GPS

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 79 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #52271

    Δημήτρη, δουλεύεις στόν Αγούδημο?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    dimitris665 στις #52314

    Φάνη καλησπέρα,

    Ημουν στο Ρομίλντα για ένα 7μηνο απο καλοκαίρι 2003 μέχρι Πάσχα 2004…τώρα είμαι αλλού…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    163
    LUPUS στις #52351

    Ένας τέτοιος χάρτης μάλιστα, σου λύνει τα χέρια.

    Σε συνεργασία με ένα JPS μπορείς εύκολα να φτάσεις σε οποιαδήποτε τοποθεσία αναφέρεται στον χάρτη. Από την στιγμή που γνωρίζεις τις συντεταγμένες του σημείου που θες να πας δεν έχεις παρά να δώσεις την πορεία από το σημείο εκίνησης στο σημείο άφιξης. Βεβαίως η πορεία στην ξηρά δεν είναι ποτέ ευθεία λόγω φυσικών εμποδίων. Όμως σε κάθε λοξοδρόμιση προς αποφυγή ενός τέτοιου εμπόδιου, το GPS σου δίνει την νέα πορεία που πρέπει να ακολουθήσεις για να φτάσεις στο σημείο που σε ενδιαφέρει. Εκτός αυτού μπορείς σε κάθε κομβικό σημείο που αλλάζεις πορεία να το δίνεις σαν ενδιάμεσο σημείο στο GPS και στην επιστροφή το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να αντιστρέψεις την πορεία και να γυρίσεις με κλειστά τα μάτια.

    Ιδανικό για όσους κυνηγούν σε άγνωστες περιοχές. Σκέφτομαι να αγοράσω ένα απλό φτηνό μοντέλο, διαθέτουν νομίζω και αλτίμετρα ενσωματομένα. <SCRIPT language=javascript>postamble();

     

    και βρισκεις και το αυτοκινητο…..

    ξερεις εσυ…

    νικολας, baikal και ξερο ψωμι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #52730

    ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΡΙΟΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ GPS ΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ PALMTOP ΜΕ BLUETOOTH GPS.

    ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΚΕΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ HP IPAQ 6340 ΜΕ GPS BLUETOOTH ΑΞΙΑΣ 700 ΕΥΡΩ. ΜΑΖΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΧΑΡΤΕΣ. ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ IPAQ EINAI KAI KINHTO ΤΗΛΕΦΩΝΟ, ΕΧΕΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ ΧΕΙΡΟΣ.

    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΦΘΗΝΑ ΜΟΝΤΕΛΑ IPAQ ΠΕΡΙΠΟΥ 200 ΜΕ 300 ΕΥΡΩ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΟΠΟΥ ΤΟ GPS ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΜΕ USB ΚΑΛΩΔΙΟ.

    ΕΠΙΣΗΣ ΧΑΡΤΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ …ΑΜΑ ΨΑΞΕΙΣ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ …

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #52738

    παιδια καλημερα

    θα συμφωνησω με τον απο πανω φιλο και συναδελφο αλλα και γειτονα. ανακαλυψα κατα τυχη 2 μοντελα κινητων τηλεφωνων τα οποια μπορουνα να γηνουν και gps με καποια αναβαθμηση ανοδινη χρηματικα περιπου 50 ευρο απο τις τεχνικες εταιριες τους επειδη δεν θελω να τα γραψω εδω για λογο διαφημησης οποιος θελει και ενδιαφερεται να μου πει να του στειλω πρωσοπικο μηνυμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #52740

    Αν δεν κανω λαθος, πολλα κινητα τηλεφωνα διαφημιζουν οτι εχουν πανω τους και GPS. Ομως, αυτα δεν βρισκουν το στιγμα της συσκευης με τη βοηθεια δορυφορων, αλλα με τη βοηθεια των αναμεταδοτων της κυψελης. Πρακτικα δεν εχω δοκιμασει να βρω διαφορες, αλλα πιστευω οτι μια συσκευη GPS ειναι πιο ακριβης απο μια τηλεφωνικη συσκευη.

    Το IPAQ ειναι πολυ καλη λυση, αλλα πιστευω οτι ακομα τετοιου ειδους “πολυμηχανηματα” ειναι σε καπως εμβρυακο σταδιο, παρολο που πιστευω οτι εκει βαδιζουμε.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #52744

    Βικτωρακο καλημερα

    δεν ξερω φιλε μου πως λειτουργουν τα κινητα και μαλον με τον παραπανω τροπο που αναφερεις. ειμαι της αποψης οτι καλυτερα καποιος να εχει ενα gps που θα ειναι και σιγουρο η το αλλο μεσο που αναφερει και ο Μακης. Εγω να σου πω την αληθεια θελω να παρω μια digital ψυξιδα που διαφιμιζη κατα καιρους ενα σουπερ μαρκετ με κοστος περιπου 20 ευρο την οποια αγορασε ενας συναδελφος μου εδω για τον συντονισμο των δορυφορικων πιατων που εχουμε εδω και μπορω να πω οτι εχει μιδενικη αποκλιση σε διαφορες δοκιμες που καναμε για τον συντονισμο του αζιμουθιου κατα την ευρεση του δορυφορου hotberd μιας και δεν ειχαμε spectrum

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #52745

    Γιώργο έχεις καμμια σχέση με δορυφορικά και γενικότερα rf? γιατί εγώ ασχολούμαι επαγγελματικά, όχι βέβαια τόσο με δορυφορικά αλλά κυρίως με επίγεια.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #52749

    φιλε Φανη γεια σου

    δυστυχος η δουλεια μου ειναι περισοτερο στα ηλεκτρολογικα αλλα στα βουνα που τρεχω για επισκευες τα κανω ολλα μιας και υπαρχει ελειψη δυναμικου. δουλευω στο ενα και μοναδικο μισθωτο κανναλι tv. Σχετικα με την παραπανω πυξιδα ξεχασα να αναφερω οτι εχει δυνατοτιτα “κλειδωματος” της αρχικης μας θεσης με ενα κουμπακι HOLD  και αφου ξεκινησης την πορια σου ακολουθεις μια γραμμη κοκκινη που κανει την συγγλιση και σε “ριχνη” ακριβος στην θεση που ειχες κλειδωση χωρης να κοιτας μοιρες και προσανατολισμο απλα την πορια σου βαση της γραμμης που σου δειχνει που θα πας:δεξια, αριστερα, αυθεια, πισω…. θελει προσοχη να μην πατισης το κουμπι που ειχες κλειδωση την αρχικη σου σταση γιατι θα σβησει την θεση που ειχες κλειδωση και θα ψαχνεσε ,  δεν δειχνη ποση αποσταση εχεις ακομα να διανυσης σε σχεση με το gps, και το αλλο προβλημα ειναι ποτε θα τα ξαναδιαφημηση το σουπερ μαρκετ η ποτε θα τις φερει για να παω να αγορασω. εκανα ερευνα αγορας και βρηκα κατω στο μοναστηρακι σε ενα μαγαζι με κοστος 350 ευρο και το σουπερ μαρκετ την εχει 20 ευρο αλλα ειπαμε ποτε θα την φερει….εκτος και αν γνωριζη κατι καποιος που μπορω να την βρω καπος φτηνα μεχρη 50ευρο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    658
    dimitris dimi στις #52772

    Γιώργο εάν σου είναι εύκολο θα ήθελα να μάθω τα μοντέλα των

    κινητών με gps

     

    Ευχαριστω.  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    443
    mnikolai στις #52779

    ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑ IPAQ GPS. ΕΙΜΟΥΝΑ ΜΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΣΤΗΝ ΒΙΕΝΝΗ ΣΕ ΕΝΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΚΑΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΜΕ ΝΑ ΒΡΟΘΜΕ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΡΟΥΜΕ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ. ΟΙ ΦΩΝΗΤΙΚΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΑΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΓΓΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΤΑ ΚΑΛΕΣ ΤΟΥΣ ΣΤΥΛ “ΣΤΑ 8 ΜΕΤΡΑ ΣΤΡΙΨΕ ΔΕΞΙΑ ΚΛΠ ΚΛΠ”.

    Η ΤΑΠΕΙΝΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΕ ΠΟΛΥΥ ΚΑΛΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΩΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΡΗΣΗΣ. ΚΥΝΗΓΙ, ΨΑΡΕΜΑ, ΒΟΥΝΟ, ΠΟΛΗ ΚΛΠ ΚΛΠ. ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΩ ΕΠΕΙΔΗ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΥΤΗ ΑΠΛΑ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΓΡΑΦΙΚΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΤΙΚΗ ΑΠΕΙΚΟΝΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #52790

    Μακη καλημερα, στην HP δουλευεις;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #52803

    παιδια κοιταχτε και εδω!!!!

    http://www.gps4fun.com

    http://www.gps-mania.com

    http://www.skordilis.gr

    http://www.sportfishing.gr

     

    φιλικα Γίωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Pet62 στις #52820

    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ GPS ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ GARMIN  ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΕΧΕΙ Ο ΣΑΚΙΩΤΗΣ ΣΤΗΝ Λ. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ Ρ 910 ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΑΝ ΠΡΟΣΘΕΤΟ.. ΤΑ ΕΙΧΑ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΠΡΙΝ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    42
    stratos111 στις #52850

    Einai kai to 5140 tis nokia kai pernei extra prosopsi gps me 130 euro(to gps).

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 79 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων