KOYRZHAAR

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 226 έως 240 (από 243 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #57937

    Τα νεότερα είναι ότι την νύχτα ξαναέκανε εμετό κι άλλες κλωστές και δύο εκενώσεις που έμοιαζαν με κομπολόι.

    Τεστάρισα αν είχε όρεξη να φάει βάζοντας του 50 γρμ τροφή με λάδι. Τη κατάπιε σε χρόνο μηδέν. Η διάθεση του ήταν μια χαρά όπότε μάλλον άδειασε το στομάχι του. Ελπίζω να του έγινε μάθημα και να μην ξαναφάει τα παιχνίδια του. Θα συνεχίσω 2 μέρες να του δίνω το 1/3 της ποσότητας που πρέπει να τρώει για να συνέλθει εντελώς.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #58048

    Φιλε Κωστα τι εγινε τελικα με τον Ορσο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #58055


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Justinian στίς 16 Mάϊος 2005


    Φιλε Κωστα τι εγινε τελικα με τον Ορσο?


    [/indent]Μια χαρά είναι του έγινε μάθημα και δεν ξανατρώει τέτοια  πράγματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #58063

    Xαιρομαι που το ακουω αυτο μιας και περασες αρκετες δυσκολες καταστασεις το τελευταιο διαστημα.. 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #63311

    Καλησπερα παιδια..Εδω και καιρο εχει ξεχαστει το θεμα με τα κουρτσχααρ και νομιζω οτι θα πρεπει τα επιτευματα αυτης της πραγματικα καταπληκτικης φυλης να μην μενουν μεταξυ μας..Καλοι οι αγωνες μορφολογιας και πρακτικης αλλα αυτο που μενει ειναι οι εμπειριες στην υπεθρο..Υπαρχει μεγαλυτερη ικανοποιηση απο το να πεφτει ορτυκι μεσα στο νερο και να κανει απορτ κουταβι λιγο μεγαλυτερο απο 1 ετους οταν αλλα σκυλια που ειναι προικισμενα απο την φυση να μην το κουνανε ρουπι απο την παραλια?Απο την αλλη κανεις δεν μενει ασυγκινητος απο την φερμα αυτης της φυλης που οχι αδικα μερικοι την αποκαλουν αιωνια..Ο καθενας νομιζω ολο και κατι θα εχει να παραθεσει εδω και μιας που τα ορτυκια δειλα δειλα αρχισαν να εμφανιζονται θα ηταν ευχης εργον να μοιραστουμε τις οποιες εμπειριες μας..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    Scorpion στις #63409

    Γεια σας φίλοι κυνηγοί!!!Έχω ένα Κούρτσχααρ 8 μηνών και έχει αρχίσει να φοβάται τις τουφεκιές.Είναι πολύ καλός στη φέρμα και το απόρτ αλλα μόλις ακούσει την τουφεκιά εξαφανίζεται.Τι με συμβουλεύετε να κανω?

    Φιλικά Χρήστος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    658
    dimitris dimi στις #63420

    Χρήστο ρίξε μια ματιά σε παλαιότερο θέμα  για την κροτοφοβια και

    νομίζω ότι θα βρεις τοις απαντήσεις που ζητάς.

    http://www.e-artemis.gr/Forum/display_topi…turnPage=Search

    (τα links του φόρουμ δουλεύουν μόνο με copy-paste στη γραμμή διευθύνσεων του explorer)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #63612

    ΕΡΩΤΗΣΗ

    Είναι δυνατόν ένας σκύλος να μην έχει καλή μύτη και να μπορεί να βρίσκει σκοτωμένα τρυγόνια μετά από 2 ώρες μέσα σε καλαμποκιά και μάλιστα χωρίς ακριβή υπόδειξη του σημείου?

    Στην έναρξη δεν είχα πάρει μαζί τον σκύλο μου αφού θα πήγαινα μόνο για τρυγόνια. Κάποια πουλιά έπεσαν μέσα στα καλαμπόκια (σε διαφορετικά χωράφια). Στο τέλος γύρισα σπίτι και πήρα τον Όρσο. Πήγαμε στα χωράφια που είχαν πέσει τα τρυγόνια και τον έβαλα να ψάξει μέσα. Δεν θυμόμουν που ακριβώς είχαν πέσει αλλά ο σκύλος βρήκε 4/4 σε ελάχιστο χρόνο και μου τα έφερε με υποδειγματικό απόρτ.

    Διερωτάμαι λοιπόν είναι δυνατό να μην έχει καλή μύτη όταν παίρνει μυρουδιά ένα κρύο θήραμα από αρκετά μεγάλη απόσταση? η όταν στη μοναδική περίπτωση που βρήκαμε 2 ορτύκια με το που πάτησε το πόδι του στην άκρη του χωραφιού πήγε γραμμή πάνω τους με σαφή ένδειξη εντοπισμού θηράματος?

    Δεν ξέρω από σκύλους φέρμας αλλά εμένα όλα αυτά μου δείχνουν ένα σκύλακα με δυνατότητες. Ίσως ακόμα δεν ξέρει να πλησιάσει σωστά το θήραμα και με το που  αισθάνεται να ποδαρώνει το ξεπετάει. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν έχει μύτη. Απλά το μυαλό του δεν έχει οριμάσει και δεν έχει καταλάβει ότι δεν προσπαθούμε να πιάσουμε το πουλί αλλά να το τουφεκίσουμε από ασφαλή απόσταση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    270
    DimitrisC στις #63614
    Κώστα, όταν ανοίξουν οι ρεζέρβες, πάρε το σκύλο σου και πήγαινε σε μία.

    Είναι σημαντικό τα πουλιά να είναι σε πολύ καλή κατάσταση και εύχομαι αυτή που θα διαλέξεις να έχει τέτοια πουλιά.

    Ζήτα από τον υπάλληλο της ρεζέρβας να αφήσει μερικά πουλιά σε σημεία που εσύ θα δεις από πριν. Τα πουλιά δε πρέπει να είναι κοντά το ένα στο άλλο. Μετά από μισή ώρα πήγαινε εκεί με το σκυλί.

    Σε όποια πουλιά το σκυλί πιέζει εσύ να μη δίνεις σημασία και να απομακρύνεσαι. Κάνε πως δε κατάλαβες τίποτα.

    Όταν φερμάρει κάποιο σταθερά, τότε εσύ βάρεσέ το και άφησε τον να το κρατήσει για λίγο στο στόμα του να το ευχαριστηθεί.

    Μετά από τη δεύτερη επίσκεψη, τα πράγματα θα έχουν βελτιωθεί αρκετά.

     

    Δημήτρης
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #63631

    ΚΩΣΤΑ ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΜΥΤΗΣ. ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΣΟΥ ΕΙΧΕ ΠΙΑΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΗΜΕΡΟ ΠΟΥΛΙ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΦΕΡΜΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΣΕΙ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    17
    akis στις #63662

    Γεια σας συναδελφοι κουτσαρακιδες. Έχω μια κουταβίτσα ενος έτους και ένα αρσενικό 8 ετών. Η κουταβίτσα όταν είναι με τον μεγάλο κυνηγάει καλά (ανοίγεται, ψάχνει, φερμάρει, απορτάρει). Όταν την βγάζω μόνη της δεν ανοίγεται και παιδιαρίζει στα πόδια μου. Τι μπορει να προκαλεί αυτή την συμπεριφορά της;

    Το θέμα αυτο ειναι απο τα καλύτερα του φορουμ συναδελφικούς χαιρετισμούς και καλά κυνήγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    371
    petrosmousoulis στις #63672

    ΦΙΛΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΑ.ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ Κ ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΣΚΥΛΙ ΚΡΙΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΑΣ ΑΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΔΙΠΛΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΣΚΥΛΟ.

    ΠΩΣ ΕΙΧΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ?ΠΕΡΥΣΙ  ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΘΗΜΕΝΟ?  ΠΡΩΤΑ ΣΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΘΗΜΕΝΟ Κ ΣΥΝΕΧΙΣΕΣ Κ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ?  ΤΩΡΑ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΟΝΤΑΣ Κ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΤΑΙ Η Κ ΣΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΤΟ ΙΔΙΟ?

    ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΑ ΚΥΝΗΓΕΤΙΚΑ ΜΙΛΑΩ 2 ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΑΝ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΑΩ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΚΟΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΘΗΜΕΝΟ ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΟ, ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ.ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΙΠΟΘΕΣΕΙΣ.ΤΟ ΜΑΘΗΜΕΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΤΟ “ΜΑΘΗΤΗ”.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΑΝ Κ ΕΜΠΕΙΡΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΞΟΥΝ ΣΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ Κ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΣΩΣΤΑ.Π.Χ ΟΤΑΝ ΦΕΡΜΑΡΟΥΝ Κ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΣΠΑΝΕ ΤΗ ΦΕΡΜΑ Κ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΝΕΥΡΙΚΑ,ΚΟΝΤΡΑΡΟΥΝ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΣΤΗΝ ΕΡΕΥΝΑ ΧΩΡΙΣ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΝΑ ΨΑΧΝΟΥΝ, ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΗ ΦΕΡΜΑ, ΠΕΡΝΟΥΝ ΡΙΣΚΟ ΚΤΛ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥΣ ΑΡΑ ΑΠΟΡΙΠΤΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΔΕΙΞΟΥΝ ΣΤΑ ΚΟΥΤΑΒΙΑ ΜΑΣ.ΖΗΜΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.ΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΣΚΥΛΙ ΠΟΥ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΟΥΤΑΒΙ Κ ΠΛΗΡΗ ΤΙΣ ΠΡΟΙΠΟΘΕΣΕΙΣ,ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΗ ΦΕΡΜΑ,ΝΑ ΕΡΕΥΝΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΡΕΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ Κ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΣΕΡΝΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ,ΤΟΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΠΟΙΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ.

    ΟΜΩΣ Κ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΤΥΧΟΥΜΕ.ΕΤΣΙ ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΧΡΟΝΟ ΟΜΩΣ ΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΕΒΛΕΠΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ  ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΤΩΡΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΘΗΜΕΝΟ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΜΑΘΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΝΑ ΤΟΥ ΣΕΡΒΙΡΕΙ ΤΟ ΜΑΘΗΜΕΝΟ ΠΧ ΤΗΝ ΠΕΡΔΙΚΑ Κ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ ΑΥΤΟ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΒΓΑΖΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΙ ΟΠΩΣ ΨΑΧΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ.ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΔΙΠΛΩΝΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΜΑΘΗΜΕΝΟ.

    ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΟ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ Κ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΝΑ  ΚΟΥΤΑΒΙ,ΤΟΤΕ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΣΕ ΜΕΡΗ ΜΕ ΕΥΚΟΛΟ ΘΗΡΑΜΑ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ,ΟΧΙ ΜΕ ΜΑΘΗΜΕΝΟ,Κ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΠΕΡΝΕΙ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ ΟΣΟ ΧΡΟΝΟΒΟΡΟ Κ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΜΕΤΑ ΠΑΡΙΣΤΑΣΙΑΚΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΠΛΕΟΝ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ.ΕΤΣΙ ΜΟΛΙΣ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ Κ ΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΝΤΟΥΦΕΚΙΣΕΙΣ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΜΕ ΜΑΘΗΜΕΝΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΔΑΓΚΩΣΕΙ ΠΛΕΟΝ Κ ΑΥΤΟ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ.ΟΜΩΣ ΠΡΙΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΣΤΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΨΕΙ Κ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ.

    ΟΤΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ Κ ΕΧΕΙΣ ΜΑΘΗΜΕΝΟ ΣΚΥΛΙ ΤΟΤΕ ΣΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Κ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΠΟΥ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΤΑΙ Κ ΕΤΣΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΥΤΕΙ ΠΡΙΝ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙ ΠΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΑΓΚΩΝΕΙ ΘΗΡΑΜΑΤΑ Κ ΑΥΤΟ ΘΑ ΤΟ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΣΕ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΕΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ Κ ΘΑ ΕΧΕΙΣ 2 ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ Κ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ Κ ΤΑ ΔΥΟ Κ ΟΧΙ ΑΠΛΑ ΔΥΟ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΤΡΕΧΕΙ ΤΟ ΕΝΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΛΛΟ.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    19
    ΣΕΛΙ στις #64850

    ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΘΜ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΗΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΕΧΩ ΜΙΑ ΘΥΛΙΚΙΑ ΚΟΥΤΣΧΑΡ 2 ΧΡΟΝΩΝ. ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΒΙΒΛΙΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΛΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΕΒΛΕΠΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ. ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΦΕΤΟΣ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΣΗΜΑΔΙΑ. ΤΟ ΒΓΑΖΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΧΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΟΡΤΥΚΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΕΙ. ΣΤΑΘΕΡΟΤΑΤΗ ΦΕΡΜΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΛΠ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΑΠΟΡΤ. ΕΑΝ ΣΚΩΤΟΣΩ ΚΑΤΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟ ΦΕΡΜΑΡΕΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΣΗΜΑΣΙΑ. ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΦΕΡΝΕΙ,ΑΛΛΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΟΚΙΜΣΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΟΡΤΥΚΙΑ ΕΚΤΡΟΦΕΙΟΥ ΤΑ ΕΦΕΡΝΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΟΥΣΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ 5 ΜΗΝΩΝ. ΕΧΕΙ ΤΥΧΗ ΝΑ ΧΤΥΠΗΣΩ ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΜΕΑΣΑ ΣΤΟ ΠΑΓΩΜΕΝΩ ΝΕΡΟ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ. ΤΟ ΣΚ ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΨΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΕΙ ΘΗΡΑΜΑ ΟΜΩΣ. ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΨ ΓΙΑ ΦΑΣΕΣ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΙΣΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΡΤ ΜΕ ΤΟΝ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΜΟ. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΑΠΟΡΤ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #64884

    Καταρχας καλως ηρθες στο forum φιλε ΣΕΛΙ.Απ οτι καταλαβα με τα γραφωμενα σου εσυ θελεις ενα σκυλι για ολες τις δουλειες..Το σκυλι σου ανταποκρινεται πληρως σε αυτα που θα ζητουσε ενας κυνηγος απο ενα σκυλι φερμας..Για το απορτ σε ξεκαρφωτα θηραματα περισσοτερο θα ταιριαζε ενα κοκερ αφου αυτη αλλωστε ειναι η δουλεια του..Τα σκυλια φερμας και στην συγκεκριμενη περιπτωση το κουρτσχααρ ειναι για την αναζητηση ζωντανου θηραματος και ολα οσα συνεπαγονται μετα απο αυτο..Εγω εχω σαν αρχη οταν εχω σκυλια μαζι να μην ριχνω ποτε σε ξεκαρφωτα θηραματα..Αλλωστε αυτη ειναι και η χαρα του ιδιοκτητη..Τωρα οσον αφορα το αλλο θεμα αν και θα σε συμβουλευα να μην εχει το σκυλι πολλα παρε δωσε με παγωμενα νερα λογω του οτι ειναι κοντοτριχο εντουτοις μπορεις να ξεκινησεις εκπαιδευση το καλοκαιρακι σε σαφως ζεστοτερα νερα με μπαλακια,ξυλακια κτλ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    savages στις #65360

    ΦΙΛΕ KOSTAK ΧΑΘΗΚΕΣ

    ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΡΣΟ.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 226 έως 240 (από 243 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων