Αγορα Jacket απο Αμερικη.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 136 έως 150 (από 195 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #133997

    Μια ερώτηση για όσους ξέρουν.Κάπου είχε υποθεί,δε θυμάμαι που και πότε για αυτό ξαναρωτάω,οτι κάτι παίζει με τα νούμερα στον Cabela.Φίλε Γιώργο(Altair Lusso) νομίζω εσύ το είχες πει….Οτι πρέπει δηλαδή να παραγγείλουμε ένα νούμερο ποιο μικρό, γιατί γενικά ο σωματότυπος των αμερικάνων είναι λίγο ποιο μεγάλος και το medium το δικό τους σε μας είναι large.Κάτι τέτοιο.Αν κάνω λάθος ας με διαψέυσετε να μη το δουν και άλλα μέλη και μπερδευτούν….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/06/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1301
    ximikos00 στις #133999

    1) USPS είναι μν αγχώνεσαι…

    2) Παιδιά είναι γιορτές και τα πράγματα αργούν…

    Απο τις 4/12 κανονικά έπρεπε να έρθουν…
    Αλλα κάπου να παρεπεσαν, κάπου να μν φορτώθηκαν , κάπου οι αργίες σε πάει πίσω…
    Μν αγχώνεσαι…Θα έρθουν…

    Εδώ έγω γράμμα περιμένω απο Αθηνα και εδω και 1 εβδομάδα δν έχει έρθει …..Φαντάσου τι γίνεται….
    Πάρε τώρα ποσο θέλει απο Αμερική…

    Εμενα μου έχουν έρθει και σε 5 μέρες…Δλδ Δευτερα πρωί shipped και Παρασκεύη ταχυδρομείο…
    Αλλα επεσε σε όλες τις πτήσεις μαζί…

    Αλλες φορές έκανε και 15 μέρες…
    Πανω κατω 10 μέρες κανει…

    Ο Κώστας μια φορα θυμάμαι είχε φάει αγχος με την απέργια των τελωνειακών…Θυμάσαι γέρο???
    Κανα μηνα είχανε κανει ναέρθουν!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #374334

    Πανε μια βολτα απο το ταχυδρομειο αυριο και ρωτα.Επρεπε να εχουν ερθει.Τα δικα μου που παρηγγειλα στις 5/12 ηρθαν πριν μερες.Παντως απο cabela μην ανησυχεις.Ειναι λιρα εκατο.

    Λοιπόν πήγα σήμερα από το ταχυδρομείο και δεν βρήκα κάτι θα πάω και από αυρίο… φοβάμαι μην έπαιξε τίποτα με το τελωνείο… αν και δεν πιστεύω…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    69
    toliop στις #374337

    1) USPS είναι μν αγχώνεσαι…

    2) Παιδιά είναι γιορτές και τα πράγματα αργούν…

    Απο τις 4/12 κανονικά έπρεπε να έρθουν…
    Αλλα κάπου να παρεπεσαν, κάπου να μν φορτώθηκαν , κάπου οι αργίες σε πάει πίσω…
    Μν αγχώνεσαι…Θα έρθουν…

    Εδώ έγω γράμμα περιμένω απο Αθηνα και εδω και 1 εβδομάδα δν έχει έρθει …..Φαντάσου τι γίνεται….
    Πάρε τώρα ποσο θέλει απο Αμερική…

    Εμενα μου έχουν έρθει και σε 5 μέρες…Δλδ Δευτερα πρωί shipped και Παρασκεύη ταχυδρομείο…
    Αλλα επεσε σε όλες τις πτήσεις μαζί…

    Αλλες φορές έκανε και 15 μέρες…
    Πανω κατω 10 μέρες κανει…

    Ο Κώστας μια φορα θυμάμαι είχε φάει αγχος με την απέργια των τελωνειακών…Θυμάσαι γέρο???
    Κανα μηνα είχανε κανει ναέρθουν!!!

    USPS είναι γιατί μου απαντήσανε απο το site. Επίσης το έψαξα και εγώ στο internet για να το τσακάρω και πράγματι ήταν έτσι. Τώρα το μόνο που δεν ξέρω είναι την χρέωση γτ στην ιστοσελίδα τισ USPS στην κατηγορία International shipping έχει διάφορες κατηγορίες δλδ τη βαθμό προτεραιότητας θέλει να έχει το δέμα σου στην κατηγορία αυτη έχει και το global express αλλά δεν ξέρω πόσο περίπου κοστίζει. τουσ ξαναέστειλα μαιλ και περιμένω απάντηση τους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    340
    SpyrosK στις #374339

    USPS είναι γιατί μου απαντήσανε απο το site. Επίσης το έψαξα και εγώ στο internet για να το τσακάρω και πράγματι ήταν έτσι. Τώρα το μόνο που δεν ξέρω είναι την χρέωση γτ στην ιστοσελίδα τισ USPS στην κατηγορία International shipping έχει διάφορες κατηγορίες δλδ τη βαθμό προτεραιότητας θέλει να έχει το δέμα σου στην κατηγορία αυτη έχει και το global express αλλά δεν ξέρω πόσο περίπου κοστίζει. τουσ ξαναέστειλα μαιλ και περιμένω απάντηση τους.

    Σε ερώτησή μου στον G. Trulock για τσοκ μου απάντησε ότι χρεώνει για Ελλάδα 15 $ για κάθε 1 pound (452 γραμμάρια) σε κανονική προτεραιότητα .
    Από Cabelas μου χρέωσαν 20 ή 25% της αξίας αγοράς.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #374345

    Μια ερώτηση για όσους ξέρουν.Κάπου είχε υποθεί,δε θυμάμαι που και πότε για αυτό ξαναρωτάω,οτι κάτι παίζει με τα νούμερα στον Cabela.Φίλε Γιώργο(Altair Lusso) νομίζω εσύ το είχες πει….Οτι πρέπει δηλαδή να παραγγείλουμε ένα νούμερο ποιο μικρό, γιατί γενικά ο σωματότυπος των αμερικάνων είναι λίγο ποιο μεγάλος και το medium το δικό τους σε μας είναι large.Κάτι τέτοιο.Αν κάνω λάθος ας με διαψέυσετε να μη το δουν και άλλα μέλη και μπερδευτούν….

    Ναι Νίκο εγώ το είχα γράψει αλλά …ανακαλώ ! Βλέπεις άλλο να δοκιμάζεις ένα μπουφάν στον καθρέφτη του σπιτιού σου και άλλο στην πράξη <_< . Στην αρχή μου φάνηκε λίγο "μπουγιόζικο" αλλά τελικά το χρειάζεται για να είσαι απόλυτα άνετος. ΜΗΝ πάρεις μικρότερο νούμερο από αυτό που θα καταλήξεις σύμφωνα με τα size charts που υπάρχουν σε κάθε προιον. Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι η επιλογή regular ή tall που σου δείνει για κάθε μπουφάν. Σου εξηγεί και στα size charts ότι το tall σε σχέση με το regular έχει μερικές ιντζες περισσότερο στα μανίκια και στο μάκρος. Όπως μου είπε και ένας φίλος για κυνήγι το θες, μην περιμένεις ότι αγοράζεις παριζιάνικο μοντελάκι και είχε απόλυτο δίκιο. Αν παρατηρήσεις προσεκτικά στα νούμερα των size charts υπάρχει ένα κενό ανάμεσα στην μια κατηγορία και στην επόμενη. Για παραδειγμα (οι αριθμοί είναι τυχαίοι) αν το medium είναι μεταξύ 5 -7 θα δεις ότι το large το έχει από 9-12. Τώρα αν εσύ είσαι στο 8, πάρε μόνος σου την απόφαση και από άλλους παραγοντες, όπως π.χ. αν νομίζεις ότι θα χρειάζεσαι πολλά ρούχα από μέσα κτλ κτλ. Πάντως εγώ που ήμουν στο κενό μεταξύ του xl και του 2xl πήρα το δεύτερο και μάλιστα με την ένδειξη tall. To μπουφανακι είναι 4-1 με Goretex και ξένιασα από το να κουβαλάω 2 ειδών μπουφάν στα κυνήγια (π.χ μπουφαν και αδιαβροχο μαζί). Ελπίζω να βοήθησα, αν θες και μια δεύτερη γνώμη, γράψε τα μέτρα σου και πες μου πιο σε ενδιαφέρει, να σου πω πιο νούμερο κατα την γνώμη μου να πάρεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1432
    DIMAR1039 στις #134019

    Εγω παντως ενα μπουφαν που πηρα μου ηρθε κουτι!Αν δεις στο size chart εχει μετρηση και σε ιντσες και σε εκατοστα.Μετρας περιμετρο στηθους και μηκος στο μανικι και επιλεγεις.Τωρα αν η γραμμη του ρουχου ειναι τετοια που δεν ανταποκρινεται στο σωστο μεγεθος ε καμια φορα συμβαινουν κι αυτα.Αν διαβασεις ομως τις αποψεις των πελατων που το αγορασαν καποιοι θα το γραφουν.Συνηθως ομως ειναι ΟΚ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #134056

    Λοιπόν ούτε σήμερα έλαβα κάτι… Ο υπάλληλος μου είπε ότι πιθανόν να έχει έρθει από αμερική αλλά νε έχει κολλήσει κάπου στην Ελλάδα. Για να μην περιμένω θα πρέπει να το αναζητήσω μέσω track number αλλά ο cabelas μου είπε πως όταν στένλουν με usps δεν έχουν… Λοιπόν περιμένουμε να δούμε………….

    Αλλά μου κάνει ενύπωση πως δεν έχουν κωδικό αποστολής

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #374405

    Ναι Νίκο εγώ το είχα γράψει αλλά …ανακαλώ ! Βλέπεις άλλο να δοκιμάζεις ένα μπουφάν στον καθρέφτη του σπιτιού σου και άλλο στην πράξη :) . Στην αρχή μου φάνηκε λίγο "μπουγιόζικο" αλλά τελικά το χρειάζεται για να είσαι απόλυτα άνετος. ΜΗΝ πάρεις μικρότερο νούμερο από αυτό που θα καταλήξεις σύμφωνα με τα size charts που υπάρχουν σε κάθε προιον. Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι η επιλογή regular ή tall που σου δείνει για κάθε μπουφάν. Σου εξηγεί και στα size charts ότι το tall σε σχέση με το regular έχει μερικές ιντζες περισσότερο στα μανίκια και στο μάκρος. Όπως μου είπε και ένας φίλος για κυνήγι το θες, μην περιμένεις ότι αγοράζεις παριζιάνικο μοντελάκι και είχε απόλυτο δίκιο. Αν παρατηρήσεις προσεκτικά στα νούμερα των size charts υπάρχει ένα κενό ανάμεσα στην μια κατηγορία και στην επόμενη. Για παραδειγμα (οι αριθμοί είναι τυχαίοι) αν το medium είναι μεταξύ 5 -7 θα δεις ότι το large το έχει από 9-12. Τώρα αν εσύ είσαι στο 8, πάρε μόνος σου την απόφαση και από άλλους παραγοντες, όπως π.χ. αν νομίζεις ότι θα χρειάζεσαι πολλά ρούχα από μέσα κτλ κτλ. Πάντως εγώ που ήμουν στο κενό μεταξύ του xl και του 2xl πήρα το δεύτερο και μάλιστα με την ένδειξη tall. To μπουφανακι είναι 4-1 με Goretex και ξένιασα από το να κουβαλάω 2 ειδών μπουφάν στα κυνήγια (π.χ μπουφαν και αδιαβροχο μαζί). Ελπίζω να βοήθησα, αν θες και μια δεύτερη γνώμη, γράψε τα μέτρα σου και πες μου πιο σε ενδιαφέρει, να σου πω πιο νούμερο κατα την γνώμη μου να πάρεις.

    Φίλε Γιώργο ήσουν κατατοπιστικότατος και σε ευχαριστώ.Αν θελήσω κάποια βοήθεια εν τέλη θα γράψω εδώ και είμαι σίγουρος οτι θα βοηθήσετε.Ευχαριστώ και πάλι…. <_<

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    WOLFMAN στις #134067

    Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.Φιλε μην ανησηχης ο cabelas ειναι πολυ επαγγελματιας.Τα πραγματα σου καθυστερησαν λογο εορτων και οπως ξερεις στην ελλαδα δεν δουλευει τιποτα σχεδον της γιορτες.Ακριβως την ιδια ημερομηνια εχω και εγω shipped απο cabela 2 μπουφαν columbia και ακομα δεν μου εχουν ερθει.Οσο για τα νουμερα και εγω φοραω ΧΧL στα ρουχα απο ελλαδα αλλα απο cabela παιρνω XL γιατι μια φορα την πατησα και αναγκαστηκα να στενεψω μια φορμα.Τωρα ολα ειναι σχετικα με το πως θελεις να το νιωθεις επανω σου οπωσ σωστα επισημανε ο φιλος ALTAIRLUSSO.Καλη χρονια σε ολους και παντα μα παντα ζεστες κανες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #374416

    Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.Φιλε μην ανησηχης ο cabelas ειναι πολυ επαγγελματιας.Τα πραγματα σου καθυστερησαν λογο εορτων και οπως ξερεις στην ελλαδα δεν δουλευει τιποτα σχεδον της γιορτες.Ακριβως την ιδια ημερομηνια εχω και εγω shipped απο cabela 2 μπουφαν columbia και ακομα δεν μου εχουν ερθει.Οσο για τα νουμερα και εγω φοραω ΧΧL στα ρουχα απο ελλαδα αλλα απο cabela παιρνω XL γιατι μια φορα την πατησα και αναγκαστηκα να στενεψω μια φορμα.Τωρα ολα ειναι σχετικα με το πως θελεις να το νιωθεις επανω σου οπωσ σωστα επισημανε ο φιλος ALTAIRLUSSO.Καλη χρονια σε ολους και παντα μα παντα ζεστες κανες.

    Όχι δεν ανυσηχώ μήπως δεν έρθουν, άλλωστε ο cabelas αναφέρει πως θέλουν 8 με 10 εβδομάδες τυπικά για να έρθουν… απλώς αν είναι στην Ελλάδα αν είχα τον αριθμό αποστολής θα μπορούσα να τα πάρω νωρίτερα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    66
    HOGDOG στις #374573

    Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.Φιλε μην ανησηχης ο cabelas ειναι πολυ επαγγελματιας.Τα πραγματα σου καθυστερησαν λογο εορτων και οπως ξερεις στην ελλαδα δεν δουλευει τιποτα σχεδον της γιορτες.Ακριβως την ιδια ημερομηνια εχω και εγω shipped απο cabela 2 μπουφαν columbia και ακομα δεν μου εχουν ερθει.Οσο για τα νουμερα και εγω φοραω ΧΧL στα ρουχα απο ελλαδα αλλα απο cabela παιρνω XL γιατι μια φορα την πατησα και αναγκαστηκα να στενεψω μια φορμα.Τωρα ολα ειναι σχετικα με το πως θελεις να το νιωθεις επανω σου οπωσ σωστα επισημανε ο φιλος ALTAIRLUSSO.Καλη χρονια σε ολους και παντα μα παντα ζεστες κανες.

    και ομως θα σε διαψευσω.τα ταχυδρομια μας δουλευουν αριστα.δεμα που εφτασε στην ελλαδα με usps παρασκευη πρωι ηρθε ιονιο (ιθακη) τριτη.ειδες τα ΕΛΤΑ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #374603

    και ομως θα σε διαψευσω.τα ταχυδρομια μας δουλευουν αριστα.δεμα που εφτασε στην ελλαδα με usps παρασκευη πρωι ηρθε ιονιο (ιθακη) τριτη.ειδες τα ΕΛΤΑ?

    Αν είναι ένα δέμα να πηγαίνει καλά και 100 όχι τι να το κάνω… Πάντως παιδία σε μένα δεν ήρθε τίποτα ακόμα πάει και του χρόνου… άντε καλές γιορτές να έχουμε και επίζω του χρόνου τα χριστούγεννα να έρθουν τα πράγματα μου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    76
    Ηλίας στις #134493

    γεια σας παιδια! εκει στο cabelas δεν εχει σε κλασικο χακι πρασινο χρωμα jacket?

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #134515

    Καποια πράγματα μπορείς να βρεις εδω :
    http://www.cabelas.com/cabelas/en/template…entId=cat470076

    και κάποια άλλα εδώ :

    http://www.cabelas.com/cabelas/en/template…rentId=cat21082

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 136 έως 150 (από 195 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων