beretta 682!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 130 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #338786

    Δεν είναι φίλος ..είναι κουμπαρος και κανει καταπληκτικη δουλεια σε ότι του ζητήσεις. Το σχέδιο είναι ΟΛΟΔΙΚΟ μου … εχει ακόμη μερικα συμπληρώματα. Στο αριστερό κομματι θα μπουνε 5 τζαμακια. Κατω θα εκτεθουν μερικα βιβλία όπως αυτο που φαινεται στον κυρίως οπλοβαστό “The Best of Holland & Holand” (Θεε μου ΤΙ ΟΠΛΑΑΑΑ) και φυσικα το “world of Beretta”. Στα τζαμακια εκθεση με πιστολια αεροβολα, μια συλλογη απο μαχαιρια, μια απο κουδουνακια σκυλου καθως και διαφορα μικροαντικειμενα οικογενειακα και αλλα σχετικα με κυνηγι.

    Θα μπει ενα πρόσθετο “μπεκατσοσκαλισμα'” απο φίλο σκαλιστη και θα μπουν και κατι αντίκες (της γιαγιας) θεσης για τα κλειδια που τον κλειδώνουν καθως και αντικες κλειδαριες για τα συρταρια. Τα χερουλια τα πηρα απο cabela και ειναι απομιμηση κερατου ελαφιου αυτα στα παραθυρα ενω αυτα που ανοιγουν τα συρταρια ειναι σκαλιστα ξυλινα παλι απο cabela με κυνηγετικα θεματα!! καποια τετοια εχουν κοληθει και επανω στις 2 ακρες. Τα τζαμια ειναι αθραυστα (securate).

    Απο εχθες που τον παρελαβα … εχω βαλει πολυθρονα και την εχω αραξει “ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ”!!!! Μονο ρε Βαγγελη που εχω κολησει με το 687 IV … και σκεφτομαι να κανω θεση να χωσω με την πρωτη ευκαιρια 1. Ισως και cal 20.!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #52434

    Μη με τσιγκλάς ρε φίλε γιατί λίγο θέλω να το αποφασίσω…και η γυναίκα με απειλεί με διαζύγιο αν δει κι άλλο όπλο στο σπίτι….

    να της πω ότι είναι του μικρού;;;; λες να το φάει;;;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #52441

    Μπορείς πάντα να δώσεις το 686.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #338788

    Μπαααααα (οπως λεει και ο Μπαμπης της διαφημισης)

    Φανταστικη δουλεια Νεοπτολεμε, παρολο που αργησαν λιγο, το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο. Αν παρεις και φωτο κοντινες, ωστε να παρουν και αλλοι ιδεες θα ειναι καλυτερα πιστευω.

    Αντε τωρα να δουλεψει κανεις μετα απ’αυτο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #338791

    ΝΕΟΠΤΟΛΕΜΕ ΜΠΡΑΒΟ!! ΤΙ ΩΡΑΙΑ  ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΕΚΑΝΕ!! ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΑ ΝΑ ΤΗ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ  ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΔΙΚΑΝΝΑ!! ΑΝΤΕ, ΑΣΕ ΤΑ BERETTA,ΤΩΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΚΑΝΕΝΑ SUPERPOSE ”ΟΠΛΟ-ΕΡΓΑΛΕΙΟ” (PERAZZI) ΝΑ ΤΗΝ ΚΟΣΜΗΣΕΙΣ,KAΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟ ΠΛΑΓΙΟΚΑΝΝΟ (ΚΑΤ ‘ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΕΔΩ ΨΗΦΙΖΩ BERETTA 471 SILVER HAWK Η MERKEL ΠΟΥ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΩ)!

    ΤΕΤΟΙΑ ΝΤΟΥΛΑΠΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΟΛΙΔΙΑ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #52469

    Νεοπτόλεμε ,

    Τι διαστάσεις έχει το έπιπλο;

    Και αν επιτρέπεται πόσο σου κόστισε ;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #52471

    Πολύ ωραίο έπιπλο Νεοπτόλεμε και λειτουργικό. Έτσι όπως το έχεις σκεφτεί παρέχει την απαιτούμενη ασφάλεια για τα παιδιά, αλλά και για κάποιον που θα μπεί μέσα την ώρα που κοιμάσαι. Είναι κι αυτό ένα πρόβλημα όταν έχεις πολλά όπλα. Εγώ αισίως τα έχω κάνει 5. 

    Να σε ρωτήσω, τι είναι αυτό το κάλυμα στο κοντάκι του 682? είναι ειδικό ελαστικό ?

    Πάντως καλό είναι να βγάζεις τα καλύματα και τους πάνινους αορτήρες. Εκτός ότι χαλάνε την αισθητική ενός τόσο ωραίου επίπλου, οτιδήποτε υφασμάτινο μαζεύει υγρασία. Στα όπλα που διαθέτουν αρτηριούχους εφόσον είναι κλασσικά πλαγιόκαννα θα ταίριαζαν δερμάτινοι πλεχτοί αρτηριούχοι. Στα υπόλοιπα όπως η Crio και η Breda, ένας ελαστικός με κλιπς που αφαιρείται εύκολα είναι ότι πρέπει. Τον έχεις στο σακίδιο και τον βάζεις όταν τον χρειασθείς.

    Επίσης τα προστατευτικά που πωλούνται για τα κοντάκια, είναι συνήθως απαράδεκτα. Κάποια δερμάτινα ακριβά που έχω βρεί έχουν καλή εμφάνιση αλλά αυτό το σφουγγαράκι που έχουν εσωτερικά μαζεύει υγρασία από μόνο του. Καλό είναι στα όπλα που δεν χρησιμοποιείς να τα αφαιρείς.

    Τέλος μπορείς να τοποθετήσεις μέσα σε μια γωνιά ένα μικρό αφυγραντήρα, ξέρεις αυτούς του πλαστικούς που πωλούνται στα σουπερ μαρκετ. Έχω ένα τέτοιο στο ντουλάπι που φυλάω τα βαζάκια με τις πυρίτιδες, δεν μπορείς να φανταστείς την υγρασία που μαζεύει.

    Εγώ κατάφερα να πείσω την γυναίκα μου μόνο με την ιδέα ότι θα αδειάσουν οι ντουλάπες από τα όπλα, να μου παραχωρήσει ένα φύλλο από το σκρίνιο, το οποίο είναι ρουστικ από μασιφ δεσποτάκι. Έχει βιτρίνα μπροστά και χωρά άνετα 5 όπλα. Πρέπει όμως να γίνει μετατροπή στην πόρτα ώστε να μπουν κρύσταλα ασφαλείας και μεταλλικού ράβδοι πίσω από τα ξύλα.

    Καλορίζικο λοιπόν, να είσαι καλά να το χαρείς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #52474

    Εγώ αυτή τη στιγμή σχεδιάζω ένα για μένα με βάση αυτό το σχέδιο από το cabelas.com (το μεσαίο για 8 όπλα με ράφια για βιβλιοθήκη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #52492


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 11 Φεβρουάριος 2005


    Πολύ ωραίο έπιπλο Νεοπτόλεμε και λειτουργικό. Έτσι όπως το έχεις σκεφτεί παρέχει την απαιτούμενη ασφάλεια για τα παιδιά, αλλά και για κάποιον που θα μπεί μέσα την ώρα που κοιμάσαι. Είναι κι αυτό ένα πρόβλημα όταν έχεις πολλά όπλα. Εγώ αισίως τα έχω κάνει 5. 

    Να σε ρωτήσω, τι είναι αυτό το κάλυμα στο κοντάκι του 682? είναι ειδικό ελαστικό ?

    Πάντως καλό είναι να βγάζεις τα καλύματα και τους πάνινους αορτήρες. Εκτός ότι χαλάνε την αισθητική ενός τόσο ωραίου επίπλου, οτιδήποτε υφασμάτινο μαζεύει υγρασία. Στα όπλα που διαθέτουν αρτηριούχους εφόσον είναι κλασσικά πλαγιόκαννα θα ταίριαζαν δερμάτινοι πλεχτοί αρτηριούχοι. Στα υπόλοιπα όπως η Crio και η Breda, ένας ελαστικός με κλιπς που αφαιρείται εύκολα είναι ότι πρέπει. Τον έχεις στο σακίδιο και τον βάζεις όταν τον χρειασθείς.

    Επίσης τα προστατευτικά που πωλούνται για τα κοντάκια, είναι συνήθως απαράδεκτα. Κάποια δερμάτινα ακριβά που έχω βρεί έχουν καλή εμφάνιση αλλά αυτό το σφουγγαράκι που έχουν εσωτερικά μαζεύει υγρασία από μόνο του. Καλό είναι στα όπλα που δεν χρησιμοποιείς να τα αφαιρείς.

    Τέλος μπορείς να τοποθετήσεις μέσα σε μια γωνιά ένα μικρό αφυγραντήρα, ξέρεις αυτούς του πλαστικούς που πωλούνται στα σουπερ μαρκετ. Έχω ένα τέτοιο στο ντουλάπι που φυλάω τα βαζάκια με τις πυρίτιδες, δεν μπορείς να φανταστείς την υγρασία που μαζεύει.

    Εγώ κατάφερα να πείσω την γυναίκα μου μόνο με την ιδέα ότι θα αδειάσουν οι ντουλάπες από τα όπλα, να μου παραχωρήσει ένα φύλλο από το σκρίνιο, το οποίο είναι ρουστικ από μασιφ δεσποτάκι. Έχει βιτρίνα μπροστά και χωρά άνετα 5 όπλα. Πρέπει όμως να γίνει μετατροπή στην πόρτα ώστε να μπουν κρύσταλα ασφαλείας και μεταλλικού ράβδοι πίσω από τα ξύλα.

    Καλορίζικο λοιπόν, να είσαι καλά να το χαρείς.


    [/indent]

    Λοιπόν.

    Εχει μήκος 1,70. Μου κόστισε 1200 Ε (τιμη κουμπαρου)

    Τα όπλα Κώστα τα εβαλα εκείνη την στιγμή όπως τα είχα απο τις θήκες τους. Αορτήρα ελαστικο έχουν μόνο τα αυτογεμή και το baical που περνω στον Εβρο. Αυτο που είδες στο κοντακι του 682 Trap ειναι απο cabela νεοπρεν το οποίο εχει μέσα μαξιλαρακια ειδικα για να σηκωσω λίγο το κοντακι εκει που το θέλω στο τραπ. Θα βρω το λινκ και θα σου το δώσω. Αγόρασα εχθες τετοιο αφυγραντηρα αλλα εχω παραγγείλει και απο cabela μια Gold Rod (ειδικό μηαχνημα για οπλοβαστους που ανακυκλώνει αερα διατηρώντας τον στεγνο) (θα βρω λινκ και για υτο όταν εχω χρόνο).

    Η φοτό γενικα είναι λίγο μετα απο την παραλαβη του επίπλου το οποίο δεν “οργανώθηκε”. Το πλανο όμως εχεί γίνει όπως βλέπεις. Σύντομα θα Ξεσκαταρω και μερικά Λειτουργικα κατα τα αλλα όπλα προκειμένου να ταιριάξω αλλα στο έπιπλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    579
    shotgun στις #55070

    ΘΕΩΡΗΣΑ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΜΙΑ & Η ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΟΠΛΑ.ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΗΝ ΔΑΝΕΙΣΤΗΚΑ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΟ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΝΟΤΗΤΕΣ ΓΙΑ ΛΑΤΡΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟΥ.ΑΝΕΚΑΘΕΝ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΤΑ AΛΛΗΛΕΠΙΘΕΤΑ ΤΗΣ BERETTA ΑΠΛΑ ΛΟΓΟ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΤΑ ΕΧΩ ΓΙΑ ΤΕΛΕΙΑ & ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΜΥΘΟΠΟΙΗΣΩ ΜΕΣΟ ΤΗΣ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ.ΦΟΛΑ ΚΥΝΗΓΟΣ, ΕΠΙΑΣΑ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΠΤΕΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΥΧΝΑ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΜΕ ΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΚΑΤΑΛΟΓΟΥ ΠΟΥ ΕΧΩ!   ΜΕΤΑ ΤΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    53
    Τριαντάφυλλος στις #26999

    Καλημέρα παρέα!!
    Ασχολούμε με το skeet και εδώ στο εξωτερικό βρήκα το παραπάνω όπλο σε φανταστική τιμή, πολύ χαμηλότερη της Ελλάδας, αλλά διαβάζοντας την παρακάτω συζήτηση ( http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?sh…mode=linearplus ), μου μπήκαν πολλές σκέψεις στο μυαλό (κύριε leo)!! Ειδικά εκεί που γράφετε για τα μπάσκουλα του όπλου. Τελικά αξίζει να δώσει κάποιος τόσα χρήματα για να αγοράσει ένα όπλο το οποίο δεν έχει και σημαντικές διαφορές από τα αντίστοιχα κυνηγετικά της σειράς 68* ?? Τόσο καιρό που ασχολούμε με το αγώνισμα, το κάνω με το κυνηγετικό μου και αισθάνομαι ότι το ταλαιπωρώ.. Εδώ στην Γαλλία, αλλά και φίλοι σκοπευτές στην Ελλάδα με συμβούλεψαν ότι το 682 Gold E είναι το φθηνότερο όπλο για να μπορείς να συμμετέχεις στην ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ σκοποβολή και να ξεφύγεις από ερασιτεχνικά όπλα..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #116603

    Φιλε Τριανταφυλλε το 682 εχει τελειως διαφορετικο ζυγισμα και βαρος απο τα κυνηγετικα μοντελα με αποτελεσμα να ειναι και διαφορετικο τουφεκι.Επισεις εχει και εναλλαξιμους ωμους για πιο ευκολη επαναφορα των κλειδιων σε περιπτωση που κουνησει το οπλο,αν και αυτο δεν προβλεπεται για το συγκεκριμενο μοντελο πρι απο 150000 βολες περιπου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #116605

    Ώπα λίγο… 150.000; Ποιος το λέει αυτό; Είχα 682 gold και στα 25.000 φυσίγγια η πεταλούδα ήταν ήδη αριστερά από το κέντρο και το όπλο είχε αρχίσει να κουνάει. Πριν απογίνει, το έστειλα στον Παπατσαρούχα και με ένα κατοστάρικο άλλαξε τα κωνικά μπουλόνια και ξανάγινε καινούριο. Από εκεί σφίγγουν τα Beretta. Υπάρχουν 3 oversize μεγέθη μπουλόνια και μόλις χρησιμοποιήσεις και το μεγαλύτερο, υπάρχουν οδηγοί που μπαίνουν ώστε να ξαναρχίσεις πάλι με το Νο 1 από την αρχή. Όποιον οπλουργό και να ρωτήσεις, θα σου πει ότι δεν έχει αλλάξει ποτέ ώμους σε 682. ΟΚ, πλάκα έχει να έχεις την πισινή, αλλά η ιστορία έχει δείξει ότι δεν χρειάστηκε ποτέ.

    Κατά τ' άλλα, το 682 έχει κάποιες διαφοροποιήσεις από το 686 (κοντάκι με palm swell, ρυθμιζόμενη σκανδάλη κλπ.) οι οποίες κατ' εμέ, δεν δικαιολογούν το ένα χιλιάρικο διαφορά. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα φυσικά. Εξ' άλλου είχα 682, το πούλησα και πρόσφατα ξανααπέκτησα 682 με κάποια ανταλλαγή. Δεν το βάζω πάντως σε άλλη κατηγορία από τα "ερασιτεχνικά" όπλα. Τι χαρακτηρισμός πάλι και τούτος… Αν θέλεις το απόλυτο εργαλείο για Skeet, πάρε το DT 10. Εκεί ναι, εκεί μιλάμε για διαφορές ουσίας.

    Το ρεζουμέ είναι ότι είναι όπλα αξιόπιστα, μανιτζέβελα και εργονομικά, χαρίσματα που θα τα χαρείς στο skeet. Πάρε όποιο σου κάνει κλικ και βαστάει η τσέπη σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/02/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    53
    Τριαντάφυλλος στις #116655

    Θα προτίνατε όμως να βρω κάποιο παλαιότερο Gold, μεταχειρισμένο??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #116682

    Αν είναι σε καλή κατάσταση, φυσικά. Είναι και πολύ πιο όμορφα από το καινούριο, προσωπική υποκειμενική μου γνώμη.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 76 έως 90 (από 130 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων