ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ..ΠΥΡΟΜΑΧΙΚΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,121 έως 3,135 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/05/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    5
    tasosxt στις #389707

    εχει διασπορας το καφε στα 33 γρ  με g 3000  και κιτρινο στα 36 γρ me  mb36 πολυ δυνατο      και τα δυο  με ελικοηδι διασπορεα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #389755

    εχει διασπορας το καφε στα 33 γρ με g 3000 και κιτρινο στα 36 γρ me mb36 πολυ δυνατο και τα δυο με ελικοηδι διασπορεα

    Το διασπορας στα 33 gr το εχω δουλεψει καλοκαιρι σε ορτυκια με παρα πολυ καλα αποτελεσματα !!!

    Τα συστηνω ανεπιφυλακτα !!!

    Το θεμα ειναι οτι τα μαγαζια στην Αθηνα δεν τα δουλευουν και πολυ δυσκολα θα βρεις.

    Αλλα στελνει ο ιδιος με μεταφορικη σε καλες τιμες

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/12/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    485
    Ray στις #389822

    Ray wrote:
    παίδες τα Nsi Superfelt πόσα τα βρίσκετε εσείς γιατι αρχίζω και τα παίρνω στο κρανίο;

    10-11

     

    στη βραχονησίδα πού βρίσκομαι €13…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    Γόρδιος στις #389836

    ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΝΑΒΑΡΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΛΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ….ΤΑ 34 ΓΡ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ 32…ΟΛΑ ΕΦΕΥΓΑΝ ΤΡΕΥΜΑΤΙΣΜΕΝΑ… ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΖΕΔ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ…

    Ακριβως το ιδιο και σε εμενα! Ολα τραυματισμενα! Καποια στιγμη αμφεβαλα τοσο πολυ για το ν στοχο μου, που ειπα ή ριχνω με κλειστα ματια ή δεν εχει σκαγια το φυσιγγι. Και απο περιεργεια εριξα σε ενα καθηστο στα 15 μετρα και επεσε λαβομενο 🙄 Στην τιμη των 5.90 ευρω τα βρηκα τα 32γρ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #389851

    ntinosstr wrote:
    ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΝΑΒΑΡΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΛΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ….ΤΑ 34 ΓΡ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ 32…ΟΛΑ ΕΦΕΥΓΑΝ ΤΡΕΥΜΑΤΙΣΜΕΝΑ… ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΖΕΔ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ…

    Ακριβως το ιδιο και σε εμενα! Ολα τραυματισμενα! Καποια στιγμη αμφεβαλα τοσο πολυ για το ν στοχο μου, που ειπα ή ριχνω με κλειστα ματια ή δεν εχει σκαγια το φυσιγγι. Και απο περιεργεια εριξα σε ενα καθηστο στα 15 μετρα και επεσε λαβομενο Στην τιμη των 5.90 ευρω τα βρηκα τα 32γρ.

    Εγώ πάλι με τα 30 είχα αποδεκτότατα αποτελέσματα στα χιόνια σε κοτσυφαραίους…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #389925

    Lari wrote:

    ntinosstr wrote:
    ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΝΑΒΑΡΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΣΕΙ ΚΑΛΕΣ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ….ΤΑ 34 ΓΡ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ 32…ΟΛΑ ΕΦΕΥΓΑΝ ΤΡΕΥΜΑΤΙΣΜΕΝΑ… ΓΙΑ ΔΩΣΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΖΕΔ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΤΑΣΗ…

    Ακριβως το ιδιο και σε εμενα! Ολα τραυματισμενα! Καποια στιγμη αμφεβαλα τοσο πολυ για το ν στοχο μου, που ειπα ή ριχνω με κλειστα ματια ή δεν εχει σκαγια το φυσιγγι. Και απο περιεργεια εριξα σε ενα καθηστο στα 15 μετρα και επεσε λαβομενο Στην τιμη των 5.90 ευρω τα βρηκα τα 32γρ.

    Εγώ πάλι με τα 30 είχα αποδεκτότατα αποτελέσματα στα χιόνια σε κοτσυφαραίους…

    Fabarm Axis Field (Steel)
    Berreta 390 Silver Mallard
    Winchester 1300

    Εχει κανεις ριξει τα NOVA CLUB 32gr σε Ν9; Εντυπωσεις;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    134
    ntinosstr στις #389935

    Τα ειχα ριξει πριν 2 χρονια με την μπενελι(black eagle) δλδ οσο χρησιμοποιουσα αυτα θεριζε…αλλα σε νουμερο 8…

    στην μπερετιτσα μου τωρα δεν ταιριαζουν και πολυ και τα εχω αλλαξει….αλλα παρα παρα πολυ καλο φυσιγγι

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    384
    ΙΝΠ στις #390072

    Τα ειχα ριξει πριν 2 χρονια με την μπενελι(black eagle) δλδ οσο χρησιμοποιουσα αυτα θεριζε…αλλα σε νουμερο 8…

     

    στην μπερετιτσα μου τωρα δεν ταιριαζουν και πολυ και τα εχω αλλαξει….αλλα παρα παρα πολυ καλο φυσιγγι

     

    OK, ευχαριστω.Πηρα περισυ 20 κουτια με 5 Ε αλλα τα αφησα για φετος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #390092

    Εχει κανεις ριξει τα NOVA CLUB 32gr σε Ν9; Εντυπωσεις;

    Αριστο και με κρυο και με ζεστη σε τρυγονια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1
    Dimitrissv στις #390564

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ,

    ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΣΙΧΛΟΦΥΣΙΓΓΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΟ ΦΥΣΙΓΓΙ.

    ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΘΗΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΡΙΞΩ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΣΕΖΟΝ, Η ΦΙΡΜΑ ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ. ΑΛΩΣΤΕ   ΓΙΑ 5-10 ΤΣΙΧΛΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #390573

    Οχι Δημητρη, δεν ειναι η μαρκα το ζητουμενο, αλλα για φαντασου, ειδικα φετος, να κανεις ενα σωρο χιλιομετρα, και να ανακαλυψεις οτι τα φυσιγγια δε σου πανε. Και φετος που τα πουλια ειναι λαχειο, οσο ναναι μπορει να σου χαλασει μια εξορμηση

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/06/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    470
    xxpetros στις #390617

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΡΚΕΤΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ, ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΑ ΤΣΙΧΛΟΦΥΣΙΓΓΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΦΘΗΝΟ ΦΥΣΙΓΓΙ. ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΘΗΡΑΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΘΑ ΡΙΞΩ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΥΤΙΑ ΟΛΗ ΤΗ ΣΕΖΟΝ, Η ΦΙΡΜΑ ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΜΕΝΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΝΤΑ ΖΗΤΗΜΑΤΑ. ΑΛΩΣΤΕ ΓΙΑ 5-10 ΤΣΙΧΛΕΣ ΛΙΓΟΤΕΡΕΣ ΔΕΝ ΧΑΘΗΚΕ ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.

     

    Πολυ καλο και πολυ φτηνο φυσιγγι δεν υπαρχει !!!

    Οσο αφορα την τιμη οπως λεει και ο λαος το φτυνο κρεας το τρωνε και οι σκυλοι !!!

    Η Φιρμα ειναι δευτερευον ζητημα αλλα ΟΧΙ και η ποιοτητα.

    Οποιο θυραμα και να κυνηγαμε θελουμε ποιοτητα, αξιοποιστια αλλα και σταθερη αποδοση στα φυσιγγια μας.

    Φιλικα Πετρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    παναγιωτης στις #390631

    Το πρωτο ζητουμενο ειναι η ασφαλεια ,να μην ξεχναμε οτι η πυροδοτηση του φυσιγγιου γινεται 10 εκατοστα απο το προσωπο μας.Ενα ασφαλες φυσιγγι πολυ πιθανο να ειναι και αποδοτικο.Για τιμες ,ερευνα αγορας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    geo2_kaz στις #390937

    Καλησπέρα και απο μενα, και καλη χρονια σε ολους..

    Γενικά, τα τελευταία 4-5 χρόνια έχω δοκιμάσει αρκετα οικονομικά φυσιγγια κυριως στην τσιχλα. Εντελως προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ενα πολυ σταθερο και καλο φυσιγγι (σε σχεση ποιοτητα-τιμη παντα) ειναι το express32 του Δορκα.  Το βρισκω και σε πολλα καταστηματα και σε καλη τιμη (κυριως σε ενα πολυ γνωστο στην αθηνάς στα 5,5 το πηρα περυσι). Φετος βεβαια χρησιμοποιω ακομα το περσυνο αποθεμα και δν ξερω ποσο εχει παει..  Αν το εχει προμηθευτει κανεις μπορει να μου πει ποσο εχει παει φετος? και φυσικα θα ηθελα να ακουσω και αλλες αποψεις για το συγκεκριμενο φυσιγγι..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    454
    Crellion στις #391158

    Καλησπέρα και απο μενα, και καλη χρονια σε ολους.. Γενικά, τα τελευταία 4-5 χρόνια έχω δοκιμάσει αρκετα οικονομικά φυσιγγια κυριως στην τσιχλα. Εντελως προσωπικη μου αποψη ειναι οτι ενα πολυ σταθερο και καλο φυσιγγι (σε σχεση ποιοτητα-τιμη παντα) ειναι το express32 του Δορκα. Το βρισκω και σε πολλα καταστηματα και σε καλη τιμη (κυριως σε ενα πολυ γνωστο στην αθηνάς στα 5,5 το πηρα περυσι). Φετος βεβαια χρησιμοποιω ακομα το περσυνο αποθεμα και δν ξερω ποσο εχει παει.. Αν το εχει προμηθευτει κανεις μπορει να μου πει ποσο εχει παει φετος? και φυσικα θα ηθελα να ακουσω και αλλες αποψεις για το συγκεκριμενο φυσιγγι..

    Κυνηγος δεν γινεσαι με μια καραμπινα, ενα σκυλο και ενα 4χ4..
    Κυνηγος εισαι οταν μαθεις να σεβεσαι πρωτα απ ολα τη φυση..

    Συμφωνώ ότι πάει πολύ καλά στις τσίχλες (το είχα γράψει και εγώ πέρισυ). Μόνο αρνητικό η πολύ κάπνα που βγάζει οπότε σε αδρανείας & δίκαννα οκ σε αερίων… πάλι καλά πάει αλλά θα βαρεθείς να καθαρίζεις 😛

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 3,121 έως 3,135 (από 3,728 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων