GPS

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 79 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #52854

    παιδια καλημερα

    δεν ξερω αν προσεξατε το site gps4fun ειδατε τιμες με 99$????. παρακαλω αν καποιος ξερει καλα αγγλικα ας μας πει τη ειναι ολλα αυτα που λενε γιατι δεν μπορω να καταλαβω και πολλα καπου το χανω μιλαω για το exploris 100 και ειναι και ενα αλλο που μου αρεσει το  GARMIN GPSMAP60CS μπορει να μου πει καποιος τη ειναι ολλα αυτα που λενε στο sportingfishing βρηκα το garmin rino 120  καπος φτηνο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    658
    dimitris dimi στις #339749

    [font=” ‘Times New Roman'”]Πολλαπλών χρήσεων με πυξίδα, ψηφιακό με Α[/font]LARM [font=” ‘Times New Roman'”][/font]

    [font=” ‘Times New Roman'”]και ημερομηνία με μπαταρίες και κορδόνι ανάρτησης[/font].

    Η τιμη της είναι € 11,00

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #339763


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από mitros στίς 30 Aπρίλιος 2005


    [font=” ‘Times New Roman'”]Πολλαπλών χρήσεων με πυξίδα, ψηφιακό με Α[/font]LARM [font=” ‘Times New Roman'”][/font]

    [font=” ‘Times New Roman'”]και ημερομηνία με μπαταρίες και κορδόνι ανάρτησης[/font].

    Η τιμη της είναι € 11,00


    [/indent]φιλε mitros δεν βλεπω την φωτο και δεν μπορω να καταλαβω για ποια πυξιδα μιλας….. και επειδη με ενδιαφερει κατι τετοιο ( δεν μπορω να την ξαναβρω εδω στα μερη μου) σε παρακαλω στειλε παλλη την φωτο και αν ξερεις που την πουλανε εδω στην Αθηνα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    658
    dimitris dimi στις #339765

    Γιώργο εάν συνεχίζει να μην φαίνετε μπες στην παρακάτω σελίδα.

    Υπαρχει και αυτή η πυξίδα στα 49E

    http://www.survival.gr/pages/index_frameset.htm

     

     

    Ηλεκτρονική – Ψηφιακή πυξίδα. Περιλαμβάνει θερμόμετρο, ρολόι (ώρα 45 πόλεων), ξυπνητήρι, χρονόμετρο, ευρετήριο 20 τηλεφώνων, organizer (15 ραντεβού), γλώσσες (Αγγλικά – Γαλλικά – Ισπανικά – Ιταλικά – Γερμανικά), προστασία pin, δυο παιχνίδια, λουράκι ανάρτησης, 3 μπαταρίες ΑΑΑ, οδηγίες χρήσεως στα Ελληνικά. ΚΩΔ: 924500 ΤΙΜΗ: € 49,00

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #58205

    Το Σαββατοκύριακο θα παραλάβω το JPS magellan explorist 100.

    Μου το φέρνει από την Αμερική φίλος από το φόρουμ με κόστος 100$ (80ευρώ περίπου)

    Παράγγειλα και κάποιους χάρτες από την Anavasi, όπως είδα στο site τους οι χάρτες είναι εξαιρετικοί. Δυστυχώς δεν καλύπτεται όλη η Ελλάδα.

    Για κυνηγετική χρήση τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα και δεν χρειάζονται απαραιτήτως χάρτες με λεπτομέρια της τάξεως του 1:50 που χρησιμοποιούν οι ορειβάτες. ’λλωστε τα σκυλιά δεν ψάχνουν σε μονοπάτια.

    Γνωρίζει κανείς που μπορώ να προμηθευτώ χάρτες της Γεωγραφικής υπερεσίας του Στρατού?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    Panagiotis στις #58218

    Κώστα καλημέρα. Οι χάρτες από την Ανάβαση τους χρησιμοποιώ εδώ και δυο χρονιά με ένα GARMIN 76CS και είναι πολύ αναλυτικοί περιέχει το 70 % των αγροτικών και δασικών δρόμων και έχουν μεγάλη ακρίβεια. Είμαι παρά πολύ ικανοποιημένος από την Ανάβαση. Για τους  χάρτες της Γεωγραφικής υπηρεσίας δες http://www.gys.gr/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #58221

    http://www.ngi.gr

    den jero an sas kaliptei …

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    Panagiotis στις #58225

    Κωστα πριν πας στην ΓΥΣ πρωτα να πας στην Αναβαση εχει καλυτερους και ποιο αναλυτικους χαρτες απο την ΓΥΣ.

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #58228


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από kostask στίς 18 Mάϊος 2005


    Το Σαββατοκύριακο θα παραλάβω το JPS magellan explorist 100.

    Μου το φέρνει από την Αμερική φίλος από το φόρουμ με κόστος 100$ (80ευρώ περίπου)

    Παράγγειλα και κάποιους χάρτες από την Anavasi, όπως είδα στο site τους οι χάρτες είναι εξαιρετικοί. Δυστυχώς δεν καλύπτεται όλη η Ελλάδα.

    Για κυνηγετική χρήση τα πράγματα είναι πολύ πιο εύκολα και δεν χρειάζονται απαραιτήτως χάρτες με λεπτομέρια της τάξεως του 1:50 που χρησιμοποιούν οι ορειβάτες. ’λλωστε τα σκυλιά δεν ψάχνουν σε μονοπάτια.

    Γνωρίζει κανείς που μπορώ να προμηθευτώ χάρτες της Γεωγραφικής υπερεσίας του Στρατού?

     


    [/indent]

    κωστα θα περιμενω λεπτομερειες σχετικα με την χρηση του. ρωτησες μηπος υπαρχει και λογισμικο με ελληνικα?????νομιζω πως η magellan  εχει και εδω αντιπρωσοπεια και πρεπει να του κανει αναβαθμειση???????? σε ρωταω γιατι με τα αγγλικα δεν τα παω και πολλη καλα και δεν νομιζω οτι θα ειμαι και ο μονος μιας και η τιμη του θα ενδιαφερει πολους απο εμας……..

     κωστα ξαναμπικα στο gps4fun και βρηκα το οικονιζομενο 50$ μηπως πρεπει να παρεις αυτο??? δεν ξερω καλα αγγλικα για να πω τις δυνατοτιτες του παντος εχουν και αλλες προσφορες ριξε μια ματια παλλη μηπος και σου βγει ακομα ποιο φτηνα….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #58230

    Παναγιώτη πράγματι οι χάρτες της anavasis είναι πολύ καλοί. Όμως δεν υπάρχουν για όλες τις περιοχές τις ελλάδας. Ήδη παράγγειλα κάποιους για να δω την χρήση τους και μετά θα πάρω κάποιους ακόμα αφου βεβαιωθώ ότι περιλαμβάνουν τις περιοχές που με ενδιαφέρουν.

    Προς το παρόν πήρα της Πελοποννήσου, της ορεινής Ναυπακτίας και Καρπενήσι.

    Με ενδιαφέρουν τα Γρεβενά και η γύρω περιοχή από Τρίκαλα Καλαμπάκα.

    Αν τους έχεις πες μου.

    ΓΙΩΡΓΟ, το έχω ήδη αγοράσει. Το μενού θα είναι φυσικά στα αγγλικά αλλά δεν υπάρχει προβλημα, έχω ξαναδουλέψει magellan και το ξέρω. Αυτό που πουλιέται εδώ διαθέτει ελληνικό μενού και κοστίζει 135 ευρώ.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #58232

    ok Κωστα!!!!!

    παω πασο. το εφτιαξες το δικαννο???? εγεινε δουλεια????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #58298

    Γιώργο αυτό που είδες δεν κοστίζει 50$, η έκπτωση είναι τοσο.

    Το δίκαννο δεν το πήγα ακόμα. Έχω μπλέξει με τα σκυλιά και δεν βρίσκω χρόνο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #340000

    Παρέλαβα χθές το GPS που μου έφερε από την αμερική ο φίλος “panosa”.

    Δεν δυσκολεύτηκα καθόλου να το μάθω και μάλιστα χωρίς το προσπέκτους αφού με μπέρδευε περισσότερο.

    Είναι πολύ απλό στην χρήση του και λειτουργικότατο. Σε συνεργασία μ’ ενα χάρτη κλίμακας 1:100 της Ανάβασης μπορείς να πας όπου θέλεις. Ακόμα και να βρείς μια στάνη ή μια βρύση που είναι σημειωμένη στο χάρτη. Αν για παράδειγμα κάποιος θέλει να σου υποδείξει ένα κυνηγότοπο που βρίσκεται λίγα χιλιόμετρα από κάποιο σημείο που μπορεί να αναγνωρίσει στον χάρτη, π.χ. ένα οικισμό, μια εκλησία, ένα σημάδι τελος πάντων, μπορείς άνετα να προσδιορίσεις το στίγμα του και να το βρείς εύκολα.

    Είναι εργαλείο για όσους αρέσκονται να εξερευνούν κυνηγετικά νέα μέρη.

    Εφέτος σκοπεύω να κυνηγήσω αρκετά στα Γρεβενά μαζί με κάποιον φίλο που κατάγεται από τα Τρίκαλα. Το Gps μαζί με τον χάρτη θα με βοηθήσουν να μάθω γρήγορα τα μέρη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    38
    Panagiotis στις #58589

    Καλορίζικο το νέο GPS.

    ’ντε τώρα να κάνουμε και καμιά ανταλλαγή διαδρομών.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Λαβερακ στις #60412

    Συγχνωμη ρε παιδια υπαρχει GPS για Ελλαδα με map?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 79 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων