ΔΟΚΙΜΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ – ΑΠΟΨΕΙΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,021 έως 7,035 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #392828

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:

    gun7171 wrote:

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:

    Δημητρης Benelli wrote:

    maxus staf wrote:
    η psb1 και η csb1 ειναι πυριτιδεσ μονοβασικεσ η psb1 κατασκευαζεται σε τετραγονα και ρομβοειδη πλακιδια ενω η csb1 σε κυκλικουσ δισκουσ.το χρωμα τουσ ειναι χακι

    Hλια ειναι αδερφια διδυμα σε ταχυτητες και πιεσεις , πολυ συγκεντρωση , πολυ γλυκια τουφεκια , ταιριαζουν σε μεγαλους αυλους , μονο το σχημα αλλαζει

    Στο συγκεκριμένο φυσίγγι πάντος υπήρξε μεγάλη διαφορά στην απόδοση στο όπλο μου, ίσως επειδή κυνηγάω με αυλό 18,4. το φυσίγγι ήταν αξιοπρεπέστατο με την psb1 σε νορμάλ αποστάσεις σκότωνε κανονικά, με την csb1 η απόδοση ήταν μετριότατη, μου θύμιζει άλλη μια παρτίδα που είχα πάρει με ισπανικά φυσίγγια Rio 20 όπου και αυτά νομίζω ότι ήταν γεμισμένα με csb τα οποία είχαν καλύτερη συμπεριφορά με στεγνούς καιρούς, αλλά και πάλι δεν ήταν το φυσίγγι που θα εμπιστευόσουν σε κάποιες σχετικά μακρινές τουφεκιές

    ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΙΣΗ ΕΡΙΧΝΑ ΚΑΠΟΙΑ EXPRESS 32 ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΤΙ ΚΟΒΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΨΗΛΟΜΕΝΕΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟ 8ΑΡΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΥΔΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΥΡΙΑΡΙΝΕΣ ΣΕ ΚΑΡΤΕΡΙ ΣΕ ΕΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΕΙΑ ΟΛΑ ΞΕΡΑ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΜΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΙΣΜΕΝΑ ΜΕ CSB ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΤΑ ΓΕΜΙΖΕ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΨΟΥΛΙ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΜΑΠΑ ΠΟΙΟ ΠΑΛΙΑ,ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΝΙΚΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ

    δυο κουτιά πήρα, έριξα το ένα, θα ρίξω και το άλλο και θα βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα, πάντος σίγουρα κάτι έχει αλλάξει

    σε τι χρωμα καλυκα ειναι;

     

    σε μαύρο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #392895

    giannis222 wrote:

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:

    gun7171 wrote:

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:

    Δημητρης Benelli wrote:

    maxus staf wrote:
    η psb1 και η csb1 ειναι πυριτιδεσ μονοβασικεσ η psb1 κατασκευαζεται σε τετραγονα και ρομβοειδη πλακιδια ενω η csb1 σε κυκλικουσ δισκουσ.το χρωμα τουσ ειναι χακι

    Hλια ειναι αδερφια διδυμα σε ταχυτητες και πιεσεις , πολυ συγκεντρωση , πολυ γλυκια τουφεκια , ταιριαζουν σε μεγαλους αυλους , μονο το σχημα αλλαζει

    Στο συγκεκριμένο φυσίγγι πάντος υπήρξε μεγάλη διαφορά στην απόδοση στο όπλο μου, ίσως επειδή κυνηγάω με αυλό 18,4. το φυσίγγι ήταν αξιοπρεπέστατο με την psb1 σε νορμάλ αποστάσεις σκότωνε κανονικά, με την csb1 η απόδοση ήταν μετριότατη, μου θύμιζει άλλη μια παρτίδα που είχα πάρει με ισπανικά φυσίγγια Rio 20 όπου και αυτά νομίζω ότι ήταν γεμισμένα με csb τα οποία είχαν καλύτερη συμπεριφορά με στεγνούς καιρούς, αλλά και πάλι δεν ήταν το φυσίγγι που θα εμπιστευόσουν σε κάποιες σχετικά μακρινές τουφεκιές

    ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΙΣΗ ΕΡΙΧΝΑ ΚΑΠΟΙΑ EXPRESS 32 ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΤΙ ΚΟΒΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΨΗΛΟΜΕΝΕΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟ 8ΑΡΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΥΔΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΥΡΙΑΡΙΝΕΣ ΣΕ ΚΑΡΤΕΡΙ ΣΕ ΕΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΕΙΑ ΟΛΑ ΞΕΡΑ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΜΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΙΣΜΕΝΑ ΜΕ CSB ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΤΑ ΓΕΜΙΖΕ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΨΟΥΛΙ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΜΑΠΑ ΠΟΙΟ ΠΑΛΙΑ,ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΝΙΚΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ

    δυο κουτιά πήρα, έριξα το ένα, θα ρίξω και το άλλο και θα βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα, πάντος σίγουρα κάτι έχει αλλάξει

    σε τι χρωμα καλυκα ειναι;

    σε μαύρο

    το βασικο προβλημα φιλε με τα φυσιγγια εμποριου , δεν ειναι ποια πυριτιδα εχουν , αλλα το ποση ποσοτητα εχουν απο παρτιδα σε παρτιδα …..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    antwnis1990 στις #392901

    Ο ΚΡΗΤΙΚΟΣ wrote:
    kalhspera k apo emena tha hthela na rwthsw tous lagades tou forum…fisiggi 36 gram gia lago….pio protinete;;;;;kalh suggetrwsh mikro klotsima……..eriksa me ta nobel sport peccorsso caccia……polu klwtsane…….rixnw me merkel 200 e..oxi me karambina..euxaristw.

    ΕΓΩ ΘΑ ΔΟΚΙΜΑΖΑ ROTTWEIL 36 GR KAI REMINGTON EXPRESS 35,5 GR…

    καλησπερα φιλε..τα τελευταια 5 χρονια ριχνω για λαγο μονο extra champion τα οποια δεν αλλαζω με τιποτα.εχουν φοβερη συγκεντωση.σου προτεινω να τα δοκιμασεις,ειναι φοβερα φυσιγγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #393109

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:

    giannis222 wrote:

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:

    gun7171 wrote:

    ΘΕΟΦΑΝΗΣ wrote:

    Δημητρης Benelli wrote:

    maxus staf wrote:
    η psb1 και η csb1 ειναι πυριτιδεσ μονοβασικεσ η psb1 κατασκευαζεται σε τετραγονα και ρομβοειδη πλακιδια ενω η csb1 σε κυκλικουσ δισκουσ.το χρωμα τουσ ειναι χακι

    Hλια ειναι αδερφια διδυμα σε ταχυτητες και πιεσεις , πολυ συγκεντρωση , πολυ γλυκια τουφεκια , ταιριαζουν σε μεγαλους αυλους , μονο το σχημα αλλαζει

    Στο συγκεκριμένο φυσίγγι πάντος υπήρξε μεγάλη διαφορά στην απόδοση στο όπλο μου, ίσως επειδή κυνηγάω με αυλό 18,4. το φυσίγγι ήταν αξιοπρεπέστατο με την psb1 σε νορμάλ αποστάσεις σκότωνε κανονικά, με την csb1 η απόδοση ήταν μετριότατη, μου θύμιζει άλλη μια παρτίδα που είχα πάρει με ισπανικά φυσίγγια Rio 20 όπου και αυτά νομίζω ότι ήταν γεμισμένα με csb τα οποία είχαν καλύτερη συμπεριφορά με στεγνούς καιρούς, αλλά και πάλι δεν ήταν το φυσίγγι που θα εμπιστευόσουν σε κάποιες σχετικά μακρινές τουφεκιές

    ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΠΕΡΙΣΗ ΕΡΙΧΝΑ ΚΑΠΟΙΑ EXPRESS 32 ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΤΙ ΚΟΒΕΙ ΜΑΚΡΙΑ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΨΗΛΟΜΕΝΕΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟ 8ΑΡΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΥΔΕΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΚΥΡΙΑΡΙΝΕΣ ΣΕ ΚΑΡΤΕΡΙ ΣΕ ΕΛΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΕΙΑ ΟΛΑ ΞΕΡΑ.ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΙΑ ΟΜΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΙΣΜΕΝΑ ΜΕ CSB ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ ΤΑ ΓΕΜΙΖΕ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑΖΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΗΚΑ ΚΑΙ ΚΑΨΟΥΛΙ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΚΟΥΤΙ ΜΑΠΑ ΠΟΙΟ ΠΑΛΙΑ,ΠΑΝΤΩΣ ΓΕΝΙΚΑ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΓΙΝΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ

    δυο κουτιά πήρα, έριξα το ένα, θα ρίξω και το άλλο και θα βγάλω πιο ασφαλή συμπεράσματα, πάντος σίγουρα κάτι έχει αλλάξει

    σε τι χρωμα καλυκα ειναι;

    σε μαύρο

    το βασικο προβλημα φιλε με τα φυσιγγια εμποριου , δεν ειναι ποια πυριτιδα εχουν , αλλα το ποση ποσοτητα εχουν απο παρτιδα σε παρτιδα …..

    Σίγουρα ιδίως στα φυσίγγια εμπορίου πολλά αλλάζουν, εδώ γίνεται στα εισαγώμενα…και δεν το λέω αυτό για να κατακρίνω τους έλληνες κατασκευαστές, απλά τον συγκεκριμένο τον θεωρώ τον πιο σοβαρό έλληνα κατασκευαστή…υπάρχουν πολλοι αλλά ας πούμε ότι αυτός είναι στους 4-5   μεγάλους χονδρέμπορους, αγόρασα και έναν άλλο τύπο φυσιγγιού, θα τα ρίξω και θα βγάλω τα συμπεράσματα μου για τον συγκεκριμένο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    35
    benn στις #393185

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΑ MB DISPERSANTE 33 ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΜΕ ΤΗ ΤΣΟΚ . ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΙΑΣΠΟΡΑ 5 Η3

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #393609

    Σήμερα προμηθεύτηκα ένα κουτί CONDOR Νο 5 για δοκιμή. Κάτι μου λέει ότι θα το οπλάκι μου (AL 391 Urika με κάννη Optima Bore 18.6) θα τα παίξει μια χαρά για τα παπιά. Για να δούμε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #394417

    παιδια s4 32γρ nsi εριξε κανενας να μας πει εντυπωσεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #394502

    παιδια s4 32γρ nsi εριξε κανενας να μας πει εντυπωσεις

    391-525

    Δεν τα έχω δοκιμάσει εκτενώς για να έχω μία ολοκληρωμένη άποψη,αλλά το Σάββατο που έριξα μερικά στα μπεκατσίνια μου άφησαν καλές εντυπώσεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    altsi στις #394813

    Χαιρετώ το Φόρουμ…

    Λόγω επαγγέλματος τα τελευταία 32 χρόνια έλειπα τα 3/4 του έτους από την Ελλάδα και όπως καταλαβαίνεται δεν μπορούσα να ασχοληθώ με το κυνήγι . Και έχω μείνει πίσω…πολύ πίσω.

    Τέλος πάντων πήρα ένα 12αρι όπλο – κυρίως για αγριογούρουνα – με κάννη 50 πόντους χωρίς τσοκ και ghost ring σκοπευτικά. Όλα καλά. Καλό το όπλο αλλά ήδη το έχω μετανιώσει γιατί εδώ κάτω στην Κρήτη το κυνήγι είναι ότι άλλο φανταστείτε εκτός από Αγριογούρουνα. Στην Ήπειρο θα ανέβω για 20 μέρες αρχές Φλεβάρη και το ζητούμενο είναι τι κάνουμε μέχρι τότε? Σκέφτηκα να πάρω 2η κάννη 66 πόντους με τσόκ αλλά κοστίζει 700 ευρώ άρα δεν παίζει.

    Τώρα τα φώτα σας σε δύο θέματα:

    1. Καλό / Φτηνό μονόβολο για κυνήγι αγριογούρουνου. Λέω “φτηνό” γιατί θα ρίξω αρκετά μέχρι να βρω το κατάλληλο στο όπλο μου

    2. Είναι δυνατόν με αυτό το όπλο και με συγκεκριμένα φυσίγγια να κυνηγώ και λαγό η πρέπει να πάρω άλλο όπλο?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    λαφογιωργης στις #394818

    εχει δοκιμασει κανεις τα federal prairie storm

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    altsi στις #394828

    εχει δοκιμασει κανεις τα federal prairie storm

    federal prairie storm Νο 4  Λαγοφύσεκο

    Λοιπόν τα έχω δοκιμάσει εγώ μια και ψάχνω για σφιχτό φυσίγγι. Στο δίκαννο του αδελφού μου έχει τεράστια διαφορά. Απλά τέλειο.

    Τώρα σε κάννη κύλινδρο όπως το δικό μου όπλο έχει φανερά καλύτερες συγκεντρώσεις.

    Όμως είναι κοστίζουν,

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    88
    ellinas_kynigos στις #395118

    Χαιρετώ το Φόρουμ… Λόγω επαγγέλματος τα τελευταία 32 χρόνια έλειπα τα 3/4 του έτους από την Ελλάδα και όπως καταλαβαίνεται δεν μπορούσα να ασχοληθώ με το κυνήγι . Και έχω μείνει πίσω…πολύ πίσω. Τέλος πάντων πήρα ένα 12αρι όπλο – κυρίως για αγριογούρουνα – με κάννη 50 πόντους χωρίς τσοκ και ghost ring σκοπευτικά. Όλα καλά. Καλό το όπλο αλλά ήδη το έχω μετανιώσει γιατί εδώ κάτω στην Κρήτη το κυνήγι είναι ότι άλλο φανταστείτε εκτός από Αγριογούρουνα. Στην Ήπειρο θα ανέβω για 20 μέρες αρχές Φλεβάρη και το ζητούμενο είναι τι κάνουμε μέχρι τότε? Σκέφτηκα να πάρω 2η κάννη 66 πόντους με τσόκ αλλά κοστίζει 700 ευρώ άρα δεν παίζει. Τώρα τα φώτα σας σε δύο θέματα: 1. Καλό / Φτηνό μονόβολο για κυνήγι αγριογούρουνου. Λέω «φτηνό» γιατί θα ρίξω αρκετά μέχρι να βρω το κατάλληλο στο όπλο μου 2. Είναι δυνατόν με αυτό το όπλο και με συγκεκριμένα φυσίγγια να κυνηγώ και λαγό η πρέπει να πάρω άλλο όπλο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

    Κατρχάς καλώς όρισες πίσω στην πατρίδα για πάντα!

    Μιας και είπες για Ήπειρο, τσέκαρε τα μονόβολα και εννιάβολα DIANA του Τάτση από Ήπειρο.  Φυσιγγια DIANA
    Είναι από τα καλύτερα που έχω ρίξει με εξαιρετικά αποτελέσματα.
    Δεν ξέρω τιμές γιατί έχω λίγο καιρό να ασχοληθώ με το άθλημα.

    Και επίσης αν το όπλο σου «κάθεται» καλά φυσικά και μπορείς να κυνηγάς και λαγό.

    Εύχομαι να βρεις το κατάλληλο φυσίγγι για το όπλο σου.

    Καλά κυνήγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    altsi στις #395119

    ellinas_kynigos Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το δω με τα DIANA. Συμπεραίνω από τα γραφόμενα σου ότι η κόντρα “τι είναι καλύτερο για το αγριογούρουνο” συνεχίζεται!!!!

    Το λέω αυτό γιατί αναφέρεις και τα 9βολα. Θα πάρω και τέτοια λοιπόν….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    88
    ellinas_kynigos στις #395132

    ellinas_kynigos Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το δω με τα DIANA. Συμπεραίνω από τα γραφόμενα σου ότι η κόντρα «τι είναι καλύτερο για το αγριογούρουνο» συνεχίζεται!!!! Το λέω αυτό γιατί αναφέρεις και τα 9βολα. Θα πάρω και τέτοια λοιπόν….

     

    Αυτο έχει να κάνει κυρίως με το τι σε βολεύει σε κάθε θήραμα και τι «κάθεται» καλύτερα στο όπλο σου.

    Εγώ συνήθως έριχνα στα αγριογούρουνα μονόβολα και 9βολα και σε λαγό Νο. 4 που πιστεύω δεν θα χεις πρόβλημα με το όπλο σου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    128
    BOOKER στις #395137

    altsi wrote:
    ellinas_kynigos Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το δω με τα DIANA. Συμπεραίνω από τα γραφόμενα σου ότι η κόντρα «τι είναι καλύτερο για το αγριογούρουνο» συνεχίζεται!!!! Το λέω αυτό γιατί αναφέρεις και τα 9βολα. Θα πάρω και τέτοια λοιπόν….

    Αυτο έχει να κάνει κυρίως με το τι σε βολεύει σε κάθε θήραμα και τι «κάθεται» καλύτερα στο όπλο σου. Εγώ συνήθως έριχνα στα αγριογούρουνα μονόβολα και σε λαγό 9βολα.

    🙄 ???????????

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 7,021 έως 7,035 (από 8,836 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων