξηγουνται.  

    [/indent][/indent]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    kostasts στις #68977

    Προς το φίλο Γρηγόρη:

    Σχετικά με την αθλητική συμπεριφορά του κυνηγού και την ευγένεια προς το θήραμα σου συνιστώ, αν δεν τα έχεις διαβάσει, το βιβλίο του συγχωρεμένου Νίκου Μίχα “Το κυνήγι είναι άθλημα ή σύνδρομο;”, καθώς και το “Καιροί και Κυνήγι” του Κώστα Δημητρακόπουλου. Δικαίωμα στο οποιοδήποτε θήραμα έχει αυτός που κυνηγά σύμφωνα με τους γραπτούς και άγραφους νόμους. Τελεία και παύλα. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    221
    kostasts στις #68978

    Συνέχεια στο προηγούμενο μύνημα:

    Πιστεύω ότι σαφώς το Μπίπερ ως ηλεκτρονικό βοήθημα, εμπίπτει στην ίδια κατηγορία με το κασετόφωνο, τα VHF κλπ και θα έπρεπε να αντιμετωπίζεται με τον ίδιο τρόπο. Χώρια το θέμα της αισθητικής.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #341830

    Εγω εξ αρχης εχω δηλωσει καθετα αντιθετος με το καρτερι της μπεκατσας.. Οταν ομως βλεπω καρτερακηδες να παραπονιουνται οτι δεν εχει πουλια στον καμπο [ενω τις προηγουμενες μερες τα ‘τρωνε’ στο περασμα] ή οταν βλεπω κυνηγους με σκυλια να περιμενουν στο καρτερι εξοργιζομαι..Ποσο μαλλον οταν η θυροφυλακη ξερει αλλα δεν τολμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    441
    mesonas στις #69096

    Ποσο μαλλον οταν η θυροφυλακη ξερει αλλα δεν τολμα…

     ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΟΜΩΣ….ΠΑΡΑΤΟΛΜΑ! 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    441
    mesonas στις #341888

    Θα αναγκαστώ να χάσω το απογευματινό μου κυνήγι.Θέλω να ‘δώ πού κάνουν περιπολία γιατί…αχός βαρύς ακούγεται πολλά τουφέκια πέφτουν, μήνα σε γάμο ρίχνονται μήνα σε χαροκόπι;Θα τους   α κ ο λ ο υ θ ή σ ω.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 91 έως 105 (από 110 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων