ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,996 έως 8,010 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #450168

    Δες εδω τα υλικα του super..


    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    765
    PanPap στις #450172

    φιλε Γιαννη σε ευχαριστω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #450173

    Καλησπερα! Τακη οχι δεν τα εχω ριξει σε παπιες! Οτι φυσιγγια εχω δοκιμασει σε Πυρκαλ,ειναι σε τσιχλοκοτσυφα! Kokerkost 64 τα super 6αρια τα εχεις ριξει σε φασσες πιο παλια η και φετος,και αν ναι,πως σου φανηκαν;

    Γιάννη και τα super τα ρίχνω πάρα πολλά χρόνια, όπως και φέτος στις φάσσες, με πολύ καλά αποτελέσματα. Τα βάζω όμως σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες. Εξάλλου αυτή την οδηγία είχα και από τους ειδικούς της Πυρκάλ όταν τα πρωτοπήρα. Φιλικά θα σου συνιστούσα να ρίχνεις τα Άρτεμις στις τσίχλες και είμαι σίγουρος πως μετά δεν θα τα αλλάζεις!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/02/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    607
    Γιαννης-Χανια στις #450176

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>Γιαννης-Χανια wrote:</div>
    Καλησπερα! Τακη οχι δεν τα εχω ριξει σε παπιες! Οτι φυσιγγια εχω δοκιμασει σε Πυρκαλ,ειναι σε τσιχλοκοτσυφα! Kokerkost 64 τα super 6αρια τα εχεις ριξει σε φασσες πιο παλια η και φετος,και αν ναι,πως σου φανηκαν;

    Γιάννη και τα super τα ρίχνω πάρα πολλά χρόνια, όπως και φέτος στις φάσσες, με πολύ καλά αποτελέσματα. Τα βάζω όμως σε πολύ χαμηλές θερμοκρασίες. Εξάλλου αυτή την οδηγία είχα και από τους ειδικούς της Πυρκάλ όταν τα πρωτοπήρα. Φιλικά θα σου συνιστούσα να ρίχνεις τα Άρτεμις στις τσίχλες και είμαι σίγουρος πως μετά δεν θα τα αλλάζεις!!!<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>

    </div>

    θα δοκιμασω και τα artemis! σε ευχαριστω για την απαντηση!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #450179

    Εγώ έχω δοκιμασει πέρσι και φέτος τα ΙΝΤΕΑΛ σε 8 και 9 και είμαι απόλυτα ικανοποιημένοσ . Μ ε 3 άστρα παίρνω τουφεκιέσ φαρμάκι στα 30-35 μέτρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    makis στις #450277

    καλησπερα σε ολους ! εχει δοκιμασει κανεις τα imperial σε 34gr ειναι αρκετα φτηνα αλλα απο
    αποτελεσματα τι λεει ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #450317

    Έχει δοκιμάσει κανείς τα συγκεκριμένα να μας πεί εντυπώσεις;

    [/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #450331

    Έχει δοκιμάσει κανείς τα συγκεκριμένα να μας πεί εντυπώσεις;

    [/url]<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Γιώργος – Θεσσαλονίκη

    </div>

    Γιωργο ειναι πολυ καλα. Δουλευουν και σε σχετικη υγρασια !!!
    Μεχρι παπια εχω παρει

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #450334

    <div class=”d4p-bbt-quote-title”>freeman.1989 wrote:</div>
    Έχει δοκιμάσει κανείς τα συγκεκριμένα να μας πεί εντυπώσεις;

    [/url]<br><br>
    <hr><br>
    <div class=»bbp-reply-signature»><br>
    Γιώργος – Θεσσαλονίκη

    </div>

    Γιωργο ειναι πολυ καλα. Δουλευουν και σε σχετικη υγρασια !!!<br>
    Μεχρι παπια εχω παρει

    Φιλικα Πετρος

    Σε ευχαριστώ Πέτρο για την απάντηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    jim στις #450384

    ρε παιδιά, πειτε με χαζό (ή άσχετο, και απο αυτο είμαι) αλλά αυτα τα μονόβολα…. http://www.kirgias.gr/default.asp?page=detailview&CID=11&MID=17&langid=316&PID=441 (και κάνα δυο αλλων εταιριών που εχω δει)

    είναι λιγο μυτερά… δεν τα εχω πιασει ακομη στα χέρια μου για να τα δω απο κοντά αλλα στη φωτογραφία σου δίνουν την εντύπωση πως στην αποθήκη του οπλου θα ακουμπάει η μυτη απο το ενα μονοβολο στο καψουλι του άλλου.

    Εχει συμβεί ποτέ αυτο? ειναι πιθανό τετοιο σενάριο ή εχει προβλέψει ο κατασκευαστής?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/05/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1516
    benetos στις #450399

    Πολύ λογικός ο προβληματισμός σου. Είναι πιθανό τέτοιο σενάριο σε ιδιογόμωση, με το μπάμ και την ανάκρουση να σκάσει το φυσίγγι στην αποθήκη. Αν τα χείλη του κάλυκα είναι ελάχιστα πιο έξω από τη μύτη του βλήματος είναι μια χαρά. Θεωρώ απίθανο κάποιος κατασκευαστής φυσιγγίων να κάνει τέτοιο τρομερό λάθος και μετά να πληρώνει δικαστήρια, μυνήσεις, σπασμένα όπλα, ίσως και κομμένα δάχτυλα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    jim στις #450459

    ευχαριστώ φιλε,

    Για τα beretta Migra τι λέτε? εχω χρησιμοποιησει μερικά κουτια (8αρια για τσιχλες κυριως, τα βρισκω με 7.50€) αλλά λογω της μικρής μου εμπειρίας δεν γινεται να εχω αποψη για το αν ειναι καλό… Να συνεχισω με αυτα για φέτος? γιατι δεν εχω χρόνο για να κανω δοκιμες σε αυτη τη σεζον.

    Το βασικό μου προβλημα ειναι οτι εκει που μένω δεν μπορώ να αγοραζω μικρές ποσοτητες για δοκιμες κτλπ οπότε θα πρεπει να κανω μια μαζική αγορα για να με βγάλει για τη σεζόν να ξεμπερδέυω. (το οπλο ειναι μια beretta a303)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1545
    SpyrosBenelli στις #450637

    Τα έχω ριξει σε τρυγονια και μου εχουν αφησει πολυ καλες εντυπωσεις. Νομιζω ειχαν 405 m/s αρχικη με μεγαλη σταθεροτητα στις τιμες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    SpyrosK στις #450861

    παιδια, το 28αρι του μητσακου ALECTORIS Extra Light, 28gr<br>
    το εχει ριξει κανεις σας?<br>
    http://www.alectoris-club.gr/alectoris/index.php?module=pagemaster&PAGE_user_op=view_page&PAGE_id=2&MMN_position=40:40<br>
    <hr>
    <div class=”bbp-reply-signature”>
    Διονυσης.

    </div>

    Τα εχω δοκιμασει σε τσιχλες με υγρασια και πηγαν πολυ καλα.
    Πηρα πουλια οχι μονο κοντα αλλα και ψηλα και μακρυα.
    Αξιζει να τα δοκιμασεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    123
    jim στις #450947

    τα Tordo του Παπακωνσταντίνου (στη Χαλκίδα, δική του παραγωγή, 32γρ) με Drago πυρίτιδα κάνουν για χαμηλές (εώς μηδέν βαθμούς) θερμοκρασίες? Έχουν πολύ καλη τιμή και θα με βόλευε να πάρω μεγάλη (για τα δικα μου δεδομένα τουλάχιστον) ποσότητα να ξεμπερδεύω. Ποια η γνώμη σας? βρήκα και ενα κουτι να το δοκιμάσω πρώτα αλλά όπως ξαναείπα, λόγω απειρίας προτιμώ για την ώρα να ακούω γνώμες άλλων πριν βγάλω μονο τα δικά μου συμπεράσματα…
    ευχαριστώ,

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,996 έως 8,010 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων